Rijksnormaallessen een perceel weiland Jk te Hypotheek. Dienstbode. Binnenlaiidsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Verkoopingen. Correspondentie Vlaardingsche Stoomboot-Maatschappij. Mej. A. C. Vletter, te Sommelsdijk. M. DE JONG. DE HOLLANDIA VERPACHTEN eene bekwame Dienstbode Marktberichten. S? Schilder en Drogist, J. Snijder Cz. Advertentie n. Suikerfabriek Hollandia J. Timmers, Middelharnis. fcyranieken Bond, want die behoorde in Rusland te wonen maar niet in het vrije Neder laud. Namens vele Landbouwers, A. STRUIK. J. VROEGINDEWEIJ. Middelharüis 24105. komt er niet wordt slechts hoogstens voor de helft Mijnheer de liedacteur NVij ontvingen van de Zuid-Hollandscke Beetwor tel Suikerfabriek onderstaande circulaire. Oud-Beierland, den IS Januari l'J05. -V. M. Naar aanleiding van de concurrentie welke som migen uwer van de Agenten der Suikerfabriek Hollandia" te Goriuchem ondervinden, kunt u uwe leveranciers verzoeken de contracten van die firma eens nauwkeurig na te lezen. Zij zullen daar dan de navolgende nadeelige bepalingen vinden, die in ons contract niet voorkomen, lo. Van het voorschot moet rente betaald worden. 2o. liet lioopen is eerst na 10 October toegestaan en levering tot 15 November; 3o. de premie van vroege leverin; in voor, betaald 4o. het is verboden met meer dan eene fabriek te contracteeren, zelfs op gewoon contract, en meer dan 42000 kilo per Hectare te leveren; öo. esrentueele ligdagen van den schipper zijn voor rekening van den inlader; 6o. de pulpvracht is voor rekening van den kooper De eenige voordeelen die hier tegenover staan zijn slechts: le dat eerst boven de 20% de tarra wordt verdubbeld, 2e dat de verkooper60% pulp kan afhalen. De bepalingen sub 3, 4, 5 en 6 zijn echter voor den landbouwer zóó bezwaarlijk dat daarop zooals in de meeste streken, de landbouwers wel niet zul len ingaan, ook al wordt hooger prijs of fooi gegeven te meer daar zelfs de prijs der pulp niet vast staat. Tevens brengen wij nog onder uwe aandacht dat de concurrentie der Belgische fabrieken niet zoo erg zijn kan als zij schijnt, omreden allen die in Zuid- Holland, en allen op één na die in Zeeland koopen, den Bondsprijs en Voorwaarden strikt volgen De firma De Bruijn, en niet minder St. Antoine verklaren ons uitdrukkelijk dat haar van een over schrijding van prijs of voorwaarden door hun per soneel niets bekend is, en zij dit ook niet zullen toe- Men. Wat dus dienaangaande uitgestrooid of zelfs toe gezegd wordt, bindt genoemde firma's in geenendeele en bestaat derhalve altijd de mogelijkheid, ja de waarschijnlijkheid, zooals het afgeloopen jaar bij St. Antoine geleerd heeft, dat eventueel gedane conces sies officieel worden ingetrokken. Er is geen kans dat de bietenprijs verhoogd of de voorwaarden veranderd zullen worden. Het is niet billijk, want op een kwartje na is de waarde niet te bepalen, en is het dus zeker dat de d 11.75 (door elkander) dien wij bieden, evengoed is als de fl 12.die sommigen vragen. Zeker is de suikerprijs nadat wij den bietenprijs vaststelden nog gestegen, maar als hij, even als ver leden jaarna de vaststelling eens gedaald was? Hadden wij hem dan kunnen verminderen, om hem daarna wellicht weer te kunnen verhoogen, of te verlagen? Zoo iets is onmogelijk. De landbouwer wil vroeg den bietenprijs kennen, en terecht. Maar dan moet deze zóó gesteld worden en blijven, dat hij een ruime winst voor den landbouw laat zooals thans, en de verdere risico aan den fabrikant