Ingezonden stukken Gemengd Nieuws. By publicatie is door de heer Burge meester dezer gemeente ter openbare ken nis gebracht de gunstige bepalingen ten aanzien van de by de Militie ingelijfde kostwinners. Gisteren avond hield de heer Nauta van Amsterdam in het Café de onderne ming van den heer Tieleman alhier eene politieke rede over het onderwerp „Waar het om gaat" een groot publiek was aan wezig, debat werd er niet gevoerd. Verslag van het verhandelde in de open bare vergadering van den raad van Nieuwe Tonge op Woensdag15 Februari 1905 des v.m. te 10 ure. De Voorzitter wenscht de lieeren leden geluk met Let nieuw begonnen jaar, daar dit de eerste verga dering inj het jaar ia, ook tevens hun gezin, hopende de heeren eveneens als vroeger de belangen der ge meente zullen blyven behartigen. Daarna opent de Voorzitter de vergadering waarby alle leden precent en verzoekt den heer secretaris de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen welke onveranderd worden goedgekeurd en getee- kend. Komen aan de orde: De ingekomen stukken. 1. Een schrijven van H. M. de Koningin Moeder aan den Edel Achtbaren Heer Burgemeester van Nieuwe Tonge, waarbij zij haar dank zegt aan alle ingezetenen voor de bijdragen tot het oprichten van het Oranje Nassau Oord hopende nog vele jaren in het midden van zulk een land en volk te mogen zijn. De Voorzitter verzoekt ofschoon deze proclamatie aangeplakt is geworden, de heeren met dit schrijven hun huisgezin bekend te doen maken. 2. Een missive van H. H. Ged. Staten daarbij te rugzendende de door dat college goedgekeurde veror dering op de volkshuisvesting. 3. Alsvoren van de bouw verordering. 4. Alsvoren waarbij dit College de begrooting de- zer*gemeente goedgekeurd terug zendt over hetd. j. 1905. 5. Alsvoren van den Comm. der Koningin om als nog een. nieuwe commissie te benoemen tot wering aan het schoolverzuim. Verder deelt de Voorzitter mede dat de boeken en kas van den Gemeente Ontvanger zijn opgenomen en in orde zijn bevonden en dat in kas was f1901,665. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Is aan de beurt: Een request van den heer de Bruin, Onderwijzer van de Openbare School, daarin tegen 1 Maart a.s. zijn eervol ontslag als zoodanig verzoekende. De Voorzitter deelt namens B. en W. mede dat dit verzoek 25 Januari is ingekomen en volgens de Onderwijswet, 3 maanden voor het ontslag moet plaats hebben en de heer de Bruijn op het oogenblik niet gemist kan worden deze eervol ontslag te verleenen op 1 April a.s. wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Komt ter tafel een adres der Kerkeraad alhier, hou dende verzoek om Zondags de herbergen te sluiten. De heer D. Breesnee kan zich hiermede niet ver eenigen en vindt wanneer men zulk een besluit neemt nog meer schandalen in de gemeente zullen voor komen van andere plaatsen, en van deze plaats de jongelui naar een andere plaats zullen vertrekken ten einde daar pleizier te maken. De Voorzitter leest daarop ait. 7 der nieuwe drank wet voor en wijst er op dat de wetgever zulke maat regelen aan het gemeentebestuur overgelaten heeft, en tevens zegt hij dat bij zoo een besluit de gemeente benadeeld wordt maar ook de vier herbergiers die hoewel vele belastingen en accijnsen en ook tevens aan de gemeente vergunningsrecht moeten betalen dus veel in de belasting moeten betalen, tegelasten misschien op den besten dag moeten sluiten. B. en TV. stellen daarom voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. Dit verzoek in rondvraag gebracht werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen, tegen waren de hee ren Dorst, Houtaar en Vreeswijk. Is aan de orde het vaststellen van een besluit van een strookje gemeente grond van den heer Overdorp welke pachttijd den 22 Februari a.s. verloopt. Aan- gezien de heer Overdorp verklaart van de verdere pachting aftezien, wordt dit onderwerp verder onver- handeld gelaten. JWordt af en overschrijving gevraagd en verkregen over