Landbouw. Ingezonden stukken Binnenlandsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. huidige een lunger tijdperk aan 't bewind zou blij ven. Dr. Kuyper kan niet vrij handelen, hij zittus- sclien twee vuren, want hij moet de Roomsehen en de JA. R. te vriend houden. Op zedelijkheidsgebied leidde dus de gemeenschappelijke geloofwortel niet tot gemeenschappelijke daden. En van de beloften tot hervormingen op Christe lijke» grondslag kwam ook niets tot stand. Voor de arbeiders is mede niets gedaan: dat kan ook niet, want de partijen der coalitie waren het niet eens. Deze regeering is reactionnair, zij zet ons terug. Wel zit het etiket „Christelijk" op de flesch, maar de inhoud is drie dubbel overgehaald conservatief. Van het arbeidscontract kon niets meer komen, omdat de onderwijswetten moesten voorgaan. Wel zei Heems kerk, dat het hem leed deed, dat het arbeidscontract moest blijven liggen maar toen Schaper voorstelde het nog te behandelen, was men er doof voor. In Enkhuizen werd eene circulaire verspreid, waar onder anderen in stond': „landarbeiders, verheugt u, visschers, verheugt u, want gij zijfc opgenomen in het ongevallenwets-ontwerp. Dit ten bewijze, hoe de eenvoudige lui misleid worden. En de arbeiderspen sioenen'? Spreker is een vurig voorstander hiervan, doch wat de Christelijke regeering belooft, is hem al te dun. Alleen op 't gebied van onderwijswetge- ving ware de coalitiepartijen het roerend eens, want de 2l/a millioen moest binnen gehaald worden voor de verkiezing. Zelfs de voorzitter van de le Kamer versprak zich niet deerlijk, toen hij zei: „de regee ring wil graag, dat de lager onderwijswet voor de verkiezing afliep. De Vrijzinnigen hebben groot be zwaar tegen dit onderwerp. Deze bezwaren worden op duidelijke wijze in het licht gesteld. Willen de A. R. de hervormingen betalen uit eene tariefwet, spreker wijst aan waar de Vrijzinnigen het geld willen halen. Vervolgens wordt]het program der Vrijz. Demo craten en Unieliberalen duidelijk uiteen gezet. De verschillende punten van dit program worden be sproken: handhaving der openbare school, verzeke ring tegen invaliditeit en ouderdomspensioen, her ziening der armenwet, hervorming van het verdedi gingswezen in de richting van een volksleger, enz. Nu behandelt spreker de vraag, waar het geld te halen is, en met prof. Treub is hij het eens waar deze voorstelt: herziening van de vermogensbelas ting met progressie, hervorming van de bedrijfsbe lasting, en herziening van de successiebelasting. Thans l komt ter sprake de hervorming van het kiesrecht. Duidelijk wordt verklaard wat beteekent „blanco artikel SO". Dr. Kuyper zelf pleitte in 1894 voor de lib. kandidaat, omdat deze was voor alge meen kiesrecht, (voorstel Tak) doch nu is dat alles anders geworden. Uit de statistiek, verzameld door den heer Van Rij toont spreker aan, dat de regeering tornt aan de grondwettige rechten van het volk. Dit bewijst ook de ingediende postwet. Doch de regeering vreest thans voor de eendracht der vrijzinnigen, omdat ze zelf voelt, dat een verbond met Rome niet populair kan zijn. Daarom roept spreker de kiezer toeBlijft niet uit elkaar staan, maar vereenigt u tegen Juni aanstaande. