Flakkeesche* Boekhandel Boekei Tijdschriflen, Coorantei E BLA] Verfsoorten. 5de Jaargang Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. A D V E R T E N T I N. Marktberichten. Drooge en aangemaakte Verf Lakken, Olieën en Vernissen, Kwa ten, Penseelen, Teer koppen enz. enz. Dijkema Doornbos, SOMMELSDIJK. ONTVAiNGEN Fantasiekaarten. Flakkeesche Boekhandel, Westdijk, Middelharnis. Westdijk, Middelharnis. Kerkboeken en Bijbels, Kantoor-, Schrijf- en Teekenbehoefta ANSICHTKAARTEN Berichten van correspo Zullen we er uit leeren? Gemaskerd. 10 en met galieische (Oostenryksche) olie moe ten geen bevredigende resultaten gegeven hebben. Ook de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen moet, naar wij hoeren, uilsluitend de bovenbedoelde, Ameribaan- sohe petroleum gebruiken. Ongelukken door een hollend paard. Zater dagochtend kwam te Amsterdam een victo ria van den stalhouder A. E. Smid. waarop twee zijnef knechts gezeten waren, die bezig waren quitanties te rijden, de Kerkstaat in uit de Vijzelstraat toen opeens het paard schrikte, vermoedelijk door het lawaai uit een zich in die staaat bevindende smederij, en op hol sloeg. De meesterknecht Hagen, die het dier mende, kon het niet meer in bedwang houden. Het rijtuig zwaaide door de straat langs de huizen over het trottoir, dat in de Kerkstraat niet verhoogd ligt, en beschadigde hier en daar de gevels der perceelen 273 tot en met 279, Voor perceel 279, waarin gevestigd is een schil derswerkplaats, stonden een aantal schil- derschragen, waarin het paard zich vast liep en gegrepen kon worden. Het dier had bijkans geen letsel bekomen en ook het rijtuig had slechts betrekkelijk weinig scha de geleden. Nochtans voor het paard gegrepen werd, hadden reeds ernstiger ongelukken plaats gehad. Gillend waren de menschen in de straat op zijde gevlogen toen het rijtuig kwam aangerend, doch een meisje van een jaar of tien en een vrouw, die naar den kant van de genoemde perceelen gevlucht waren, werden door het rijtuig, dat langs hen sleepte, medegesleurd en verwond. Een der knechts was intijds van het rij tuig gesprongen, doch de meesterknecht Hagen werd toen het paard zich tegen de schragen „dood" liep, van den bok geslingerd en onder het rijtuig geworpen. Met een hoogst ernstige hoofdwonde werd hij opge nomen en naar het Gasthuis gebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. De wonden van het meisje en de vrouw werden daar eveneens verbonden, doch beiden konden spoedig daarna weder naar haar woning terugkeeren. De nieuwe minister van buitenlandsche zaken. Bij Koninklijk besluit van 13 April 1905 is, met ingang van 22 April 1905; 1. de minister van marine, de vice-admi- raai A. G. Ellis, eervol ontheven van het beheer van het departement van buiten landsche zaken ad interim, onder dankbe tuiging voor de door hem in deze den lande bewezen diensten-, 2. benoemd tot minister van buitenland sche zaken, jhr. mr. W. M. van Weede, Harer Majesteits buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Weenen, onder toe kenning van een eeryol ontslag uit laatst genoemde betrekking en onder dankbetui ging voor de vele en gewichtige diensten in die betrekking aan de Koningin en den lande bewezen. (Stct.) Om een dubbeltje. De Kleine Eligensteeg te Utrecht was een dezer dagen in groote beroering over een dubbeltje. Mottige Mie had nl. een dubbeltje gevon den en dit was gezien door Lange Na, die met versche bokking ventte, en bij kris en kras beweerde dat het „dubbie" van haar was. Aan dien kant heb ik het verloren, schreeuwde zij. Je