verschillende posten ten bedragen van f 432,94. Aan de beurt is het verkiezen van een stembureau voor dit jaar; voor de Tweede Kamer en Gemeente raad werden gekozen tot voorzitter de heeren Brees nee en Vreeswijk. Voor leden van de Tweede Kamer de heer OverdorpenDorstplaatsvervanger Breesnee. Voor den Gemeenteraad: De heeren Prince en Houtaar. Op de vraag des Voorzitters of een der heeren nog het woord verlangt vraagt de heer Prince of des Zondags niet meer Politietoezicht zou gehouden kunnen worden van wege het zingen. De heer Houtaar antwoordde hierop „Och laat ze maar zingen het hindert toch niet." De Voorzitter belooft in den vervolge meer politie toezicht te zullen aanvragen, ten einde dit euvel te kunnen bestrijden. Nietn meer te behandelen 'zijnde wordt de ver gadering gesloten. OUDE T0XGE- Naar men verneemt heeft, de milicienverlofganger Martinus Dierckx van het 3e Regt. Inf. te Bergen op Zoom, het voornemen by de staande armêe over te gaan en wel bij het wapen der Konink lijke marechaussee. Het muziekgezeldschap (Fanfarekorps) „Vooruit", alhier heeft Woensdagavondj.l. in de bewaarschool eene uitvoering gegeven. De milicien W. Bezemer van het korps Pontonniers te Dordrecht tijdelijk met ver lof, moet zich op 3 Maart a s. weer naar zijn korps terug begeven. Door schippers B. de Korte en C. v. d. Ouden Mz. is by inschrijving de levering van grint voor gemeente en polders aan genomen voor de som van f 1,50 per M3. Tegen 22 Mei 1905 is de milicien ver lofganger M. Kamerling van de lichting 1901 behoorende tot het 2e Regt. Veld Artillerie onder de wapenen opgeroepen. Om op de Kiezerlyst 1905/6 geplaatst te worden hebben zich alhier 81 personen aangemeld. Donderdagavond a.s. des avond te 6 ure, zal door het mannen Zangkoor alhier in de Ned. Herv. Kerk eenige liederen ten gehoore worden gegeven waarvan de op brengst ten bate komt van het Orgelfonds. Onze vroegere dorpsgenoote Mej J. van der Snoek, heeft met gunstig gevolg het examen afgelegd als onderwijzeres in de nuttige handwerken. STAD AAN 'TIIA1UNGVMGT. Donderdag 16 Februari werd Huibrecht Onwyn onder geleide van den predikant der Herv. Gem. naar de weesinrichting „Neerbosch" ge bracht. Aan mr. C. van Mens is op diens verzoek eervol ontslag verleend als gemeentesecre taris met ingang van 1 April a.s. Zij, die de liberale beginselen zijn toe gedaan, worden tot bijwoning eener,byeen- komst uitgenoodigd op Donderdag 23 Febru ari des avonds ten 6i/2 ure in het hotel Smits, ten einde tot het oprichten van eene vrijzinnig liberale kiesvereeniging te gera ken. In deze gemeente hebben zich 40 perso nen aangemeld om voor plaatsing op de kiezerslijst in aanmerking te komen. Voor hen die solliciteeren willen naai de betrekking van gemeente-secretaris staat deze gelegenheid open tot 10 Maart a.s. Aan deze betrekking is eene jaarwedde ver bonden van f 350 plus vrye woning. Verslag van de vergadering van den Baad der gemeente Stad aan 't Ha ringvliet op Donderdag 16 Februari j.l. des n.m. ten Dj2 ure. Afwezig de heer van Es. De Voorzitter opent de vergadering onder het ge hoor van een talrijk opgekomen publiek. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. Komt in behandeling een ingekomen stuk van den Heer van Es met mede deeling, hij volgens bezig heden verhinderd is de vergadering bij te wonen. Vervolgens wordt door den Voorzitter gevraagd of de raad bet Dag. Bestuur wil machtigen eenige af- en overschrijvingen op de begrooting te doen, welke wordt verkregen. Daarna deelt de Voorzitter mede dat aangezien de heer van Mens, Secretaris der Gemeente tegen 1 April a.s. eervol ontslag heeft aangevraagd, hij ook meent af te treden als lid der commissie van grindwegre geling. De Heer v. d. Gevel is liet volkomen hierover eens en meent het beter is hier een lid van den Raad te benoemen. Na vele discussie hieromtrent wordt met algemeene stemmen hier op niet integaan. Vervolgens wordt nog na wikken en wegen goed gekeurd de subsidi voor