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik ge maakt door den heer P. Hnyer, die aan de hand van het bekende boekje: „de kleine debatter" den heer R. trachtte te bestrijden. Op scherpe, doch waardige wijze werd hij echter door den heer Roodhuyzen beantwoord. Nadat de voorzitter der Vrijz. dem. kiesv. een woord van hulde had gebracht aan den spreker voor zijne keurige en zaadrijke reden en hem bij de kiezers warm had aanbevolen, werd de vergadering gesloten. STAD AAX 'T HARINGVLIET. Vrijdag 2 Juni a. s. zal eene verkiezing plaatshebben voor één lid van den Raad voor de vaca ture van Es. Schipper A. P. A. Goumare stootte met zijn met pakken stroo geladen schip op een keiendam, waardoor het schip lek werd. Nadat het schip gelost was, bleek het lek niet groot te zijn, Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de collecte voor den gewapen- den dienst zal worden gehouken op Maan dag 19 Juni a.s. De milicien M. van Dijk is tegen 5 Juli in werkelijken dienst opgeroepen. Tot candidaat voor den gemeenteraad stelde de vrijzinnige kiesvereeniging alhier de heer D. Born. Een jong paard van den heer C. Bresijn moest geleerd worden. Men zette het voor een wagen grint. Het scheen echter weinig lust te hebben in trekken. Spoedig begon het te slaan en na een en ander stuk geslagen te hebben werd het tot be- daren gebracht. Naar wij vernemen heeft ook de heer Erkelens, plattelands Heel en Vroedmeester teZwartewaal, bedankt voorzijnebenoeming tot plaatselijk geneesheer alhier. (Niet van onze gewone Oorrespondent.) De Groote Landbouwtentoon stelling te Roosendaal. Op Zondag 27, Maandag 28 en Dinsdag 29 Augustus wordt te Roosendaal een groote landbouwtentoonstelling gehouden, welke, naar de enorme toebereidselen te oordee- len, een waardige plaats belooft in te ne men, onder de verschillende exposities op landbouwgebied, welke reeds in ons land gehouden zijn. Alles werkt mede, om deze tentoonstelling te doen slagen. De afdee- lingen van de Noord Brabantsche Maat- schappij van Landbouw en van den Noord Brabantschen Christelijken Boerenbond hebben, voor een oogenblik oude verschil len vergetende, de handen in elkaar geslagen en beide vereenigingen zullen samenwerken om deze landbouwtentoonstelling, sinds jaren de eerste in Westelijk Noord-Brabant, een groot succes te .bereiden. En dat succes is niet onbereikbaar Gelegen op de grens van alluvium en diluvium, is Roosendaal in Noord Brabant een zeer geschikte plaats voor zulk een tentoonstelling. Het is daar, dat zeer gemakkelijk zoowel de landbouw van de Klei, als van het Zand, alles wat met het bedrijf in verband staat, kan tan toonspreiden. Gelegen in een bloeiende streek van een der schitterendste takken van landbouwindustrie, kan Roosendaal in de gelegenheid zijn op hare groote land bouwtentoonstelling den bezoeker een blik te doen slaan niet alleen op de ontwikke ling der suikerbietencultuur, doch ook op die der bietensuikerfabricage. Dat deze landbouwtentoonstelling in de eerste plaats een schitterend figuur zal ma ken met hare verschillende afdeelingen, Paarden, Runderen, Wolvee, Pluimgedierte, Konijnen enz., daarvoor blijven ons zeker borg de groote paardenfokkers en veeboe ren uit Westelijk Noord-Brabant, met name uit Steenbergen, Kruisland, Heen, Klundert, Willemstad, Dinteloord, Stampersgat, Stand- daarbuiten, Zevenbergen, Bergen-op Zoom, Oud-Gastel, Wouw enz, waar verschillende liefhebbers van naam op genoemd gebied wonen, die niet zullen nalaten van de ge legenheid gebruik te maken, hunne repu tatie te vergrooten; daarvoor blijven ons borg de talrijke liefhebbers van schapen, pluimgedierte en konijnen, welke in dit gedeelte der provincie wonen. Met het oog op de talrijke boterfabrieken, die overal in den omtrek bloeien, zal ook deze tak van landbouw-nyverheid op de tentoonstelling vertegenwoordigd zijn. Op het gebied van wedstrijden zal er o.a. een Concours-Hippique, een melkwedstrijd en waarschijnlijk ook een kamp met