Th ae Thee E.Br^ndsm^ „POSTDUIF". PERU GUANO BOEKHANDEL J. C. PRINS, M. DE GAST Zn,, Sommelsdijk. Buitenlandsch Overzicht. Advertentie n. DE M001J, Sommelsdijk. Kerkboeken en Bijbels. Schrijf-, Teeken- en Schoolbehoeften. dames- en kinderhoeden, Effecten-, Kassiers-, Assurantie- en Administratie kantoor. WAARSCHUWING. hoed hangt .Gouden en Bronzen Kruis utrecht ism abnhem 18687" Eervoile Vermelding* ;l Jachtwater No. 1 en 2, 12! Alleen ïerkrljgbaar bij den Heer A. TEEPE, Apotheker te Middelbands. NATUURBOTER het bekende Merk Ohlendorff's opgeloste Peru Guano, 3 kan tegenhouden door een onwillige meer derheid, welke die coutvole weigert, do waar borgen niet geven wil. Waarom gaat men nu zooveel verderen stelt men zijne eischen zooveel hooger? Ik zal het u zeggen. Er was een ander, de redacteur van de Standaard, die nadat er drie h vier jaren pa cilicatie, rust en vrede in den lande was geweest, weer begon te stokente agiteeren Die zeiik ben daarmede niet tevredende bijzondere christelijke school moet haar eischen veel verder stellen. En waarom heeft de tegenwoordige meerderheid zich opnieuw laten vinden om tegen de Grondwet in en tegen de pacificatie in, mee te gaan Veroorloof mij, mijnheer de voorzitter, met een variant op De Genestet daarop te mogen antwoorden: „Des drijvers geweldige roede. Dreef rusteloos hen voort op syn pad!" „Des drijvers geioeldige roede." Vandaar da t wy geen pacificatie zullen krijgen, voordat de openbare scliool is leeggepompt, met of zonder de Grondwet, maar totdat ze leeg is. De heer Lohman heeft zeer scherpe din gen tot ons gezegd. Ik neem ze hem niet kwalijk Hij had veel goed te praten en heeft er ook langen tijd voor gehad, onge veer twee en een half uur en toen was het nog lang niet goed gepraat. Het getuigt ik ken hem al zoolang van zijn goed hart, dat hü zijn zwakheid tot kracht zocht om te redeneeren, maar het is hem niet gelukt. Hedenmorgen hebben wij ook nog het bruischende bloed van den jeugdigen afge vaardigde Talma zien opkomen. Hij had vrijer redeneeren, en redeneerde er dan ook maar op los, raak of mis. Maar, ik blijf onovertuigd en onbekeerd. Al is mijn kleed in sommige oogen wat antiek, het is van degelijke, solide stof, en van goeden snit, Ik blijf mijn plunje dragen Flink (Wordt vervolgd.) Over de krijgsverrichtingen in Mandsjoerije valt voor het oogenblik even veel, of liever even weinig te zeggen als over de Oostzee- vloot. Wei wordt er weer veel geschetterd naar aanleiding van die vloot. Langen tijd heeft Rozjestwenski geprofiteerd van Frank- rijks gastvrijheid in de wateren van Mada gaskar. Japan stelde daar betrekkelijk wei nig belang in, want de afstand was nog zeer groot. Maar nadat de Russische vloot den Oceaan was overgestoken heeft Rozjestwens ki de aan Frankrijk behoorende Kam Rahn- baai tot veilige rustplaats gekozen. Daar heeft hij het hem volgende aanvullings eskader opgewacht, zijn schepen weer ge heel in orde gebracht en steenkool en levens middelen ingenomen, wie weet of hij er zijn vloot zelfs niet onoverwinbaar heeft gemaakt. Zoo iets gaat natuurlijk alle perken te buiten en daartegen moest Japan, bij gestaan door vriend Engeland, krachtig protesteeren, waar het ook gelijk aan heeft, want iedere medewerking, welke de Rus sische vloot ondervindt, moet leiden tot benadeeling van Japan. Nu beweert Frankrijk met Rusland, zoo als te begrijpen is, de neutraliteit niet ge schonden te hebben. Rusland heeft ten overvloede een streng bevel gezonden aan admiraal Rozjestwenski dat hy al het moge lijke moet doen om de onzijdigheid der verschillende naties te ontzien. Of de man, die in de Noordzee zoo dapper op een visschersvloot aanviel, zich daar wel veel aan zal storen; waarschijnlijk zal hij dat bevel op zijn eigen manier uitleggen. Engeland meent dat de neutraliteit wel geschonden is of minstens dat Frankrijk veel te slappe maatregelen genomen heeft om die te bewaren. Misschien is de meening van sommige Franschen niet geheel ongerijmd, dat het Engeland enkel te doen is om oneenigheid te veroorzaken. Eerst heeft het zoo hard mogelijk gestookt tusschen Frankrijk en Duitschland betreffende deMarokkokwestie; nu dat mislukt is en de reis van keizer Wilhelm geen vijandige gevolgen heeft ge had, wil het gaarne in troebel water visschende Engeland trachten