blijft, <TT zich echter ook daartegen dekken moet en dus als hij zijn leven niet wagen wil bijna nooit van den hoogsten suikerprijs kan profiteeren. Hoogachtend, Zuid-Hollaurlsclie-Beetwortel-Suikerfabriek. Beleefd verzoeken wij U ons antwoord hieronder te plaatsen Het eigenaardige geval dat zich hier voordoet vrienden medelandbouwers is, dat een fabriek schrij ven geleerd heeft, doch op de zonderlingste manier, ik mag hiermede gerust verder gaan dat dat bazuin geschal van die stomme redelooze fabriek toch nog eenige indruk achterlaat. Ten eerste de grootste re clame welke nooit beter uitgedacht kon'worden voor de Hollandia, gepaard met kolossale leugenberich- ten in 1, 2, 3 en 4 vervat, zij zijn klaren logen, doch het is te begrijpen dat een stomme redelooze colossus zoo goed niet kan denken, daarom ze wat toegegeven. Men zou haast zeggen dat ze ook al te veel aan geofferd heeft, tellen kan men uitstekend maar de fabriek kan niet verder komen dan 1, 2, 3, 4, 5, 6 en dan begint ze weer met le, 2e, men moet waarlijk wel een slag in zijn tong hebben om niet verder te kunnen komen dan tot 6. Alle gekheid op een stokje heeren doch (geboycot zou zulk een colossus moeten worden) laten wij nog even een ern stig woordje spreken. Het geldt hier de Hollandia. Wat zijn wij als landbouwers verplicht in dezen te doen? De meesten onzer weten zeker wel dat voor de Hollandia Timmers van Middelharüis is aange steld als Hoofdagent voor Overflakkee en Goede reede. Welnu waar naar de naam van Timmers ver nomen wordt daar zal die ook gesteund worden, ieder kent zijn joviale handelwijze die gevolgd zal worden, al was het zonder contract, zijn woord dat hij geeft, en nimmer verbreekt, en dat gesteund door een Maatschappij als de Hollandia. Welnu, dan kan het niet anders of men verwacht van alle mede landbouwers, den steun voor Hol landia. Als nieuweling in Flakkee, geïntroduceerd door Timmers. De Hollandia presenteert de helft zijner overwinst bij participatie-contract aan dejbie- tenverbouwers terug te geven, ik vraag u wie van de fabrikanten presenteert zoo iets? Welnu dan mede landbouwers wü roepen U allen op ten strijde tegen bovenstaande circulare gedateerd Oud Beijer- land 18 Jan. 1905 gestempeld Zuid-Hollandscke Beet- worlelsuikerfabriek. Mijnheer de Redacteur dankende voor de plaats ruimte VELE LANDBOUWERS. Kn SO-tal Soheveningsche bemanningen is te Vlaardingen aangemonsterd om dit jaar de trawl-, beug- en haringvisschery uit te oefenen voor Vlaardingsche reeders.De oor zaak hiervan is gelegen in het doen stilliggen door Soheveningsche readers van hun vaar tuigen voor de verschvisseherij. In de Brielsche verkiezings-campagne heeft zich een aardig incident voorgedaan: De heer Van der Wielen, redacteur van Land en Volk, wilde zich naar Den Briel begeven on den heer Vegtel, die daar Vrij dagavond optrad, te bestrijden. De heer Van der Wielen liep evenwel de Brielsche boot mis en om nu toch optijd in het strijdperk te kunnen optreden huurde hij een stoom bootje om hem naar de oude veste der Watergeuzen te brengen. Ongelukkig echter raakte dit bootje op de slikken van de Maas vast, omdat de bakens voor het ijs waren weggenomen en de heer Van der Wielen had nu ruim den tijd voor deze bespiegelingdat de Maas, die in de rjjke historie van Den Briel zulk een groote rol vervult, ook thans een woordje had medegesproken in de verkie zingsdagen. Na lang fluiten werd hü afgehaald door een roeibootje en hij kwam circa halfelf nog in de