Ingezonden stukken Verschoor der lichting 1905 is ingedeeld by de kanonniers te Willemstad. Zy, die wenschen deel te nemen aan de voorbereidende oefeningen van het Mi litair onderricht, dat bij genoegzame deel name a.s. winter weder gegeven zal worden, moeten zich daarvoor gedurende de maand Juni ter gemeente secretarie alhier aangeven. De collecte voor den gewapenden dienst zal in deze gemeente gehouden worden op Maandag 19 Juni a.s. STELLENDAM. Een afschrift van het pri mitief kohier der belasting op de honden voor het dienstjaar 1905 ligt gedurende 5 maanden, van 27 Mei tot en met 27 October 1905 ter Secretarie ter lezing. Zoo een voldoend aantal zich aameldt zal voor jougelui van 16 tot 24 jaar, weer gelegenheid bestaan kosteloos voorbereidend Militair onderricht ontvangen. De nieuwe regeling ligt ter inzage op het Secretarie, waar men zich ook kan aanmelden op eiken werkdag van 's morgens 10—12 uur gedurende de maand Juni. De vorige week slaagde voor het examen voor onderwijzeres Mej. C. van den Broek alhier. H. v. S. die de vorige week met een clubje naar de politieke lezing van den heer Patyn te Ouddorp reed, kwam tusschen Goedereede en Ouddorp in een diepe sloot terecht, zoodat hij met een klets nat pak naar huis kon en zonder den spreker te hebben gehoord. Ter benoeming voor twee heemraden voor de Generale Dijkage zyn op de voor dracht geplaatst de heeren P. Meyer 1. A. Kreeft 2. A. van Schouwen 1. J. Lokker 2. Door het bestuur der gemeente werd van heeren Gedeputeerde Staten den Hoof delijken omslag goedgekeurd terugontvan gen. Dinsdagavond werd in de zaal van den heer F. Troost een politieke rede gehouden door Ds. van der Valk van Ond-Beierland, ter verdediging van het christelijke Mini sterie en van zelf ter aanbeveling van de candidaat der Antirevolutionaire party. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik ge bruik gemaakt door den Heer De Jong van Middelharnis. Ma re- en dupliek werd de vergadering met dankzegging gesloten. De vergadering was druk bezocht. GOEDEREEDE. In den loop]der vorige week is het op één der pieren aan den Hieuwen Waterweg omhoog gevaren stoomschip „Emma" vlotgekomen en binnengesleept. Mogen de pogingen der visschers te dezer plaatse, die er toe hebben medegewerkt, het vaartuig te lossen, ten einde het vlot te krij gen. en die thans met succes zijn bekroond, goed beloond worden. By P. K. veldarbeider alhier, bestaat het voornemen, zich binnenkort met zijn gezin, bestaande, benevens hem uit zijne echtgenoote en een zestal jeugdige kinderen, naar de „Nieuwe Wereld'' in te schepen. Aan A, Hollaar en Joh. Lodder alhier, welke den landbouwcursus te Stellendam hebben gevolgd, is als zoodanig het diploma tweede klasse uitgereikt. De lotelingen G. Redert der lichting 1905 en J. 't Mannetje der lichting 1904 zyn beide ingedeeld geworden bij het 8e Regt. Infanterie te Bergen-op-Zoom. Door den milicien-verlofganger E. van der Sluis der lichting 1898 is aan zyne ey- cellentie den heer Minister van Oorlog een verzoekschrift gericht ten einde uitstel van opkomst onder de wapenen te bekomen. De blazerschuit G.O. 22, bevaren door schipper W. Lokker, is op de scheepstim merwerf alhier tot het ondergaan van be langrijke herstellingen opgedraaid, wijl dit vaartuig vooral nog al schade heeft beloopen bij de te verleenen hulp aan de gestrande vrachtgoederenstoomboot „Batavier II" Gister (Maandag) avond is alhier in de Gemeentelijke Bewaarschool als spreker op getreden de heer Ds. van der Valk, predi kant bij de Ned. Herv. gemeente te Oud- Beierland. De zaal was matig bezet, terwyl geen debat werd gevoerd. Benoemd totDykgraaf van Den Grooten Zuiderpolder, T. Lodder, tot dijkgraaf van Den Kleinen Zuiderpolder, J. Lodder, tot dijkgraaf van de polders Oud- on Nieuw Westerloo en