Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Kerknieuws. Marktberichten. Verkoopingen. Vlaardingsche Stoomboot-Maatschappij. Advertentiën. CORNELIA, Metselaarsalfa ire 7 een motie aannemen en protest aan- zoo'n optreden. erv. lid der Antirevolutionaire Kies- [ddelharnis. Scheldebode wordt dringend verzocht e nemen. De Inzender. fe Heeren Landbouwers! Heer Redacteur [.v.p. eene kleine plaatsruimte te ver- mderstaande, bij voorbaat mijnen |)04 las ik in de „Vooruit" eene aan- !t Hoofd-Agentschap St. Antoine tot |van wien? zonder ontslag op dien >t heden) om welke reden? toch niet landteekeningen, door vrager getee- mij bewust? Wat is dan oorzaak? niet gegeven zijn geweest door vele ijn talrijk gezin de halfjaarlijksche jL te kunnen voldoen! wat echter doch [rden voldaan met eindrekeuing ge- >lus 27-jarige dienst dier fabrieken, >ireeteur, den WelEdelen Heer J. F. [tot heden nog niet gegund iets te ien Heer Goossens? herhaalde malen geen antwoord. ren Landbouwers! de handeling van lijnent, opdat een zuiver, oordeël over vorden )nden een persoon die zich had te de zaken en voor mij zoo geschokte is de leus geweest! toch onder U bekend? geen enkele landbouwer wasbekend, tntoine onder den Bond was dan ter waarvan H. H. Landbouwers niets gen boezem van Landbouwers ver- Igen en! en! mochten door?overteeke- 1 van gewoon op gehaltecontract wat [iwers volgaarne deden? door wien? 3 of den heer Goossens machtiging? och echter volgde eene teleurstelling I gezonden opzichter Maris ontving leverde af, maar? betaalde gewoon I woorden: ik kan er niets aan doen; leer, door opzichter Maris, 't zij met f? van St. Antoine? peeën aan te chillende Heeren, waarvoor bewyzen |n, doch op naam van contractanten Zeedijk te Herkingen, J. Warnaer ïerkingen), ten laatste bij den Heer Mzn. te Sommelsdijk, wiens peeën geleverd op den naam van den Heer Dor Maris, doch later werden gewei- |ntoine, doch om welke reden? 't zij te ontduiken?, toch door mij zijn [[Heeren J. Kardux en J. Verolnie Jzn. j en J. Timmerman Mzn. te Sommels- levredenheid der Landbouwers, naar Ihandelwijzen, en door wien? Indergeteekende seinde op 11 Nov. laarvan antwoord betaald. (niet gegund de geheele geleverde over te nemen? draadantwoord." (get.) Heintjes, lontving ik: „wanneer restitueert geld." (get.) Goossens. leinde ik 't navolgende: Achtergehouden geld moet ik resti- Itwoord." (get.) Heintjes, verzocht ik den Heer Goossens Ed. dringend te antwoorden, per In antwoord is betaald, welk achter loet ik restitueeren? 14 November 1904. N. Heintjes, iviug ik geen enkel antwoord, nooh k van mijne rekening der afgeloopene Jndelwijzen, zie ik mij genoodzaak t% I andere nieuwsbladen te doen over- kennis van H. H. Fabrikanten te f mogelijk, mij weder met denzeltden fetheid nog eene positie te verwerven, frlijk. r '05. N. HEINTJES. [ie Redacteur l i plaatsje in uw veel gelezen blad liande. [jg wat ik hoor, dat de fabrikanten (hebben besloten om 11 gulden uit ÏOOO "kilo suikerpeen, dan is het geen le landbouwers, die zeker wel op 13 Ju En bet kon ook breed, daar de llt.en meer kunnen geven dan ver ia is het toch niet te veel geeischt. jlboer nog minder. Men heeft in de loten met algemeene stemmen om 1 doen, geen van beide zijn zin, geen aal/en ook niet minder. En daarom •e de vergadering niet bij gewoond J ook niet minder te contracteeren, o-eheel worden op Flakkee. Stand- Ibest buiten hen, zooals het nu staat, liten ons. Hoe wijs de fabrikanten ij haast alle