Frankrijken Rusland van elkander te vervreemden. Sinds Rozjestwenski in de Indische wa teren verschenen is, is de belangstelling in den oorlog die zeer verflauwd was, te Pe tersburg weer toegenomen. Meteen spanning, die aan het begin van den oorlog herin nert, worden op straat de teleprammen gelezen en goedgeloovig als de menschen zijn, stelt men weer alle hoop op de vloot. De binnenlandsche zaken zijn daardoor weer wat op den achtergrond geraakt, hoe wel er nog dagelijks belangry'ke dingen ge beuren, die bewijzen dat het riog altijd woelt en kookt, en de regeering doof blijft voor den rechtmatigen eisch om hervormingen, ja zelfs in plaats van eenigszins te willen toegeven, voortgaat met gevangennemingen en het laten uitspreken van de schandelijk ste vonnissen. Hoe tiranniek er gehandeld wordt blijkt uit de gevangenzetting van en de beschuldigingen tegen Maxim Gorki. Bij de arrestatie van en een huiszoeking bij den Petersburgschen advokaat Kedrin vond de politie een geschrift, waarin de be moeiingen beschreven waren van een aan tal bekende intellectueelen, omde verwachte bloedige gebeurtenissen van 22 Januari te voorkomen. Op grond daarvan, dat de be moeiingen vruchteloos bleven maakte de schrijver van het stuk de Tsaar en de ministers er verwijten over dat ze op het volk hebben laten schieten, de schrijver van dat stuk bleek Maxim Gorki te zijn,en de geschiedenis van het stuk de volgende: Half Januari vernam hy dat het volk van Petersburg onder aanvoering van Gapon naar den Tsaar zou gaan. Hij ontving vele arbeiders, die hem mededeelingen deden van het plan, en daartoe heimelyk door anderen waren afgezonden. Gorki waar schuwde met nadruk voor ondoordachte handelingen en buitensporigheden en gaf de lieden den raad zich eerst te vergewissen van de wijze waarop de regeering het plan opvatte. Daarop werd hem geantwoord dat de regeering van het plan wist, omdat men anders de voorbereidende vergaderingen wel zou verbieden. Van andere zijde hoorde Gorki daarentegen, dat men den arbeiders den toegang tot het Winterpaleis zou ver bieden, en daaruit maakte hij op dat een botsing tusschen volk en militairen onver mijdelijk zou zyn. Om die reden begaf hy zich naar de redactie van de Nashi Dny, waar juist een groote vergadering was ter bespreking van het plan der arbeiders. Deel nemende aan de beraadslagingen stelde Gorki voor om een deputatie te zenden naar den minister van buitenlandsche zaken, ten einde hem met de feiten bekend te maken en hem alle nadere mededeelingen te doen. Dat voorstel werd aangenomen en de deputatie gevormd. De besprekingen met den minis ter heeft Gorki toen terstond op schrift gebracht, zonder dat zyn medeleden der de putatie er mede bekend waren. De bedoeling van het geschrift is geweest het onder het volk te verspreiden. Daartoe heeft hij het gegeven aan een lid van de deputatie, zeg gende: u kunt er mee doen wat u wilt; ik doe afstand van elk auteursrecht. Bij de huiszoeking werd dit stuk door de politie gevonden bij Kedrin en op grond van deze feiten wordt Gorki thans beschuldigd dat hij een geschrift vervaardigde en verspreid de, waarin hij het volk tot oproer tegen het bestaande regeeringsstel3el opzette. De Italiaansche spoorwegbeambten heb ben door hun lijdelijk verzet niets gewonnen, de regeering heeft doorgezet en een wets ontwerp ingediend dat de deugd bezit van kort te zijn. De eerste artikelen stellen bepalingen vast omtrent het beheer dei- spoorwegen, benoeming van een directeurge- neraal en meer zulke onschuldige algemeen heden, Maar dan volgt, wat men gevoeglijk het muilbandartikel zou kunnen noemen en dit luidt. Alle beambten van de door den staat geëxploiteerde spoorweglijnen van eiken diensttak en rang worden beschouwd als openbare ambtenaren. De disciplinaire voorschriften en daarop betrekking hebben de waarborgen blijven van kracht. Wie den dienst uit vrijen wil verlaat of niet in dienst verschijnt of zijn werk op zulk een wijze verricht dat daardoor de regelmatigheid en voortduring van den dienst wordt in gevaar gebracht, wordt als ontslagen beschouwd en door andere personen vervangen. De de- recteur-generaal kan, den raad van beheer gehoord, tegen zulk een ambtenaar of be ambte een disciplinaire vervolging instellen. Krachtens art. 24 van het ontwerp wordt deze bepaling ook van kracht verklaard op de nog in particuliere exploitatie zijnde spoorlijnen, in zooverre dienaangaande reeds geen gelijkwaardige voorschriften bestaan, De spoorwegambtenaren komen volgens dit ontwerp onder veel strengere bepalingen wanneer ze het werk willen stop zetten doordat ze nu rijks ambtenaren zullen wor den, wordt hun het recht van staken eigen lijk geheel ontnomen, maar daardoor wordt ook hun positie veel vaster, en hangen ze niet verder af van particuliere willekeur. van Heeft voorradig een ruime sorteering Levering van alle Boeken, Tijdschriften, Couranten. Plaatsing van -A.d.