het lager Onderwijs aante- vragen en wel tot de som van f3700. De Voorzitter deelt mede dat bij als hoofd der politie vermeent de nachtwacht zijn traktement verhoogd zou moeten worden met f50, en daar hij gedurende zijne ziekte steeds voor plaatsvervangers heeft gezorgd dit wel verdiend. De heer v. d. Gevel is tegen loonsverhooging maar vindt een gratificatie van f30 goed. Na stemming bleek dat met algemeene stemmen is besloten hem een gratificatie van f 20 te ver leenen. Op de vraag des voorzitter of een der heeren nog iets te vragen heeft antwoordt de heer A. J. Braber met het oog op het ontslag van dokter TV. van Rossum deze vergoeding aan de gemeente moest geven voor het schoonmaken van zijn woning, waar op de heer van der Gevel antwoordt dat wanneer een dokter zoo handelt van hem niets te halen is. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de open bare vergadering gesloten en overgegaan tot een met gesloten deuren. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Aan den correspondent van „Vooruit" te Goedereede. De komst van „Vooruit" wordt door velen mej: nieuwsgierigheid, door eenigen met spanning tege moet gezien. Aangezien ik de menschen niet te leur stellen wil, schrijf ik nog eens een stukje maar nu voor het laatst. Toen ik uw repliek gelezen had, kon ik niet na laten te glimlachen en sterker dan te voren ben ik er van overtuigd, dat U somwijlen schrijft, zonder goed op de hoogte te zijn. Daarom raad ik U nog maals: Houd u bij de nieuwtjes en waag U niet aan op- of aanmerkingen. Of mijn vorig stukje al of niet beschaafd is, wensch ik niet uit te maken; ieder inwoner van Goeree, die zoo nu en dan het genoegen heeft uw gekuischte taal te hooren, weet, dat niemand daarover beter kunt oordeelen dan gij. Laten we nu uw repliek eens samen doorlezen. Gij vraagt me, waarom ik de handschoen durf opnemen voor den dijkgraaf, die volgens U in gebreke bleef, zich naar de bedreigde punten te begeven. Daarop antwoord ik 17, dat bet volstrekt zijn plicht niet was, daar te zijn! Hij heeft gezorgd, dat er werkvolk met zeilen heenging; is dit niet genoeg? De polder opzichter was er, (daar legt Ge nogal nadruk op) maar die moest er zijn Ik heb volstrekt niet be weerd, dat deze de plaats inneemt van den d jkgraaf indien Ge op de hoogte waart geweest, dan zoudt Ge geweten hebben, dat de opzichter staat onder den dijkgraaf. Was het dien opzichter niet toevertrouwd? Moest de dijkgraaf er noodzakelijk bij zijn, om zijn bevelen te geven? Hij schijnt in dezen meer vertrou wen gehad te hebben in Van der Wende dan gij. Volgens U heeft bij zelf erkend, dat hij zijn plicht verzaakte. Weet Ge dat zeker? Lel er wel op, dat het een groot onderscheid maakt, hoe iets gezegd wordt en dat met eenige handigheid soms meer uit eene uitdrukking kan opgemaakt worden, dan er werkelijk inligt. Intusschen wie moeten uil maken, of een dijkgraaf zijn plicht al dan niet nakomt, de ingelanden van den polder of de correspondent van een courant? Uit uw schrijven is op te maken, dat ge voorden heer Lodder geen vriendschappelijke gevoelens koes tert. Mijr.s inziens nit ge dat echter op de meest bekrompen wijze, door feiten te gaan aanhalen, die met de besproken kwestie niets te maken hebben. De heer Lodder is als Heemraad van den Plaspolder genoodigd bij de inwijding van het nieuwe raadhuis te Onddorp. Dat ge dit in de repliek op zulk een wijze opnaamt, als gij dat deedt. vind ik geniept impertinent; liet zijn immers zaken, die U in't minst niet aangaanl Was de polderopzichter genoodigd? Of wilt ge hij dergelijke gelegenheden ook ongenoode gasten zien Begrijpt ge goed, wat de uitdrukking: „schitteren door afwezigheid" beteekent? Heb ik gesproken over de al- of niet-benoeming van den heer Van Vessem Het klinkt wel deftig, om bij dezen kond te doen aan allen, die het hooren willen, hoe kranig deze heer zich gehouden heeft, maar daar had je beter een berichtje van kunnen maken, dan het nu op te nemen. Evenmin heb ik gesproken over de meening omtrent het teekenen van de vier bekende heeren. Ik heb gesproken over uw succes met uw lijst, anders niet. En dat succes is, ik zal bet rond erkennen, zeer groot. Toch ver liest het mijns inziens wel iets van zijn glans, als men weet, le dat de meer gegoeden bijna eenparig weigerden te teekenen, 2e dat, de* lijst op Zaterdag avond ter teekening gelégd is in een herberg. (N.B. Ik bedoel niet. dat er een jenoverpraKtijk van gemaakt is, maar ik wou er alleen op wijzen, dat dit niet behoort.) 