Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Marktberichten. Kerknieuws. Verkoopingen. Vlaardingsche Stoomboot-Maatschappij. 22om.erd.ien.st. 7 Eu daar ik de persoon was die zeer goed wist dat 0oh Je werkelijkheid noch de mogelijkheid bestond In dit geval en alleen zyn stijfkoppigheid, en mijn aanklacht daarvan de oorzaak was, was het mijn aedelijke plicht de overheid van dien blaam te juiveren. Laag was het van H. zoo iets uit te spreeken. Te meer daar hij zeide, wel gedacht te hebben dat ik het gedaan had. En tegen dergelijke lage verdachtmaking, waar zijn vuile bron vol van komt zelfs eeu paganistengeweten jin opstand, pus nogmaals dat wat u persoonlijkheden belieft te noemen, hebt u zelf in 't leven geroepen; ware het anders geweest dan had ik mij niet bepaald bij dat geene, wat direct en indirect met die zaak in ver band stond, en enkel daarbij waar Ik persoonlijk de last van ondervond, daar H. mij toch zeker niet één woord heeft hooren zeggen over zijn persoon zelf van zaken waar ik niet mede te maken had; en ook thans wensch ik zijn voorbeeld hier niet te volgen. Dat ik dat ruimschoots zou kunnen, dat kan hij van mij persoonlijk iiooren, ook onder getuigen, en wel over de zinsneden met een f gewaarmerkt. Verder schrijtt H. dat hij nog over zeven andere punten buiten de door mij aangehaalde van gedachten heet t gewisseld; wel zeker dat is waar, maar ik wees u reeds, in mijn vorig schrijven op de onzinnige vraag die u stelde aan de Heer K. Reijne. Is het dan een wonder dat men van zulke debatters, van al den •onzin die ze uit kramen, enkel dat maar aanhaalt wat werkelijk critiek is. H. vraagt ook of ik soms met de woorden letterlijk bedoel bet opmaken van zijn stuk, hoewel hij dat beter weet, maar niet beantwoort, en dan verzekert hij mij daarbij dat niemand zijn handen in zijn vuile zaken heeft ge had, wat dat aan gaat in die beide dingen ben ik bet wel met hem eens, en wel om deze reden; voor dergelijke lage en vuile leugens en verdachtmakin gen" weet ik nevens H. in heel de gemeente maar een porsoon in staat. Daar H. dezelfde tactiek van dien persoon volgt, door te zeggen hij liegt en dooi de zelfde minne manier v$n verdachtmakingen; uit te spreken en neer te schrijven. En zeker ook indien H. ter verantwoording geroepen werd voor zijne vuile leugens en verdachte uitspraak over mijn persoon op die vergadering de zelfde tactiek van zwijgen zou moeten volgen. Daar zou moeten volgen; dat H. ook woorden van laster en leugen heeft uitgesproken die hij nim mer zou knnnen bewijzenen die ik hem evengoed naar het hoofd zou kunnen slingeren f en veel meer, als het mij werkelijk te doen was geweest, zijn persoon te belasteren maar dan zouden wy beiden kans hebben op een veroordeeling, en H. zou het dan misschien niet partijdig noemen maar ik zal er mij zeiven voor wachtenwij mochten eens bij elkander gezet worden. Verder schrijft H. dat de heer R. hem wel de kleine debater heeft genoemd, en wel herhaalde malen; en nu dacht H. dat ik mijn ooren dicht Jhield; maar als H. toen zijn oogen open had gehad zou hij gezien hebben dat ik die aan die maaltijd goed de kost heb gegeven en dan begint H. te ijlen, door te zeggen dat ik maar gerust schrijf dat hij uit een debater boekje (en wel genaamd de kleine debater) sprak. En alweer lieg ik, Maar H. kan toch