ten „Y00RU1T! TWEEDE BLAD No. 29 14 Juni 1905 Ollicieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. 5 la. JJ fta. joed rmede 3r wit. pond STEMMING ter verkiezing'ing' van een Xiid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De BURGEMEESTER der GemeenteMiddelliarilis brengt ter openbare 'kennis, dat op Vrijdag, den 16 Juni aanstaande, van des morgens acht tot des namiddags vijf uren, de stemming zal geschieden ter vervulling van eene plaats in de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Zierikzee, waartoe deze Gemeente behoort. De candidaten, in alphabetische volgorde, zijn Mr. R. J. H. Patijn. Jlir. Mr. J. J. Pouipe van Meerdervoort. W. H. Vliegen. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 vau het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan eene krachtens wettelijkvoorschriftuitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraf met gevangenis straf van ten hoogste een jaar. Middelharnis, den S Juni 1005. De Burgemeester voornoemd, E. D. G. v. d. KOOGH. L. B. Ter-viiie-ligglng opgave van Candidaten. De BURGEMEESTER der Gemeente Middelharnis maakt bekend, dat de van de Burgemeester van de hoofdplaats van het kiesdistrict Zierikzee ontvangen opgave, vermeldende de namen, voorletters en woon plaatsen der Candidaten in alphabetische volgorde, gesteld bij cle op 6 dezer gehouden verkiezing ter vervuliing van ééne plaats in de Tweede Kamer der Staten-Generaal ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage is nederlegd, terwijl een afschrift dier alphabetische opgave is aangeplakt. Middelharnis, den 8 Juni 1905. De Burgemeester voornoemd, E. D. G. v. d. KOOGH. L. B. °/o MIDDELHARNIS. Donderdagmorgen kwa men de laatste 5 vischsloepen in de kaai om voor de zomerreis te worden gereed gemaakt. Naar men verneemt zjjn Zaterdag we gens slapte van werk de menschen in de lijnbaan tydelijk bedankt, velen hunner gaan veldarbeid verrichten. Vrijdag werd in de nieuwe kerk al hier de gasverlichting beproefd de prachtige nieuwe kroonen en de goede verlichting maakten samen een mooi effect naar wij vernemen voldeed alles goed. Tegen H. V. uit Sommelsdijk is proces verbaal opgemaakt wegens mishandeling. Volgens ouder gewoonte reden Maan dagmorgen (pinksteren) verscheidene rijtui gen met jonge paartjes van hier naar Oud dorp. Maandag werd door een inwoner op de voorstraat de hulp der politie ingeroepen, om een zoon, die dreigde de huisboel stuk te zullen slaan, uit de woning te verwijde ren. Toen aan het verzoek was voldaan, verzocht men hem weer los te laten, de politie die daar geen bezwaar in zag deed dat. Dinsdag werd door B. die tijdelijk bij zijn ouders vertoefd, eenige gedeelten van een revolver en twee scherpe patronen bij de politie gedeponeerd, door hem voor de woning van zijn ouders, op de straat ge vonden, hij vermoedde dat door een schip per uit deze gemeente, de revolver aldaar was stuk geslagen. Dinsdag had het zoontje van H. Jor- daan het ongeluk al spelende in de kaai te vallen. Gelukkig werd het nog intijds door het personeel der Middelharnissche stoom boot opgemerkt. Hoewel het kind reeds zinkende was, mocht het gelukken hem nog te grijpen. Zaterdag had de stoker J. Verstraten van de Stoomboot Middelharnis het ongeluk bij het in de machinekamer gaan met een been achter den trap vast te blijven zitten waardoor hij viel en het been zoodanig bezeerde dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dientengevolge is de man tijdelijk buiten dienst gesteld moeten worden. Met het plaatsen van