Nieuwe stalen Keerenstoffen, Thee E.Br^ndsm^ Confectie naar Haat Harry's Poaltry-Beal c. E. BERTELS VEEKOEK- en MEELFABRIEK, Amsterdam Heeren- en Kmder-Confeetie I G. BTJIJSSE. H.H. Kippenhouders. Binnenlandse!! Nieuws. Advertentiën. Kunst-Tand ei\ J. T. ORTH ZONES, Eerste Hypotheken Tweede Hypotheken Voorschotten Handelscredieten Kantoor van Vaste Goederen enz. „MERCURIUS", Ontvangen een prachtige Collectie voor Kleeding op Maat. Spoedige aflevering, Nette bewerking en Concurreerende prijzen, kan men van verzekerd zijn. Aanbevelend, met loodje: met RUIM GESORTEERD B. HAAGENS. MIDDELHARNIS, (Westdijk). Geheimzinnige woord te Amsterdam. Er heeft te Amsterdam weder een ge heimzinnige misdaad plaats gehad, vermoe delijk Vrijdagavond. In perceel 1 aan de Driekoningenstraat aldaar aldus meldt de „Tel." van heden ochtend woonde mejuffrouw de weduwe D. Oerlijn, 55 a 60 jaren oud. Dit was een zonderlinge oude dame, want behalve in de Driekoningénstraat, had zij een soort gelijk perceel in de Barndessteeg, eveneens haar eigendom. Overdag vertoefde zy meestal in de Barndessteeg, doch 's nachts sliep zij geregeld in de Driekoningenstraat. Het huis in de Driekoningenstraat was eerst verhuurd geworden, doch nu, byna twee jaar geleden, was de huurder vertrokken en besloot zy het zelf te gaan bewonen. Zy liet het in en uitwendig geheel op knappen, schilderen en behangen, maar betrok hetnadat deze werkzaamheden waren afgeloopen eerst een jaar later. In dat jaar was er niets aan de woning gedaan. Door een kruier liet zij, nu ongeveer negen maanden geleden, eenige meubelen uit de Barndessteeg overbrengen, die echter nooit zooals thans is gebleken, ordelijk zijn ge plaatst. Nooit kwam er iemand bij haar in huis. Een meisje in de buurt deed wel eens bood schappen, doch deze werden steeds aange nomen door een kiertje van de deur van het onderhuis. Zeer zelden deed zij de hoofddeur, die men langs de steenen stoep bereikt, open. Een werkster had zij nooit en de buren verklaarden, dat zij, zoolang de juffrouw er woonde, nog nooit gezien hadden, dat er buiten iets was gedaan. In de wandeling spraken zy van de geheim zinnige juffrouw en het geheimzinnige huis. Zaterdagmorgen kreeg de melkboer noch de bakker, die anders geregeld de melk en het brood door een kiertje van de onder deur schoven, gehoor en toen den geheelen dag de buren verder niets van de juffrouw bemerkten, begonnen zy over het geval te spreken. Eerst gistermorgen besloot echter een buurman de politie te waarschuwen en om twee uur verschenen een paar agenten, die de voordeur poogden te openen. Deze was gesloten en toen een smid, die inmiddels er bij gehaald was, de deur evenmin kon openkrygen, besloot men nu te trachten langs het dak binnen te komen. Men ging by den naasten buurman op zolder, klom vandaar over en werkelijk konden de man nen door een dakvenster op den zolder van de woning van de weduwe Cerlyn komen. De trap afgaande kwam den agenten een vreeselyke stank tegemoet, die, toen zij lager kwamen, hoe langer hoe meertoenam.Twee meter van de voordeur zagen zij in de gang eene vrouw liggen in eene groote plas ge ronnen bloed. Het hoofd was door een diepe snede van den hals byna half van de romp gescheiden. Door den buurman werd het lijk herkend als dat van de bewoonster, de weduwe Oerlijn. Terstond werd de commissaris van de sectie, de heer W. L. H. Koster Henke, ge waarschuwd, die op zijn beurt den officier van justitie en den rechter-commissaris met het gebeurde in kennis stelde. Op de meu belen beneden lagen zonder uitzondering couranten en zij gaven den indruk nooit gebruikt te zyn. Die op de eerste verdie ping echter schenen wel gebruikt te zyn en deze waren dan ook opengebroken. Het vermoeden ligt dan ook voor de band, dat men hier te doen heeft met wat onze Duitsche naburen een „Kaubmord"noemen. Algemeen toch ging het praatje, dat juffrouw Cerlyn er warmpjes in zat, en het is zeer goed mogelyk, dat iemand van hare zonderlinge gewoonten party getrokken heeft om zoo mogelyk zyn slag te slaan. En dit is in deze eenzame