3e. dat er door velen een pretje van gemaakt is en jongens elkaar op straat toeriepen: „hè j' al eteikent voor Van Vessem?" Wanneer ge eerlijk zijt, zult ge me dit moeten toegeven. Ik heb mijn subjectieve meening gezegd over het kiezen van candidaten voor den gemeenteraad. Waar om in ons klein plaatsje partijstrijd gevoerd? Is er een partijzaak van gemaakt door de antirevolutionairen, die zelf geen candidaat stelden of door de vrijzinnigen, (ik bedoel niet de oud-liberalen)? Of genoemde heeren tegen het gebruik maken van draaimolens zijn, weet ik niet. Ik zou zoo denken; op de kermis ziet ieder gaarne een draaimolen. (Je weet bet, hè: schep vreugde in 't leven) maar of hij bij alle gelegenheden welkom is, betwijfel ik. Wat de nieuwtjes betreft, die U gewoonlijk inzendt, ge hebt het zelf al opgemerkt: ik lees ze nauwkeurig. Hoe kom je als inwoner van Goeree beter op de hoogte van bet nieuws uit ons dorp, dan uit „Vooruit"? Ge noemt enkele staaltjes op. die door niet zijn opgegeven. (Ik zou dat aantal zelf met heel wat kunnen vermeerderen) maar juist daarin schuilt uw talent, dat ge precies weet, wat wel en wat niet op genomen dient te worden, of zijt ge wel eens door onbekende motieven weerhouden, om een bericht in te zenden b.v. door vrees? Ik wil volstrekt geen blaadje uitgeven, lioor; in dat opzicht kun je gerust zijn. Zoolang we U tot correspondent hebben, raad ik elk inwoner van ons dorpje aan, abonné van „Vooruit" te worden en préfereer ik dit blad.boven andere. Ons regt nog uw slotwoord. In de woorden: „Uw eersteling is een onvoldragen vrucht" ligt een vernietigende kritiek. Hebt ge ze zelf gekozen? Laat me echter opmer ken, dat een onvoldragen vrucht in stilte begraven en niet ontleed wordt; dat bekomt slecht. Daarom hoop ik voor U, dat deze vrucht rijper zijn zal, opdat Ge*niet nog meer van streek zult raken. Aan de redactie van dit blad betuig ik mijn harte- 1 ij ken dank. Voor U zal ik denzelfden naam behouden. Had ik misschien tot pseudoniem moeten kiezen „schop pen troef ik geef" Ik vindt het wel wat aanma tigend en daarom, mijn waarde, verblijf ik, Uw dw. dr., CRITICUS. Stad aan 't Haringvliet, 20-2-'05. Ik heb me verbaasd over de verregaande brutali teit der leden van .het stembureau, het Stadscbe triumviraat, de een al brutaler en onbeschaamder dan de ander. Mochten sommigen dit laatste in twij fel trekken, dan moeten zij maar eens nauwkeurig nagaan, wat er in de laatste weken zooal in en ook buiten 't raadhuis is verhandeld. Men komt dan wel tot de overtuiging, dat men bier inderdaad beeft te doen met nette menschen, die zich in alles naar Chris tus' leer richten. Ik zeide, dat ik me verbaasd had over de brutali teit van de leden van het stembureau. Of kon ik me alleen maar verbazen over genoemde eigenschap van één lid, doordat de andere twee soms niets van het voorval wisten? Dit laatste kan waar zijn, hoe wel ik het betwijfel. Maar is het waar, dan was de Heer Van Es oftewel „de weerhaan" toch zedelijk verplicht geweest den anderen heeren te zeggen, dat mijn stukje niet geheel lasteren niet geheel onwaar was, maar dat de schrijver alleen een verkeerde plaats had genoemd, daar de samenspraak niet op 't raad huis, doch bij de woning van den spotter zelf plaats had. wat de zaak in mijn oog nog minder mooi maakt. Ziedaar dan het ware van de zaak. En nu nog iets over de laatste zin van het stukje des heeren Sterk, J. v. d. Gevel en I. van