IGMHIE „VOORUIT! TWEEDE BLAD van der Plaatj ::'"gKt65eCi?axniss. 'AL ING DOOD, ermelding. No. 12 15 Febr. 1905 Plaatselijk Nieuws Ingezonden stukken JtlE DEN HETER, 63 ft Scheveningen, deelde l-olgende mede: Itzaamde verkoudheid lid aanvallen van be- vergalde, mijn slaap iembaling was kort, g mö vermoeide. Ik en lusteloosheid en j Ik heb vele genees ten niet genezen ge le in de courant heb Sancta Paulo ieeren genomen, welke ik 'eber, te Scheveningen, lie ik mijn beterschap dat na verloop van verdwenen zijn en [LOOSTER SANCTA IAULO versterkt de liddelen faalden. Iwd zijt, als gij aan ten. Uwe hulp is de Je Heer HEYER ge- lis kenbaar aan den handteekening van llie andere is namaak. flacon. ■ijk, L. W. Zaaijer te leproduotie'a en vergrootinffen billijk. en van Barometers, Electrische schellen, Telefoons, Elementen, d, Contacten enz, Iralie aart Uurwerken van Electriciteit hier- lioudt onrlergeteekende Uw dw. dnr., jk 335, Sommelsdijk. UTRECHT 1878, Door duizenden 5» ea. I al 26 jaar gebral Ct. per flacon. Ct. per flacon. a Mlddelharnis. wZX.SZlZEH, flaartvattrtn U Alkmeer^ ia voorgekomen met MIDDELHAKNIS- Terwijl Zaterdag de bouwknecht A. S. uit deze gemeente met een wagen bespannen met twee paarden over de voorstraat reed, had hij het onge luk uit te gleiden, en met één been' onder de wielen te geraken, waardoor dat been brak, en hy naar zyn woning moest gedra gen worden. Gelukkig werden de paarden voor zij aan den haal gingen door anderen gegrepen. - Vrijdag is het vaartuig van P Jonge- kry'g dat vorige week Zaterdag op het Haringvliet is gezonken gelicht en bij Stad aan 't Haringvliet op het drooge gebracht. —Door den Rijksveldwachter K. teSom- nrelsdijk is tegen J. C. Z. uit deze gemeente procesverbaal opgemaakt wegens het ver- koopen van sterken drank in 't klein aan een kind beneden den leeftijd van,16 jaren. - De Miliciens der lichting 1905 die uit deze gemeente onder de wapenen moeten komen, zullen den 16 Maart a.s. worden ingedeeld, zoo dat zij op Woensdag den 15 Maart zullen moeten vertrekken. Zaterdag werd door de Rijkspolietie pro cesverbaal opgemaakt tegen de huisvrouw van J. C. Z. wegens het verkoopen van sterken drank in 't klein zonder vergunning. Maandag morgen werd de stoomboot de Onderneming bij afvaart te Rotterdam zoodanig door de stoomboot Maasnimph 3 aangevaren, dat zij kort daar na in een zinkenden toestand geraakte. Alle opvaren den verkeerden een oogenblik in groot ge vaar, doch allen kwamen er gelukkig goed af. Een stoomzuiger die daar dicht in de nabijheid lag, verleende spoedig hulp en bracht de Onderneming naar de scheepswerf. - De volgende vischsloepen zyn te IJmui- den binnengekomen met eene besomming van Schip Schipper Besom. Johanna Hendrika A. de Koning f 1215.— Luctor etEmergo W. v. d. Hoek 640.— Paul Kruger H. Langbroek 1700.- Middelharnis J. de Korte 1230.- Theodora Emmerentia J. v. d. Hoek 1290. Toekomst J. de Waard 1190.- SOMMELSDIJK- De loteling Pieter Breur, Anthonie van den Berg, Dingeman Hoog moed, lichting 1904, Cornelis van Dongen, Marinus Blok, Teunis v. 