palen ten dienste der interlocale telefoon is door die maat schappij onder deze gemeente reeds een aanvang gemaakt. Dinsdag arriveerde alhier een scheepje palen ten dienste daarvan. Van wege de Rotterdamsche postdui ven vereeniging werden Zondag alhier onge veer 100 postduiven los gelaten. SOMMELSDIJK- Als een bewijs dat Ds. v. d. Valk te Oud Beierland bekend staat als een der beste redenaars kan dienen dat onder zijn gehoor gevonden werden menschen die in jaren niet ter kerke kwamen. Zoo zagen wij iemand op een drafje van Middelharnis naar Sommelsdijk loopen om er bij tegen woordig te zijn, die verklaarde in geen veer tien jaren te kerke geweest te zijn. De plaat sen in de kerk waren ook alle bezet terwijl in de paden en ruimte vele toehoorders nog gelegenheid vonden om te staan. Naar wij vernemen kosten de zitplaatsen 15 en 10 cent en de staanplaatsen 5 cent (Niet van onze gewone correspondent.) De heer S. Nipius ambtenaar ter Se cretarie te Middelharnis is benoemd tot ambtenaar ter Secretarie te Schiedam De verkiezing voor den Gemeenteraad ter vervanging van de heerenAndries Pieter van Dorsser, Jan Benjamin Mijs en Cornelis Jacob Mosterdyk, die met den eersten Dinsdag in September a s. aan de beurt van aftreding zijn, zal alhier plaats hebben op Dinsdag 27 Juni a.s. formulieren voor opgaven van Candidaten zijn ter Gem. Secretarie jkosteloos verkrijgbaar van 13 Juni tot en met den dag der verkiezing. Tegen P. D. alhier is proces-verbaal opgemaakt, wegens afwezigheid bij de laatst gehouden beproeving der brandspuit. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente maken bekend dat zij op Woens dag, 21 Juni 1905 zullen houden eeneschouw over de wegen, voetpaden dn kunstwerken binnen het grondgebied dezer gemeente, gelegen en dienende tot hoofdverbinding tusschen verschillende gemeentekommen. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat de van den Burgemees ter van de hoofdplaats van het kiesdistrict Zierikzee ODtvangeu opgave, vermeldende de namen, voorletters en woonplaatsen der Candidaten, gesteld bij de op 6 Juni 1905 gehouden verkiezing ter vervulling van eene plaats in de Tweede ICamer der Staten Generaal ter gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd, terwijl een afschrift dier opgave is aangeplakt. DIRKSLAXD- Op Donderdag, den 15 Juni a.s. des avonds 7 uur zullen de brandspuiten No. 1 en 3 worden geprobeerd. Zaterdagmiddag woedde boven ons dorp een kort maar zwaar onweder. De bliksen sloeg in het huis van Mej.Wed.C. Both, zonder evenwel schade aan te richten Aan het Korte Weegje werden 5 telegraaf palen getroffen. De splinters vlogen langs de ooren van het paard der omnibus, die daar juist passeerde. Zondagmiddag viel een kind van J. G. IC. alhier achterover in het slootje langs den Boezem, Door dadelijk toegeschoten hulp werd de kleine spoedig op het droge gebracht. Maandagavond passeerden een karos en een tilbury elkaar aan het Korte Weegje. De tilbury werd aangereden, met dit gevolg dat zij omsloeg. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Alleen was er wat averij aan het tuig. Dinsdagmorgen zou W. Riedijk als ge woonlijk met zijn negotie naar Goeree en Stellendam rijden, doch aan den Staakweg gekomen ging de hit in plaats van vóór-, achteruit, zoodat het karretje in de sloot terecht kwam. Toen alles weer op het droge was, reed hij naar huis terug en verkocht dadelijk zijn hit. Zij die wenschen deel te nemen aan het Voorbereidend Militair onderricht, dat a.s. winter zal gehouden worden, moeten zich daartoe aanmelden op de Gemeente Secretarie voor 1 Juli a.s. Van af 13 Juni '05 tot op den dag der verkiezing (27 Juni a.s.) zyn ter Gemeente Secretarie verkrijgbaar formulieren voor opgaven van candidaten voor de verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad, door het periodiek aftreden van de Heeren Joost Zaay'er en Cornelis van Es. MELFSSAXT- Gisteren (Dinsdag) ontstond aan den Molendijk een begin van brand, in een hooischelfje van L. W. het hooi brandde zoo goed als geheel weg, terwijl een zijkant van een aangrenzend varkens hok geheel verkoold werd, door de toege schoten buren en voorbijgangers kon een verdere uitbreiding voorkomen worden. Oorzaak onbekend. De fletser I. Joppe had het ongeluk een kind van L. W. aan te rijden dat daar door een onbeduidende wonde aan het hoofd bekwam. De herziene lijst van inkwartiering ligt gedurende 14 dagen ter gemeente Se cretaris ter inzage. HERRINGEN. Bij publicatie is bekend ge maakt, datjde verkiezing van 3 leden voor den Gemeenteraad alhier zal plaats hebben op Donderdag 27 Juni a.s. Een opgave van de namen der can didaten bij de op 6 Juni jl. gehouden ver kiezing, bij den burgemeester te Zierikzee ingeleverd, ligt voor een ieder ter gemeen te secretarie alhier ter inzage. Dinsdagavond j.l. trad voor de kiezers alhier op tot het houden van een politieke rede de heer Nauta van Amsterdam. STELLENDAM De milicien-verlofganger Johannes van Gelder der lichting 1900, dienende bij het 6e Reg. Inf. 3e Bat, is tegen 21 Augustus a. s. inwerks*ijken dienst opgeroepen naar rijne garnizoensplaats Breda. Zaterdag 17 Juni a. s. zal een collecte langs de huizen worden gehouden ten be hoeve van het Fonds tot aanmoedigingen ondersteuning van den gewapenden dienst De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat ten Secretarie vooreen ieder ter visie liggen en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn: een afschrift van het proces verbaal der in deze gemeente op de 11 Mei 1.1. gehouden zitting der Commissie belast met de aan hooring van bezwaren tegen het maken van een aanlegplaats in de mond der ha ven alhier, benevens een afschrift van de door die commissie aan den Minister van Waterstaat, ïïandel en Nijverheid uitge bracht advies. De Muziekvereeniging „De Hoop" al hier behaalde op 2en Pinksterdag op het Concours te Nieuwenhoorn den 2en prijs in de 2e afdeeling, De vorige week had het zoontje van F. v. d. Vlugt alhier het ongeluk in de diepe bermsloot le vallen. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt door J. Grinwis, die het kind uit de sloot wist te trekken zoodat het nog goed afliep. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk een collecte worden gehouden voor de zen ding. GOEDEREEDE. De milicien-verlofganger I. van Waarde der lichting 1902, dienende by het 4de Reg. Infanterie 2de Bataillon, garnizoensplaats Gouda, is tegen Dinsdag, den 8 Augustus a. s. in werkelijken dienst opgeroepen. Op Zaterdag, den 17 Juni a. s. zal alhier de collecte voor het Fonds tot aan moediging van den_ gewapenden dienst worden gehouden. Toen verleden week de broodbakker J. W. L. van Stellendam door deze gemeente reed, verschrikte plotseling het paard van de geplaatste kramen en den draaimolen en rende langs de Noordzijde met het on gelukkig gevolg, dat het 3jarig zoontje van W. G. de beentjes werden overreden; ter wijl het eene bloedende wond aan het voor hoofd bekwam. Geneeskundige hulp is ter stond ingeroepen. Op den tweeden Pinksterdag, waarop de z. g. nakermis alhier werd