burg, Lan, a Haag. ort 157. (ere maand arms [all! [nendijk. rabat. illen. rzaden, 5de Jaargang. Woensdag 17 Mei 1905. No. 25 s -s ÉS 'Jffl 3blad (tel MEIJER [ondziekten ïsttanden. 'elharnis. Lordt er ge- la le voorraad ïewoon lagen 5x11 ie kw.) f M® jen, Zeemen, |t cadeau. velend, kantoor. en Buiten- Inknoten. In Gebouwen Ibeekbanken. jpij „de Sala- perende Goe- |en en Bank- 13—10 BEIDEN, ook [baar. r f 13,25 de porten samen- Berger jbij 0°C niet ijs vloeibaar laDbevoleD. middel tegen l oud beproefd Ijlgen daarvan. lapsules, lorsthonig, [Ï8. dij ;:.r!<s!and. C/3 >-3 C/3 s B3 2g co te* i=a- i tnf TJ' O i-3. nauwkeurig stellende i Èf'M. •i 10 baron en pair van Engeland was gewor den en een kasteel met landgoed bad ge- erfd, dat hem een jaarlijks inkomen van SOCIO pond sterling (f 96 000) waarborgde. Paard en rijtuig waren toen spoedig van de hand gedaan en sir George Meredith ver trok met zijn vrouw naar Engeland om bezit te nemen van zijn erfenis en zijn verder leven rustig op het familiekasteel in het graafschap Kildare te slijten. Hoogmoedig is de nieuwe baron niet. Hij maakte de reis als tusschendeks-passagier en alvorens hij zich inscheepte gaf hij een afscheidsfuif aan zijn vroegere collega's koetsiers, die hij ruimschoots op whisky onthaalde. Daar evenwel de nieuwe erfge naam ook kinderloos is dreigen bij er bij diens overlijden weer nieuwe verwikkelin gen omtrent de nalatenschap. Overstroomingen in Frankrijk. Tengevol ge der overvloedige .regens in de laatste dagen, zijn de Gors en de zijrivieren buiten haar oevers getreden. De Gers is reeds meer dan vier meter gewassen en men vreest, dat zij nog tot vijf meter stygen zal, want boven Auch neemt de waterhoogte met 23 c.M. per uur toe. Te Auch zijn alle velden en tuinen, nabij de rivier gelegen, overstroomd. Het water dringt de huizen binnen, terwijl het reeds over eenige straten vloeit. De bewoners, die zich de vreeselijke verwoestingen by de groote overstrooming van 3 Juli 1897 herinneren; duchten een herhaling van dit onheil en maken zich gereed om hun huizen te ontvluchten." Evenwel is er nog geen onmiddellijk gevaar, doch het gemeentebestuur neemt zijn voor zorgsmaatregelenTe Toulouse heeft het drie etmalen achtereen geregend. De Ga ronne is meer dan 3 meter gestegen en het onstuimige water voert talrijke ont wortelde boomen mee, terwyl de weilanden en akkers voor driekwart overstroomd zyn. De bevolking der aan den oever gelegen plaatsen is zeer verontrust, maar toch is men nog ver van de beruchte overstrooming in 187a, toen de Garonne negen meter steeg. In de genade des keizers aanbevolen. Het Weensche gerechtshof, dat Franciska Klein ter dood veroordeelde wegens moord op den ouden rentenier Sykora, heeft besloten haar in de genade des keizers aan te be velen. Aanleiding tot dit besluit was de omstandigheid, dat slechts negen gezwore nen bevestigend antwoordden op de vraag betreffende den moord, zoodat beklaagde, als slechts twee stemmen anders waren uitgebracht, daarvan zou zy'n vrijgesproken geweest. Gemaskerde inbrekers drongen bij nacht een villa te Cruyshantem binnen. Zij dwon gen de dochter des huizes op te staan en, terwijl zy haar met messen bedreigden, lieten zij zich de plaats aanwijzen, waar haar vader zijn geld borg. Hiervan maakten zij zich meester en vluchtten er mede. Een „aanval". Deze week werden te Dus seldorf twee jonge kantoorbedienden in hechtenis genomen onder verdenking in den spoortrein een moordaanslag te hebben gepleegd op den directeur Rohlfs uit Keulen. Deze was in een waggon aangevallen en gewond dooi een persoon, die, toen de aangevallene zich krachtig verweerde, uit den trein was gesprongen. Toen dit feit bekend werd, herinnerde zich een telegrafist te Keulen dat twee jongelieden dien dag naar Dusseldorf hadden geseind: „Aanval uitstekend geslaagd, alles best". Hy deed aangifte bij de