-srexteri.tlën. in alle Dag-, Week- en Maandbladen, zonder verhooging van prijs. Handel in enz. enz. Sigaren en Sigaretten Zandpad., Middelharnis. Voorzien van een mooie sorteering ook: kinderkapjes, doopmutsjes, enz. enz. Telegram-Adres»EGAST-SOMMEL«»IJK. BEZORGEN den In- en Verkoop van Effecten op alle Binnen- en Buiten landsche Beurzen. KOOPEN en Verkoopen alle Coupons, Chèques en vreemde Banknoten. SLUITEN Prolongation en Beleeningen op Effecten. NEMEN gelden a deposito. INCASSEERING op Binnen- en Buitenland. BEZORGEN gelden onder Hypothecair verband op Landerijen en Gebouwen CORRESPONDENTEN van diverse in Nederland gevestigde Hypotheekbanken. AGENTSCHAP der Nederlandsche Brand-Assurantie Maatschappij „de Sala mander" te Amsterdam, tegen Brandschade van Gebouwen en Roerende Goe deren, met vaste zeer billijke premien. SLUITEN Verzekeringen per post op; Geldswaardige Papieren en Bank biljetten en per stoomboot of schip op alle Roerende Goederen. SLUITEN verschillende Levensverzekerings-contracten. Om zich voor teleurstelling te vrijwaren, lette men nauwkeurig op den naam MERINOS SAJET en op hst fabrieksmerk, voorstellende Een knaap, gezeten tegen een üroons, den linkerarm em den kop van een Schaap geslagen, aan de rech- terzijde tegen den boom een stak, waaraan een Door vele Doo- toren aanbevolen, onschadelijk tot reiniging der kinderhoofden. Door dutencHs 26 jaar gebruik No. 1. Het beste dat bestaatSO Ct. per flacon. No. 2. Het goedkoopste dat bestaat. 30 Gt. per flacon. Fabriek van Parfumerieën en Haar Ka teren te AtkmMfi 6P.8. Huismoeders, vergiftiging rnet en zonder doodelyken afloop Ie voorgekomen mot esi maaksels, dus donk om uwe kinderen. men eaoa Alleen in verzegelde pakjes verkrijgbaar, voorzien van naam, adres en bovenstaand gedeponeerd handelsmerk te Ouddorp bij K. J. SPÉE. Middelharnis by C. KOOMEN. Stellendam J. v. OOSTENBRÜGGE. Oude-Tonge Nieuwe-Tonge A. v. EESTEREN. Sommelsdijk W. BOEKHOVEN. Dirksland J. BIENEFELT. Den Bommel Middelharnis A. TEEPE. Ooltgensplaat L. Vroegindewey Wz. In het bijzonder wordt, de aandacht gevestigd op SOUCHON THEE k f 1.30 de 5 ons A. C. A. POOTS. JOH. v. BALLEGOOIJ L. W. ZAAIJER. A. ZUIDIJK. J. SORBER. ter vervanging van Tubs 2 Kilo netto n In n Vaatjes 10 20 Heerlijk. Zuiver. Goedkoop. Franco rembours overal. Eenig adres DE POSTDUIF, te HELMOND. van allereerste kwaliteit met stikstofgehalte tot 12 te boven gaande rechtstreeks van <le eilanden ingevoerd. Monsters en aangifte van prijzen op aanvraag verkrijgbaar. onder Controle der Rijkslandbouwproefstations, sedert ruim 40 jaren in gebruik, blijft ontegenzeggelijk steeds de voornaamste aller volledige meststoffen, en de meest betrouwbare bij allo weersgesteldheden. Onovertroffen voor aardappels, haver, vlas, gerst, beoten, groenten en voor alle veldvruchten, waar byzondere waarde aan uitmuntende kwaliteit gehecht wordt. afbeelding Om onze Heeren koopers tegen misleiding te vry- afdruk van het waren, en hen in staat te stellen, dadelijk op den- eersten blik Ohlendorff's opgeloste Peru Guano van de in den handel voorkomende namaaksels te onder scheiden, wordt onze voortreffelijke meststof van nu af in Balen volgens nevensgaande afbeelding afgeleverd, waarbij op te merken is, dat het opschrift in blauwe kleur, de hoorn van overvloed in rood en de 3 strepen in de lengte in gele kleur moeten zijn. De namaking dezer wettelijk gedeponeerde der balen. Markeering zal gerechtelijk bestraft worden. Anglo-Continentale (vorm, Ohlendorfi'sche) Guano-Werke ANTWERPEN, December 1904. Hoofd-Agentek voor Nederland looden zegel. 3-3 de heeren BINNEVELD SCHELLEN, Rotterdam.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 3