boeren agent maken, Ar nog niet mee klaar? Er is voor itenkansje. Als zij onzen zin niet I verhuren wij ons land voor ajuin ■en goede pacht end e helft voorschot. Ilaarvoor wel te gebruikeu boorde [Gouswaard, Yroegindeweij, Hobbel, ensveld. Dus geen nood mannen, s de handen ineen slaan. Zij doen j ons niet langer bij den neus laten j tvlucht genoeg. Ook zal Belgie ko lken buiten den Bond, dus die zaaien wat of zaait voor eigen rekening. Ileel.' Verhuurt in elk geval niet liet best winnen. Iilaatsruimte ons af gestaan: Vele Landbouwers. Melissant. Ide Redacteur. |p. een plaatsje in uw veel gelezen verzoek aan de plaatselijke over- 1, om maatregelen te nemen, dat ps, zonder „klappen" of „trappen' \Z uw gemeente kunnen passeeren. itanden reeds lang genoeg geduurd lij zoo er geen voldoende maat- inomen, ons rlirekt een trapje hooger □kende, Eenige Melissantenaars. van de afd: „Oude Tonge en van de schippersvereeniging er" op 29 Dec. 1904 bij den pongen. tn, waaronder de voornaamste het weer, en ook, dat nog maar weinig irkwartier hadden opgezocht, waren lts 24 leden deze bijeenkomst bij- I haast nog niet was voorgekomen taan onzer afdeeling; geen enkel® ij met z'n bijzijn! Nadat de voorzitter als naar gewoonte de samen komst met een hartelijk en zaakrijk woord geopend had, las de secretaris voor wat hij van het in de vorige vergadering gebeurde opgeteekend had, het geen vervolgens door de leden goedgekeurd en ten blijke daarvan door den leider met zijne liandteeke- ning bekrachtigd werd. Daarop volgde t verslag van den penningmeester over het gehouden beheer der geldmiddelen van het gezelschap, gedurende het nu afgeloopen jaar, nadat alvorens de voorzitter naar gewoonte, drie leden uitgenoodigd had, n.l. dhr. A. Mooyaart, Jok. Louter on P. de Korte, om de desbetreffende bescheiden na te zien. Bij die rekening bleek o. a. dat het tekort bij den aanvang van 'tjaar il f 1,035, aan het eind •was veranderd in een batig slot van 33 cent Na goedkeuring door genoemde leden, dankte de voorzitter den kashouder uit naam van de afdeeling voor z'n trouwe wake over de schatkist, en droeg hem hare belangen vol vertrouwen opnieuw op, onder .luide toejuiching van de aanwezigen.) Nu kwam de beurt aan nummer van den rooster der werkzaam heden, n.l. de verkiezingen. Als lid van 't afdeelingsbestuur, waren aan de beurt van aftreden de H.H.: Kerpel en Arends, die met algemeene stemmen werden herkozen en de herbe noeming weder aannamen. Daarop volgde de keuze van afgevaardigden naar de a. s. algemeene Vergadering te Terneuzen, maar alvorens daartoe over te gaan werd het bedrag der tegemoetkoming uit de kas in door ieder afgevaar digde te maken onkosten met algemeene stemmen bepaald op f 15,en tevens werd uitgemaakt, dat de waardigheid en de eer onzer afdeeling dringend vorderden dat wederom twee leden werden afgezonden om baar te vertegenwoordigen, behalve dat de heer J, van Schouwen reeds'als lid van het Hoofdbestuur zou aanwezig zijn. De eer voor onze belangen in het verre Zuiden te mogen gaan strijden viel nu te beurt aan de leden Johs. van der Vliet en A. J. Kerpel en ten gevolge van 'tbedanken van den laatsten. niettegenstaande den vereerenden aandrang der ver gadering, na herstemming tusschen de leden Joh. Louter en Jac. van Yzerlooij en omdat beiden ge lijk aantal stemmen op zich vereenigden, na beslis sing van het lot, aan Jac. van Yzerlooij. Het aan wezige lid van der Vliet verklaarde de benoeming aan te