verschillende landbouwwerktuigen plaats hebben. Wanneer een en ander meer in bijzon derheden bekend is, kom ik op deze zeer interessante tentoonstelling terug. Genoeg zy het, dat we nu reeds kunnen zeggen, dat ze voor alle landbouwers zeer veel nuttigs en leerzaams zal te zien ge ven dat vooral landbouw-onderwijzers met de leerlingen van hunne landbouw cursus sen er stof zullen vinden, die bij het land bouwonderwijs van dienst kan zijn en dat eindelijk ook zij, die bij eenigen tak van landbouwnijverheid betrokken zijn er veel zullen vinden, dat voor hen van het hoog ste belang is. X. Kalibemesting in de vruchtwisseling (Een gesprek tusschen twee landbou wers van de klei, Piet Vluchtig en Jan Grondig, wier namen gekozen zijn in'verband met hun eigenaardig karakter.) Piet Vluchtig en Jan Grondig, twee land bouwers, die beiden pachter zijn op een groote hoeve, waarvar, de gronden bijna grootendeels uit klei bestaan, zijn des avonds naar het dorp gegaan, om er een landbouw- lezing bij te wonen. De spreker had tot onderwerp: „Het gebruik der kalimeststof fen op zavel- en kleigronden." Zij keeren te zamen huiswaarts, daar zjj geburen zijn, en hebben onderweg het volgende gesprek: Piet. „Het is dus precies zooals ik gezegd heb, kali is op klei niet noodig. De kali- zouten zijn schadelijk voor onze gronden. Ik heb het al zoo dikwijls gehoord. En nu zei hij zelf, dat de grond valsch en korstig wordt van kali. Jan. „Wel Piet, dat begrijp ik nu niet, hoe ge zoo slecht geluisterd hebt. Hij heeft alles toch duidelijk genoeg uitgelegd." Piet. „Hij heeft toch gezegd, dat als ge veel kaïniet gebruikt, de kleigrond korstig wordt en hij heeft toch ook gezegd, dat klei meer kali heeft dan zand." Jan. „Ja zeker, als ge veel, zeer veel kaïniet gebruikt, jaar in, jaar uit, dat is niet goed voor de structuur van den grond en het is ook waar, dat er in kleibodems betrekkelijk meer kali aanwezig is, dan in zavel en^zand. Maar, en dat geloof ik goed, hij heeft het door de uitslagen van verschillende proeven bewezen, dat een bemesting met kalizouten, op tijd gegeven, de opbrengst vermeerdert en dat het groo- tere gebruik van chilisalpeter en superphos- phaat noodzakelijk maakt, dat we ook meer kali gebruiken. Ge hebt toch verleden jaar zelf ook gezegd, dat die chloorkali op je koolrapen heel wat voordeel heeft gegeven. Piet. Ja, maar hoe kan dat nu samen gaan? Hoe kan nu de kali slecht zyn voor den bodem en toch voordeel geven? Jan. Dat komt zoo. De planten hebben nu eenmaal kali noodig. Wij verbouwen tegenwoordig zooveel gewassen, die veel kali uit den grond halen, zooals aardap pels, suikerbieten, koolrapen, mangelwor- tels enz,, dat het noodzakelijk is, om wat afzonderlijke kali aan den grond te geven, zelfs aan de beste grondsoorten. Daar het nu echter ook waar is, dat veel ruwe ka lizouten in ééns gegeven, b.v. veel kaïniet, op den duur de structuur van den grond niet beter maakt, zoo moeten wij daarbij met eenig overleg te werk gaan. Piet. Ja wel, maar hoe? Jan. Dat zal ik je zeggen. We moeten bij de verschillende vruchten, die elkander opvolgen, ook afwisseling brengen in den aard der kalibemesting. Laat ons nu eens zeggen, dat wij voor tien jaar vaststellen, wat we op een blok zullen zaaien. Stel, dat ik op dien blok naast de grenssloot, waarop ik bieten wil zaaien in 't voorjaar, dat nu komt, hot volgende jaar gerst wil zaaien, er dan vervolgens aardappelen, ha ver, weer suikerbieten en daarna weer gerst enz. Dan kunnen we de kalibemesting zoo afwisselen, dat de ruwe kalizouten in een tijdsverloop van tien jaar slechts twee of