politie, die de afzenders opspoorde en trots hun betuigingen van onschuld gevangen nam. Echter om hen spoedig weder los te laten, nadat zij by den heer E'ohifs waren gebracht en deze verklaard had hen nooit gezien te hebben. Wat beteekende dan het verdachte tele gramOok dit werd opgehelderd. De beide jongelieden waren verliefd op tweeKeulsche jonge dames, haddèn zich naar Keulen be geven om het jawoord te vragen en dit gekregen en hun welgelukten „aanval" naar huis geseind! De werkelijke dader is nog altijd zoek. Een opstandeling. Te Madrid is op ver zoek van de Braziliaansche regeering de vertegenwoordiger van den zoogenaamden vrijstaat Kumadi gearresteerd. De man trachtte militairen aan te werven om een troepenmacht te vormen voor een poging om dit gebied van Brazilië los te maken. Eenige documenten werden bij hem in de- slag genomen. ICumani is een gebied van ongeveer 60.000 vierkante kilometer tus- schen de rievier de Oyapok de Tumachu- mac-bergen en den Atlantischen Oceaan ten zuiden van Fransch Guyana gelegen. Het land bestaat grootendeels uit savannen, en ten deele uit met wouden bedekt hoog land, De bevolking wordt geschat op onge veer 6000 Indianen en en 600 mestiezen. De hoofdplaats Kumani telt slechts 300 inwoners. Een gevaarlijke staking. Te Odassa staken de bakkers, waardoor een stad van meer dan een half millioen inwoners met hongers nood wordt bedreigd. Indien de staking langer dan een week duurt, voorziet men hoogst ernstige gevolgen. Het eigenaardige is, dat de gouverneur, de burgemeester en het hoofd der politie zeggen, dat de stakers volkomen in hun recht zijn. Met het oog op een dreigende staking van de machinisten der marine wordt de haven door een half batailion der infanterie be waakt. In de Doribassofstraat is een man aange houden, dis een bom bij zich had. In de Semskajastraat is een geheim wapenmaga zijn ontdekt. „Overigens", zegt Gentral Hews, is de stad rustig. Op z'n Amerikaansch. Vijf inbrekers hebben, met behulp van bommen, gevuld met nitro-glicerine, den ingang van het gebouw der bank te Gilberteville (een stadje in den Staat Hew-York geforceerd. Zy von den er ongeveer 16000 dollars- De bewoners door het ontploffen der bommen opmerk zaam geworden, snelden toe om de dieven te grijpen, maar deze baanden zich met hun revolvers een weg door de menigte en verdwenen op gereed gehouden paarden, die zij eveneens hadden gestoleu. Draadlooze knip in geldverlegenheid. Een passagier van het stoomschip der Noord- duitsche Lloyd, Keizer Wilhelm II, is dezer dagen op eigenaardige wijze overtuigd ge worden van het nut der draadlooze telegrafie. Toen het schip van Bremerhaven vertrekken zou, ontdekte hij tot zijn niet geringen schrik, dat hij zijn geld, 2400 mark, had laten liggen in de hotelkamer te Bremen, waar hij gelogeerd had. Hij stelde hiervan dadelijk den kapitein in kennis, die voordat de kabels worden losgemaakt, nog net aan den vertegenwoordiger van de Noordduit- sche Lloyd te Bremerhaven, de opdracht geven kon. per telefoon in het hotel te Bremen navraag te doen. Terwijl de stoom boot de Wezer afvoer, niet meer dan een half uur na haar vertrek, kwam er, door middel van de draadlooze telegrafie, al be richt-, dat het geld in de hotelkamer (onder het hoofdkussen gevonden was en dat het bedrag aan den passagier uitbetaald kon worden. Ergerlijke dierenmishandeling. In den Wintergarten te Berlijn treedt thans een goochelaar op die als slotnummer van zijn zeer merkwaardige kunstverrichtingen een vogelkooi met levende kanarie uit zijn han den laat verdwijnen. Het kunststuk werkt verrassend en vindt dan ook steeds leven- digen bijval, maar de geestdrift van het publiek zou zeker wel bekoelen, wanneer men wist met welk een ergerlijke dieren- mishandeling het gepaard ging. De goo chelaar heeft de kooi aan een sterken, vleeschkleurigen gummiband bevestigd, die uit zyn