„VOORUIT! TWEEDE BLAD No. n 22 Maart 1905 Officieele Mededeelingen Plaatselijk Nieuws JJ NATIONALE MILITIE. Oproeping in werkelijken dienst van Zeemi- licien-Verlofgangers der lichting van 1003. De BURGEMEESTER van MlDDELHARVIS maakt bekend, dat de in deze Gemeente gevestigde zeemi licien-verlofgangers wier namen bieronder zijn ver meld, bij deze, ieder tegen het achter zijnen naam aangegeven tijdstip, krachtens art. 142 der Militiewet 1901, in werkelijken dienst worden opgeroepen, ten einde gedurende den tijd van vijf weken te worden geoefend R0ELA.ND SMIT, Middelharnis 7 April 1905, schip „Dnfa" Rotterdam. JACOB VAN GELDER, als voren. JOHANNIS VAN DONGEN, als voren. De opgeroepen verlofgangers behooren zich, ieder op den voor hem bepaalden dag, te twaalf uren des middags of zoo spoedig mogelijk na dit uur, aan te melden aan boord van het schip, waarop zij zullen worden geoefend, gekleed in hnnne bij hun vertrek met groot-verlof medegenomen militaire kledings stukken en voorzien van hunne kooigoederen, zoo mede. van hunne zakboekjes, met dien verstande, dat zij hiertoe slechts dan den vorigen dag reeds op reis behoeven te gaan, wanneer de plaats van be stemming niet binnen één dag kan worden bereikt. Zij, die door ziekte of gebreken verhinderd worden op den bepaalden datum aldaar aanwezig te zijn, moeten zich onverwijld na hun herstel daarheen be geven en zich alsdan vervoegen aan boord van het Wachtschip aldaar. Het is vvenschelijk, dat de opgeroepenen zich op den laatsten werkdag vóór hun vertrek, des voor middags tusschen 10 en 12 uren, ter Gemeentesecre tarie aanmelden, voorzien van hunne verlofpassen, tot het in ontvangst nemen van daggeld en ten einde in het bezit te worden gesteld van de noödige ver voer- of passagebiljetten, een en ander voor zoover zij daarop recht hebben, en tevens om, zoo zij die gewenscht achten, inlichtingen aangaande de reis te bekomen. Degenen, die per spoor reizen, moeten zich ten minste een half uur vóór het vertrek van den trein aan het station aanmelden. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, moet hiervan zoodra doenlijk door overlegging van eene op gezegeld papier geschreven en gelegaliseerde geneeskundige verklaring ter Gemeen tesecretarie blijken. Geldt het verlofgangers, aan wie wegens onvermogen eene ongezegelde verklaring is afgegeven, dan kan deze aldus, ter verzending aan wien behoort, ter Gemeentesecretarie worden ingeleverd. Betreft het verlofgangers, aan wie, in verband met eene vorige oproeping in werkelijken dienst, door den zelfden geneeskundige reeds eene verklaring is uit gereikt, dan kan ook voor niet-onvermogenden met eene ongezegelde en niet-gelegaliseerde verklaring worden volstaan. Het niet-ontvangen eener bijzondere oproeping ont heft den verlofganger geenszins van zijne verplich tingtot opkomst in werkelijken dienst, daar deze open bare 'kennisgeving EENJG en ALLEEN als BEWIJS geldt, dat hij behoorlijk is opgeroepen. Den verlofgangers, die vermeenen in de termen te verkeeren tot het erlangen van onthefting van bo venbedoelden werkelijken dienst op grond van de vierde, in verband met de derde zinsnede van art. 113 der Militiewet 1901, althans van eene geldelijke vergoeding als bedoeld in arr. 113 bis dier wet. wordt in hun belang aangeraden daartoe spoedig aan DE XoXiNGIN het verzoek te doen. Dat verzoek kan op ongezegeld papier worden geschreven en moet