nemen, terwijl aan het afwezige lid van Yzer looij van zijne verkiezing zou worden kennisgegeven. Hierna komt in behandeling 'n verzoekschrift van de Bruinisser Vereeniging: „Algemeen Schippers- belang" om geldelijke ondersteuning aan het plaat sen van een reddingsboot te dier plaatse. Eenige be sprekingen volgden naar aanleiding van dit schrijven en ofschoon alle deskundigen in beginsel hetgroote nut dier zaak erkenden, en het lid de Winter nog zeer juist opmerkte, dat, al mocht er misschien in den loop van 30 jaar maar één mensch daardoor aan een wissen dood onttrokken worden, maar zoo iets goeds niet nalaten mocht te steunen, werd om verschillende hier niet te noemen redenen besloten, dit onderwerp aan te houden tot een eerstvolgende samenkomst en dat er door de leden ieder afzonder lijk en ook door 't bestuur eerst nog eens wat nadere inlichtingen zouden worden ingewonnen. Aan de orde is nu, ingevolge de opdracht van de vorige Algemeene Vergadering de groote vraag oi do vereeniging Schuttevaer zich in de toekomst ook bezig zal houden met vraagstukken van sociaal- economischen aard. Met eenparige stemmen verklaarden de aanwezigen -zich daartegen om verschillende oorzaken, maar alleen daar op neerkomende, dat wanneer dit toe gelaten zou worden, wat trouwens ook nog in strijd zou zijn rnet de statuten, er dan scheuren en tweespalt onder de leden zouden ontstaan en de vereeniging zoo haar gewissen dood tegenging; alle welke redenen reeds vroeger uitvoerig waren toegelicht in onzeaf- deelingsvergadering van 30 December 1901, en ook op de groote vergadering te Zierikzee op 29 Januari 1902, toen deze zich met nagenoeg eenparige stemmen vereenigde niet het voorstel van Schouwèn „dat de schippersvereeniging Schuttevaer zich niet zou in laten met vraagstukken, vallende op sociaal, politiek of godsdienstig gebied Als^ punten in te dienen op de a.s. algemeene ver gadering worden nu aangenomen, na breedvoerige toelichting van den kant der voorstellers en ampele besprekingen door de vakmannen le. op schriftelijk voorstel van 't lid M. W. de Korte Sz. Het Gemeentebestuur van Rotterdam te verzoeken spoedig in te trekken de jongste verordening op de doorvaart van de Koningshaven, opdat weer als vroeger, wanneer de Spoorbrug openstaat, de voet brug niet gesloten blijve, onverschillig voor wat vaartuig ook. 2e. op aanbeveling van het lid Habig 4.an de Hooge Regeering te vragen zoo noodig intijds maatregelen te nemen, dat de vrije vaart op -den Rijn verzekerd blijft (Rijntollen). 3e. Bij de bevoegde macht andermaal aan te -dringen op 't uitvoeren van de zoo hoog noodige verbeteringen van het buitengat van de Roodevaart, o. a. weggraven van de zandplaat. 4e. op aandrang van 't lid J. den Rooijen Zich te wenden tot den Minister van Waterstaat -om te betonnen de zinksfctikken aan deZimmerman- polder bij 't inloopen van 't Schaar van Waarde. Op de gewone rondvraagdoor den Voorzitter volg den nog eenige voorstellen, waarvan de afdoening evenwel op de schouders van de afdeeling zelve werd gelegd o. a. op aanwijzing van 't lid Jobs. Louter: Het bestuur der gemeente Oude Tonge te vragen te doen wegnemen de brikken rechts van de mon ding van de nieuwe vlei in 't begin van de haven. Ingeleid door 't lid J. den Rooijen De afdeeling steune het verzoek van hare zuster Doltgensplpat aan den Raad dier plaats, om te ma ken een jaagpad langs het dusgenoemde rietveld, -aan den Noordkant van de haven. Hoewel dit eenstemmig door al de