mouw komt. Zoodra hij den arm uitstrekt wordt de gummiband strak ge spannen en als hy de kooi loslaat verdwijnt deze met een snelheid, die aan het oog ontsnapt, in zijn mouw. De tralies van de kooi zijn namelijk van scharnieren voorzien, zoodat deze geheel te zamon klapt, maai de arme vogel wordt daarbij tusschen de tralies verpletterd. Het overhemd van den goochelaar is dan ook van binnen vol bloed, afgerukte stukjes vleesch en vederen van den vogel. De Berlijnsche bladen hopen door het publiceeren van deze dierenmarteling, er een einde aan te maken, waartoe zij- een beroep doen op het publiek. Een brutale diefstal. Dezer dagen is er, naar het Handelsbl. v. Antw. meld, op bui tengewoon brutale wijze ingebroken bij de weduwe De Vos, wonende langs den steen weg van Kruishouten op Daregem. Bij haar woond een nicht van 22 jaren. Zondagnacht rond lli/2 uur, hoorde dit meisje, dat bij hare tante sliep, een verdacht gerucht. Zij sprong verschrikt recht in haal bed en vroeg: „Tante, ieeft gy nog?" Op hetzelfde oogenblik sprongen twee mannen met geopende messen in de kamer en ver boden, onder doodsbedreigingen, aan de vrouwen om hulp te roepen. De vrouwen smeekten en baden om tocht het leven mogen behouden. De twee schur ken stemden er 'n toe, op voorwaarde, dat zij al hun geld afgaven en zich stilhielden. Dan kwamen er nog vier manner, by, waar van een zijn aangezicht bedekt had meteen zakdoek. Zy begonnen nu gansch de kamer te onderzoeken, roofde daarna al de winkel waar, ellengoed, en laadden het op een kar, bespannen met een paard. Rond 1 uur stond de nicht op om de buren te verwittigen, maar de dieven waren nog niet weg, en ze moest seffens terug in haar bed. Het was 3 uur vooraleer zfl hulp dorsten te roepen. De dieven hebben veel winkel- goed en al het geld, dat in huis was, ge stolen, voor omtrent 2000 frcs. De dieven waren met zevenen. Terwijl er zes in huis waren, reed er een heen en weer per fiets om te zien of er geen volk kwam. Door een stier gedood, De koster van Mooregen, Remi van Glabbeke genaamd, werd op het erf van den landbouwer Van Meulebroek door een losloopenden stier aan gevallen, die hem de horens diep in de borst stiet, zoodat de ongelukkige terstond dood was- Hij laat een weduwe met negen kin deren na. i regels f 0,60. 0,10. tsruimte. ïemaal berekend. rtentie-Bureaux in. Irieiharnis. •ekseltje van zijn gere- jhe is. :er meer„De liberale ihttnaking niet vies." kan dit weten want r zeide hij wijswet (ge weet, lezer ij wetje red. V.), is een asco (mislukking) der I m aldus de millioenen kerk door de klooster' •aten. eneer Kolkman. et, lezer het clericale ten doel een gelijke zekeren aan openbaar rwijs 1 die gelijke behande- Hierin, dat voor de en elke waarborg voor js van clericalen kant Den raar ding toch, die l! /erkouteren zsggesi? eren is de Amsterdam- hristelijk Ilistorischeu. bestrijder der Room- i van tijd tot tijd met a 't land door om de tisch- Christel ijk-H isto- de kleine luyden aan teren is een plooibaar reef hij op 7 Juni over ner beeft door de ver- gevallenwet (die llink der groot-fabrikanten mieuw bewezen dat zij an heeft en veel nut 5 nu werkelijk een dam ryiing en het toegeven in den dag. lerste Kamer liberaal. clericaal. Daarom be- vijsnovelle in een vloek behandeling te nemen, kouteren nu ook den preken van overijling? mar m'n hoofdje kijkt", lange pauze, hij bleef staan, zweeg en begon opnieuw „Juffrouw Emmahij zweeg weer, maar vervolgde toen: „onsonderhoud wil, zooals u wel bemerkt, he den niet recht vlotten. Sta mij toe u de reden van mijn afgetrokken zwijgen te verklaren." Hij zweeg weder, haalde diep adem en bekeek met de grootste opmerkzaamheid de kleine steentjes op den weg, toen ging hij na een poosje voort „Ik ben, zooals u stellig al gemerkt zult hebben, juist geen schuchter jongelingjongeling zoo min als schuchter— maar wat ik u heden