'tHof, Abram Zaaijer Marinus Breeman, Karei Thomas leComte, Laurens Marinus Suurland, en Hendrik Vroegindewey zijn tegen 16 Maart. a. s. op geroepen om bij de militie te worden inge lijfd, terwijl de lotelingen Teunis van den Doel, Izak van den Nieuwendfjk, Frans Kie vit en Cornelis van Lente tegen 25 Mei a.s. zijn opgeroepen. - Terwfjl Zondag j.l. de paardenknecht C. Muller, zich in de schuur van den heer A. A Mys tusschen de paarden bevond, hy van een der paarden een zoodanige tegen het been, dat hij naar huis ge dragen moest worden en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Maandag jl. had J. Spee, als berijder van een los paard, het ongeluk, doordat het paard struikelde, van het paard te vallen, waardoor hy zich zoodanig aan 't hoofd be zeerde, dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Dinsdag j.l. werd het tienjarig doch tertje van J. Troost door een schooljongen zoodanig geschopt en getrapt dat zy bijna niet meer loopen kon en geneeskundige hulp voor haar moest ingeroepen worden. De politie is met de zaak in kennis gesteld. Wanneer de zangvereeniging „Harmonie" een uit voering geeft, mag zij altijd op de belangstelling van het publiek rekenen. Zoo was het ook gister avond, deuitvoering van Schuman's „Rose'Pilgerfakrt" bad weer zeer velen naar Sommelsdijk doen gaan, «n dat men daar kwam om te genieten, getuigde de bijzondere aandacht van den begin tot het einde. Te verwonderen waa dat niet, waar bij bet koor zulke krachten optreden als Mej. Kindier (Rosa), moet aandacht zijn. Haar eenvoudig optreden, haar lieve klankrijke stem boeit, haar muzikale opvatting dier partij was goed, elkeen heeft daarvan genoten. Mej. Hubert van iBeusekom, die de Martha-partij vervulde, is in het bezit van een vol alt-geluid al tijd zuiver, m. i. wel wat te bescheiden. Zich een weinig meer geven mag zy gerost doen, Haargeluid aangenaam en dat zij gevoelde wat zij zong. be- wgst de voordracht van het lied" lm Wald. gelehnt am stamme (no. 16). Naast deze dame trad op de beer J. Vletter Jr, (tenor) Ie de Rose-partij, als hoofpartij in dit werk de voornaamste, de grootste 18 Vt der .tenor. Dit met sterke doch sympathieke f»e 1 vrij van alle bijgeluiden, doch keelltnijping en kaakversehuiving veroorzaakt deed hoogst aange naam aan, zeer muzikaal was zijn opvatting. Naar ik^vernam was dit de eerste maal dat de heer Vlet ter voor het publiek optrad. Hij heeft succes gehad en daarmee wensch ik hem geluk. Vast houd ik ""J overtuigd, dat by ernstige (studie, dit jonge niennch belooft een goed zanger te worden, vooral waar hy onder leiding staat van den heer Van der Stap. be heer Van der stap deed ons de eer aan, om in dit werk de bariton-partij te vervullen. De uit- oenng dier partij door hem naar waarde te beschrij ven ,s mij niet mogelyk. Hij, ,1e Reus zong, zooala hy dat alleen kan. Was er wel één in de zaal, die niet onder den indruk van zyn machtig geluid ge raakte? Machtig, klankvol en beschaafd rolden de tonen hem uit de keel, zijn treuren en jubelen was altijd schoon. Dankbaar zyn we hem voor het onge kende genot, dat hy ons schonk, en we vragen, kom weert en laat ons nog meer genieten van de'godde lijke gaven, die U zijn toebedeeld! Door dames leden van Harmonie werden Ario's, duo's en de partij der „Furstin gezongen wel op zeer verdienstelijke wijze. Het koor zong klankrijk en maatvast; merkbaar met ernst voorbereid, kweet zij zich goed en met opgewektheid van haar taak. Om slechts te noemen, hekmoeilijke koor „O sel'ge zeit1 Niet minder goed wer den gezongen de Elfenkoren, en zoo zou ik kunnen doorgaan meer goeds te noemen. Een kleine aanmerking op het laatste koor, zij my echter geoorloofd, als ik daarvan zeg, dat de stem ming hier en daar wei wat te wenschen overliet. Het geheel werd begeleid door den heer B. Tab- bernal, bekend als accompagnateur van het Haagsche dubbel, Kwartet onder Spoel, dat een kunstreis maakt door België en Duitsehland. Overal waar van dat Quartet gesproken werd, werd aan genoemden heer Tabberual lof toe gezwaaid voor.zijnsteun; ook hier hebben wij hem bewonderd. Hij is de steun van vele zangers en