liegt het, was het antwoord, ik heb het juist aan den anderen kant gevonden, en op haar zak slaande, zegt zehier zit het dubbie in en jij en jou heele bokking familie zjjn niet knap genoeg om het er uit te halen. „Houdt het, houdt het" voor mijn part, met gestolen geld heb je toch geen geluk, 't Was of er met dat woord gestolen een vuurpijl door de steeg ging, uit elke deur kwam een vrouwspersoon, die Mottige Mie aanhitste, dat ze op Na wijzend het bewijzen moest dat het „dubbie" gestolen was. „Het kan mij niet schelen", schreeuwde Mie. „ik heb het „dubbie" gevonden, en ik houd het ookniemand zal er mij om geeselen. Lange Na trok met een lang uitgerekt; „Mooie versche bokking 1" af, en Mie had haar hand in den zak, die beschermen moest het zilveren geldstukje, dat zij gevonden had. Terwijl het feit te 11 uur plaats vond, stonden een half uur later nog een aantal leden der schoone sekse bij elkaar om over het „dubbie" van gedachten te wisselen. Een vreemd geval. Te Rotterdam doet zich in zake de leerplicht een eigenaardig geval voor, waarin het wellicht niet makkelijk zal zijn eene oplossing te vin den. Een jongen werd ambtshalve voor eene openbare school ingeschreven. Toen de jongen zich daar aanmeldde, werd zij ne toelating echter door het hoofd der school geweigerd op grond, dat h{j niet ia het be zit was van een vaccinebewijs. De vader hierover gehoord, verklaart zich bereid zijn zoon terschool te zenden, doch weigert be slist hem te laten inenten. In dit geval nu, is bij de leerplichtwet niet voorzien. De Christen-democraten. Men schrijft uit Amsterdam aan do „N. C: Als gevolg van de verwerping door de jl. Donderdag te Utrecht gehouden deputaten vergadering van de voorstellen van den Chr Democratischen Bond en de (Staal manni- aansche) anti-rev. kiesvereeniging Ned. en Oranje te Den Helder, organiseeren de christen-democraten zich, naar wij vernemen tot een zelfstandige christelijk-democratische partij. Het algemeen standpunt dat de chr. de mocraten innemen, zal door den heer A. P. Staalman, Tweede Kamerlid, op Woensdag 22 dezer in openbare vergadering in Bellevue alhier worden uiteengezet. Tot deze uiteen zetting werd den heer Staalman, naar onze zegsman verzekerde, ter deputatenvergade- ring de gelegenheid benomen door voetge trappel en interrupties. Voorts zal op den 2en Paaschdag hier ter stede een chr democratische lauddag worden gehouden, waar het program van actie zal worden vastgesteld. Een fiets door den bliksem getroffen. Tij dens het hevig onweder, bevond zich Vrij dagavond op den Vlissingschen weg tus- schen Abeole en Souburg een heer, die op zijn rijwiel was gezeten. Omstreeks half acht trof een bliksemstraal de zich aan dat voertuig bevindende acy- teleen lantaarn en verbrijzelde het glas er van. De wielrijder was tijdelijk verblind en moest bij een der omwonenden onderdak zoeken. Hij had eenigec tijd een waas voor de oogen en last van hoofdpijn. Overigens kwam hij met den schrik vrij. Een heele consternatie. Men schrijft uit Velp aan de Arnh. Ct; Vrijdagmiddag om streeks drie uur viel een heer, die aan toe vallen leed, op de hoogte van de Ommers hofschelaan van een balkon van de paarde- tram. Een jongmensch, die hem wilde grijpen sloeg voorover op de straat. Diens moeder, haar zoon willende helpen, sloeg eveneens tegen den grond. De beide mannen waar van de eerste zijn gezicht erg ontveld had, werden in een nabijzijnd café binnengedra gen de moeder kreeg op straat een zenuw toeval, terwijl een meisje, dat alles zag gebeuren, flauw viel. De consternatie was