driemaal voorkomeD, dat we dus in 10 jaar slechts een paar maal kaïniet gebrui ken. En de andere jaren b.v. chloorkali of in het geheel geen kalizout. Piet. .Ja, dat begrijp ik; maar heb jjj onthouden, hoe de volgorde moet zijn? Jan. Van een bepaalde volgorde is geen sprake. Maar een voorbeeld kan ik je ge ven. Ik heb het opgeschreven en hij heeft me gezegd, toen ik het hem liet zien, dat het zoo goed was. Ik zal hot je morgen eens laten zien. We zijn nu thuis. Slaap wel. Piet. Wel te rusten, maar vergeet het morgen niet. Jan vergat het niet en bracht het vol gende voorbeeld van de afwisseling der kalibemesting bij de vrucht wisseling. 1. Suikerbieten. Stalmest. 300 k.g. chloor kalium per H.A. 2. Gerst. 400 k g. kaïniet per H.A. 3. Aardappels. Stalmest. 4. Haver. 5- Suikerbieten. Stalmest. 200 k.g. chloor kalium per H.A. G. Gerst. 400 k.g. kaïniet- per H.A. 7. Klaver. 8. Aardappels. 300 k.g. chloorkalium der H.A. 9. Tarwe. 10. Erwten. Stalmest. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s. v. p. een plaatsje voor eenige regels als ingezonden stuk. Eenige dagen geleden bevond ik mij te Sommels- dijk met mijn fiets, en aangezien deze defect was, spoedde ik mij naar den bondsrijwielhersteller met het beleefd verzoek mijn ketting[ eens in orde te maken, doch verlangde geen nieuwe, aangezien ik nog garantie had te Amsterdam. Een uur later ech ter ging ik terug om mijn fiets af te halen en toen bleek dat er een nieuwe ketting was aan gemaakt van 2 gulden Ik liet deze er direct af doen en de oude er weer aan, ik betaalde de reparatie en reed eenige malen de gemeente door. Doch mijn fiets was niet te gebruiken en besloot toen Zondagmorgen maar de nieuwe ketting er aan te laten maken. Ik belde TVs uur aan, ongetwijfeld toch een uur dat de menschen niet meer te bed liggen nietwaaren] ten slotte toen ik een klein uur had staan schilderen komt de juffrouw met de boodschap, des Zondags staan wij zoo vroeg niet op Ik deelde haar echter mijn belangen mede dat ik de nieuwe ketting wel hebben wou voor dat geld, want dat ik thans met mijn fiets niets kon uitvoe ren. Ik stond echter nog te schilderen tot bij negen, toen Mijnbeer de bondswielhersteilermij eindelijk mededeelde, dat ik de ketting niet krijgen kon. Ook iets moois heeren wielrijders, eerst anderhalf uur staan schilderen en dan de boodschap krijgen dat ik het bedoelde niet meer krijgen kan. Daar stond ik meer dan anderhalf uur van de plaats waar ik heen moest. Wat moest ik doen, bovendien had ik mijn tijd hoog noodig. Er zat niets anders op dan een rijtuig te laten inspannen, wat als Mijnheer de bondswielhersteiler mij geholpen had niet zooveel geld had gekost dan thans het rijtuig koste. Ook een flinke bondsrijwielhersteller heeren fietsrijders! Ik raad een ieder aan als er iets stuk is aan je fiets, niet aan te spannen met mijnheer de bondswielher steiler van Sommelsdijk, want dan vaar je misschien net uit als ik, lang voor de deur staan schilderen en dan nog ten slotte met de kous op het hoofd weg Dank voor de plaatsrnimte. Conducteur W. ELENBAAS. Bruinisse, 25- 5—05. Een roosvisch Men schryft uit Stavoren aan de „Leeuw. Ct," Een eigenaardig visch-exemplaar werd hier dezer dagen aangebracht door een on zer visschers, die het in de ansjovisnetten had gevangen. By de meeste visschers on- bekend, wist een zeer ervaren collega er van te vertellen, dat het was een roosvisch ook wel genoemd snotkalf en poerlomp en dat hy zich door middel van een roos aan de buikzijde van het lichaam kan vastzui gen van eenig voorwerp. Die roos of zuigschyf bracht ons op