Es: „Daarom achten wij den naam door den onderteekenaar gekozen zeer juist." Waarom mijne heeren? Om dien laster en dien leu gen? Tiaar wie beeft nu ooit geboord, dat beidenen berucht waren door lasteren en liegen? Gij vat nu toch wel, dat uw prachtige slotzin klinkklare onzin was. Ik besluit nu met de heeren den raad te geven de N. R. Courant van Zondag eens in te zien, alwaar iets zeer moois over de „beklenen''is te vinden. Voor menschen, die er iets van kunnen begrijpen, zeer lezenswaard. Na dank voor de opname: „EEN HEIDEN." Vreeselijk einde van een dronkaard. Op een landweg nabij Schaerbeek heeft men het lijk van een aldaar woonachtigen melk boer gevonden, van wien bekend was, dat hij veel misbruik maakte van sterken drank Hij schijnt in beschonken toestand van een hoogte gevallen en met het hoofd in versch omgespitte aarde terechtgekomen te zyn, waar hij langzaam is gestikt. Ontploffing op een naphthaschip. Zaterdag middag had op de aanlegplaats bij Bibi Eybat te Bakoe een ontploffing plaats op een naphthaschip. Vy'f in de nahyheid lig gende schepen geraakten in brand, evenals de aanlegplaats. Het gerucht loopt, dat 20 personen omgekomen zijn. Ontploffing van een onderzeesche boot. Had de ontploffing plaats aan boord van de on derzeesche boot A. 5 der Engelsche marine in de haven Queenstown op slag vier men- schenlevens geëischt. thans zijn er van de zwaargewonden nog twee bezweken, waar door het aantal verongelukten op zes ge bracht is. Luitenant H. C. Good, die zwaar gewond is, verkeert nog steeds in levens gevaar, hoewel er nog hoop bestaat hem te redden. Het onderzoek naar de oorzaak van het onheil, dat door de marine-autoriteiten is ingesteld, heeft uitgewezen, dat de eerste ontploffing, die in het achterschip plaats had, moet worden toegeschreven aan petroleum- gas, dat met de lucht in aanraking is' ge komen. Da tweede ontploffing zou veroor zaakt zijn door electriciteit. Het staat nog nog niet vast of de ontploffingen hadden voorkomen kunnen worden. Een nieuwe dynamietaanslag te Parijs. Een hevige ontploffing bracht Vrijdagavond de rue Lamennais te Parijs in rep en roer. Voor het huis van den Mexicaanschen ge zant was een bom uiteengesprongen en de politieagenten, die van alle kanten toesnel den, namen een 35-jarigen Spanjaard gevan gen, Andrea Garcia genaamd, die ernstige wonden aan de beide handen en aan de borst had bekomen. Het gerucht van een anarchistischen aanslag verspreidde zich spoedig in de buurt en de agenten hadden de grootste moeite om hun gevangene, dien zy naar het naastby'gelegen politiebureau overbrachten, tegen de woede van het pu bliek te beschermen.Garcia,diegeenFransch spreekt, moest door tusschenkomst van een tolk ondervraagd woiden. Hij verklaarde een maand geleden te Parijs gekomen te zyn in zeer berooiden toestand en dat hij zich vruchteloos om onderstand gewend had tot de Mexicaansche vertegenwoordigers, daar hij vroeger in connectie met de regeering van dat land had gestaan. Hy ontkende in eenigerlei betrekking te staan met de anar chisten. maar bij fouilleering vond men op hem een revolver, een doek, eenige anar chistische brochures en uitknipsels van anarchistiche bladen. Nog denzelfden avond werd huiszoeking gedaan in de woning van den arrestant, rue Casimir Delavigne, waar hy in een lo gement zijn intrek had genomen. Op zyn kamer vond men talrijke couranten en een grooten voorraad anarchistische geschrif ten, benevens een valies, waarin ontplof bare stoften en twee geheel gereedgemaak te bommen geborgen waren. Zaterdagmor gen werd Garcia naar het hospitaal van de gevangenis vervoerd. De verwonding van zijn handen is zoo ernstig, dat deze ver moedelijk afgezet moeten worden. Inmiddels schijnt het, dat, ondanks de anarchistische geschriften, die bij den ge vangene gevonden werden, Garcia toch geen anarchist is en zijn aanslag inderdaad als een wraakneming moet worden opgevat. De volgende bijzonderheden worden daar omtrent meegedeeld; Andrea