groot, maar dank zij vele gedienstige han den en veel water, konden allen na een half uur geheel gekalmeerd stadwaarts keeren. Lady Gurzon, de echtgenoote van den onderkonig, heeft den luit. gouv. van Pun jab verzocht alle zieke en gekwetste slacht offers van de aardbeving, voor zoover ver voerbaar, naar Simla tp- zenden, waar zij voor hare rekening in het hospitaal zullen worden opgenomen. De commandant Browning, te Kangra, looft bijzonder zijn Goerkhas, die als paarden werken om de bedolven lichamen voor den dag te brengen. Vooral de Europeesche vrouwen noemt hij boven zyn lof verheven, zelfs zij, die hun dierbaarste betrekkingen verloren hadden, verzorgden en voedden gekwetsten en deelden met hen het arm zalig dak en de kleeding, die hun was overgebleven. De luit. gouv. van Punjab heeft een in schrijving geopend voor de slachtoffers dei- aardbeving. De onderkoning' teekende eerst voor 10,000 robijnen, de luit. gouv. van Punjab voor 2000, sir Wenzill ibbetson voor 2000 en N. M. Rotschild zond 2000 pd. st. Gruwelijke misdaad. Eergisteren raakte Engeland in opschudding door het bericht van een yselykoti moord. Naar allen schijn heeft een zekere Devereux, een apothekers bediende van 35 jaar, zyn vrouw en twee kinderen, een tweeling, met vergif om het leven gebracht. Hy woonde tot 't begin van Februari in Londen. Den 20en van die maand werd hij bediende in een apotheek te Coventry. Men wist daar niet beter of hy was oDgetrouwd, en hij woonde bij den apotheker in. Deze was zeer met zyn be diende ingenomen; hy was ijverig en be kwaam, en in zijn manieren door en door heer. Hij sprak veel over godsdienstige on derwerpen en toonde zich ijverig voorstan der van de kerk van Engeland. Onderwijl werd zijn schoonmoeder onge rust over haar dochter, die zij 't laatst op het eind van Januari gezien had. Een on derzoek leidde tot de ontdekking, datDeve- reux al zijn meubelen ergens in bewaring had gegeven en ze vervolgens van daar had laten weghalen, met uitzondering van een dikken koffer, waarop zijn adres in Coventry met de woorden; „wordt afgehaald", in bijzijn der politie is die koffer geopon, en daarin vond men in een getimmerte, dat met lijm en kalk hermetisch gesloten was, het ljjk van Devereux' vrouw en van de tweelingen, jongens van 2 jaar. Donderdagavond werd Devereux in Coven try gevangen genomen en Zaterdagmiddag verscheen hij te Londen voor den politie rechter Hy houdt zijn onschuld vol en was zeer kalm. De misdaad lijkt te vreemder, omdat men niet beter wist of het was een gelukkig huwelijk Devereux stond be kend als een liefhebbend echtgenoot en va der. Het huwelijk is 7 jaar geleden gesloten Er is nog een zoon uit het huwelijk. Deze jongen was ergens in de kost gedaan, maar toen het kostgeld niet meer betaald werd, kwam hij in een armhuis terecht. Een rijke vondst. Een vischvrouw te Kettering, in Engeland, heeft in een oester schelp tien parels gevonden, waarvan de grootste groot6r is dan een dikke erwt Een juwelier heeft verzekerd, dat de parels van uitstekende qualiteit zijn. De oosters waren uit Liverpool gekomen. Spot niet met het huwelijnl Een koopman, die op de vraag van den voorzitter der rechtbank te Bamberg, in Beieren, of hij getrouwd was, ten antwoord gaf: „Ongeluk kig wel!" is deswege gestraft met 10 mark boete. Het O. M. had drie dagen hechtenis geëischt. De aarbeving in Britsch Indië. Officieele rapporten vermelden, dat in de buurt van Dharmsala de bevolking overal tot haar gewone werkzaamheden terugkeert. Te Rampoer hebben zware grondverschui vingen plaats gehad