varenslui als een hoogst nuttige zaak werd erkend, meende men •ooch, dat deze aanvrage nog al wat voeten in de aanle zou hebben, om reden het zoogenaamde riet veld in handen van meer dan een eigenaar is. Geopperd door 't lid Machiel van den Ouden: Aan den tonnenlegger van Bruinisse, Salomo Beek man, te vragen nog een vierde zwarte ton aan te leggen tusschen de twee roode gasboeien op het Krammer, waar er nu nog maar drie liggen. Te berde gebracht door 't lid P. de Korte Jr.: Een schrijven te richten tot den tonnenlegger van Beyeren te Veere, met de bedoeling om gedaan te krijgen het behoorlijk aftonnen van 't Schaar tusschen de Wemeldingscbe vlei en den Dorsman. Daar nu voorts niemand meer iets had in te brengen, sloot de Voorzitter deze aangename en gezellige vergadering, met een hartelijk woord van wederziens in de eerste samenkomst na de Alge meene Vergadering te Terneuzen. Een „Idea-girl." Ren Amerikaansch meisje dat een goede opvoeding had genoten, ver viel plotseling tot armoede en zag zich daar door genoodzaakt in haar onderhoud te voorzien. Winkeljuffrouw of machineschrijf ster wilde en modiste kon zy niet wór den, terwijl zy niet in staat was haar studie te voltooien. In Amerika kan men echter op allerlei manieren den kost verdienen, maar het meisje had haast, zy moest haar huur betalen of zou anders op straat gezet worden. Zij maakte een reclameontwerp en ging daarmee naar een handelshuis. -Men vroeg haar hoeveel zy er voor hebben moest, en zy antwoordde 35 dollars, juist het bedrag van haar huurschuld. Daarvoor kocht men haar ontwerp en zij zeide dat zy nog aan twee ontwerpen bezig was, die men ook gaarne wilde zien als zy voltooid wa ren. Reeds den volgenden dag, na een ge- heelen nacht te hebben gewerkt, kwam zy er mee. „Waarom zoo snel vroeg men. „Omdat ik geld noodig heb". De handelaar lachte en gaf haar een wissel. Weldra kreeg zij bestellingen van alle kantenen vestigde zy zich als „idea-girl", meisje dat practi- sche invallen heeft en deze verkoopt aan ieder die er geld uit kan slaan. Zij maakte een reusachtige reclame voor een groote zy- defabriek en bestudeerde daarvoor de ge heele zijde-industrie. Zy ontwierp nieuwe pationen en nieuwe kleurenmengsels. Op die wyze verdient zij thans 7000 dollars per jaar. Een pootige boerin. In November 11. werd te Couvin, in België, een Franschman, Henri Lelong genaamd, tot eenige weken gevan genisstraf veroordeeld wegens diefstal op een boerderij, waar hij als knecht werkte. Toen hy uit de gevangenis ontslagen werd, peinsde hy op wraak en by nacht kwam hij de boerderij binnen, waar hij eenige re volverschoten loste op de boerin, echter zonder haar te treffen. Zij nam daarop een knuppel en sloeg zoo geducht op naar aan valler los, dat deze gewond neerviel en al dus door de gendarmes werd ingerekend, die hem naar het hospitaal brachten, waar hy verbonden werd om vervolgens weer achter de tralies gezet te worden. Te midden van millioenen. Men spreekt wel eens van de dramatische gebeurtenissen, waarbij gierigaards op een stapel goudstukken van honger omkomen, maar dat komt weinig voor. Toch zijn wij in staat ditmaal melding te maken van een man, die te midden van millioenen den schrikkelyksten honger heeft geleden. Inwanowa Wosjnesenski, inbreker van beroep, slaagde er dezer dagen in, te St,. Petersburg de deur van de brandkluis van de Stedelijke Bank te openen. Toen hij er zich echter in begaf om zijn slag te slaan, viel de deur automatisch achter