straat tusschen het Singel en de Heerengracht zeker niet moeilijk geweest, waar in gewone omstan digheden reeds om 9 uur zoo goed als geen sterveling meer is te bekennen. Een bewoner van de straat meent om streeks 9 uur een gil te hebben gehoord, maar overigens is er niets gehoord of ge zien. Nooit kwam er iemand by juffrouw Oerlijn, zoodat de justitie hier al vooreen zeer moeilijke en duistere zaak staat. Waar het lyk bij de deur is gevonden, wordt ver ondersteld, dat is aangescheld en dat de vrouw toen zy de deur opende, onverhoeds is aangevallen. Is deze veronderstelling juist, dan zou daaruit vry zeker volgen, dat we hier te doen hebben met meer dan een persoon. Langs het Singel gaande valt toch het huis tamelyk in het oog en zon der medeplichtigen moet het voor den dader al zeer gevaarlijk zyn geweest, daar hy dan de kans liep op heeterdaad te worden betrapt. Wanneer echter aan beide zijden van de straat op de gracht medeplichtigen hebben gestaan, was de zaak veel eenvou diger De wijze waarop is omgesprongen met de meubelen boven, doet bovendien denken aan mannen van het vak. Den ge heelen nacht is het huis bewaakt door re chercheurs. Vergiftiging van twee gezinnen. Op het stoomschip „Bezoeki" van de Rot- terdamsche Lloyd, dat, aan de Wilhelmina- kade te Botterdam is aangt komen en onder zyn lading verschillende soorten van boonen heeft, is de bootwerker S. v. Baris werk zaam geweest. Zaterdagmiddag van boord gaande nam hy een partytjejbruineboonen mede naar zyne woning in de Gouwstraat 43/3. Dit was zoogenaamd opveegsel, uit het ruim herkomstig, waar de lading boo nen, een aantal uit India aangevoerd, opge slagen was geweest. Deze balen waren reeds gelost en verscheept aan het bestemde adres. Het zoogenaamde opveegsel was een meng sel van boonen, van allerlei vorm en kleur, waaronder olieboonen en vergift bevattende boonen zijn geweest, allemaal bestemd om daaruit casterolie te persen. Dienzelfden middag deelde hy van deze boonen aan zyn buurman v. O. voor eigen gebruik mede. Zoodra het gezin van den bootwerker J. van Oostende in het bezit van het geschenk gekomen was, zetten zich dadelijk een paar zoons van den bootwerker aan het werk, om het vuil er uit te zoeken en in het vooruitzicht van een goed middagmaal, wer den de boonen door de huisvrouw zoodra mogelijk opgezet. Nadat zich enkele uien later de verschijnselen van vergiftiging ge openbaard hadden, zou het gezin gisternacht in diepen rouw gedompeld worden. Dr. De Groot, in het gezin van Van Oost ende ontboden, constateerde vergiftiging en waarschuwde hierop de politie. Vier dooden. Allereerst, kort na middernacht, bezweek de bootwerker S. Baris, die de boonen van het ss. „Bezoeki" medebracht en ten ge schenke gaf, na een verschrikkelijk lijden. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. Daarna stierven na eenige uren van ont zettend lijden in het gezin van den boot werker J. van Oostende, die zelf van dit maal niets nuttigde, zijn drie zoontjes Johan nes Cornelis, oud 10 jaar, Hendrik Pieter, oud 4 jaar, en Jacob, oud 3 jaar. De vrouw en nog drie andere kinderen uit dit zwaar beproefde gezin, waren gisteren nog niet alle gevaar te boven. Hevige brand in den Haag. Gisterenavond omstreeks elf uur werd de brandweer te Den Haag gealarmeerd voor een fel uitslaan- den brand in perceel 5 aan de Prinsesse- gracht' bewoond door de familie de Basse- cour Caan. De brandweer, onder leiding van den commandant jhr. E. G. Wichers, tastte den brand, die in de bovenverdieping woedde en zich zeer ernstig liet aanzien, aan met vier stralen op de waterleiding en wist het vuur tot één voorkamer te beperken. Wel liepen de overige vertrekken een enorme waterschade op. De stoomspuit die eveneens was uitgrukt, behoefde geen water te geven. Bij het uitbreken van den brand waren twee der dienstmeisjes, die zich reeds op hun slaapkamer bevonden, op het dak van het huis gevlucht. Zy werden echter in het nabijzijnde huis in veiligheid gebracht. Eeni ge der bewoners die zich te dicht by het vuur gewaagd hadden, bekwamen min of meer