en zyn vele huizen vernield, in de omsteken is weinig verlies van menschenlevens te betreuren. De wegen wordenoveral hersteld;arbeidskrachten zijn schaarsch en men beproeft die in te voeren. Van Simla uit wordt geneeskundige hulp gezonden, zooveel als mogelijk is. De commissie erkent, dat er veel gele genheid is voor de liefdadigheid om de slachtoffers te helpen aan voedsel en wo ningen. Verder wordt nog gemeld dat nu en dan té Simla nog schokken van aardbeving worden vernomen. MIDDELHARNIS. Geboren Jan, z, v. Marinus van der Slik en Jacoba Cornelia Verliage. Leentje, d. v. Corstiaan Spee en Johanna Loo ij. Martina, d. v. Jan van der Valk en Neeltje Blok. Ondertrouwd: Siruon Koote, 20 j. en Maria de Bloeme, 18 j. Sijbrand Macliiel de Ruiter, 24 j. en Lena Buurveld, 23 j. OverledenRoeland Aalbregts, 74 j., echtgenoot v. Arentje van Veen. Cornelis Appel, 6 j. SOMMELSDIJK. GeborenAdriaantje, d. van Arnoldus Spring vloed en Grieta Koote. Ondertrouwd: Johannes Vroegindeweij, j.m. 30j. en Jannetje Voerman, jd. 29 j. Overleden: Jan Peekstok, laatst gehuwd met Lena Pille. Jobje Langbroek, 70 j., wed. van Pieter van der Sloot. DIRKSLAND, 18 April 1905. Geboren Lena Jacoba, d. v. Pieter Jongejan en Lena Alida van Zanten. Alida, d. v. Jan Hof en Hendrika Poortvliet. Jan, z. v. Arie van 't Geloof en Arendje Wiegel. MELISSANT. Geboren: Leendert, z. v L, Melissant en Jacoba v. d. Velde. Overleden: Jurrie, j.m. 19 j. z. v. A. Abreschen L. v. d. Sluis. OOLTGENSPLAAT, 5—18 April. Geboren: Daniël, z. v. Willem Vermaat en Eli zabeth Langeweg. Micliaël Hendrikus, z. v. Jacobus van Oorschot en Dimphena Hendrica Polleiuans. Wijntje, d. v. Klaas Hokke en Krijntje Hoogmoed. OverledenIman Slis, 2 tl. Martina Scheepers, 45 j., echtg. van Jacobus Jacobs. DEN BOMMEL. Geboren: Anthonius, z. v. W. Buys en M. Min- lcenberg. Ondertrouwd: Jan Hartog, jm. 24 jr. en Elizabeth van der Velde, jd. 24 j. STAD a. 't HARINGVLIET. Overleden Iluibertje van Heest, 80 j., weduwe van Dirk van uer Pijl. Predikbeurten op Zondag 23 April 1905. NED. HERV. KERK. lste PAASCHDAG. Goeden Vrijdagavond half zeven Ds. Bruining. Middelbands, vra. en 's av. Ds. Bruining. Sommelsdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. Melissant, vm. en nm. Ds. Hoedemaker. Herkiugen, vm. en nm. Ds. de Stoppelaar. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm.jen nm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Erumen. Stad a. 't Haringvl. vra.enmu. Ds. Polkuijs. Middelharnis Zondagschool. 2de Paaschdag av. 6,30 uur Ds. Lammers uit Dirksland. GEREFORMEERDE KERK. Middelbands, vm. en 's av. Ds. Steketee. Stellendam, vm. en av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en av. den heer Basoski. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Dekker. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Rössing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Melissant (Kralingen) vm. nm. en av. Ds. Mackenzie. Geldersche blauwe f 1,50 a f 2,10, West.1. zand- f a f .Pruisische Hamburgers ftl f per hectoliter. Nieuwe Malta 6 it 7^2 c. per kilo. OUDE TONGE, 14 April. 