rechtstreeks aan Hare Majesteit worden gezonden. Frankeering is nietnoodig. Wenschtmen alleen voor eene geldelijke vergoeding in aanmerking te komen, dan kan deze bij ongezegeld en ongefrankeerd ver zoekschrift aan den MINISTER VAN MARINE worden gevraagd. Worden omtrent liet indienen van een of ander verzoekschrift nadere inlichtingen ver langd, dan kunnen die opiederen werkdag tusschen 10 en 12 uren voormiddag, mondeling worden ge vraagd ter Gemeente-secretarie waar zij zooveel mo gelijk zullen ^worden verstrekt. Middelharnis, den 17 Maart 1905. De Burgemeester voornoemd, ULBO J. MIJS. UITSLAG Voorjaars-Hengstenkeunng. De Gedeputeerdej Staten der provincie Zuid-Hol land Gelet op art. 10 van het Koninklijk besluit van 14 Augustus 1901 (Staatsblad no. 204) in verband met art. 10 der wet op de Paardenfokkerij, Maken bekend dat bij de op 8 Februari 1905 te Rolterdam ge houden voorjaarskeuring in het eiland Overflakkee en Goedereede door de Algemeene Keuringscom missie is GOEDGEKEURD de 3 jarige hengst „Her tog van Oldenburg" van de Vereeniging tot Jverbe- tering van het Paardenras Dirksland en Omstreken, te Dirksland en aldaar gestationeerd. RasWarmbloed, Oldenburgschkleur en aftee- keningen bruin, druipkol snepje, r. a. sokje buiten vlakte zwart met vlekken kroon. Naam van den fokker D. Engelen te Oldenbrok. WAARSCHUWING. Houders van hengsten en merrièn worden herin nerd aan de volgende strafbepalingen der wet op de Paardenfokkerij „Tot dekking van merriën mogenbehalve wan neer de hengst'en de merrie tijdens de dekking en de 10 voorafgaande dagen aan denzelfden persoon in vollen eigendom toebehoorenenkel hengsten gebruikt worden die zijn GOEDGEKEURD voor de provincie waarin de dekking geschiedt. Bij overtre ding wordt de houder 'van den hengst met ten hoog ste honderd gulden, die van de merrie met ten hoog ste vijftig gulden gestraftinsgelijks wordt met hoog stens vijftig gulden gestraft hij die in het openbaar een hengst tot dekking aanbeveelt of aanbiedt die daartoe niet mag worden gebruikt. Het is, tenzij met vergunning van den Minister van Waterstaat, Han del en Nijverheid, 'op straffe van hoogstens vijftig gulden verboden op het erf waar een goedgekeurde hengst tegen be&aling voor dekking beschikbaar is een AFGEKLEUR DEN of een ongekeurden hengst van 2'/a jaar °f ouder te houden. Bij herhaling van overtreding wordt het maximum der gestelde straffen verdubbeld. Ieder houder van een goedgekeurden hengst is op straffe van hoogstens f iQ(bij herhaling f20) verplicht 1°. het keuringsbewijs op aanvrage te vertoonen aar. alle ambtenaren der Rijks- en gemeente-politie, aan den Secretaris der Provinciale Regelingscommis sie voor Zuid-Holland de heer J. H, van der Torren te Gouda) en aan den. houder van eene merrie, die deze vvenscht te laten dekken 2°. aan den houder van de merrie, nadat deze heeft afgeslagen, een nauwkeurig ingevuld'dekbewiis te geven 3°, een der hem verstrektedekiijsten nauwkeurig in te [vullen jen deze tusschen 1 en 15 December 1995 franco terug te zenden aan den Secretaris der Provinciale Regelingscommissie. leder die het goedkeuringsmerk der hengsten (voor deze provincie de letters Z. H. op den linkervoorhoef) opzettelijk vervalscht of valschelijk plaatst, wordt gestraft met ten hoogste één jaar gevangenisstraf." 's-GRA VENHAGE, 28 .Februari 1905. De Gedeputeerde Staten voornoemd, PAT1JN, Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. AANBESTEDING GRIND. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat zullun op Zaterdag 1 April 1905 des namiddags ten 3 ure bij enkele inschrijving ter Gemeente-Secretarie aanbesteden De levering van circa 250 M3 zuiver gewasschen onderhoudsgrint, grootte 2(J cM., te leveren op aan te wijzen plaatsen op de kaaien der Sluische of Galateesche haven; en van circa 225 M3 zuiver ge wasschen onderhoudsgrint. grootte 14 cM., te leveren op aan te wijzen plaatsen op de kaai te Ooltgensplaat. Alles vrij op den wal meting met den bak levering vdór den 15 Juli 1905. Alle konten, zoo van meten, lossen enz. voor reke ning van den aannemer. Kaai- en havengeld behoeft niet betaald te worden. Ooltgensplaat, den 20 Maart 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris I)e Burgemeester JOH. VAN PUTTEN. P. VAN WEEL G.G.z. MIDDELHARNIS- De personen uit deze ge meente die den 16en Maart te Dordrecht als Milicien zijn ingedeeld, zijn als volgt: P. Kattestaart, Zeedienst. H. Onderdelinde, Zeedienst. L. Tamboer, Zeedienst. L. Schellevis, Vesting-Artillerie. P. Keizer, Grenadier. J. Wittekoek, Infanterie. A. P. Nipius, Infanterie. Zondag werd een kind van M. v. Wezel, wonende aan den Oostelijk alhier zoodanig door een haan van H. B. toege takeld dat het bloedig in het aangezicht, werd verwond. De vorige week is proces verbaal op gemaakt tegen H. L. B. uit deze gemeente wegens het rijden zonder licht met een op veeren loopend voertuig en later dan een uur na zonsondergang. Naar men verneemt liggen de personen P. Keizer, L. Tamboer en A. P. Nipius, die de vorige week zyn ingedeeld geworden, in het militaire hospitaal en zullen vermoede- lijk allen voor den militairen dienst worden afgekeurd. Door den heer J. Kardux uit deze gemeente werd van de week de laatste juin verkocht aan een commissionair voor ruim 10 gulden de 60 Kilogram. Een inwoner dezer gemeente kocht in het najaar 1904 een mud juin voor f3, na dezen winter met genoegen met zijn gezin er van gebruikt te hebben, verkocht hij de vorige week het overgeschoten restant, zijnde 20 KG. voor f 3,33. Donderdag wapperde van het dak der Ned. Herv. Kerk alhier de vlag, ten teeken dat de leidekkers met hunne werkzaam heden waren klaai gekomen. Voor het onderhoud der binnenhaven werken alhier gedurende de jaren 1905 1909 was de minste inschrijver de heerN.de Vos, van Willemstad voor de som van f 4773 per jaar. Den Nieuwendijk gelegen tusschen den Oost- en Johannespolder zal met boomen worden beplant en wel boven op den djjk met Okkernooteboomen. De volgende vischsloepen zijn te IJmui- den binnengekomen met eene besomming van Schip Schipper Besom. Paul Kruger H. Langbroek f 1270.— Theodora Emmerentia J. v. d.Hoek 1280.— Toekomst J. de Waard 860.— Middelharnis J. de Korte 740.- S0MMELSDIJK- Door de Gemeente veld wachter tevens havenmeester alhier is pro cesverbaal opgemaakt tegen schipper B. van der G. wegens overtreding van art. 79 en 86 van het havenreglement dezer Ge meente. De Rechtbank te Rotterdam eischte Dinsdag tegen H. V. alhier, eene gevange nisstraf van zes maanden en 14 dagen, wegens mishandeling' van de Dirkslandsche politie en beleediging van den Rijksveld wachter Koppenhol. De milicien verlofganger Aren Hollaar is tegen 30 Maart.a.s. in werkelijken dienst opgeroepen, (garnizoen Bergen op Zoom). Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente maken bekend, dat een afschrift van het primitief kohier van den Hoofde- ljjken omslag voor het dienstjaar 1905 ge durende vijf maanden van den 17 Maart tot en met den 17 Avgustus 1005, ter Ge meente Secretarie voor een ieder ter lezing ligt. De lotelingen Dingeman Hoogmoed lichting 1904 en Marinus Breeman, lichting 1905, zijn voor den militairen dienst afge keurd, terwijl aan den loteling. H. T. A. J. Westrik voor één jaar ontheffing van wer kelijken dienst is verleend. 1IELISSANT- Dit jaar zullen de volgende in deze gemeente gevestigde miliciens-ver lofgangers, voor het houden van herhalings oefeningen onder de wapenen moeten ko men, t. w.Klaas Neels van 26 Juni 22 Juli of van 24 Juli 29 Aug. (dit is nog niet bekend), Willem van Dijk van 5 2'J Juli, Jan van Dijk, Abram Touw en Willem de Vogel van 4 30 September. De op 16 Maart te Dordrecht ingelijfde lotelingen dezer gemeente zijn ingedeeld als volgt: J. C. Zorge, L. Mynder, A. Groe nendijk, W. de Leeuw, G. Overweel te Breda. (Inft.) M. v. Immerzeel te Goricliem (Vest. Art.). Op 15 Maart werd alhier reeds een eendennest met 4 eieren gevonden door A. G. uit deze gemeente. De b(j de Inft. te Breda ingedeelde A. Groenendijk, uit deze gemeente, is af gekeurd, waarvoor L. d. G. (No. 12) in dienst zal moesten treden. HEKKIlVGEiX- De op Donderdag j.l. bij de militie ingelijlde manschappen is als volgt: L. Riedijk, lichting 1904, bij de infanterie te Delft, J. G. Noordijk bij de genie te Utrecht en M. Breur en P. Looij by de Infan terie te Breda, de laatsten behoorende tot de lichting 1905. Door K. D. Israël, rijksveldwachter alhier is proces verbaal opgemaakt tegen C. Roodzand wegens het in vliegende vaart rijden met zijn stoomfiets binnen de be bouwde kom dezer gemeente. STELLENDAM- Op de Vergadering der Landbouwvereeniging de vorige week ge houden werd tot bestuurslid in de plaats van A. v. der Vlugt, die bedankt had, ge kozen Joh. Koese, Jz. Op dezelfde vergade ring werd de levering van klaverzaad ge gund aan Van der Have te Zierikzee. De vorige week sprong een koe van den landbouwer P. Biemond alhier van de stoomboot „Vooruitgang" bij Rotterdam overboord. Met veel moeite werd het dier op den wal gebracht, maar toen was het zoo woedend, dat men het moest boeien, ter voorkoming van ongelukken. Naar het abattoir vervoerd, moest het dier onmiddel lijk afgemaakt worden. De eigenaar leed aanmerkelijke schade. Van de van hier naar Dordrecht ver trokken recruten zijn ingedeeld A. van der Vlugt bij het korps ponteniers te Dordrecht. J. Tanis, M. Klink en C. Nijland bij de in fanterie te Bergen op Zoom, terwijl 2 wer den afgekeurd. Voor den pas ingedeelden recruut A. van der Vlugt is by den Minister van Oorlog een rekwest aangeboden om vergoeding voor den tijd, dat hij moet onder de wa penen komen, v. d. Vlugt is n.l. getrouwd. De zeemiliciens-verlofgangers J. van Es en G. Kooymau lichting 1903 zijn tegen 7 April a.s. opgeroepen om gedurende 5 weken deel te nemen aan de oefeningen aan bood van de Dufa te Rotterdam. G0EDEREEDË- Tegen 24 Maart a.s. is alhier de laatste vergadering van de Ver eeniging „Aurora" in het hotel „de Gouden Leeuw" belegd. Onder leiding van den Heer E. F. de Hondt alhier zullen eenige zangstukjesten beste worden gegeven. De landbouwer D. L. alhier heeft zijne laatste ajuin op eigen risico naar Rotterdam vervoerd per beurtschipper, ten einde ze aldaar te verhandelen. De lotelingen