zeker nog wel eens kalm lezen, en dan zal bij zien, dat ik schrijf dat de heer R. zeide dat hetgeen H. sprak was geput uit de kleine debater, en dat R. dat gezegd heeft is waar, of het uit dat "boekje geput was, kan ik niet beoordeelen daar ik het boekje niet ken. Ook heeft R. er bij gezegd dat H. dat boekje eerst wat beter moest bestudeeren Maar wat die naam betreft als H. daar, op gesteld is, ik zal hem die niet betwisten; maar dat woord kleine had hij liever verandert in rjroote dat begrijp ik. maar om eerlijk te kunnen oordeelen wie er ge logen heeft zal H. zijn zondagsche jas aan moeten trekken; of zoo hij het werkelijk niet goed verstaan heeft, dan zullen personen die aanwezig geweest zijn het wel weten; en daar bij kan H. onderzoeken,en zal ondervinden dat hij de leugenaar is, en tevens dien volgenden zin wat het voorpraten van de heer H. en van mijn persoon betreft, op zich zelf toe passen, ook geeft H. als een aardigheid te kennen dat hij is een Fransch Hollander dus van gemengd ras, dat laatste vindt men ook onder de varkens- maar in ernst moet ik toch bekennen dat ik met' mijn spreeken woordelijk in de war ben geweest, namelijk ik schreef dat de heer R. gevraagd had of H. Staalman, voor een Christen hieldmaar hier in heeft H. woordelijk gelijk de heer R. heeft ge vraagd of hij hem voor een Antirevolutionair hield; en daarop antwoordde hij neen. Maar op de vraag of hij Staalman voor een Ant.- Rev. hield als die zijn knieën voor Kuyper gebogen had, heeft H. geantwoord jawat bij mij presies hel zelfde is; immers wij zijn toch verdeeld in twee partijen, de Ant.-Rev. zijn toch de Christenen? en wij de Paganisten? of is dat soms pas veranderd? Zoo ja, dan heb ik het mis en vraag aan H. excuus. Maar dan verzoek ik H nog even die Zondagsche jas aan te trekken en die zelfde vergadering tot ge tuigen op te roepen en uw Christelijk? geweten te raadplegen. En dan zelf excuus te vragen voor uwe verschrikkelijke leugen die u daar deed, door te zeggen dat u op de laatste vraag van R. in 't geheel niet geantwoord hebt. Heeft de geheele vergadering u daar niet direct op attent gemaakt door u te be- lachen om uw Christelijke? afgoderij; maar dat -excuus behoeft hij niet aan mij te vragen, ik zou mogen verwachten van H. als ik het niet beter wist -dat hij dat aan een hooger wezen deed,'dan mijn wezen. En dan weer over die politiek in de Kerk. H. noemt dat natuurlijk geen politiek. En waar schijnlijk noemt hij zelfs de handelingen van Ds. Emmen (genoeg bekend door de ingezonden stukken) wel in overeenstemming met Gods Woord of conform de belijdenisschriften onzer vaderen, en dan zal het van zelf zijn volle sympathie wegdragen, want hij is niet eenzijdig, houdt het echter mij te goede, dat ik .mijn sympathie hier nog niet aan geef, voor aleer Ds. E. zich zelf verdedigd heeft, en zoo doende be wezen dat zijn tegenpartij ongelijk heeft, dat"is de tactiek van zwijgen. En ik geloof gaarne dat H. iets dergelijks gaarne hoort, hoe meer dat gebouw uit elkander geruxt wordt, hoe liever voor hem dan is er misschien voor hem nog eens een kerk van te maken. En hiermede zijn die zaken besproken, want dat alles was voor H. maar bijzaak, de spil waarom het draaide is heel iets anders. Wat H. zoo gaarne toch eens aan de raenschen wilde zeggen en wat ik nu op mijn benrt dan ook van