den Nieuwen Oostdijk, T. Lodder. Gemeenteraadsverslag der vergadering op 31 Mei jl. des namiddags ten drie ure. Niet aanwezig de heer C. A. Vogel. De Voorz. opent de vergadering, waarna de notulen der beide vorige zittingen onveranderd worden goed gekeurd en geteekendde heer Goekoop geeft zijn bezwaar te kennen tegen de wijze, waarop liet Ko hier van den Hoofdelijken Omslag is vastgesteld, wijl dit z.' i. niet in eene geheime, doch openbare zitting behoort te geschieden en zulks naar zijne meening tot moeilijkheden zon kunnen leiden, daar bij als zjjn wensch te kennen gevende, dat zulks in de notulen dezer vergadering zal worden opgenomen. Wordt Ivoorlezing gedaan van de volgende inge komen stukken Missive van H. H. Ged. Staten, waarbij goedge keurd wordt teruggezonden het Kohier van den Hoofdelijken omslag dezer gemeente over het dienstjaar 1905. Missive van den heer Inspecteur der Volksgezondheid in Zuid-Holland en Zeeland, hou dende bezwaren tegen het plaatsen van een urinoir nabjj den hoek van het pakhuis van den heer F O. Goekoop. Na daaromtrent onderling breedvoerige besprekin gen te hebben gehouden, terwijl een daarop gedaan voorstel van den heer Goekoop, on. bedoeld urinoir te plaatsen nabij (de smederij op de Markt aan de Achterhaven, niet wordt ondersteund en dus buiten stemming blijft wordt besloten, het urinoir te plaatsen op de oorspronkelijk aangewezen plaats. „„T?! U 3 ,li0lven' waarbij goedgekeurd wordt te ruggezonden het raadsbesluit ter verleening eener consessie in zake de plaatsing der weegbrug. Mi lling6 der Gezondheids-Commissie, zetelende te lUHldellmrms, daarbij adviseerende betreffende de onbewoonbaarverklaring van de woning plaatselijk geteekend No. 7, bewoond door A. van der Laan Voorz Goekoop. 0(, voorste] van den' v °orz. wordt besloten, voormelde woning onbewoon- van l^nafen '»ren' term«n tot ontruiming daar van bepalende op zes maanden. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van fi"hi O 1 r commissie van Plaatselijk schooltoe zicht. Op de aanbeveling zijn geplaatst; de Heeren A. van behouwen en J. van ICijk, H. van der Heuvel denburg. d" Gids J' C' van Een" Tot de stemming overgaande, worden benoemd de heeren A. van Schouwen, H. van deu Heuvel enj. U van Eendenburg. T K0rdt ,^slo'en, ?an het verzoek van F. Luimeen J. bon alhier tot de uitbetaling der toegezegde ver- hooging van bezoldiging over 190-1 gevolg te geven Als nog wordt goedgevonden, aan den heer J. Koon o.1,?, i! «J t i ,onljerwijzer gedurende Januari 1904 aan cle O. L bchool alhier werkzaam is geweest, daar- Iia ?n™ene helooning, berekend tegen eene wedde van f 500,'sjaars. Atou worden respectievelijk vastgesteld een staat model A een staat, model B, beide over 1904 en een staat model C over het dienstjaar 1905, welke|ter goed- boden"8 Staten zullen worden aange- Ilaarop wordt door den Voorz. aan de orde gesteld net aangaan eener tijdelijke geldleening ad f 1400 rente -±72 pCt. sjaars, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, daarbij mededeelende, dat deze gelden verkrijgbaar zijn bij de Mij. voor Gemeente-Crediet te Amsterdam. Op dit voorstel wordt met 5 tegen 1 stem, die van den beer Goekoop, goedgunstig beschikt, op welk raads besluit de goedkeuring van heeren Ged. Staten zal worden gevraagd. i J??ar°P ,d0iefc ,de ^00rz- mededeeling, aanzoek te hebben gehad, alsnog aan de Commissie tot werin0, van schoolverzuim over 1901 de haar daarvoor no? toekomende vergoeding te doen uitbetalen. Alvorens hiertoe een besluit te nemen, zal dienaan- gaands een schrijven ter nadere toelichting aan de Commissie worden gericht. Komt aan de orde de vaststelling van de Verorde. ning op de Volkshuisvesting. Wordt besloten, deze nog niet te behandelen en ze aan te houden en bij de Raadsleden ter inzage te