1905. Tarwe f 6,80 a f 7,70. Haver 7 a 7'/2 ct. kilo. Rogge f 4,70 a f 5,20. Gerst 71/o a 8 ct. kilo. Aardappelen jf 1,90 a f Boter 55 ct. p. 5 ons. Eieren 3t/4 ct. per stuk. VERKOOPIMGEfi Donderdag- 'ZO April lit O 5 's nm 2 uur, te Stellendam, ter herberge van F. Troost, verpachting om te beweiden van WEILAND en eene KADE in den Kroningspolder on der Stellendam. Notaris VAN DERSLUYS. Zaterdag 22 April 's avonds 6'/2 ure Verhuring voor 10 jaar van een perceel WEILAND te Uuddorp, in den Kouden Hoek van den polder het Oudeland, in het logement „Bellevue" te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 22 April, 's avonds 6 ure; Afslag van een perceel WEILAND in het Oudeland onder Ouddorp en 3/lö aandeelen in de Oostduinen aldaar, in het logement „Bellevue" te Ouddorp. Notaris VAN SCHOU WEN. Op Dinsdag 25 April 1905 des av. 7 uur in het Hötel Meijer te Middelharnis. Afslag van de HUIZEN met BOUW- SCHUUR, WAGENHUIS en ERF aan de Noordzijde van den Kerkring te Middelhar nis; benevens het HUIS niet SCHUUR en MESTPUTERF en de perceelen vroon tuinland ten Zuiden van het Korteweegje in den Stoofhoek te Sommelsdyk, ten ver zoeke van den heer P. Knüps te Middelhar nis. Notaris STEHOUVVER. Op Donderdag 20 April 1905 aan de kaai te Stellendam 's namiddags half vijf na afloop der verpachting van den Kronings polder, eene aanzienlijke partij gezaagd timmerhout. Deurwaarder Groenendijk. Op Vrijdag 28 April 1905, de» avondt 7 uur in het Hötel Meyer te Middelharnis Inzet van het huis, waarin vleeschhouwery niet erf, bergplaats voor slachtvee en huis daarachter aan de Voorstraat te Middelhar nis, kad. Sectie B. nrs. 2026 en 2027, groot 1 are £8 centiaren ten behoeve van I. P. Gazan, aldaar. Notaris STEHOUWER. Op Vrijdag 5 Mei 1905 des av. 7 uur, in het Hötel Meijer te Middelharnis Afslag van het huis, waarin vleeschhouwery, met erf, bergplaats van slachtvee eu huis daar achter, aan de Voorstraat te Middelharnis, kad. Sectie B. nrs. 2026 en 2027, groot 1 are 88 centiaren, ten behoeve van I. P. Gazan, aldaar. Notaris STEHOUWER. Op Woensdag 10 Mei 1905,nam 1V2 uur, ten verzoeke en aan het woonhuis van I. P. Gazan, aan de Voorstraat te MiddelharnisMeubilaire goederen om con tant geld. Notaris STEHOUWER. Vrijdag 21 April 1905 vm. 10 uur, aan de Kaai te Oude Tonge. Verkoop van Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. ROTTERDAM, 18 April. Op de veemarkt waren aangevoerd: 21 paarden, veulen, ezels, 2429 magere en 876 vette runderen, 338 vette, 839 nuchtere en graskalveren, schapen of lammeren, var kens, 238 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 24 tot 38 c., stieren 24 tot 30 c., kalveren 33 tot 52 c. p. Va kilo. Melkkoeien f 160 a f 310 kalfkoeien f 190 a 300 stieren f 75 a f 460 pinken f40 af 105 graskalveren f af vaarzen f 65 a f 3 65 alles mager vee; biggen f 10,a f 20,paarden f 45 a f 110. Nuchtere kalveren, fok- f 12,a f 18,slacht f 7,a f 12, De groote hoeveelheid overgebleven le klasse run deren var. gisteren, gepaard aan den grooten aanvoer le klasse runderen uit het spoelingdistrict op heden, was oorzaak, dat de handel daarin zeer traag was, waardoor de hoogc prijzen van gisteren niet gehand haafd konden blijven. Vetie kalveren zeer ruim aan gevoerd. In geen jaren i< de Paasch-aanvoer zoo groot geweest., waardoor de markt flauw afliep. Ook in stieren ging niet veel om. Nuchtere kalveren met. veel vraag; Handel in biggen vlug tot goede prijzen. Melk- en kalfkoeien ruim aar gevoerd, ondergingen eene prijsverlaging, in hoofdzaak door het gure weder. Overigens was van alle soorten vee de aanvoer mede zeer ruim. Op de hotermark werden aangevoerd 72/8 en 77/16 vn. en 390 stukken a V2 kilo. Prijs le qual. f 52,2e qual. f48, 3e qual. f 44. Per 1/2 kilo 65 a 70 c. ROTTERDAM, 17 April 1905. Tarwe was bij ruimen aanvoer langzaam van f8,90 tot f 9,40 te plaatsen Rogge bij weinig aanbod f 5,20 tot f 5,50. Haver schaars ler markt f 7,50 tot f7,80 Witte Boonien f 15,tot f 17,Bruine boonen brachten naar kwaliteit van f 9,25 