hem verwacht had, is dit omdat hij dat ook reeds op die vergadering ■uitgekraamd had. En hij schrijft dat in de volgende woorden. Gesteld eens men was op een vergadering geweest, waar een Antirev. spreker was. En van Vliet had met die Spreker gedebatteerd en ik was ten slotte opgestaan om hem te zeggen zwijgt gij maar, want u hebt uw leven ineen verbeteringsgesticht geweest, dan had ik hem dit gezegd: als u het zoo uitdrulct in wo leven, dan hebt u gelijk, en wel ten gevolge van een kwajongens streek op mijn tien jarigen leef tijd tot mijn twaalfde jaar, ik zal het u wel wat nader verklaren en dan kan ik er nog bijvoegen dat ik noch in mijn latere kindsheid, noch op rijperen leeftijd ooit met politie of justitie in aanraking ben geweest, en als dat nu ten gevolge is van die twee jarige opvoeding; dan kan het mij wel eens spijten; maar betreuren mag ik het niet; Tot mijn genoegen is het dan ook H. alleen die, in die negen en twin tig jaren die sints verstreken zijn, mij daar een ver wijd van durfde te maken iedereen heeft wel zooveel verstand zoo iets niet te verwijten aan een man wat hij in zijn jaren als kind toen de justitie hem nog niet toerekenbaar kon verklaren gedaan heeft; toe- terekenen, maar U wil dat wel eens doen, een bewijs alweer dat men nooit van een eerlijke^ wagen wordt overreden f- Het pleit voor zijn Christelijke vergevens gezindheid, maar ook tevens voor zijn gebrek aan verdediging daar hij geen bewezen feiten kon vinden, neemt hy mijn kinderlyke leeftijd te baat. Wat zou A. er wel van zeggen als ik een der gelijk feit van zijn oudste dochtertje ging publicee- ren; f maar door dergelijk dingen wil H. zyneigen fouten schilderen, even als zulke Christenen door het gebruiken? neen door het misbruiken van Gods woord, zich anders aan de menschen willen voor doen dan zij in werkelijkheid zyn." Maar gelukkig zijn niet alle menschen zoo, dat ondervind ik, daar ik ook sedert ruim veertien Jaar een gemeente betrek king heb. En sedert enkele jaren meer dan een. En mij zeiven dan ook altijd nog mag verheugen in het volste vertrouwen van mijn Superieuren, en daar by een ruimschoots crediet bij mijn leveranciers en wat meer zegt zelfs het vertrouwen van een persoon die dat zeker wel zoo goed wist als ik zelf; dat tot mijn genoegen blijkt door dat hij mij gelden voor hem laat inccasseeren. En ik tart H. een bewijs te leveren dat ik ooit dat vertrouwen beschaamd gezet heb of er ook maar ooit in al die jaren een klacht over mij ingekomen is, van welken aard ook, en dat vertrouwen in mij gesteld hoop ik steeds waardig te blijven. Dat H. dat ook doe. En zoo hij meent in al mijn fouten nog te staan, dan toe te zien dat hij niet valle. De rest van hetgeen hij schrijft, is voor mij haast niet het antwoord waarddaar zit waarheid in. Enkel is het maar een beetje gesybrandijseerd. of aangedikt, de waarheid is zoo Twee kippen heb ik laten broe den op den zolder maar in een kist. Een kip die niet loopen kon, maar niet ziek, heb ik in een kuiken- ren boven verzorgd, en de planken van een varkens hok die behoorlijk gereinigd waren (als H. weet wat dat is) heb ik daar opgeborgen. En tot geruststelling voor hem kan ik er bij voegen dat noch kippen noch die planken nadeelige gevolgen hebben ondervonden van zijn rommel. En ook met een revolver, door mij gekocht, is op