doen rondgaan. Op de vraag van den heer Joppe, of de Voorz. reeds inlichtingen kan verstrekken aangaande de „Oude Hoofdpoort' en de vestiging van een Rijks-ontvan ger alhier, doet de oorz. mededeeling, dienaangaande niets naders te hebben gehoord. Tot het behandelen eener reclame van F. Lnime tegen zijnen aanslag in den Hoofuelijken Omslag dienst 1905 en een verzoek van H. C. Bruggeman om ontheffing van zijn aanslag over 4904 wordt de Openbare Vergadering geschorst, om tot geheime zitting over te gaan. Na heropening wordtgoedgevonden, de aanslag van reclamant van f 2,S0 te brengen op f 1,80 en aan H. -bruggeman gedeeltelijke ontheffingen zijn aanslag over 1904 te verleenen. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de oorz. deze vergadering. 0UDD0RP. Woensdagavond j. 1. ten 7 ure trad in liet hotel van den heer Akershoek als politieke spreker op de heer Mr. R. J, H. Patijn, de candidaat der vrijzinnige pai'ty in het kiesdistrict Zierikzee. 'in eene boei ende, keurige rede zette hy uiteen, hoe wei nig het huidige kabinet heeft gedaan in verhouding naar hetgeen beloofd was en tevens, hoe weinig zaaks het afgedane was. Uitvoerig vooral wees hy op de valsche antithese'. „Vóór of tegen den Christus'' Voor het debat meldde zich aan de heer Basoski, predikant der Gereformeerde Kerk alhier, waarvoor hem een half uur werd toegestaan. De geachte debatter stoorde zich daaraan weinig, ondanks de opmer kingen van den voorzitter, althans hy sprak byna een vol uur, ten slotte aan den heer Patijn nog een paar vragen doende. Sue cessievelyk werden de punten van Ds Ba soski glashelder weerlegd en zou Mr Patijn alzoo de vragen beantwoorden, doch- ver beeld u- toen was de heer Basoski plot seling verdwenen. NIEUWE T0.VGE. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoekschrift met bij lagen van Jacob Noteboom, alhier, om ver gunning tot het oprichten eener bewaar plaats tot het verzamelen en bewaren van lompen, op een perceel tuinland in den polder Klinkerland onder deze gemeente. - Op Vrijdag den 9 dezer des avonds te 61/2 ure zal de brandspuit worden beproefd en zijn de spuitgasten verplicht zich op dat uur voor het brandspuithuis te verzamelen. - Burgemeester en Wethouders herin neren de ingezeten aan den dankdag of Godsdienstigeviering van de overwinning bij Waterloo die volgens Z. M. bepaling, dit jaar behoord plaats te hebben op Zon dag den 18 Juni a. s. - De jaarlijksche collecte ten behoeve van het „Fonds tot aanmoediging en on dersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden," in deze gemeente zal wor den gehouden aan de huizen der ingezeten op Zaterdag den 17 Juni a.s. - Burgemeester en Wethouders dezer gemeente brengen ter openbare kennis dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoekschrift met bijlagen van PieterTie- leman smid alhier, om vergunning tot het oprichten eener bewaarplaats tot het op bergen van benzine op een perceel tuinland in de polder het Noordland onder deze ge meente. - Het Kohier van den Hoofdelijken om slag voor het dienstjaar 1905 is van Heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd terug ont vangen en ligt gedurende vijfmaanden van af den 5 Juni tot en met den 5 November as. ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Tegen C. T. uit deze gemeente is pro ces-verbaal opgemaakt wegens dronken schap. Mejuffrouw E. van den Bioek alhier, heeft Woensdag jl. te Rotterdam met gun stig gevolg het examen afgelegd voor on derwijzeres bij het gewoon lager onderwijs. Door den Heer Officier van Justitie bij de Arrondissements Rechtbank te Rot terdam werdt gisteren 6 maanden gevan genisstraf geëischt tegen J. L. h/v. van J. H. alhier verdacht van diefstal met behulp van een valsche sleutel. Door het Bestuur van den polder Dui- venwaard werd