hem dicht, zoodat hij gevangen zat. Yyf dagen lang is hij daarin opgesloten geweest en door den honger gedreven heeft hij bankbiljetten opgegeten en geknaagd aan het leer van de aanwezige portefeuilles. Toen de kluis werd geopend, deed hij een vergeefsche poging om te ontvluchten; het kostte weinig moeite den uitgehongerden inbreker te overmannen en hem naar een geriefelijker gevangenis over te brengen. Een operatie. Een merkwaardige operatie heeft onlangs in het militair hospitaal te Tempelhof bij Berlyn plaats gehad. Op '12 Aug. 1870. in den slag bij Gravelotte, kreeg een Duitsch soldaat een schot in den boven kaak. De wond genas, maar dit jaar, na ruim een derde eeuw, kreeg de man heftige pynen, ztodat een operatie noodig werd geacht. De vroegere wond werd weer ge opend en daaruit een stukje van een kogel en eenige beendersplinters verwijderd. Alles liep voorspoedig af, zoodat de patiënt de vorige week geheel genezen het gasthuis kon verlaten. Telephoon in den trein. Een Amerikaansch vakblad bericht, dat onlangs een welgeslaag de proef is genomen met een treintelephoon. Zij had plaats in een afzonderlijken trein, waarmede de leden eeöer vereeniging van kooplieden uit Pittsburg een tocht door Pennsylvanie en Ohio maakten. De acht Pullmann-wagens waren telephonisch ver bonden, zoodat ieder der reizigers zonder op te staan met anderen, elders in den trein, gesprekken kon houden. Bovendien was vooraf gezorgd, dat overal waar de trein een half uur of langer stilhield aansluiting aan de gewone teiephoonleiding kon worden verkregen. Dit ging uitstekend: aan één station konden binnen een half uur 50 ge sprekken uit den trein gehouden worden met personen in verschillende plaatsen. Men is nu voornemens alle Pullmann-wagens van telephonen te voorzien en aan een aantal stations te zorgen voor aansluiting van het telephoonnet. Stakende politieagenten. De Noorsche stad „Aalesund," die onlangs grootendeels af brandde, wordt herbouwd, maar de woningen zijn er schrikkelijk duur en dientengevolge eischten de politieagenten loonsverhooging. Toen deze geweigerd werd, staakten zij en daarvan maakten dadelijk de schelmen ge bruik. Diefstal en aanranding waren aan aan de orde van den dag en de regeering heeft het oorlogsschip „Fridtbjof" naar Aale- sund gezonden, welks bemanning nu den politiedienst waarneemt, totdat het geschil met de agenten vereffend zal zijn. Men schrijft uit Luik aan een Vlaamsch- blad Een groote opschudding is hier verwekt geworden onder officierenkorps van het 14de linieregiment, tengevolge van een dienstbevel uitgaande van den brigade-gene raal. Ziehier van wat er sprake is. Eenigen tfjd geleden werd aan het officierencorps kond gedaan dat de legeroverheid er prijs op stelde ai de officieren van 't regiment in staat te weten, het onderricht aan Vlaam- sche soldaten te geven in hunne moeder taal, dus dat het gewenscht werd geacht alle niet-VIaamsche officieren zich te zien toeleggen op de studie dezer taal, ten einde de opgelegde zending te vervullen. Er werden officieren aangetroffen die deze aansporing in den wind sloegen en zich niet eens de moeite getroostten de taal der sol daten aan te leeren. Dit kwam ter ooren van de overheid en nu is een nieuw dienstbevel uitgevaardigd, waarby wordt gezegd dat zy, die binnen zeker tijdsverloop niet in staat zijn Vlaamsch onderricht te geven, naar eene andere bezettingstad zullen gestuurd wor den en geene bevordering in 't leger meer bekomen. De