zangeressen; precies weet hy, wat ze noodig hebben, zijn begeleiding is eenig! Jammer dat het piano-nummer in het 2de gedeelte moest achterwege blijven; we hadden hem dan als solist kunnen bewonderen. Zijn (spel is reeds mees terlijk, hij beloofd na voleinden van, zijn studie een meester te zuilen zijn. De heer Tabbernal gaat te Berlijn zijn studie voortzetten onder leiding van Godowsky, den be roemden pianist. Dames solisten werden met bloemen gehuldigd. Zij gaven in het 2de deel van het programma duet ten en solo's, De dames van Beusekom zongen du etten van Dalcroze, die zeer in den smaak vielen en flink werden geaplaudiseerd. Mej. Kindier vergastte ons op een paar lieve lie deren. Mej. Vletter en haar broer (viool en piano) waren)als altijd weer goed. Zij belmoren steeds onder de meest gewilde solisten op deze avonden. Ten slotte werd door den heer van der Stap het bekende^ „Panis angelicus" van Cesar Pranck, met begeleiding van viool en piano gegeven. Het was als 't ware of hij het publiek electriseerde, een da verend aplaus was zijn loon hiervoor. En zoo behoort deze avond weer tot het verleden. Wij danken Harmonie voor het genot, dat zij ons schonk. Het woord van den heer Van den Broek, tot allen gericht, was oprecht hartelijk en geestig. Het deed allen goed, want we gevoelden, dat het ver diend was, zoowel door de solisten als door het koor. Niet het minst een woord van dank aan den Di recteur van Harmonie. Hij toch is de man, die zich alle moeite getroost, om de vereeniging te doen zijn, wat ze is en waardoor we den genotvollen avond hebben. De programma's van Harmonie zijn altijd keurig in orde; het moet zeker als een vergissing aange nomen worden, dat bij bet plaatsen der namen van de solisten. Mej. Kindier als no. 2 genoemd werd. Zij toch, als hoofdpersoon, die zich zoo uitstekend van haar taak kweet had natuurlijk eerst genoemd dienen te worden, DIRKSLAND- In de vergadering van stem gerechtigde Ingelanden van de gemeente Uitwatering van Dirksland is, behoudens hoogere goedkeuring besloten tot den aanleg van een Telefoon van de woning van den opzichter naar het Sas, welke telefoon ook voor het publiek zal worden opgesteld. Op de Rijkspremie keuring van dek hengsten gehouden te Rotterdam den 9 Febr. 1.1. verkregen iD de afdeelling Koud- bloed de navolgde hengsten de achter hunne namen vermelde premie: Albert f 650 eig. J. Warnaer. Chasseur f400 eig. J. Warnaer,indeafdeelingwarm bloed Willem Teil f 650 eig. assoc. Dirksland Hertog van Oldenburg f650 eig. assoc. Dirksland. MELISSANT. Door Gedup. Staten dezer Prov. worden de inwoners die elders in 's Ryksdirecte-belastingen zijn aangeslagen, uitgenoodigd om voor 15 Maart a.s. daarvan te doen blijken, ten einde daarop kunne worden gelet by het opmaken der lijst van de hoogstaangeslagenen, verkiesbaar tot afgevaardigden ter Eerste Kamer der Staten Generaal De by art. 17 van het Koninklijk be sluit van 16 Dec. 1902. (Stb. No. 22) bedoelde lijst, bevattende de namen der in deze he- meente metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van een of meerterinvordering aan te bieden paarden, ligt gedurende deze maand ter secratarie ter inzage. Woensdag bracht het muziekgezelschap den heer B. Koring (Oudstryder) tereere van zyn 93ste verjaardag een welgemeen de Serenade. Bij den heer J. Goedebuur werd ten gevolge van het walmen van een nacht lampje een knaapje van 2 jaar bewusteloos in bed gevonden. HERRINGEN- Toen S. van der Velde bezig was de takken van een boom af te kappen had hij het ongeluk met de bijl in zijn been te hakken, waardoor een kleine wonde aan