vergadering, waar hij om een kwartiertje debat verzocht, wat, met het oog op het vergevorderde uur, niet toegestaan werd, óók omdat hij de lezing van dien avond niet gehoord had en dus moeilijk debatteeren kon. Regenten van de Herv. diaconiescholen te 's Gravenhage berichten, dat bij den heer Lisman is ontvangen een aangeteekende brief met een bankbiljet van f 1000 onder motto Matheus 2819. Een behoeftig echtpaar te Wijk bij Duur stede, dat voor het eerst in de Staatsloterij speelde en een twintigje had gekocht werd dezer dagen verrast door de aangename tijding, dat op hun nummer de f 100,000 was gevallen. Door een 60-tal landbouwers en grondeige naren uit de omstreken van Steenbergen is besloten een coöperatieve beetwortelsuiker fabriek op te richten, te stichten te Stam persgat of te Rozendaal. Het ligt in't plan reeds de as. campagne te werken. Van40 millioen K.G. bieten is men reeds verzekeid. Zwartewaal geeft 't nog niet op! Door een aankoop is de heer Willem Van der Zee te Zwartewaal eigenaar geworden van den botter „Vooruitgang" en zal dus de zeevisscherij van daaruit weder worden opgevat, dank zij de energie van den kooper. MIDDELHARNIS. Geboren Antoinette Dina, d. v. Johannes Kern en Johanna Catharina van der Swaluw. Leendert, z. v. Willem de Koning en Adriana Koster. Overleden: Bastiana Wielaard 70 jaar echtgen. van Marinus Jongejan. DIRKSLAND 24 Jan. Geboren: IJaeomina Janna d. v. Jacob Dambruin en Christina Tieleman. ^Overleden: Cornelis Baart 86 jaar, wed r. van Maria K remmers. HERKINGEN. Overleden: Dirkje Maatje van der Velde j.d. 39j., Christina Goemaat 79 j. wed. van Korstiaan van der Giesen. OOLTGENSPLAAT, 11—24 Jan. GeborenPieter, z. v. Adrianus Leijdens en Arentje v. Dam. Anthonij, z. v. Jan Huijer en Cornelia Jacoba v. Zanten. Maria, d. v. Dingeman Gootjes en Johanna Maria Pieternella Kerp. Hendrik, z. v. Bastiaan v. d. Bolsum en Jannetje Kammeraad. STAD. OverledenJannetje Bnth 62 j. gehuwd met Willem Johannis Christiaan Diepenhorst. Kind verbrand In de Uilenburgerstraat 66 te Amsterdam op de derde verdieping achter, bewoond door het gezin Bruinsveld, was het vijfjarige dochtertje, Rosa, een oogenblik door de moeder alleen gelaten. Toen deze in de kamer terugkeerde, vond zij het kind, dat te dicht bij het brandend fornuis gespeeld had, in vlammen. De moeder riep om hulp en trachtte de vlammen te blusschen, waarbij zyzelve ook brandwonden bekwam. Vóór de inmiddels gealarmeerde brandweer ter plaatse was gekomen, hadden de buren het kind naar buiten gebracht en naar het Israëlietisch Gasthuis vervoerd. Daar bleek het ernstige brandwonden te hebben be komen. Naar men vernam is de ongelukkige kleine reeds aan de gevolgen overleden. Als candidaat voor de Provinciale Staten (vacature Goekoop) is door het centraal comité te Nieuwersluis—Heen vliet gesteld notaris Van den Blink te Brielle. De iiswegen door de Krirapeuerwaard zijn nog niet vertrouwd. Door den Ijsbond zijn dan ook nog bordengepiaatsmnveiligijs. Predikbeurten op Zondag 29 Jan. 1905 NED. HERV. KEKK. Middelbands, vm. en nm. Doop Ds. Bruining. Sommelsdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. Melissant, vm. Ds. Hoedemaker. Herkingen, vm. en nm. Ds. de Stoppelaar. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentinl. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verwey. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Eramen. Stad a. 't Haringvl. vm. en nm. Ds. Polhuys. Middelharnis, Zondagschool, Donderdag 26 Januari 's avonds 6,30 uur ds. Bokma van Schiedam. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en av. Ds. Steketee. Stellendam, vm. en av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en av. den heer Basoski. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Dekker. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Meli.ssant (Kralingen) vm. nm. en av. Ds. Mackenz Nuchtere kalveren, fok- f 12,a t' 17,slacht f 8,— a f 12,—. Van den grooten aanvoer vet vee was het leeuwen aandeel buiten vee, waarvan een gedeelte overgebleven van gisteren. Door de aanwezegheid van veel buiten slagers was de handel zeer geanimeerd: de spoeling ossen werden tot 2 cent en de puike koeien tot 4 cent boven noteering verkocht. Moeielijk zal het evenwel zyn alles op te ruimen de meeste ossen worden naar België gezonden. Vette kalveren alleen in jprima [soort met goeden handel, overigens ging de verkoop zeer langzaam tot lagere prijzen. In stieren ging weiüig om. Voor export naar Duitsch- land werd nogal wat gekocht. Nuchtere kalveren, vooral slacht-, zeer duur. Slachtpaarden moeilijk tot goede prijzen te ver- koopen. Op de magere markt werd voor het buitenland weinig aangekocht, alleen in puike versche koeien was goede handel, overigens bestond er weinig koop lust. Op de botermark werden aangevoerd '21/8 en 38/16 vn. en 384 stukken a 1/2 kilo. Prijs le qual. f 58,2e qual. f 54, 3e qual. f 50. Per V2 kilo 70 a 75 c. ROTTERDAM, 23 Jan. 1905. Door de opnieuw ingevallen vorst zijn verscheiden- marktschippers achterwege gebleven en daar om dezelfde redenen de verzending bemoeilijkt werd en in vele gevallen onmogelijk was, vond het ter markt zijnde slechts gedeeltelijk tot onderstaande prijzen plaatsing. Tarwe werd verkocht f 8,25 tot f9,25, extra puike partijtjes iets daarboven. Rogge gedeeltelijk te ver- koopen f 5,tot f 5,25. In Gerst ging heden niets om. Haver f 7,tot f 7,25. Witteboonen f 14,50 tot f 15,50. Bruine boonen f 9,50 tot f 10,60. Erwten naar kook en kwaliteit van f 6,50 tot f 7,25. AMSTERDAM, 24 Jan. Aardappelen. De prijzen warenFriesche borgers' f 1,40 a f 1,70, Dokkumer jammen f 1,80 a f 1,90 dito blauwe f 1,80 a f 2,20, Zeeuwsche Spuische jammen f 2,a f 2,25, dito bonte f 1,90 a f 2,20, dito blauwe f 1,90 a i' 2,30 Geldersche blauwe f 1,90 tl f2,10, Westl. zand- f a f Pruisische Hamburgers f.4 f per hectoliter. OUDE TONGE, 18 Januari. 1905. Tarwe f 6,40 a f 7,25. Haver 6% a 7 ct. kilo. Rogge f 5,a f 5,25. Gerst f 7% a 73/4 ct. kilo. Ajuin f 8,— a f 8,25 per 60 K.G. Aardappelen f 1,50 a f 2,10.„ Boter 70 ct. p. 5 ons. Eieren 4 ct. per stuk. Woensdag 25 Jan. 1905 's av. 6 uur, te Stellendam in het Logement van Troost, afslag van het bovengemeld perceel. Notaris VAN SCHOUWEN. Dinsdag 31 Jan. 1905, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, afslag van 4,70,60 Heet. (10 gem. 74 roeden) BOUWLAND, in polder Dirksland, aan den Doornboschweg, in 4 perc. en in combina tiën. Vrij van huur en terstond te aanvaar den. Notaris VAN DER SLUIS. Zaterdag 28 Jan. 1905, 's av. 6 uur, Verhuring van een perceel tiendvry BOUW LAND aan het Waterweegje, in den polder het Oudeland onder Ouddorp in 7 perceelen, voor 10 jaar, dadelijk ingaande, ten verzoeke van den Heer P. G. Voogd, in het Logement van Akershoek te Ouddorp Notaris VAN SCHOUWEN. Enkele ingezonden stukken worden door ons niet opgenomen, omdat de inhoud en strekking dezelfde was, als reeds geplaatste stukken. HELLEVOETSLUIS per Schr.stoombooten BRIELLE per