vuurtoren van St. Catharina op de Zuidkust van bet eiland Wight heeft een nieuw electrisch werplicht gekregen, dat, volgens de Engelsche bladen, het krachtigste is ter wereld. Het heeft een sterkte van eventjes vijftien millioen kaarsen. Om de vijf seconden werpt het zijn helderwitte schittering over de zee. By gunstig weer moet het, denkt men, zelfs op de Fransche kust te zien zijn. Het draai- toestel rust in een bak met 370 K.G. kwik zilver. MIDDELHARNIS. Geboren: Cornelia, d. v. Tennis Cornelus Nipius en Adriaantje Meijer. Hendrika, d. v. Pieter Koster en Adriaantje Blok. GehuwdCornelis Gootjes, 34 j. en Adriana Moe renhout, 27 j. SOMMELSDIJK. Geboren: Lena, d. van Mattheus Groenendijken Maatje Peekstolc. Jannetje, d. v. Hendrik Oosterling en Martijntje Hartensveld. Jacob Dimmen, z. van Pieter Kieviet en Aartje van der Baan. OUDE TONGE, Dec. 1904. Geboren: Elizabeth Dirkje, d. v.J. Los en A. Tij 1- Adrianus, z. van Ch. Bierbooms en M. C. Buijs. Pieternella, d. van J. Brands en K. Bouman. Hen drik Simon, z. van A. J. v. d. Doel en J. v. Putten. Gehuwd Cornelis Mooijaart, jm. oud 31 j. en Johanna Elizabeth van Markensteijn, jd. oud 27 j. Huibrecht Gebuis, jm. oud 23 j. en Lena Adriana Kanters, jd. oud 27 j. Thomas Kik, jm. oud 26 j. en Aagje Holleman, jd. oud 21 j. Overleden: Joanna Virginia van Ostaijen, wed. van Jaeobus Flooren. oud 70 j. en 2 mnd. Wille- mina Hameteman, huisvr. v. Nicolaas de Laat, oud 74 j. en 9 mnd. Johanna Adriana Koert, wed. van Marinus Kievit, oud 79 j. en 1 mnd. OOLTGENSPLAAT, 28 Dec. 1904—3 Jan. 1905. Geboren Anthonetta Maria, d. v. Cornelis Ge- rardus Putker en Johanna Boets. Meeuwis, z. v. Cornelis Hartmans en Janna van den Berg. Eliza beth Johanna, d. v. Andreas Cornelis Boerenhout en Anthonia Ligthart. DEN BOMMEL, 3 Jan. 1905. Overleden: J. van der Reyden, 63 j. vrouw van Jacob Hartman. STAD AAN 'T HARINGVLIET, 30 Dec. 1904. Overleden: Frans Johannis Knoop, oud 62 jaar, gehuwd met Sientje Ivieviets. Predikbeurten op Zondag 8 Jan.1905. NED. HERV. KEKK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Sommelsdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. Melissant, vm. Ds. Hoedemaker. Herkingen, vm. en nm. Ds. de Stoppelaar. Stellendam, vm. ennm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss, Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Eramen. Stad a. 't Haringvl. vm. en nm. Ds. Polkuijs. Middelharnis, (Zondagschool, Donderdag 5 Januari '8 avonds 6,30 uur ds. Boss, uit Ouddorp. GEREFORMEERDE KERK. Middelbarnis, vm. en av. Ds. Steketee. Stellendam, vm. en av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en av. den heer Basoeki. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Dekker. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Melissant (Kralingen) vm. nm. en av. Ds. Mackenze ROTTERDAM, 3 Januari. Op de veemarkt waren aangevoerd: 74 paarden, veulen, 1 ezels, 662 magere en 624 vette runderen, 251 vette, 139 nuchtere en graskalveren, 3 schapen of lammeren, var kens, 20 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 24 tot 34 c., stieren 25 tot 28 c., kalveren 41 tot 50 c. p. 1/2 kilo. Melkkoeien f 110 a f 225 kalf koeien f 170'a f245 stieren f 70 a f 195 pinken fa graskalveren f af vaarzen f 55 a f 110 alles mager vee; biggen fa Jfpaarden f 40 a f 105. Nuchtere kalveren, fok- f 12,a f 18,slacht f 8,— af 12. Handel in spoelingvee vlug tot 2 A 3 c. boven no teering: overigens ging de verkoop van vet vee traag. In vette kalveren