tot f 10,60 op. Erwten f 6,75 tot f 7,25 met geringe vraag. AMSTERDAM, 18 April. Aardappelen. De prijzen waren Friesche borgers fA dito Dokkumer jammen f 1.60 a f 1,80 dito blauwe f 2,— af 2,10. Zeeuwsche Spuische jammen f 1,50 af f 180, dito bonte f 2,10 a f2,25, dito blauwe f 2,10 a f 2,25, in bussen, in groote verscheidenheid. in zeer ruime voorraad tot lage prijzen verkrijgbaar, bij een zeldzaam fraaie collectie Levering van alle t Plaatsing van r 1 Advertentiên in alle Dag-, Week- en Maandblawb, «onder verhooging van prijs. Voorhanden alle bijna het geheele Eiland. Fantasiekaarten. ens. ens. Dit blad verschijnt eiken WO Prijs per kwartaal, franco pei Afzonderlijke nummers Hoofd-Agent voor NederlandC. W. Bureau Mosseltrap 2, Ro „Op deze wijze gaat het goed, de regeering wel te verstaan. natuurlijk, zal bij de herstemmir het parool zijn als één man candidaten der rechterzijde; n wanneer de heeren van links elkaa voren flink hebben genegerd en gej uc dan zal er bij de herstemmingen den ijver van de vrijzinnig-democra om oud-liberalen te steunen, en or keerd, hier en daar wel wat hape En aan dat haperen kunnen in sornr districten juist onze (datzjjndeRc »che en verdere kerkelijke (red. candidaten hun behoud te danl hebben." Wie dat schrijft, lezer? Wel, Room»cbe blad „het Huisgezin waarom dit blad zoo schrijft? Well ziet met groot genoegen de oud-liberE in Alkmaar en Deventer krakeelen 1 de vrijzinnig-democraten, het ziet kolossaal genot de linkerzijde zich meiden in twistpuntjes en nog el twistpuntjes, het wrijft zich de ham van genot, want het kan het behij zijn hunner candidaten Ge voelt het, nietwaar, lezer Tegen de aangesloten phalanx clericale troepen, die 't volk vergiftig met de valsche geloofsleuze, die d geloofshaat aanwakkeren, zich aanpi zend als de eenige, je waré Christen (net als oudtijds de Farizeeërs in uiterl vertoon zich aandienden), die het va laten bloeden met een Tariefwet en heel huichelachtig lief de kleine luyc vertellen, dat hun Christelijk kabii 6 millioen zal geven uit 's landskas vJ een Pensioenwet, waarvoor ze waarach eerst 9 millioen grootendeels uitarl derszakken kloppen, behalve de pren van minsten een dubbeltje per week tegenover deze clericale mooidoeners stelt de linkerzijde niet allereerst 1 wachtwoord„Weg met die reaclj schouder aan schouder, om de democi tie nog niet verder achteruit te brengt neen men kibbelt men twist. F U U Z L van Hans Arnold, (Slot) door R. te M. Mijn jongen, je hebt een kolossale domheid daan"!" dat volstrekte, loodzware, naarmpmeeni! wel twee uren durende stilzwijgen, dat zich op f daareven nog zoo vroolijk luidruchtige gezelscl| wierp, dat alles moet men beleefd hebben om er z een voorstelling van te kunnen maken. Ik waagde slechts een enkelen blik op mijn loofde, maar ik bad genoeg gezien zij zat als steen veranderd, de oogen wijd opgesperd, een r drukking van grenzenlooze beschaming en opgewc denheid op het gelaat. Plotseling sprong zij met f haar anders geheel ongewone woestheid opht stoel kantelde om, de deur sloeg hard achter hi dicht,' en weg was zijtante en ik zaten doodel verlegen, zwijgend tegenover elkander. Eindelijk vond mijn oude vriendin woorden de loodzwaar drukkende stilte te verbreken. „Ja," begon zij op zoo recht gemoedelijk verschel nenden toon, „maar zulk een grenzenlooze domhJ als u daar nu hebt uitgehaald, heb ik nooit by/l woondH „Ik ook niet," sprak ik dof en zeer onderdanig I liet my zedelijk verpletterd achterover in den stf vallen.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 10