mijn afgesloten erf geschoten, maar nooit op hem of een zijner, zelfs op geen levend wezen, maar wel op de deur van de bestekamer, dat is waar, maar dat hij zijn vrouw destijds waar schuwde, was wel niet noodjg, om reden er geen gevaar bestond. Enkel pleit dat voor zijn groote be zorgdheid over haar f Ln na deze zal ik den raad van de Red. van M. en Scli. op volgen en deze dis cussie sluiten; ik acht H. niet meer waardig schrif telijk meer tijd aan hem te verspillen. U Mijnheer de Redacteur dankende voor de plaats sing van mijn schrijven verblijf ik Hoogachtend UEdls. dw dr. C. VAN VLIET. Den Bommel 4 Juli 1905. De juweelen van gravin Loniay. Gravin Loniay, de weduwe van kroonprins Rudolph van Oostenrijk, dochter van koning Leopold heeft besloten, een groot gedeelte van haar edelgesteenten in openbare veiling te laten verkoopentwee weken geleden heeft zij de bekende Parijsche juweliersfirma Chau- met met de regeling van dien verkoop be last. De kostbaarheden, waaronder ook f schenken uit vroegere dagen, bevinden zich nu in handen van genoemde firma, die er juist een catalogus van heeft doen verschij nen. In het geheel bestaat de verzameling uit vijftien stuks, waarvan de waarde ge schat is op een millioen en 15000 francs, dus op ruim een half millioen gulden. De Hjst omvat juweelen van verschillende soorten diamanten, paarlen, smaragden enz. en ook een sluier van echte kant, ter waarde van 15000 gulden. Deze sluier is het geschenk der dames van Brussel, by het. huwelijk der kroonprinses met kroon prins Rudolph van Oostenrijk. Ook een sieraad van amethysten is een geschenk dat met de toenmalige positie dei- gravin als kroonprinses verband houdt. Eerst bestond het plan, de verkooping te Londen te doen plaats hebben, maar daar tegen had de gravin bedenkingen. In Lon den, waar de meening van koning Edward voor de stemming in de hoogere kringen den toon aangeeft, zou de verkoop mis schien kunnen stuiten op een onthouding dier kringen en zouden dus mogelijk geen behoorlijke prijzen te bedingen zijn geweest. f 6000 voor een voordracht. Koning Edward van Engeland zoekt met voorliefde omgang in de kringen der internationale haute finance". Op het oogenblik staat bijzonder bij hem in de gunst sir Ernest Cassel, een City handelsman, van Duitsche afkomst, die zyn kolossaal vermogen in Afrika verworven heeft. Vaak valt sir Ernest de eer te beurt, den koning bij zich thuis te mogen ontvangen en de feesten die dan door hem gegeven worden, behooren tot de schitterendste van het tegenwoordige, bijzonder levendige „season." Deze week geeft sir Ernest, die zelf we duwnaar is, een groot diner, waarna hij zijn gasten geleidt naar de woning zijner doch ter, waar een soiree zal plaats hebben. Het is den millionair gelukt, hiervoor de mede werking te verkrijgen van de op het oogen blik in Londen vertoevende Eleonore Duse. De Italiaansche tooneelspeelster zal dien avond slechts enkele gedichten voordragen en ontvangt daarvoor de som van 500 pond sterling, dus 6000 gulden. Met de aanneming van deze verbintenis heeft zij zich echter tevens verplicht gedurende het verdere ge deelte van de „season" in geen andere par ticuliere woning in Londen proeven van haar kunst te geven. Een gevaarlijke tocht. De luchtreizigster miss Polly, die in Duitschland dikwijls lucht vaarten doet, steeg