gisteren avond aanbesteed het eenmaal krozen van een gedeelte der wateringen in dien polder. Ingeschreven werd door G. Telsbourg alhier voor f 67,50. Daar het Bestuur deze som te hoog voor kwam is het werk niet gegund. Tot gezworen in den polder Klinker- land is benoemd de heer C. Vreeswijk. OUDE T0XGE- Aan de echtgenoote van Th. Kik is eene vergoeding toegekend van f0.50 per dag, zoolang genoemde dienst plichtige onder de wapenen moet verblijven. De loteling der lichting 1905 F. Fluit alhier, is als afgekeurd voor den dienst naar huis gekomen en zal A. v. Dongen gehou den zijn in zijne plaats ingelijfd te worden. Gedurende de maand Juni kunnen jongelieden van 16 24 jarigen leeftijd zich ter secretarie aanmelden voor den aanstaan den wintercursus van het voorbereidend mi litair onderricht. Zaterdagavond kwam de koewachter van den landbouwer G. Krouwer alhier, met zijn koeien over den Molendijk toen een der diei'en in den bi'oodwinkel van den heer M. Heestermans liep en een kijkje in de woonkamer nam waar niemand aanwezig was. Heestermans ging oumiddelyk zijn kamer in [en wist het dier te verwijderen zonder dat het hem eenige schade had toegebracht. DEX DOMMEL- Door den rijksveldwachter alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen K. B., koopman alhier, wegens overtreding der provinciale veroi'deniug. Genoemde B. had namelijk zijn voor eene hondenkar ge spannen hond niet van een lederen muil korf voorzien. STAD AAN 'T HARINGVLIET. By de op Vrijdag 2 Juni plaats gehad hebbende ver kiezing voor een lid van den Raad vacature van Es, zijn candidaat gesteld de heeren D. Born lib. en E. H. de Ruiter Antir. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de dankdag of godsdienstige viering van de overwinning bij Waterloo zal plaats hebben op Zondag 18 Juni a.s. Tot leden voor het stembureau voor den gemeenteraad zyn benoemd de heeren J. van de Gevel en I. Scherpenisse. In deze gemeente komen de mazelen epidemisch voor. De school is voor het overgrootste deel ontvolkt, zelfs enkele vol wassen menschen zjjn er door aangetast. Tot heden heeft de ziekte over het alge meen geen kwaadaardig verloop. Tot leden van het Bestuur van de boe renleenbank zyn gekozen de heeren: C. J. Sterk, D. Born en L. Keizer en tot leden van den Raad van toezicht de heeren J. C. van Oostende, E, H. de Ruiter en A. J. C. Silvius. Het aanbesteden van de verhooging van den buitendijk heeft plaats gehad. Laagste inschrijver was Koorevaar van Sliedrecht voor f 2230. Het werk is niet ge gund naar we vernemen omdat de begrooting ongeveer f 1000 minder bedroeg dan de laagste inschrijvingssom. De milicien K. G. Gestel is ingedeeld bij het korps genietroepen te Utrecht. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de herziene lijst van de na men der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering van krijgsvolk in aan merking komen van 1 tot 15 Juni ter se cretarie voor ieder ter inzage ligt. De gemeente heeft het porti'et van de ambachtsvrouwe I. N. B. Barronosse van Briemen van Stad aan 't Haringvliet, ten geschenke ontvangen. •- Een kind van J. M. viel in een on bewaakt oogenbiik in den molendijkskreek op het hulpgeschrei kwam J. J. toeloopen die het kind spoedig op het droge hielp. Het bouwen van een nieuwe pastorie voor de Gereformeerde gemeente is aanbe steed. Het metselwerk is niet gegund. Het timmerwerk werd gegund aan J. W. Gestel alhier voor 1249,84, het smidswerk aan W. Nieuwland alhier voor f224, het verfwerk aan W. J. Donkersloot te Ooltgensplaat voor f 250. De Burgemeester maakt bekend dat op Dinsdag 27 Juni de verkiezing zal plaats hebben voor 3 leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van J. H. Simons, I. Scherpenisse en het overlijden van L. Braber Mz. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Aan den Weilid Heer Redacteur v/h. weekblad Vooruit!" "VVelEd. Heer, UEd. zoudt mij verplichten met de opname van 't navolgend schrijven om mij tegenover't publiek te zuiveren van een blaam, Zondag 4 Juni vóór de prediking van Ds. Emmen te Den Bomruei door dezen van den kansel mij opgelegd. De oorzaak dier fulminate voorrede lag in een ingezonden stuk in de N. R. G'., waarin ik beweerd heb, dat Ds. E. in de bidstond „om kracht in de moei lijke en woelige dagen, die aanstaande zijn," zijne prediking dienstbaar zou gemaakt hebben aan de bestrijding van de politieke beginselen van den heer Roodhuijzen, die op Donderdag 25 Mei te Den Bommel een politieke rede zou houden. Door Ds E. gevraagd zijnde of ik de schrijver was, meende ik het aan mijne eer verplicht te zijn. hierop toestemmend] te .moeten, antwoorden, waarop Ds. E. eisehte, dat ik mijne woorden zou herroepen, zeggende dat hij geen polieke bedoeling had gehaden op eere woord verklarende, dat hij zelfs niet wist dat de heer li. eene jiolitiéke rede zou houdenl Wel wist Ds. E., dat een spreker zou optreden, maar van welke politieke partij, was aan Z.Eerw. volgens zijne bewering onbe- kend. Ik wilde deze verklaring niet in twijfel trekken, hoewel het mij toch minstgenomen vreemd voor kwam, dat iemand als Ds. E. alleen niet weten zou, wat iedereen wei wist, iets waaraan publiciteit genoeg gegeven was door advertentiën en courantenberichten. Maar met die onbekendheid van Ds. E. in zake de lezing van dhr. II. verviel natuurlijk mijne bewering van persoonlijke bedoelingen ten opzichte van dhr. R. en dat was de genoegdoening, die ik aan Ds. E. niet zou hebben onthouden, ware ik niet den volgen den morgen weerhouden door een briefje, dat op zijn zachtst genomen, zeer weinig wellevenheid verried, terwijl dit des avonds nog door een tweede werd gevolgd, dat in toon en strekking zoo mogelijk nog van minder gehalte was. Ik heb gemeend deze beide epistils eenvoudig voor kennisgeving te moeten aan nemen en van de bovengenoemde genoegdoening te moeten afzien. Maar of nu dhr. R. zou optreden of een ander is eigenlijk van ondergeschikt belang en raakt het hart der kwestie niet. Waarvoor werd de bidstond gehouden Om kracht af te bidden in de moeilijke en woelige dagen, die aanstaande wareü, alzoojde tijd voorafgaande aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Uier is dus de politieke grondslag. Dit is eenvoudig niet weg te redeneeren, Rest nog te bewijzen of Ds. E. in die bidstond werkelijk partij heeft gekozen door zich te laten leiden door een staatkundig beginsel, strijdig met de partij, die dhr. R. de eer heeft te vertegenwoordigen. Dit kon reeds als vaststaande worden aangenomen in verband met de uitingen van Ds. E. bij de vorige verkiezing, onderteekening van de aanbeveling van den tegen-candidaat en den ijver, waarmede bij per soonlijk de kiezers, ook der liberale partij, bezocht, om deze te bewegen hunne stem op den apt. rev. candidaat uit te brengen. Maar afgescheiden van^ ai deze feiten die slechts een vermoeden konden wekken, staat vast als een rots, dat het kennelijk het doel van den predikant was om bij zijn gehoort den indruk te vestigen, dat bet staatkundig beginsel, dat zich al leen laat leiden door de Ordonnantiën Gods- het ecnig ware en het eenig goede is, en dat alle andere beginselen uit den booze zijn, en het de geest van den anii christ. van den duivel is, die dezej laatste beginselen door dringt, en die dus als zoodanig ver worpen dienen te worden. En als in het gebed ge sproken wordt van „de regeering, die de moed heeft gehad om de neutraliteit als een zonde te brand merken". dan zou alleen deze zinsnede reeds vol doende zijn om te bewijzen dat Ds. E. zich door een bepaald politiek beginsel liet leiden. Hiermede al leen