zijn been o ntstond. De aflevering van manschappen voorde Nationale Militie der lichting 1904 en 1905 is bepaald op 16 Maart a.s. voor volledige oefeningen terwijl die voor korte oefeningen den 25 Mei a.s. onder de wapenen zullen worden opgeroepen. STELLENDAM- De blazers, die van hier uit gegaan zyn om te lossen uit het ge strande stoomschip Castanos aan de Nieuwe Waterweg, zijn heden, na eenige reisjes te hebben gedaan, alhier teruggekeerd, daar het schip uit elkaar is geslagen. De Muziekvereeniging alhier hoopt op Donderdag 24 Febr. a.s. in de zaal van den heerKnöps hare tweede uitvoering te geven, Bij het hooiryden uit de meestoof alhier, had een voerman uit Melissant het ongeluk een klein ventje van J. v. d. R. alhier te overrijden. Het knaapje kwam er met gebroken klompen en oen geschaafd beentje nog tamelijk goed af. Verslag van het verhandelde in de Raadsvergadering van Stellendam op Zaterdag 11 Feb. '05. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde: Ingekomen stukken. Missive van Ged. Staten, inhoudende goedkeuring van eenige posten van af-en overschrijven dienstjaar 1904. Een schrijven van den schoolopziener met betrek king tot het benoemen van een onderwijzer of on derwijzeres. Na voorlezing der inlichtingen, overgaan de tot stemming, blijkt, dat op Mej. Houtaar van Nieuwe Tonge zijn uitgebracht 1 en op den heer Stoutjesdijk van Oudvossemeer 6 stemmen, zoodat de laatste is benoemd. De indiensttreding wordt vast gesteld op 1 Maart a.s. Een adres van de afdeeling Schuttevaer te Stellendam, inhoudende het verzoek het havengeld te verlagen. Wordt besloten de be handeling uit te stellen tot een volgende vergadering. Verzoek van M. de Leeuw alhier, om eene grati ficatie evenals vorige jaren voor het toezicht houden aan de haven en de kaai. Wordt besloten met zes tegen één stem de grati ficatie te verleenen van f 25. Alsnu zegt de voorzitter klachten te hebben ont vangen omtrent de slechte nummering der huizen. Het plan werd nu besproken, de gemeente te ver- deelen in wijken, welk plan werd goedgekeurd. Ingekomen van Ged. Staten een schrijven, inhou dende de mededeeling eenige artikelen uit de ver ordening, regelende de Volkshuisvesting in deze Gemeente, te veranderen. Wordt besloten, zooveel mogelijk aan dit verzoek te voldoen. Naar aanleiding van een adres van de Afd. van het Groene Kruis alhier, zegt de voorzitter, dat be handeling niet noodig is, daar aan het daarin ge legde verzoek reeds is voldaan, wat betreft het op ruimen van vuil en het uitdoen van slooten. Nu komt in behandeling het al of niet plaatsen van een lantaren aan de kaai bij de brug. Met 6 tegen 1 stem wordt besloten daar een lan taren te plaatsen, zoodat deze kwestie ook weer van de baan is. Bij de rondvraag stelt de Heer Holleman voor, een nieuwe Commissie tot wering van Schoolverzuim te benoemen. Wordt besloten een voordracht op te maken, waaruit dan de leden zullen kunnen worden gekozen. Dezelfde voorsteller geeft nu nog in overweging, of men in 't vervolg niet 's avonds zal kunnen ver gaderen maar daar hieraan bezwaren verbonden zijn, wordt besloten, de vergaderingen op de gebruikelijke tijden te houden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de Vergadering. GOEDEDEEDE. Bij de gisteren alhier ge houden herstemming voor een lid van den Raad dezer gemeente tusschen de heeren F. den Eerzamen Fz. (anti-rev.) en G. Joppe (lib.) zyn uitgebracht 118 stemmen, waarbij één in blanco, 48 op den heer F. den Eer zamen Fz. en 64 op den heer G. Joppe, zoo dat als Raadslid is gekozen den heer G. Joppe (liberaal). Op Vrijdag, den 17 