zeggen wil gaat mij nu niet zoo van een leien dak Wees zoo goed en zie mij met uwuw oogen niet zoo strak aan, zie liever in het rond." Weder volgde een pauze. „Ik kom mij zelf met al mijn inleidingen zeer be lachelijk voor, en toch behoef ik mij niet te schamen, want ik heb in mijn leven wel dwazer dingen uit gehaald. Neen, wees nu zoo goed mij met uwe oogen weder aan te zien, nu zal het wel gaan." Het ging thans ook steeds sneller en zachter: „Juffrouw Emma— waarom zou ik er lang omheen men oen om niemand, zen» geen „nmcinuu moeten, met geen mensch in aanraking te komen— en nu hier vind, wat ik dacht dat niet meer bestond, namelijk een rein, onbedorven meisje Kort en goed, ik wil u niet de beleediging aandoen tevragen Houdt u van mij Wat weet u eigenlijk ook nog van mij Hoe weinig kent u mij nogSlechts wilde ik u even vragen Weer bleef hij steken, zijn stem werd week en nog zachter, toen bij voortging: „Denk u er eens over na! Veroorloof mij, dat ik in de omgeving en in het gezelschap van u en uw ouders blijf, opdat u alle drie mij leert kennen Uw vader mag naar mij informeeren en zal mij door zijn brilleglazen geheel doorschouwen. Misschien zal hij dan zien, dat ik toch niet geheel en al een onwaar dige ben voor zijn eenigen schat. En umisschien als u mij leert kennenen dan zietendus kort en goed, ik had u op de knieën moeten smee- kenen alzoo, ik verzoek u oprechten nederig, ver- veroorlooft u het mijoch toe— staat u het mij toe?" Zijn stem was zachter geworden, voortdurend nemen? dan kon ik er nooit toe besluiten, u moet mij daarom niet voor een ongenaakbare, te veel ei- schende prinses houden, maar ik kon niet! Ik ben nu niet zoo dom om op de dichterlijke verliefdheid te wachten, maar, ziet u, ik heb het thuis zoo goed, ik had nooit den moed dat thuis te verlaten U echter..." Oogen, mond en het gansche purperrood geworden gezichtje lachte hem toe. „U is geheel anders. Voor u heb ik geen angst, wantik vertrouw u. Hoewel u zegt een spotter en een man van de wereld te zijno ja, dat is u ook— en hoewel u zegt niet sentimenteel te zijn, dat_ is u toch, u is goed en lief en bij u kan ik het niet koud hebben, uoogen en gelaat straalden hem toe— „u heeft mijn ouders liefik ken u reeds, ik weet. al hoe en wat u is 1 Ik dank u voor hetgeen gij daareven gezegd hebt'en nu, niet waar, zullen wy tot hen terug gaan en hen alles zeggen." En zij Jkeerden langzaam om, gingen hand aan aan hand door het bosch— door het groene, zwij gende bosch— de ouders tegemoet. ui et ïuuvcci ngers gezegd hebben, toen zij t hun Welheim de Welheim Emma in alle onschuld zulk visselvallige levensloterij had waren zooals reeds gezegd is, lieden, en bovendien welge- Freisinger niet de kunst van en hulpbehoevende bloedver iet in den steek liet, kon hij aaar toch eenigszins weelderig n dus door de heugelijke ont- ligd. Maar dat hun kind toen lk een rustig gelukkig gelaat en dat de schitterende man en dat eenvoudige jonge ding ontzag behandelde, dat was zeker een heel andere geschiedenis, die de hoofden der ouden bijna op hol zou gebracht hebben. En toch was het eerste woord van den vader geweest „Kalm aan maar, en geen overhaasting Eerst elkan der leeren kennen, dan zien of men] bij elkander past, en dan verder kijken 1" Daarbij was het gebleven. Maar de gestrenge vader zag weldra, dat het eenvoudige kird reeds een ge vestigde meening had en deze luidde, dat men elk ander kende en bij elkander paste. De vader hield liet. kind voor verstandig genoeg om te oordeelen en hij had ook de ervaring opgedaan, dat, als het kind zei: zoo is het, het dan bok zoo was. Daarom hield hij dan ook het elkander-leeren-kennen 6n het uitstellen der verloving voor een bloote forma liteit'. De drie anderen wisten dat hij het daarvoor hield en waien er mede tevreden. (Wordt vervolgd.)

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 1