ernstige brandwonden, die door een in allerijl geroepen geneesheer verbonden werden. De oorzaak van den brand is onbekend. Aanvaring te Vlissingen. Op de reede te Vlissingen heeft Vrijdagnacht eene aanva ring plaats gehad tusschen het Engelsche stoomschip Oreal, van Antwerpen met stukgoederen naar Singapore, en, het uit zee komende Duitsche viermastschip Chris tine. De Oreal lag voor anker en werd aan bakboordzijde aangevaren. Dit schip be kwam een groot gat ter hoogte van de waterlijn; het voorschip liep vol water,en om zinken te voorkomen, werd het schip door drie sleepbooten bij Rammekens aan den grond gesleept. De Christine heeft lichte schade bekomen en ligt op reede geankerd. Van de Oreal werden vyf man vermist, doch volgens later bericht waren deze op de Christine overgesprongen. Brutale diefstal. De gemeentepolitie te Stad Almelo heeft een drietal straatmuzi kanten gearresteerd, die by den antiquaar J. B. Maarten een bedrag van f 300 aan contanten stalen. Onder voorgeven dat zy horlogemakers waren, lieten zy zich ver schillende artikelen voorleggen. In dien tyd moet de diefstal hebben plaatsgehad. De dieven werden gearresteerd, toen zy reeds in den trein hadden plaats genomen. Een kuisgezin in rouw. In den laten avond van Vrijdag had v. d. H., vrachtrijder te Middelrode gem. Heeswyk (N.-B.), vader van 7 kinderen, het ongeluk om onder zyn kar te geraken. Hij werd dood opgenomen. Jammerlijk verdronken. Hedenmorgen is op het Haringvliet onder de Klundert de schipper Vermeulen door een windvlaag over boord geslagen en jammerlijk verdron ken. Kort na het ongeval is zyn lyk door een visseher opgehaald. van af f 2 per tand, f40 per gebit Plaatsing der Kunsttanden zondei pijn, met en zonder gehemelteplaat. Tandart* Leuvohaven W. Z. 11, en Sch lek ad e O. Z. 210. Ilotterdam, op alle plaatsen, tot hoogstens 70 °/0 der waarde, rente 1 a i'l4 °/0 per jaar, voor 10 a 15 jaren vast, met of zonder jaarlijksche aflossing. op alle plaatsen, tot hoogstens 85 °/0 der waarde, rente 5 per jaar, voor '10 jaren vast, met of zonder jaarlijksche allossing. van af f 100, - tot ieder bedrag, S'/a a 6 rente per jaar, met of zonder jaarlijksche aflossing, onder waarborg van één a twee borgen, vruchtgebruiken, grootboekkapitalen, opengevallen erfenissen, hypotheekgrossen en ieder solied onderpand. van af ƒ1500,tot ieder bedrag, uitsluitend voor Landbouwers en kooplieden, rente 472 a 5 °/0 per jaar, aflossing geheel vrijblijvend en op langen termijn, tegen waarborg van éen a twee borgen. Alles zonder verplichte Levensverzekering. Inlichtingen gratis bij het: Mauritsstraat 139, ''ju Oude Binnenweg, Interc. Telef. 3768. -ttiO'-L"-L'-fcj-tiiJKantooruren ÏO3. Uw cLw. dnr., Wilt gij in den Winter Eieren van uwe kippen hebben, denkt er dan om ze thans goed te voeren en geeft ze des morgens de beste Ochtendvoeders die veel Vleesch en Vet bevatten, namelijk: of Controle Ryksproef- stations. Harry's Poultry- Meal. Controle Byksproef- stations. en gij zult billijker voederen en het gewenschte succes verkrijgen. Let vooral op Loodje en Fabrieksmerk. Uitsluitend verkrijgbaar bij: en bij de Wederverkoopers in de meeste plaatsen, die op aanvraag worden opgegeven, met inzending van gratis Brochure. De ondergeteekende bericht, dat hij voor het Saison alweder bi in bovenstaande Goederen. Goede kwaliteit gepaard met biiif}ke prijzen hoop ik dat U zal aan sporen, mij met uwe gunst te vereeren. Aanbevelend, XJEd. The. Dienaar, NB. Ook ruim gesorteerd in DAMES- en KIWDERMANTELS. **»eï eaoa Alleen in verzegelde pakjes verkrijgbaar, voorzien van naam, adres en bovenstaand gedeponeerd handelsmerk te Ouddorp by K. J. SPÉE. Middelharnis by C. KOOMEN. Stellendam J. v. OOSTENBRUGGE. Oude-Tonge A. C. A. POOTS. Nieuwe-Tonge A. v. EESTEREN. JOH. v.BALLEGOOIJ Sommelsdyk W. BOEKHOVEN. Dirksland L. W. ZAAIJER. J. BIENEFELT. Den Bommel A. ZUIDI.TK. Middelharnis A. TEEPE. Ooltgensplaat J. SORBER. In het buzonder wordt de aandacht gevestigd op SOUCHON THEE ïi f 1.30 de 5 ons

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 3