dezer dagen te Wies- baden op in gezelschap van mevr. Doërz. Weldra kwam de ballon boven een bosch, begon te dalen en de mand geraakte in de boomtakken verward. Miss Polly, die vreesde, dat de ballon zou scheuren, verzocht mevr. Doerz uit te stij gen. Deze slaagde er in een boomtak te grijpen, en de ballon, aanmerkelijk lichter geworden, begon snel te stijgen. Inmiddels waren toeschouwers aangesneld om mevr. Doerz uit haar haehelijken toestand te ver lossen. Doch de arme vrouw, uitgeput door ontroering en vermoeienis, liet den boom tak los en viel van 10 meter hoogte op den grond. Zij werd opgenomen met ont wrichten linkerelleboog en zwaar gewonden rechterpols. Miss Polly daalde een uur daarna neder naby Idstein. Een snuggere soldaat. Toen Keizer Wilhelm voor eenigen tijd een garde-regiment in specteerde, sprak hij met de manschappen die in het eerste gelid stonden. Hij kwam zoodoende bij een stevigen boer, die naar den naam Andréeluisterde. Vrien'delyk vroeg de Keizer hem, of hy wel wist, wie nog meer zoo heette, waarop de soldaat ant woordde: „Jawel, uwe Majesteit, de Noord poolreiziger." Verrast vroeg de keizer, hoe hij dit wist. „Dat heeft de kapitein gezegd." „Wat heeft de kapitein dan wel van Andree verteld" vroeg de Keizer verder. „O, niet veel uwe Majesteit, hij zei alleen 'k Wou dat-ie jou had meegenomen-" De keizer, die zijn lachen niet kon inhou den, schonk den grenadier een vijfmarkstuk en zij nog: „Nu zoo erg zal 'twel niet zijn." Kattenbelasting. In Duitschland is een beweging in gang om in de steden een katten belasting in te voeren.De voorstanders dezer belasting achten d9 heffing, behalve wegens de nachtelijke muziek, gewenscht, om de schade welke de katten in stadstuinen en de slachting welke zij onder de nuttige vogels aanrichten, terwijl het nut der poe zen veel geringer is dan dat der by na over al belaste honden. Wy vinden thans ver meld, dat in het Saksisch stadje Schnilz reeds een kattenbelasting bestaat en goed werkt, o.a. blijkens de vermeerdering van nuttige vogels. Een buitenkansje. Als 't waar is wat ge meld wordt, is den violist Willy Burmester een niet onbeduidend buitenkansje ten deel gevallen. Uit Australië heeft hy hetgansch onverwacht bericht gekregen, dat de pas overleden landbouwer. C. W. Brown hem zyn geheele vermogen vermaakt heeft. Dat vermogen moet er een zijn van acht mil lioen pond sterling, zegge 96 millioen gulden. De heer Brown leefde zeer eenzelvig, met de buitenwereld hield hy geen omgang. Muziek was zijn eenige liefde, en zyn wo ning moet zoo wat een museum van kost bare piano's en violen geweest zijn. In zyn testament verklaarde hij dat hij aan Bur- mester's spel de schoonste uren van zijn leven dankte en daarom benoemde hy hem tot erfgenaam. 't Is te hopen dat de heerj millionair Burmester een der sympathiekste violisten die er loopen toch zal blijven spelen. Een ivitte aap. De dierentuin te Parijs heeft van een Soedanreiziger een witten aap cadeau gekregen. Door over een hek te klimmen. Te Alblas- serdam had een grasmaaier, thuis behooren- de te Hooge Zwaluwe, het ongeluk, bij het overklimmen van een hek zich met de zeis zoodanig in de kuit te verwonden, dat hij na eenige uren is gestorven. Op het eiland Tiengemeten onder Zuid- Beierland zijn de vorige week op de weide van een heer De Graaf 2 paarden