Garcia bezat in Mexico een belangrijke uitgestrektheid grond, toen Mexico eenige jaren geleden een strook land aan Engeland afstond, waar door ook het bezit van den Spanjaard ver loren ging. De beide landen kwamen over een, dat hiervoor een schadeloosstelling van anderhalf millioen gulden zou betaald wor den. Sedert heeft Garcia vruchteloos ge wacht op de uitbetaling van het toegekende bedrag en alles wat hy deed om zyn geld te krijgen, was vergeefsch. Ten slotte be sloot hij door een opzienbarende daad de aandacht op zich te vestigen en daarom wachtte hij Vrijdagavond, met zyn bom in de hand, voor het Mexicaansche gezant schapshotel de thuiskomst van den gezant af. De bom is evenwel bij ongeluk ontploft en heeft geen ernstige schade aan het ge bouw veroorzaakt, terwijl er ook geen voor bijgangers zyn gekwetst. De dader zelf is het eenige slachtoffer van den aanslag ge- wolden. De gruwelen in midden-Afrika. Ondanks de verklaring vanwege het ministerie van koloniën, dat de onthullingen van de Matin over de gruwelen in Midden-Afrika over dreven waren voorgesteld, geeft het blad wederom bijzonderheden, die in ijselijkheid niet voor de vorige onderdoen. Een ambte naar b. v., die, om de kracht van zijn ge weer te beproeven, vier negers op een rij zette en ze alle vier in één schot doodde. Die zelfde ambtenaar oefende zich op de sabel door negerhoofden af te houwen, Voorts nieuwe verhalen van het voeren van soep van negervleesch aan andere ne gers. De hoofdschuldigen moeten zyn de hee ren Toqué, Gaud en Roche. De laatste is is een jonge man van 18 jaar, die pas se dert Mei van verleden jaar in de kolonie was. Gaud is een oud-apothekersbediende, die er de liefhebberij op nahield mooie menschengeraamten te maken. Het afkook sel van de negerbotten, die hij bewerkte, zette hy geregeld aan levende negers voor. De Temps concludeert in een artikel over het geval, tot de noodzakelijkheid om vol komen vertrouwde en beproefde ambtena ren op afgelegen posten aan te stellen. De oorzaak van deze en soortgelijke misdrijven van ambtenaren in de koloniën, merkt het blad op, is te zoeken in den hoogmoeds waanzin, die wordt opgewekt door het uit oefenen van absoluut gezag na de onge voeligheid die de ambtenaar overneemt van het minderwaardige ras, waarmede hij da gelijks omgaat. Men heeft hier dus, ook volgens de Temps, met een zuiver psychisch proces te doen bij de misdadigers; over een physieke oorzaak als afmattend klimaat, verandering van luchtstreek of zoo iets, wordt niet gesproken. Nog wordt gemeld, dat de Fransche kolo niale beambten Toqué en Gaud zes jonge meisjes van eene te Oebangbi gestichte zusterschool deden halen. vaD wie vier nooit werden teruggezonden, en dat zij niet een maar drie inboorlingen door dynamiet uit een lieten springen. De Keizer der Sahara. Vrydag werd te Londen in het Kingsbench Court, voorden populairen rechter Darling weer eens de naam van den Keizer der Sahara vernomen in een amusant rechtsgeding. Een militaire avonturier, zekere mr. Gal- braith George Edward Graves die kolonel van de artillerie in dienst van de Koningin van Madagascar was geweest voor deze haar rechten aan Frankrijk afstond dagvaardde Keizer Jacques I tot het betalen van een maand salaris, welke hem, Graves, toekwam omdat hij in December door den Keizer, die toen in het Savoy-hotel resideerde, was geëngageerd als opperbevelhebber van het Saharaansche leger op een salaris van 2000 p. st. Als gewoonlijk weigerde Keizer Jac ques I door een gewonen rechter veroordeeld te worden Subsidiair liet by door zyn advo caat aanvoeren, dat er geen contract tus- schen hem en zyn opperbevelhebber was gesloten. Dit laatste bleek na een amusant getui genverhoor ook de meenig van de jury, die kolonel Graves in het ongelyk stelde. Een oud-strijder. Dezer dagen verscheen te Odessa een oud man, oogenschynlijk 65 jaar oud, gekleed als bootsman der Russi-

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 6