B. Temmink, M. van der Wende en P. Redert, allen van de lichting 1905, zijn respectievelijk ingedeeld bij de Genietroepen te Utrecht, het 3e Regt. Inf, garnizoensplaats Bergen op Zoom en b(j de Zee-Militie. De zeemilicien verlofganger A. van der Laan van de lichting 1903 uit deze ge meente, thans te Dirksland woonachtig is tegen Vrijdag, 7 April a.s opgeroepen in werkelijken dienst gedurende 5 Weken aan boord van Hl', Ms. Oorlogsschip „Dufa" lig gende te Rotterdam. Tegen het verleenen van de door de gebroeders Van Duijvendijk alhier aange vraagde vergunning tot het aanleggen eener scheepstimmerwerf zyn geene bezwaren ingediend, zoodat de vergunning is verleend. Was de garnalenvangst in den laat sten t(jd schaarsch, thans valt daarover niet te blagen, terwijl ook de prijs in En geland ongeveer 1/3 Pond Sterling per mand goed loonend is. J. 1. Vrijdag vertrok alhier het gezin van C. J. B, bestaande benevens hem en zijne vrouw, uit een viertal kinderen naar Rotterdam, om vervolgens naar Noord-Ame- rika te vertrekken. Onder hen bevind zich een milicien-verlofganger, die gehouden was binnenkort onder de wapenen te komen. Op Zaterdag, den le April a.s. des voormiddags ten ll'/oure, zal in de Gemeente lijke Bewaarschool alhier de gelegenheid tot kostelooze vaccinatie worden opengesteld. De Rekening van de Ontvangsten en uitgaven over het dienstjaar 1904 en de Begrooting dienst 1905 van de polders „Oud en Nieuw Westerloo, Nieuwe Oostdijk en Groote Zuiderpolder" liggen gedurende 14 dagen voor de Ingelanden ter viesie ten kantore van den Secretaris. Bij publicatie worden door den Ge meente- Ontvanger alhier de nalatigen be treffende hunnen aanslag in den Hoofde- lijken Omslag, dienstjaar 1904. uitgenoodigd tot aanzuivering dier belasting vóór of op 28 dezer'. ÜUDD0RP. den Heer T. Lodder heeft de laatste ajuin verkocht voor f 10.25 om van de week te leveren. Vergadering van den Raad der gemeente Ouddorp van den KJden Maart 1905. Aanwezig al de leden. De Burgemeester-Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. De ingekomen stukken komen ter tafel. a. Missive van h.h. Ged. Staten dezer provincie d.d. 27 Febr./8 Maart j,l. waarbij word toegezonden een uittreksel uit bet K. B. d.d. 17 Februari j.l. No. G houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot beffing van vergunningsrecht in deze gemeente welk stuk voor kennisgeving wordt aangenomen. b. Adres van mej. M. H. Goekoop onderwijzeres aan de 2de O. L. school in deze gemeente waarin zij verzoekt baar eene afzonderlijke belooning toe te kennen voor haar onderwijs in de nuttige hand werken aan genoemde school. Na delibereeren brengt de voorzitter bet verzoek van Mej. Goekoop in stemming, waarna blijkt dat bet is afgewezen met 5 tegen 2 stemmen. Voor stem den ue beide heeren Lodder. c. Schrijven van het bestuur der Afdeeling Z.H. van den N. B. v. G. A. waarin verzocht word de jaarwedde van den Secretaris met f 50 te verhoogen daar deze geen gelijken tred houdt met die van zijn ambtgenooten in gemeenten van ongeveer gelijk zielental. Met een lachende houding van alle leden werd hierop afwijzend beschikt. Wordt overgegaan tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1904 tot een gezamenlijk bedrag van f 825,295, Met bet oog op bijzondere omstandigheden stelt de voorzitter den Raad voor over te gaan tot bet vaststellen der volgende verordening in zake Drank wet. De