door den bliksem gedood. MIDDEDHARNIS. GeborenCornelis, z. v. Abraham Jongejan en Teuntje de Koning. Pieter, z. v. Machiel de Leeuw en Adriaantje Trommel. Aren, z. v. Jaques Braber en Maria Adriana Vis. SOMMELSDIJK. Geboren Christiana, d. van Leendert Troost en Jannetje Slui. Corstiaan, z. van Jacobus v. d Polder en Wilhelmina den Heijer. Cornelis, z. van Marinus Hanenberg en Leentje van den Stolpe. Overleden: Jan Kattestaart oud 80 jaar. DIRKSLAND. Geboren Leendert Anthonie, z. v. .Tohannis Rood- zant en Lydia Sieling. Adriaan Simarinus, z, v. Kramer en Cornelia van Stel. Overleden: Jannetje Knops j.d. 6 dagen, d. v. Marinus Knops en Johanna van de Tonnekreek. MELISSANT. Gehuwd: Hermanus Spindler en Cornelia Doorn» NIEUWE TONGE. Geboren: Cornelis zoon van Leendert Klapmuts en Lijgje van|Eck. Leendert Willem zoon van Marinus Muije en Lena van der Velde. Steven Jacobus zoon van Joost Nagtegaal en Maartje Ivaslander. Hendrika Jacoba dochter van Laurens van den Ouden en Lena van de Tonnekreek. Daniel Jacob zoon van Jan Pieter de Wilde en Adriana Teuntje van schouwen. Gehuwd: Arie jHolster j.m. 24 j. en Magrietha Hartveld j.d. 20 j. OverledenCornelia Hoogmoed oud 18 mnd. dochter van Evert Hoogmoed en Leentje van Zielst. Paulus Johannes Brooshoofd oud 14 mnd. zoon van Christof- fel Brooshoofd en Janna Vreeswijk. STAD AAN 'T.HARINGVLIET 27Juni-3 Juli. Geboren Anna, dochter van Pieter Jongekrijgen Neeltje Maliepaard, beiden van 's Gravenhage. Overleden: Sara Fris 3 jaar d. v. Adrianus Fris en Poulina Vroegindewey. ROTTERDAM, 4 Juli. Op dej veemarkt waren aangevoerd,: 24 paarden, 1 veulen, ezel, 668 magere en 841 vette runderen, 191 vette, 215 nuchtere en graskalveren, 2 schapen of lammeren,var kens, 92 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 24 tot 36 c., stieren 24 tot 30 c., kalveren 31 tot 42 c. p. 1/2 kilo. Melkkoeien f 115 a f 250 kalfkoeien f 165 a 275 stieren f 55 a f 310 pinken f60 a f 105 graskalveren f af vaarzen f 55 a f 110 alles mager vee; biggen f 8,a f 12,50 paarden f 50 a fllö. Nuchtere kalveren, fok- f 15,a f 28,slacht f 6,— a flO,— Handel in runderenl wegens ruimen aanvoer en hooge vraagprijzen traag, prima spoelingvee werd iets boven noteering verhandeld; ook le kwaliteit kalve ren gingen iets boven noteering, maar de overige kwaliteiten waren slecht te plaatsen. De handel in fok-, melk- en mager vee was matig In stieren was de handel vrij goed. Op de botermarkt werden aangevoerd 74/8 en 55/16 vn. en 336 stukken k ll>> kilo. Prijs le qual. f 50, 2e qual. 1' 46 3e qualiteit f 42. Per l/'J kilo 60 a 70 ct. ROTTERDAM. 3 Juli 1905. Tarwe. Bij ontstenis van vele, koopers was de kleine aanvoer heden tot vorige prijzen op te ruimen. Het verkochte bracht van f9,25 u f9,80 per 100 KG. op nadat de puikste partijtjes met gegarandeerde wicht boven de hoogste noteering waren uitgezocht. Rogge niet van beteekenis ter markt. Haver on veranderd van f7,70 tot f8,Bruine booneneven- eens onveranderd per H.L. f9,50 tot f 10,50. AMSTERDAM, 4 Juli. Aardappelen. De prijzen waren: Westl. zand- f3.k 3.40 dito klei- en man den f 2,40 6, 3.Andijker muisjes f 3,40 a 4,20, Katwijker zand- 1' 2,40 3,20 per hectol. Nieuwe Malta 3 5 c. per kilo. OUDE TONGE, 30 Juni. 1905. Tarwe f 7,a f 7,80. Haver 6:5/4 a 7 ct. kilo. Rogge f 4,90 a f 5,30. Gerst 7^2 a 78/i ct. kilo. Boter 65 ct. p. 5 ons. Eieren 4 ct. per stuk. Predikbeurten op Zondag* 9 Juli 1905. NED. HERV. KERK. Middelharnis, vm. Ds Bruining. Sommelsdijk,vm. en's av. Ds. Westrik. Dirksland, nm. Ds. de Stoppelaar uit Herkingen. Melissant, vm. en nm. Ds. Hoedemaker. Herkingen, vm. Ds de Stoppelaar Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Ooltgensplaat, nam. Ds Bruining uit Middelharnis. Den Bommel, vm. en nam. Ds Emmen. Stad a. 