ging minder om, een enkel puik exemplaar werd tot hoogeren prijs verkocht In stieren was de handel traag. Op de magere markt waren de zaken van weinig beteekeni6. Handel in paarden minder. Op de botermark werden aangevoerd 34/8 en 40/16. vn. en 372 stukken a V2 kilo. Prijs le qual. f 58, 2e qual. f 54, 3e qual. f 50. Per V2 kilo 70 a 75 c. AMSTERDAM, 3 Jan. Aardappelen. De prijzen waren Friesche borgers f 1,70 a f 1,80, Franeker jammen f a f dito blauwe f 2,10 |a f 2,20. Zeeuwsche Spuiscbe jammen faf—,dito bonte f 2,10 a f 2,30, dito blauwe Jf 2,20 a f 2,30 Gelder8che blauwe f 2,a f 2,20, Westl. zand-f—, f Pruisische Hamburgers f 3,50 4 f 3,80 per hectoliter. Dlntdag 10 Januari 1905 'i. 6 uur Veiling vanEen HUIS SCHUUR en ERF a/d Voorstraat en uitkomende a/d Westach terweg te Oude Tonge by Wed. G Kanters Zn. aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Dinsdag 17 Januari 1905 'i. 6 uur Afslag vanEen HUIS SCHUUR en ERF a/d Voorstraat en uitkomendffa/d Westach- weg te Oude Tonge, by A. F.'Waare &Zn. aldaar. Notaris VAN ISPELEN. HELLEVOETSLUIS per Selir.stoombooten Vlaai-dingen IV en V. Dagelyksclie dienst. GREBNWICHTIJD) Van VLAAEDINGEN. Na aankomst der treinen vm. 5.10 uur. 8.58 nm. 12.21 3.39 6.51 8.53 Van BRIELLE. BRIELLE per Schroefstoomboot Viaardingen VI. In aansluiting op de treinen van vm. nrföl uur 7.35 uur Van HELLEVOETSLUIS In aansluiting op de trainen van: 5.50 uur vm. 7.35 uur 7.15 8.59 12.15 nm. 1.54 4.24 8.05 11.26 Van VLAARDINGEN. Na aankomst der treinen 2.40 6.20 8.40 vm.pTÏB uur.* 8.58 nm. 1.32 7.40 8.59 nm. 11.40 12.51 p5) 4.24 [6.40| w 8.05 Overstappen te Nieuwesluis. Aankomst te Brielle ongeveer 7.30. Aanlegplaats te Viaardingen nabij het station AANKOMST te Nieuwesluis ongeveer 30 min. na het vertrek uit Viaardingen45 min. na het vertrek uit Hellevoetsluis30 min. na het ver trek uit Brielle. Nadere inliohtingen geven de Agenten en de Directie. GEBOREN dochter van T. C. NIPIUS en A. NIPIUS—MEIJER. Middelharnis, 30 December 1904. Met wederkeerigen heilwensch be tuigt de ondergeteekende zijn welge- meenden dank aan allen, die hem bij den aanvang des jaars blijken van belangstelling hebben gegeven. ULBO J. MIJS, Burgemeester van Middelharnis. Voor de vele blijken van belang stelling bij den aanvang van 1905 ondervonden, brengt ondergeteekende met wederkeerigen heilgroet aan allen zijn dank. de Burgemeester van Sommelsdijk en Niexme Tonge, DE GRAAFF. Mr. C. ZAAIJER te Dirksland be tuigt bij dezen zijn havtelijken dank aan allen, die hem bij de intrede van het nieuwe jaar blijken van belangstelling gaven en brengt hun wederkeerig zijne beste wenschen. Met wederkeerigen heilgroet, be tuigt de ondergeteekende zijnen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de jaarwisse ling ontvangen. P. VAN WEEL G.Gz. Den Bommel, 3 Januari 1905. Ondergeteekende betuigt bij deze met wederkeerigen heilwensch, zijn hartelijken dank aan allen, die hem bij den aanvang van 1905 blijken van belangstelling gaven. H. VERMAAS, Mr. Smid. Middelharnis, 4 Januari 1905. Ter -overname aangeboden een van ouds bekende en goed beklante met volledigen inventaris. 3—1 Brieven onder letter A aan den Boek handel van Binkhorst-Zaaijer, Dirksland. Ondergeteekende betuigt bij deze met wederkeerigen heilwensch, zijn hartelijken dank aan allen, die hem bij de jaarwisseling blijken van be langstelling gaven. P. BRITTIJN. Middelharnis, 4 Januari 1905.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 7