gehouden, was het 's avonds op het marktplein eene buitengewone drukte, daartalrijke rijtuigen uit Flakkee kwamen opdagen, Was er van eene eigenlijke kermis geen sprake meer, wijl enkel nog slechts een drietal kramen aanwezig waren, toch bleven ze geruimen tijd en brachten nog al wat drukte aan. De milicien-verlofganger Jobs Orgers der lichting 1900 is tegen Maandag, 21 Au gustus e- k. opgeroepen bij het 6de Regt. Inf. 4de Bat. garnizoenplaats Breda tot het houden varr herhalingsoefeningen. OUDDORP. Verleden week trof den arbei der C. J. van den Oostdijk het ongeluk dat hij een kalf in de weide joeg bij paarden waardoor het beest door een der paarden 2 pooten werden stuk geslagen. Dus een groot verlies voor den arbeider. Verleden week had de koopman W. T. het ongeluk in het Oudeland door het ach- teruitloopen van den hit in de sloot terecht te komen. Er bleek weinig beschadigd te zijn. Zondagavond had het kind van M. T., wonende op de Palmstee, het ongeluk met het spelen het rechterdij been te breken. De veiling van het heerenhuis toebe- hoorende aan de erven van wijlen J. Voogd wasperceel 1 voor f 2020 door M. Joppe te Sommelsdijk, afgeslagen en gemijnd door Ds. J. Bos predikant voor f 3030. Perceel 2 een heerenhuis met groote schuur J. Kaptein f 1210 afgemijnd door H. van der Ven te Vugt (onderwijzer) voor f 1700 perceel 3 een groote kapitale bouw- schuur met woning door M. Joppe voor 2530 afgemijnd door C. Tanis Kz. voor f 3020 perceel 4 een hecht en sterk pakhuis door P. Kaptein voor f 570 gemijnd door D. Voogd voor f 680, perceel 5 het tiend recht van Hoek en Broek D. voor f 460 afgemijnd door M. Lodder van Goeree f500, perceel 6 de kapitale hofstede Rustburg 18 Bunders door L. Nederveld voor f8275 af gemijnd door K. Grinwis voor f 8700. Heden Dinsdag is aanbesteed door den Polder West NieuwlandHet vergrooten van de Havenkom en het leggen van een kade aan de oostzijde van de kil van den Polder voornoemd. Eenige inschrijver was S. Bezuijen alhier voor de som van f6140 een quasi biljet was er nog van zijn zoon voor f 40 meer. Het aangekochte heerenhuis van Ds. Bos is men aan het uitbreken en naar het gerucht gaat zal het ingericht worden voor Warenhuis in het klein dat zoo iets gebeurd door een predikant is vele winkeliers op den neus gepikt. NIEUWE TONGE. De verkiezing voorden Gemeenteraad ter vervanging van de hee ren Dirk Breesnee, C. Overdorp Jz. en Adriaan Dorst, die met den eersten Dins dag in September a.s. aan de beurt van aftreding zijn, zal alhier plaats hebben op Dinsdag 27 Juni a.s., formulieren voor op gave van Candidaten zijn ter Gem; Secre tarie kosteloos verkrijgbaar. Zij die wenschen deel te nemen aan het voor bereid militair onderricht, dat bij genoegzame deelneming a.s. winter zal wor den gehouden, kunnen zich daarvoor aan melden in het Weeshuis alhier op Zaterdag den 24 Juni a.s. des avonds ten 7 ure. J.l. Vrijdag werd de brandspuit ge probeerd, uit alles bleek dat de spuit nog in een goede staat verkeerd. De Stemming voor een Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal zal plaats hebben op Vrijdag den 16 Juni a.s. Jl. Woensdag bracht de heer P. Verdoor vader in het Oude mannen en vrouwenhuis te Ooltgensplaat met zijne in dat huis ver pleegde oudjes in twee rijtuigen gezeten een bezoek aan onze gemeente, tevens brachten zij een bezoek in het Oude man nen en vrouwenhuis alhier, naar men ons mededeelde waren er onder hen die den hoogen ouderdom hadden bereikt van 90, 80, en 70 jaren allen zagen er gezond en tevreden