Februari a.s„ des avonds ten 7 ure zal voor de Vereeniging „Aurora" in het hotel „De Gouden Leeuw" alhier als spreker optreden de heer C. P. Bigot. J.l. Zaterdag is van hier ter verbetering van positie per stoomschip „Ryndam" naar Noord-Amerika vertrokken C. Non met ge zin, bestaande, benevenshem en zijne vrouw, uit drie kinderen. Naar men uit goede bron verneemt, hebben Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hun besluit, waarbij vergunning werd verleend aan den heer F. C. Goekoop alhier, ingetrokken op grond, dat deze be kleedt het ambt van secretaris-penning meester van verscheidene polders. OUDDOIIP De vrouw van J GrinwisJ. K. z.had het ongeluk zoodanig te vallen dat zij op 2 plaatsen haar pols brak. Eindelijk. Tot Notabelen zijn gekozen in de Ned, Herv. Kerk Krijn Voogd die eerst bedankt had. en Willem Mastebroek. NIEUWE TONGE. De navolgende jongelie den die zich in deze gemeente hebben aan gemeld ter inschrijving voor de Nationale Militie lichting 1906 zyn als volgt: Gerrit Huig Verwei, Joost van der Ham, Meindert Heemes, Abraham van Sliedrecht, Johannis Mattheus van Paschen, Bart Óampfens, Hendrik Kievit, Johannis Adam Robér, Arie Visbeen, Anthonij van Noord, Jan Visser Adrianus Knops en Willem Kievit. Tot Notabelen by de de Ned. Herv. Kerk alhier, zyn gekozen de heeren A. Mos selman, Jan Breur Gz. en J. Kattestaart Gz. in plaats van de heeren H. van Alphen, J. Dijkers en G. van der Kroon die allen aan de beurt van aftreding waren. Door Z. E. de heer Minister van Jus- tititie is op verzoek van den heer B. H. van Schail te Delft, benoemd tot onbezoldigd Rijksveldwachter Jachtopziener J. C, Dekker alhier. Door den gemeente veldwachter Hage alhier, is procesverbaal opgemaakt wegens afpersing tegen J. Br. arbeider te Oude Tonge. De inlijving der manschappen voor de Nationale Militie lichting 1904 uit deze ge ineente zal plaats hebben te Dordrecht op Donderdag den 16 Maart as. v.m. ten 93/4 ure. Zaterdagmiddag zakte de arbeider Tb. Volaart te Battenoord terwijl hy in zijn tuin aan het spitten was bewusteloos in één, door spoedige toegeschoten hulp werd hij huiswaarts gedragen en genees kundige hulp ingeroepen, voordat deze ter plaatse was, was het bewystzijn terugge keerd, doch kon hij zich niets van het ge beurde herinneren. Dinsdag 21 Februari as. hoopt het Muziekgezelschap „Apollo" in het.iogement van den heer T. H. Holleman alhier haar tweede winter concert te geven. OUDE TONGE- Op 16 Maart a.s. zullen voor de Nat. Militie te Dordrecht worden ingelijfd de lotelingen C. de Gast, A. van Mourik, Jan de Boet, 0. Braber, G. Stoop en P. Koert allen van de lichting 1905, als mede de loteling J. Hartman van de lich ting 1904. Op 25 Mei zullen aldan worden ingelijfd de loteling W. Beers, van de lich ting 1904 en de lotelingen J. v. Erkel en F. Fluit van de lichting 1905. Ter bevordering van de Levensverze kering om daarbij aan te sluiten hield de heer Snoey Klewit van Rotterdam, alhier Woensdag 8 Febr. j.l. in het logement bij de heer A. T. Waare Zoon een lezing met het onderwerp Algemeen belang. OüLTGENSPLAAT- In het koffiehuis van de Wed. Breeman hield Donderdag jl. de heer A. Snoeij Kievit van Rotterdam eene lezing over „Een algemeen belang" Van deze lezing, ook in andere plaatsen van ons eiland gehouden, is reeds in het vorige nummer van dit blad een uitvoerig verslag opgenomen. Er waren hier zeer weinig toehoorders. DEN DOMMEL. Voor de Nat. militie zullen dit. jaar uit deze gemeente aan de loting deelnemen i M. A. Tiggelman, P.A. Kieviet, J. van der Plaat, T. L. van 'tHof, A. de Wachter,E. Reinhoud, L. Wolfert, M. van