het spoor: het bleek nl. te zijn de snotdolf of Engelsche lump, wetenschappelijk Lyclop- terus lumpus. Wy vonden omtrent deze visch opgetee- kend, dat hy thuis behoort in noordelijke zeeen, doch in 't voorjaar zuidelijker trekt en by voorkeur ondiepten opzoekt, om kuit te schieten. Langs de Noordzeekust moet- hij dan ook in den voorzomer geen onbe kende zyn, maar in de Zuiderzee laat hij zich blijkbaar weinig zien Hy bereikt bij een lengte van pl. m. 60 cm. een gewicht van 3 a 4 K.G. By de IJslanders en Groen- landers een lekkernij, wordt hy hier te lande niet gewaardeerd. Slecht zwemmer, bepaalt hy er zich gewoonlijk toe, zich vast te zuigen aan steenen of andere harde voorwerpen en wacht hij aldus zijn buit af, bestaande uit kwallen en vischjes. Vrij reizen voor spoorwegpersoneel. De di recteur-generaal der Staatsspoorweg Maat schappij heeft bepaald dat ambtenaren, be ambten en werklieden der Maatschappij, die tot dusver op vrij vervoer voor 12 resp. 10 reizen per kalenderjaar voor zich en gezin aanspraak konden maken, met ingang van 1 Juni a.s. over datzelfde tijdvak van vrij vervoer voor 25 reizen kunnen profiteeren terwijl dit aantal voor ongehuwd personeel dat buiten de woonplaats van ouders of voogden standplaats heeft tot 52 kan wor den uitgebreid uitsluitend voor reizen op dienstvrije dagen naar de woonplaats der ouders of voogden. Treurig ongeluk Op de otoomhoutzagery „de Kievit" aan den krommen Rijn is een der werklieden van een platvorm naar he neden gevallen en is in het water op een balk beergekomen. Hij werd bewusteloos naar het Ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst bleek hij echter ree'ds overleden. Waar schijnlijk is de ruggegraat gebroken. De Goudasche Ct. vertelt het volgende Zekere heer H. in Schoonhoven, had twee kinderen die de openbare school bezochten. Verschillende van zyn antirevolutionaire klanten dreigden bij hem weg te blijven, indien hy hen niet op de bijzondere school deed._ Vreezende hen te zullen verliezen, voldeed hij er aan. Toen nu evenwel eenige liberale heeren, ookgoede klanten van hem, hem opmerkzaam maakten, dat zij toch ook wel daarom hem konden bedanken, was zijn antwoord; "Ik geloof wel, dat gij my christelijker zult behandelen. Studenten in een woonschip. Men meldt uit Leiden: Sinds gisteren ligt aan het Rapen burg, tegenover de universiteits-bibliotheek een vaartuig tot woonschip ingericht, waar in een student in de rechten, de heer W. A. C. van Dam, en de kunstschilder, de heer J. L. Bron, samen huisvesten. Zij hebben maanden lahg op de Brasemermeer vertoefd, de student had het voorkajuitje tot een studeervertrekje ingericht, de kunstschilder maakte op het dek schetsjes van schepen en dorpskerkjes, die thans de wanden van het woonvertrek versieren. Omdat de heer Van Dam candidaats-examen moet doen is men naar Leiden overgekomen. In het want van het schip hangt een bord waarop staat besmettelijke ziekte, Febris Laborica, om daarmede al te veel bezoek te weren. Niettemin krijgt de heer van Dam, die nog corpslid is, veel bezoek van studie makkers. MIDDELHARNIS. Geboren; Lena, d. v. Jan Looij en Arendje Vol- werk. Ondertrouwd: Klaas Vroegindeweij 26 j. en Cor nelia van Lder Velde, 24 j SOMMELSDIJK. GeborenKaatje, d. v. Cornelis van Lente en Pietertje Kransse. Arie, z. v. Willem Cornelis Landheer en Johanna Vroegindeweij. Ondertrouwd: Leendert Kluit j.m. 27 j. (van Brielle) en Margaretlia Hendrika Joppe, j. d. 22. j. Gehuwd Johannes de Wit j.m. 29 j. en Wil- lempje Vroegindeweij j.2. 