Raad der gemeente Ouddorp, Gezien bet bepaalde bij art. 7 lo en 2o der Drankwet, BESLUIT dat door B. en W. in wijk B en C der gemeente geen vergunningen tot het schenken van sterken drank in 't klein zullen mogen worden verleenden wel in de kom der gemeente niet meer dan 7, aan de haven niet mter dan 2 en aan den Oude!langen weg niet meer dan 2, dat in wijk D niet meer dan 1 vergunning als bovenbedoelde mag worden verleend. Wordt besloten deze yerordening aldus vast te stellen en H.H. Ged. St. in afschrift mede te deelen. Voorts in aanmerking nemende dat de vele bran den die gedurende de laatste jaren in deze gemeente voorkomen vermoedelijk door brandstichting ont staan, wordt besloten een premie van f100 uit te loven aan hem of hen die zoodanige gegevens om trent den brandstichter verstrekt of verstrekken, dat daar een veroordeelend vonnis op volgen kan. Op voorstel van den voorzitter wordt alsnog be sloten den plaatsvervanger van den lantaarnopsteker tijdens diens ziekte eene belooning van f 1 per dag toe te kennen. Niets meer te behandelen zijnde wordt de open bare vergadering gesloten ten einde in geheime over te gaan. ïMKUWETUXGE- Tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is benoemd de heer D. Ardon van Rokanje. De Miliciens Leendert Zweerus en Leendert Breur zijn Donderdag j.l. ingedeeld bij het 4e Regement 1 Compagnie vesting Artilerie te 's Gravenhage. Het kohier der personele belasting No 6, dienstjaar 1904 is afgekondigd en aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld Door Burgemeester en Wethouders is woensdag j.l. aanbesteed het rijden van on geveer 275 M3 grint van de haven te Bat- tenoord naar de wegen, aanemer is J. van Paaschen alhier voor 85 cent per M3. Naar men verneemt is door de gemeen tepolitie proces-verbaal opgemaakt tegen C. Hj G. H. en A, H. allen alhier, wegens mis- handeling van den voorzitter derRoombo- 1 ter fabriek. OUDE T0XGE- Hit een bericht in ..Neer- landia" het orgaan van het „Algemeen Nederlandsch Verbond" zien wij, dat de bekende Vlaamsche kunstenaars, de heeren Hullebroek en De Vos, weder eene kunst reis door Nederland 4 zullen doen, ditmaal met een voordracht over het Vlaamsche lied. Op ons eiland zullen zij optieden te Goedereede en te Oude Tonge. In deze laatste plaats waarschynlijk op 17 of IS April. Het zal wel onnoodig zijn, alle muziek liefhebbers op te wekken tot het bijwonen dezer voordrachten. Wie het voorrecht ge had hebben, verleden jaar de voordracht te Oude Tonge bij te wonen, zullen zeker niet thuis blijven en stellig hunne vrienden opwekken, om ook van deze zeldzamen ge legenheid gebruik te maken. Uit de opgemaakte kiezerslijst voor 1905/6 blijkt dat het aantal kiezers is ver meerderd met 82 en bedraagt nu 429 kiezers voor de Staten- en provincie en 355 voor den gemeenteraad. Aan de moeder van den milicien Th. Stoop behoorende tot het 4e regt. vest. art. te 's Hage, is eene vergoeding toegekend van f0.70 per dag gedurende den tijd dat haar zoon onder de wapenen verblijft. Als laagste inschrijver voor de levering van plm. 2600 M8 grint voor de gemeenschap pelijke grintwegen is door J. Lips te Nijme gen ingeschreven resp. f 1,61f 1,71 en f 1,66 per M3 aan wien de levering is gegund. Ket kohier no. 6 der personeele be lasting dienst 1904 alsmede het kohier no. 1 dienst 1905 hedenop 17 Maart jl. invor-

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 5