Balen, J. Min- kenberg, A. van der Made, D. Broeders, H. van Weel, W. C. Hermans, L. Bakelaar, P. J. Mast, J. van Gurp, G. W. van Oosterom. Naar wij vernemen hebben zich ter secretarie alhier niet minder dan 87 personen aangemeld, om op de kiezerslijst geplaatst te worden. Heden kwam ons ter oore dat door den rijksveldwachter procesverbaal is op gemaakt tegen eenige jongens uit het ge hucht „de Langstraat," wegens het plegen van straatschenderij. STAD AAN 'T HARINGVLIET Staat A. houdende tijdsbepalingen der aflevering van de manschappen voor de lichting der Natieonale militie van het jaar 1904 opge roepen krachtens art. 99 le en 2e, alinea der Militiewet, vermeld dat de inlijving voor volledige oefening zal plaats hebben voor deze gemeente te Dordrecht op Don derdag 16 Maart a.s. des morgens ten 93/4 ure. Bnrgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat de ingevolge art. 17 van het Koninklijk Besluit van 16 December 1902 staatsblad no. 222, opgemaak te alphabetische lijst, bevattende de namen der In deze gemeente metterwoon geves tigde eigenaars of beheerders van één of meer ter vordering aan te bieden paarden gedurende de maand Februari, voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd. Het, op Zaterdag 3 Februari op de Bieningen gezonken schip van P. Jonge- kryg van 's Gravenhage is gelicht door den heer W. Tak van Rotterdam en hier bij de haven op het strand gezet. Door het minder gunstige weder en den vrij hoogen water stand, gelukte het eerst maandag het schip leeg te pompen en de lading aardappelen in een ander schip over te laden. Heden (Dins dag) bracht men het schip in de kaai. Naar wy vernemen is het schip niet lek. Een deuk onder het zwaard is de eenige beschadi ging van het schip. De burgemeester maakt bekend, dat eene openbare vergadering van den Raad is belegd, tegen Donderdag 16 Februari des namiddags ten li/2 ure. Ter inlijving by de nationale militie op 16 Maart zyn opgeroepen K. G. Geste], C. Arensman Cz. en C. Trommel van de lichting 1905 en Jacob van Biert MCz. van de lichting 1904. 10 Februari De lantaarnopsteker had hedenavond ten 10 ure de lantaarns wezen uitdoen en keerde na zijne woning aan den molendijk terug. Een eind achter hem kwam iemand aan, doch opeens hoorde hij in de sloot plassen. Op zijne schreden terugkeeren- de, bemerkte hij, dat er iemand in de kreek lag. Met behulp van zyn inmiddels toegescho- buurman, haalde hy den drendeling op het drooge. Het bleek hun, dat die persoon, ver moedelijk door overmatig gebruik van ster ken drank te water geraakt was. Uit goede bron vernemen wy dat de heer W. van Rossum voor ziine benoeming tot gemeente geneesheer alhier heeft bedankt. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) P. 7 Feberwaori 1905. M'nhear de Redd acteur Mag ik joe noe's vriendelik bedanke voor je goed heid om myn gekrabbel van 30 Jannoewaori 1.1. een plekje in „Vooruit" te geven? Mag'k dan in je krant in pesant m'n blydschap te kennen geven voor de ferme houding van de Kiezers op Oen Bommel en in de Plaet? Ze hft'n m'n vroomste wenschen ver vuld. Noe, noe, zoo'n baop stemmen, as daer nog binne angewurve uut „eigen krachte" daer stae 'k versteld van. Om toch uut 't „eigeu volkje" nog 14,60 lu de Plaet en 15,68 tyo op Den Bommel los te krygen, noe dat hietje me nog's bakkeleien. Tk noem 't kraenig. Hiep, hiep, hiep, hoerah! voor allebeïe. En noe nog 'n raed. Zurg noe, dat je gauw klaer komt mit een ferme Kiesvereaniging, want ruste zalle ze je niet gunne. Lauwheid briengt ongemak.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 16