'tHaringvl. vm, en nm. Ds. Polhuijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds Steketee. Stellendam, vm. en av. De. Koppe. Ouddorp, vm. en av. den heer Basoski. Ooltgensplaat, vm. en av. De. Dekker. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds, K. W. Rössing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Melissant (Kralingen) vm. nm. en av. Ds. Mackenzie Woensdag 5 Juli, 's avonds 6 ure: Afslag van een HUIS, ingericht tot WIN KEL en LOGEMENT, genaamd „de Een hoorn" met SCHUUR ERF en TUIN te Ouddorp in den Smouzenhoek, in het loge ment van Akershoek te Ouddorp Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 7 Juli 1905, des namid dags half vier, ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet: GRASGEWAS, om te hooien in den Ouden Stadsehen pol der te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van de Erven W. J. C. Diepenhorst. Notaris STE HOUWER. Zaterdag 8 Juli, 's nam. 6 uur: Verkoop van onderscheidne perceelen GRASGEWAS en NAËT, onder Ouddorp en Goedereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 14 Juli 1905 's av. 61/., uur. Verkoop van TARWE, ROGGE, HAVER en ERWTEN in de polders het Oudeland en Suyspolder onder Oude Tonge, by H. van Dongen Zn te Oude Tonge. Notaris van ISPELEN. Op Dinsdag 18 Juli 's nam. 2 uur te Dirksland ter herberge van P. Brooshooft van TIENDEN in de Monnikenblokken in polder Dirksland.Notaris VAN DER SLUYS. Dinsdag 18 Juli 1905 's vm. 10 nar, verpachting der Tienden en Rabatien van de Heerlijkheid „Grysoord" bij A. T. Waare Zn. te Oude Tonge. Notaris van ISPELEN. Op Dinsdag 18 Juli >i nam. 2.30 uur te Dirksland ter herberge van Joh. Vroeg- in de Weij van TIENDEN in Onwaard, Oud-KraaijerNieuw-KraaijerenKraayenisse. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 Jali ivoorm 10 uur te Herkingen, ter herberge van Joh. van Putten van TIENDEN in de polders Sint Pieter en Sint Elizabeth onder Herkingen. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 Jali 's nam. 2 uur te Dirksland ter herberge van P. Broos- hooft van TIENDEN in polder Dirksland, in de voormalige Juris dictie van Melissant en in polder Roxenisse. Notaris VAN DER SLUYS. Dagelyksche dienst, GREENWICHTIJD) Van VLAARDINGEN. Na aankomst der treinen vm. 5.10 uur. 9.01 nm. 12.21 3.39 6.51 8.53 Van BRIELLE. In aansluiting op de treinen van vm. 6.20 uur 7.35 uur 11.40 12.51 nm. 16.(101 1.19 Van HELLEVOETSLUIS In aansluiting op de treinen van- 5.50 uur vm. 7.35 uur 7.15 12.10 2.35 6.20 8.40 9.01 nm. 1.54 4.19 8.05 11.15 Van VLAARDINGEN. Na aankomst der treinen vm. 8.58 nm. i.34 fOïil 6.40 8.05 8.53 Overstappen te Nieuwesluis. Aanlegplaats te Vlaardingen naby het station AANKOMST te Nietttveslnis ongeveer 30 min. na het vertrek uit Vlaardingen, 45 min. na het vertrek uit Hellevoetsluis, 30 min. na het ver trek uit Brielle. mmMMI

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 7