Schroefstoomboot Vlaai-dingen IV en V. Vlaardingen VI. Dagelijksche dienst. GREENWICHTIJD) Van VLAARDINGEN. Na, aankomst der treinen vm. 5.10 uur. 8.58 nm. 12.21 3.39 6.51 8.53 Van BRIELLE. Van HELLEVOETSLUIS In aansluiting op de treinen van: 5.50 uur vm. 7.35 uur 7.15 8.59 12.15 nm. 1.54 2.40 4.24 6.20 8.05 8.40 11.26 Van VLAARDINGEN. Na aankomst der treinen Miiziekonderwijzeres, (Gediplomeerd Ned. Toonkunstenaars-vcroeniging), presenteert zich tot liet geven van Vioollessen, 3—2 zoowel aan gevorderden, als eerst- beginnenden. Middelharnis, Zandpad, Met primo April kunnen nieuwe leerlingen worden toegelaten (ook aan de voorbereidende klasse), zich aan te melden vóór 10 Februari 1905 bij den Directeur Middelharnis, 23 Januari 1905. maakt bekend, dat door hare agenten beetwortelen zullen worden gekocht volgens dezelfde prijzen en voorwaarden als door de Suikerfabrikanten zijn vast gesteld. De overeenkomsten worden echter op haar eigen contracten afge sloten. Toezeggingen boven, of afwijkingen van die contracten aangegaan, kunnen niet worden erkend. üorinchem, 21 Januari 1905. 3—1 H. BARON SCH1MMELPENNINCK VAN DER. OYE zal bij onderhandsche inschrijving voor zeven jaar 3—2 groot 1 H. 05 A. 80 c.A. gelegen in den polder het Oudeland van OUDËvTONGE, in pacht geweest bij I. van Vuijt. Inschrijvingsbiljetten worden tot Zater dag 4 Februari ingewacht te Amersfoort, huize Randenbroek. Wed. T. BREESNEE, Land bouwster te Nieuwe Tonge, vaaagt om met Mei a.s. in dienst te treden, 1—3 Geen Melkerij. ROTTERDAM,} 24 Januari. Op de veemarkt waren aangevoerd: 53 paarden, veulen, ezels, 1062 magere en 837 vette runderen, 254 vette, 136 nuchtere en graskalveren, schapen of lammeren, 6 var kens, 42 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 33 cM stieren 24 tot 28 c., kalveren 40 tot 50 c. p. 1/2 kilo. Melkkoeien f 115 a f 240 kalfkoeien f 170 a 300 stieren (f 65 a f 195 pinken f a gras kalveren f a f vaarzen f 60 a f 105 alles mager vee; biggen f 5,a f 12paarden f 35 a f125. vm. 15.101 uur. 8.58 1.32 nm. HiJH In aansluiting op do treinen van vm. pï!2ÏÏ) uur 7.35 uur 7.40 «.59 nm. 11.40 12.51 4-24 |6.i»| 8.05 Overstappen te Nieuw es luis. Aankomst te Brielle ongeveer 7.30. Aanlegplaats to Vlaardingen nabij het station AANKOMST te Nieuwesluis ongeveer 30 min. na het vertrek uit Vlaardingen45 min. na het vertrek nit Hellevoetslnis30 min. na het ver trek uit Brielle. Nadere inlichtingen geven de Agenten en de Directie. Ondergeteekende maakt aan bet geachte publiek bekend, dat bij zich gevestigd beeft als hopende door prompte en accurate be diening het vertrouwen waardig te maken UEd. dir. cbir., Oude Tonge, Januari -1905. ^H5E5H5HSH5E5H5E5ESH5ESHSHS^ Den 5en Februari hopen onze geliefde [|j Ouders ril P. Peemaii gj EN nj J. I 'iduiird m hunne 25-jarige Echtverceniging te pj herdenken. Hunne dankbare kinderen en behuwd,kinderen. Vlaardingen. Middelharnis. a5HSH5H5H5H5HSa5H5H5ia5H5HSHÏ Sub-Agenten GEVRAAGD op die plaatsen waar nog geen vertegenwoordigers zijn voor de TE GORINCHEM. Directeur de WelEd. Heer C. H. HUMMELINCK. Directeur van Gorinchem, Suikerfabriek, Vlaardingen, Suikerraffinaderij Vlaardingen, Bolsward, I Purmerend, f Heenvliet, I Melkproducten. Deemster, Lemmer, HOOFDAGENT voor Overflakkee en Goedereede KAPITAAL disponibel tegen matige rente en gemakkelijke aflossing. Met tusschenpersonen wordt niet onderhandeld. Brieven franco No. 835 bureau dezer co u ran 1.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 7