it Officieel N ieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede. TWEEDE BLAD 5de Jaargang. Woensdag; 19 Juli 1995. No. 34 fa Fiakkeesche Boek ea Handelsdrukkerij Officieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. lei* Jen. te- |N- IES Dit blad verschijnt eiken WOEHSDAS. Prijs per kwartaal, franco per post f 0,50. Afzonderlijke nummers0,05. Hoofd-Agent voor NederlandC. W. BETKE, Advertentie- Bureau Mosseltrap 2, Rotterdam. GTLtgrartre der te Middelharnis. Prijs der Advertentiën: van 1 6 regels f 0,60. Iedere regel meer0,i0. G-roote letters naar plaatsruimte. Driemaal plaatsing wordt slechts tweemaal berekend. Alle solide Boekhandelaars en Advertentie-Bureaux nemen Advertentiën aan. Berichten van Garrespenderiten en Advertentiën te adresseeren aan de Fiakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te filiiddeiharnis. UITSLAG VERKIEZING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente lliddelharnis maken bekend, dat een afschrift van het proces-verbaal, vermeldende den uitslag dei- op IS dezer gehouden herstemming, ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad is aangeplakt en voor een ieder ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt. Middelharnis, den 19 Juli 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. Mijs. MIDDELHAiiXIS- Hedenmorgen vertrok de laatste vischsloep uit de kaai om de Noord- zeereis te aanvaarden. In alle soorten aardappelen komt onder deze gemeente bijzonder erg de ziekte voor, doch in de bonte aardappelen is het onge kend erg. Hoewel niet van kwaadaardigen aard, zijn hier in vele gezinnen kinderen door de mazelen aangetast. Den jongeheer J. Vermaas uit deze ge meente legde de vorige week met goed ge volg examen af voor de eerste klasse der hooge burgerschool te Schiedam. Haandag kwam de milicien Krijgsman van de lichting 1905 als afgekeurd voor de militaire dienst in zijn ouderlijke woning terug. Onze vroegere dorpsgenoot de heer M. Vletter te Oud-Beierland slaagde Maandag j.l. voor het examen middelbaar onderwijs piano afgenomen vanwege deNederlandsche Toonkunstenaarsvereeniging. Tot deurwaarder bij 's Rijks directe belastingen te Middelharnis is benoemd de heer A. G. Paling te Voorburg. Bij de op gisteren gehouden herstem ming voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 392 stemmen, hiervan verkreeg de heer L. M. Born 207 en de heer J. C. van Oostende 183 stemmen, terwijl 2 stemmen van onwaarde werden verklaard. Alzoo is gekozen tot lid van den gemeen teraad de heer L. M. Born. S0MMELSDIJK- Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht de heer Mr. E. van Wely te Bussum, werk zaam ter griffie van het kantongerecht te Hilversum. Aan K. Vroegindeweü is eene vergoe ding toegekend van f. 0,40 per dag, wegens het verblijf onder de wapenen van zijn zoon Hendrik. Op verzoek van eenige landbouwers, alhier, zijn als proef tot voorkoming van vlekziekte, door den Rijksveearts den heer van Hemert, eenige varkens ingeënt. RECHTZAKEN. De 23 jarige M. C. R. koopman te Zie- rikzee werd op 28 Maart toen hij te Som- melsdijk was achtervolgd door eenige kin deren waaronder zich bevond de 6 jarige J. Spee om deze kinderen, die hem uitjouwden op een afstand te houden, had hij een emmer genomen en deze geworpen in de richting van hen, tengevolge waarvan de genoemde J. Spee de emmer tegen de beentjes kreeg, viel en zich aan den mond bezeerde.Eisch een maand gevangenisstraf. De marechausees Notebaart en Her mes welke naar hunne stantplaatsen zijn teruggekeerd zijn vervangen door de ma rechaussees Christelein en Akkerman res pectievelijk van de Brigades Rozendaal en Fhilippine. Eene vergoeding van f 0,65 is toege kend aan de Weduwe Hameetemau, wegens het verblijf onder de wapenen van haar zoon Willem. Dinsdag j.l. werd Johs. van den Tol terwijl hij in 'tland bij de heeren van Schouwen aan 't werk was, ineens zooda nig ongesteld, dat hü per as moest worden thuis gebracht. De heer J. de Graaff, Luitenant ter zee 2e klasse keerde Dinsdag j.l. na 4 ja ren in Indië te hebben doorgebracht, alhier bij zijn ouders terug. DIRKSLAND- De verlofganger der Militie Hendrik Bechtens behoorende tot het 4e. Reg. Vest. Art. fort de Ruyter (Willemstad) is tegen 4 Sept. a.s. in werkelijken dienst opgeroepen. Het Kohier No. 2 der Bedrijfsbelas ting is op den 17 Juli 1905 aan den heer ontvanger te Middelharnis ter invordering ter hand gesteld. Voor de deelneming aan het voorbe reidend Militair onderricht hebben zich in deze gemeente slechts elf jongelieden aan gemeld, zoodat het waarschijnlijk dezen winter niet gegeven zal worden. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor den heer W. is als volgt ingeschreven. Timmerwerk: D. Roodzand f 805, J,Both f 808. Begrooting f 810. Metselwerk: C. v. d. Schenk f 7S5. D. Moojaard f 859. A. Gestel f 900. Begrooting f 875. Smid^werk: G. v. d. Sluis f 97. D. B. KimmePf 98.00 F. Nieuwland f 100. Begroo ting f 100. Verfwerk C. M. Grevenstuk f 79. Wed. J. v. Loo, f 93,75. P. v. Dongen f 145. Be grooting f 150, MELISSANT- De miliciens verlofgangers W. de Vogel, J. v. Dijk en A Touw zijn tegen 4 Sept. opgeroepen onder de wapenen te komen. Bij het slootje springen had het zoontje van de Wed. van der Mast het ongeluk zijn been te breken. Vrjjdag vertrok uit deze gemeente naar Amerika het gezin en de moeder van C. d. V. waarheen C. d. V. al eenigen tijd geleden vertrokken is. Men zegt dat na de inscheping van het gezin, bij de familie bericht ontvangen is, dat C. d. V. plotseling is overleden. Bij het hooisnijden had H. M. het on geluk zich zoodanig aan zijn duim te ver wonden, dat hij het werk staken moest om zich te laten verbinden. Het dochtertje van C. G. onder deze gemeente had het ongeluk te vallen, waar door in borst, of schouder, een beentje gebroken werd. Geneeskundige hulp werd terstond ingeroepen. Aan den Brievenbesteller G. Groenen dijk alhier, is op zijn verzoek, tegen 1 Aug. a.s. eervol ontslag verleend. Door de gemeente is aanbesteed het rijden van grond, ter demping van den waterweg tusschen Voorstraat en Achter weg, waarvoor de laagste (inschrijver is J. A. Struik voor f 56. Maandag werd een in vliegende vaart voorthollende hit, aan het einde der voor straat in zijn geduchte vaart gestuit eD gegrepen, door dhr. A. v. d. Werff: Bij onder zoek bleek het de hit te zijn van dhr. J. Goedegebuur welke dan ook spoedig op kwam dagen om zijn dier in ontvangst te te nemen. Maandag werd, door een troep school kinderen onder het zingen van „Patijn is onze man" enz, met de oude pompe (brand spuit) het ter rioleering gereed gemaakte eindje watering leeg gepompt. Spoedig ech ter moest de pompe op zij gezet worden, daar deze vol modder zat. Wat vele voor bijgangers op deed merken, dat nu de oude pompe geen helder water meer gaf. Deze week deden in deze gemeente zich de eerste verschijnselen voor, van de zoo gevreesde varkensziekte. Zooals de oude ongeveer 80 jarige Lena Slis, verklaarde, gaf het ongeveer lOjarige Pietertje van der Zande, haar zoo'n geduchte schop tegen haar been, dat zy tegen den grond viel, en haar been zoo'n aanzien kreeg, dat ontbieden van den dokter nood zakelijk bleek. Deze week weer, is op deze gemeente de drukte van het vlas plukken begonnen heele ploegen vreemdelingen ziet men zoo hier en daar aan het werk, welke's avonds op het dorp komen plezieren wat voor het stille Melisant eenig vertier opleverd. Werd echter vroeger door geen Melessantenaars vlas geplukt thans ziet men ook vele van hun in dat werk werkzaam, wat een loon voor hun opleverd van 50 centen ten hon derd schranken. Maar door de vele stekels moest J. Sieling 65 cent ten honderd betalen anders konden de plukkers hun oude toon stelling niet handhaven. STELLENDAM- Zaterdag 15 Juli kwam hier bericht, dat een stoomboot aan den grond zat op den Hinder. Dadelijk gingen van hier uit blazers om zoo mogelijk te laden. Het schip bleek te zijn het Engelsche stoomschip Bull met steenkolen geladen en bestemd voor Rotterdam. Van de lading werd 10 ton over boord gegooid. De sleepdienst L, Smit Co maakte accoord voor het vJotslepen. De stoomreddingsboot van den Hoek van Hol land was ter plaatse. Zondag is het schip vlot gekomen. Bekend is gemaakt, dat het Kohier No 2 van de belasting op bedryfs en andere inkomsten over het dienstjaar 1905/06 in vorderbaar verklaard op 14 Juli '05. den ontvanger is ter hand gesteld en eenieder belastingschuldige verplicht is zijn aanslag op den bij den wet bepaalden voet te vol doen. Bjj de op 13 Juli gehouden herstem ming voor een lid van den Gemeenteraad werden uitgebracht 193 geldige stemmen waarvan 64 op de heer van den Broek, en 129 op de heer Moerland, zoodat laatstge, noemde gekozen is. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer C. Zoon, heeft met gunstig gevolg het 2e. gedeelte van het Notariëel Staatsexamen afgelegd. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente maken bekend dat een afschrift van het proces-verbaal vermeldende den uitslag der op 13 Juli '05 gehouden her stemming ter verkiezing van een lid van den Gemeenteraad is aangeplakt en voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt. Op de driemaandeliksche Bestuursver gadering van B. Z. O. D. alhier bleek uit het verslag van den Penningmeester, dat de inkomsten over dit tijdvak hebben bedragen f 96,46 terwijl de uitgaven f 111,25 beliepen. Dit tydvak was dus voor de kas niet gunstig. Kohier No. 3 van de Personeele Be lasting over het dienstjaar 1905 invorder baar verklaard op 6 Juli 1905 is ter invor dering in handen gesteld van den ontvanger. In de stembus werd op 13 Juli bij gelegenheid van de herstemming voor een lid van den Gemeenteraad een briefje gevonden, waarop het volgende: Al loopt de veer nog zoo hard ik maak weer van den Broek zwart van den Broek moet in den raad. Moerland is mij te kwaad. Naar wij vernemen, hebben de beide nieuw gekozen raadsleden, de heeren P. Biemond en L Moerland hun benoeming aangenomen. GOEDEIiEEDE- Door den milicien-verlof ganger D. Hoek der lichting 1900, dienende bij het 6e Regt. Infanterie, garnizoensplaats Breda, is a n den Minister van Oorlog ont heffing van opkomst onder de wapenen aangevraagd. De handel in roode aalbessen is hier sedert eenigen tijd aan den gang. De op- koopers besteden 8 cent per kilo, terwijl dit gewas over 't algemeen weinig vrucht draagt. De heer A. A. de Boer, welke gerui- men tyd te Dordrecht bij de Posterijen en Telegraphie werkzaam is geweest, is j.l. Zaterdag weder in zijn werkkring alhier teruggekeerd. Onder verschillende aardappelsoorten o.a. de Schoolmeesters, Blauwen, Bonte- Blauwen en Eigenheimers doen zich op vele plaatsen teekenen voor van de gevreesde aardappelziekte. De milicien E. van der Sluys, thans in dienst bij het 4e Regt- Vest-art. 5 Cam. garnizoensplaats Hellevoetsiuis, der lichting 1898, heeft zich met een door zijne echtge- noote mede-onderteekend verzoekschrift tot den heer Minister van Oorlog gericht, om eenige geldelijke vergoeding te verkrijgen gedurende den tyd, dat hij ouder de wapeneö vertoeft. J.l. Vry'dag heeft zich de veldaibeider P. Krijger met zijn gezin, bestaande uit zijne vrouw en een zestal jeugdige kinderen, de reis naar Noord-Amerika (Paterson) aan vaard, ten einde beter in het onderhoud van zyn gezin te kunnen voorzien. In den laatsten tyd springt het nut der scheepstimmerwerf alhier meer dan ooit in het oog. Nauwelijks heeft de eene bla zerschuit de helling verlaten, of een ander vaartuig wordt opgedraaid. Thans is men op de blazerschuit G. O. 16 bezig, een en ander te vernieuwen en te herstellen. Het Kohier der Personeele Belasting voor deze gemeente over 1905 is aan den Gemeente-Ontvanger ter hand gesteld en invorderbaar verklaard. Over den verbouw van het hooigewas valt gelukkig niet te klagen. Over het al gemeen is het hooi uitstekend van kwali teit. Reeds is eene belangrijke hoeveelheid nieuw hooi per scheepsgelegenheid naar elders vervoerd. De leerlingen van de beide hoogste klassen der O. L. S. alhier zullen zich in het begin der maand Augustus naar de Re sidentie en verder naar Scheveningen be geven. Hoofdzakelijk kan de reis uit eigen spaarpenningen der leerlingan worden vol bracht- De milicien-verlofganger der lichting 1900, dienende by bet Korps Pontonniers 2de Cie, garnizoensplaats Dordrecht, heeft zich vanaf gisteren tot 12 Aug. a. s. onder de wapenen te begeven. Jl. Zaterdagnamiddag omstreeks 4 uur verspreidde zich alhier het gerucht, dat een schip was gestrand op de zandbank „Hin der", hetwelk later bleek te zyn het stoom- ■flfilüaB

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 11