uit, zelfs kon men zien dat de luidjes met dit uitstapje erg in haar schik waren. Mocht het bestuur van ons Oude mannen en vrouwenhuis aan onzeoudjesook eens een daagje gunnen om een rytoertje met hun te maken. Op Vrijdag 16 Juni a.s. zal ieder verplicht zijii om de openbare straten alhier te doen wieden. Zullende op dien dag des namiddags daarover eene schouwing worden gehouden. Voor de betrekking van nachtwaker, karreman en lantaarnopsteker in deze ge meente, hebben zich 15 sollicitanten aan gemeld. Door het bestuur van de alhier opge richte kolenbond zijn sollicitanten opgeroe pen voor de betrekking van boekhouder op eene jaarwedde van f 50. OUDE TONGE- Is bij publicatie bekend gemaakt dat op Dinsdag den 27 Juni a.s. zal plaats hebben de verkiezing van drie leden van d6n Gemeenteraad wegens perio dieke aftreding van de heeren H. de Haas van Dorsser, J. van Schouwen en L. Vrees wijk. Formulieren voor de opgave van candidaten zijn ter secretarie kosteloos ver krijgbaar van af 13 Juni a.s. tot en met den dag der verkiezing. Ter kennis van belanghebbende is gebracht, dat ter gemeente Secretarie be hoort aangifte te geschieden van de stich ting van nieuwe'gebouwen enz. met opgave tevens van sectie en nommer der betrok ken perceelen. De jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteu ning van den gewapenden dienst in de Ne derlanden zal in deze gemeente aan de hui zen der ingezetenen gehouden worden op Maandag 19 Juni a.s. Aan de ingezetene is bij publicatie herinnerd aan den dankdag of godsdienstige viering van de overwinning by Waterloo die dit jaar zal plaats hebben op Zondag 18 Juni a.s. Bij publicatie is bekend gemaakt dat jongelieden van 16—24 jarigen leeftijd die wenschen deel te nemen aan het voorberei dend militair onderricht voor den a.s. win- tercursus zich daartoe voor 1 Juli 1905 ter gem, secretarie kunnen aanmelden. Is ter openbare kennis gebracht dat do stemming ter verkiezing van een lid van de 2e Kamer der S. G. voor het kiesdistrict Zierikzee waartoe deze gemeente behoort, zal plaats hebben op Vrijdag den 16e Juni a.s. van des voormiddags 8 tot des namid dags 5 ure. Naar men verneemt zal Mr. R. J. H. Patijn van 's Gravenhage. Donderdagavond a.s. in het logement by' de Wed. G. Kanters en zoon alhier, eene politieke lezing houden. Door B. en W. van Oude Tonge zullen op Vrijdag 23 Juni a.s. des voorm, te 10i/2 ure onderhands bij inschrijving trachtten aan te besteden Het vergroten en verbouwen van een gedeelte van het Post- en Telegraaf kantoor in deze gemeente. Bestek en teekening liggen van of heden ter inzage voor belanghebbenden ter Secre tarie. Naar het timmer- metsel- verf- en smids- werk kan afzonderlijk worden ingeschreven Aanwijzing zal plaats hebben op Donderdag 22 Juni a.s. des voorm. 9 ure. Inschrijvingsbiljetten moeten ter Secreta rie ingeleverd worden voor des 's morgens 10 ure van 23 Juni 19C5. Een gezeldschap fietsrijders uit Nieuwe Tonge keerden in prettige stemming huis waarts. Onder den Molendijk reden zij elkander in de wielen, zoodat Joh. Holle man Az. in de bermsloot terecht kwam onder de modder en druipnat. Hij was spoedig weer op het drooge, en na van drooge kleeren te hebben verwisseld bij H. v. d. Jagt, keerde hij opgefrischt en het gezelschap gekalmeerd huiswaarts. Aan de rijwielen was niets beschadigd. Alhier is komen aanvliegen een post duif met metalen ringetje om de rechter poot waarop gegraveerd Anvers 04 5945. Voor den eigenaar terug te bekomen.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 5