reeds konden de aanwezige kiezers het zich voor gezegd houden, vooral geene staatkundige partij te steunen, die de neutraliteit niet als een zonde brandmerkte. De openbaarmaking van mijne bewering was oor zaak, dat Ds. E. op Hemelvaartsdag een ander op droeg het gemeente gezang te begeleiden wat aan mij, organist, in weinig vleiende bewoordingen schrif telijk door Z.Eerw. werd kenbaar gemaakt- hl. H. Kerkvoogden echter, onder wiens bevel de organist staat, en die mij totaal niets konden en wilden ten laste leggen, herinnerden mij aan het desbetref fende artikel mijner instructie. Daar Ds. E. zijn verzoek om het gezang niet te begeleiden herhaalde en h.h. kerkv. geen ander aan het orgel wenschten te zien, bleef dit op hun last gesloten. De godsdienstoefening op Zondag werd toen aan gevangen met een heftige voorrede persoonlijk tegen mij gericht, en waarin ik meermalen een godslasteraar werd genoemd, niet waardig om bet kerkgezang te begeleiden. Zoo ik het woord godslasteraar goed be grijp, duidt dit iemand aan die God lastert, die God boom en smaad aandoet. Ik durf echter iedereen en Vs. E. in 't[bijzondert tartenmij te bewijzen, dat ik in de twintig jaar tij ds, dat ik hier woon, daden zou bedreven of woorden zou gebezigd hebben, waardoor mij eene dergelijke lage beschuldiging naar het hoofd zou kunnen geslingerd worden, leder inwoner hier kan weten of mijn levenswandel, die beschuldiging wettigt. Ik bezit zelfkennis genoeg om te weten,jdat ik vele tekortkomingen .heb, maar ik heb steeds gestreefd naar datgene wat goed en rein en edel is, met mijn orgelspel getrachtte geven wat lieflijk is en wel luidt en daaraan .de wijding te verschatten, die met het karakter van den godsdienstige» zang overeenstemt. Wie mij woorden of daden, hiermee in strijd ten laste meent te kunnen leggen bij spreke Maar een miiner gebreken is, dat ik niet-precics het zelfde denk als Ds. E. en dat ik het o.a. ten zeerste betreur, dat in onze gemeente,"wier wel en wee mij ter harte gaat en wier belangen ik in mijn werk kring naar mijn beste weten steeds heb behartigd, de haat en verbittering tusschen de burgers onder ling wordt aangeblazen |door politieke- en gods diensthaat. Kunnen wij niet naast en met elkaar leven zon der twist en tweedracht ook bij verschillende levens opvattingen en moet dan zelfs van den kansel der liefde de indruk worden gevestigd, dat bet politieke beginsel van den voorganger alleenalleen bet ware is, en moet van dien zelfden kansel de lage beschul diging in smadelijke .bewoordingen een andersden kende in 't gelaat worden geslingerd, eene beschul diging, die misschien bij een deel van 't publiek in slaat, maar waarvan ieder weldenkende gruwtIs dat de toepassing van: „Hebt God lief bovenal en uw naaste als u zei ven?" Is dat de opvatting van de Christelijke liefde van een evangeliedienaar, of is het de uiting van haat, verregaande onverdraag zaamheid en verbittering, waarvoor de bidstond moet bewaren Ds. Emmen, predikant der Ned. Herv. Gem. ten Den Bommel! Ik wil ti in dit schrijven niet ver nietigen door publicatie van zaken, die u de min achting van 't weldenkend publiek op den bals zou den doen halen. t Mijne opvatting van Christelijke liefde verbiedt mij dit. Maar treed in uw binnenkamer, herzie u zeiven, en beproef of gij verantwoorden kunt de booze woorden van den kansel en elders gesproken, die u de zelfgenoegzaamheid en heersclizucht, de haat en verbittering jegens andersdenkenden u in den mond hebben gegeven! Lees en ffierlees 1 Cor. 13 en dan indien uwe woorden, niet alleen, maar vooral uwe daden daar van getuigen ik zal u eerbiedigen als een edel mensch, maar voor alsnog zal ik mijn nek niet krom men om onder het Caudijnsche juk door te gaan.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 6