24 j. Overleden Geertje, oud 11 j., d. van Gerrit Breur en Dorothea Verbrugge. MELISSANT. Geboren: Pieternella Adriana, d. v. A. v. 'tVeer en J. J. Hoogerheide. Leenderd, z. v. J. Wielard en A. Volwerk. Overleden: Jacob van Oostende, 1 j. en 6 mnd. z. van H. v. Oostende en J. van Rossen. STELLENDAM, Mei 1905. Geboren: Lientje, d. v. J. van de Ree en M. van Seters. Dirkje, d. van J. van Seters en A. van Es. Flip, z. v. P. van Es en J. Wesdijk. Willem, z. v. H. Kievit en C. de Graaf. Lijntje, d. v. A. v. d. Nieuwendijk en C. Brinkman. Kommer, z. v. J. Kalle en J. de Keizer. Ondertrouwd: C. van Driel, jm. oud 31 j. enJ.de Geus, jd. oud 28 j. Getrouwd: H. van Seters, jm. oud 34j.enP.Lok ker, jd. oud 23 j. A. Meijer, jm. oud 25 jr. en A. Looij jd. oud 21 jr. GOEDEREEDE, Mei 1905. GeborenTeunis Cornelis, z. v. E. Lokker en N. van der Wende. Dimmen, z. v. W. Lokker en A. Brug- geman. Willempje dochter van C. Lokker en A. de Reus. Getrouwd: L. A. van der Vlugt, jm. 43 j. en M. van der Ham, jd. oud 42 jr., wonende te Dirksland. OverledenMarinus, jm. oud 29 jr. z. v. M. Lokker en A. van Dijke. Mietje Missel, oud 65 j. echtgen. van L. Troost. OUDE TONGE, Mei 1905. Geboren Johan Adrianus, z. v. M. E. Heestermans en G. Legierse. Gerrit, z. v. L. Osseweijer en N.v.d. Kroon Jannetje, d. v. Iv. Mans en A. E. v. d.Berg. Eliza beth, d. v. J. M. Feijen en Ch. Broeders. Goverdina Cornelia, d. v. J. J. Nijsse en P. M. Flooren. Michiel Christianus Maria, z. v. J. Pollemans en J. C. Roeijers Gehuwd: Cornelis van Driel. jm. 26 j. en Arendje Duijm, jd. 25 j. Jacobus Adrianus Oomens, jm. 29 j. en Anna Dina de Lint, jd. 26 j. Leendert van der Velde, jm. 31 j. en Jannetje Kievit, jd. 24 j..T«Jaan- nes 't Hart, jm. 29 j. en Pietertje Salie, jd. 24 j. Arij Los, jm. 23 j. en Jannetje Hoogmoed, jd. 20 j. Laurens van Driel, jm. 28 j. en Leentje Volaart, jd. 27 j. Pieter Cornelis van Kampen, jm. 25 j. en Maria Mosselman, jd. 22 j. Dirk Witvliet, jm. 29 j. en Wil lempje Koert, jd. 27 j. Overleden: Mattkijs Jochems, oud 2 jr. Andreas Krouwer, oud 62 jr. en 3 mnd. Cornelia Boom, oud 1 jr. en 1 mud. Arij Munters, oud 24 j. en 2 mnd. Cornelia Slinger, oud 10 mnd. O OLTGENSPL A AT. Geboren Corneles Pieter, z. v. Pieter Hokke en Adriana|Buskop. Jannetje, d. v. Wouter Duim en Adriana Neels. Apollonia Jacoba, d. v. Adrianus Swiebbe en Maria Vervloet. Pieter, z. v. Marinus Oorbeek en Willempje Vermaal. Antkonius Cornelis, z. v. Jobannis van Oorschot en Eva Martina van den Bemden. OverledenDaniël Vermaat, 1 mnd. STAD 24—28 Mei, Geboren: Johanna Elizabeth, d.v. MarinusArens- man en Lientje v. d. Boogert. Getrouwd: Leendert Knoop (van Vlaardingen)jm. 28 j en Hendrina Valkenier jd. 25 j. Adrianus Arensman jm. 23 j. en Lena v. d. Boogert jd. 23 j. Predikbeurten op Zondag 4 Juni 1905 NED. HERV. KERK. Hemelvaartdag 1 Juni voorm. Ds Bruining. Middelbands, vm. en 'oav. Ds Bruining. Sommelsdijk, vm. (en nm?) Ds van der Valk uit Oud- Beijerland. Dirksland, vm. en 's av. Ds. Lammere. Melissant, vm. en nm. Ds. Hoedemaker. Herkingen vm en nm Ds de Stoppelaar Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Ooltgensplaat, vra. en nam. Ds. Verwey. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Eramen. Stad a. 't Haringvl. vm. en nm. Ds. Polhuijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds Steketee. Stellendam, vm. en av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en av. den heer Basoski. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Dekker. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Melissant (Kralingen) vm. nm. en av. De. Mackenzie.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 6