Ingezonden stukken wijlen den heer P. J. Goekoop evenwel is ingevloeid, doordien de dijk gedeeltelijk voor het water bezweek. Inmiddels waren verschillende djjkwach- ten naar de polders getrokken en ontdekte men aan den Havendijk, dat in de nabij heid van de plaats, waar in '94 die dy'k bezweek, een zuiger, waardoor het water zich een uitgang zocht. Terstond wist echter de polderopzichter, de heer P. van der Wende Tz. alhier, zulke doeltreffende maatregelen te nemen, dat aan een te ver wachten groot onheil werd voorkomen. Intusschen kan nog gemeld worden, dat ook aan de duinen eene aanmerkelijke afname is geconstateerd. Bevreemdend moet het inderdaad op zijn zachtst uitgedrukt worden genoemd, dat de dijkgraaf als hoofd van dien polder in deze kritieke oogenblikken geheel afwe zig is gebleven Bij het waterdragen had de echtge- noote van J. K. alhier, het ongeluk, te vallen, met het gevolg, dat haar de rug nog al bezeerd werd. Gelukkig bleek medische hulp niet noodzakelijk. In den loop van het jaar 1904 werden alhier aangeboden 6373 telegrammen, ter wijl dit aantal in 1903 5444 beliep. OUDDUItP- 30 Dec. Hedenmiddag werd onze gemeente opgeschrikt door dat tenge volge van den hevigen storm een gat in het dak sloeg bij de Wed. J. Breen. Zeer spoedig waren enkele ambachtslieden aan wezig om te trachten verdere schade voor de arme weduwe te voorkomen. Ook werd aan 't nieuwe Gemeentehuis een groote ruit stuk geslagen door den storm. Aan de Ned. Herv. Kerk is ook eenige schade gekomen. Bode Boslooper kon heden avond zijn reis niet volbrengen daar hij wegens den hoogen waterstand, Goedereede niet kon passeeren. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat alhier de 88-jarige S. B. een 3 jarig Rijks onderhouds werk heeft aange nomen. Wat hij nog zelf eiken dag naloopt. Weer wat nieuws. Nu krijgen we al een strooibiljet voor verkiezing van Notabelen voor de Ned. Herv. Kerk, van den volgenden inhoud: Om verwarring en herhaald stemmen te voorkomen, wordt V aanbevolen Woensdag voor Notabelen te stemmen op uw wit stem biljet KOMMER TANIS Jacobzn. en op uw blauw biljet PIETER TANIS Kommerzn., beide mannen, die met daden toonen 'de belangen der Gemeente voor te staan. Achtend, Ds. BOSS. De verhuring der zitplaatsen heeft Dinsdagmiddag plaats gehad in de Ned. Herv. Kerk. Het grootste deel is onverhuurd geble ven en dat zijn er vele. Er is hier aan de Rijksbuitenwerken belangrijke schade door den storm aange bracht, en ook zijn de duinen veel afgenomen. NIEUWE TONGE- Burgemeester en Wet houders dezer gemeente brengen ter kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van A. Knöps om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank. Door den onbezoldigd Rijksveldwach ter J. G. Knöps is procesverbaal opgemaakt tegen Ph. S. landbouwer alhier, wegens jachto vertreding. Vrijdag 11. is door den hevigen storm van de vijf in aanbouw nieuwe wo ningen van A. Mosselman alhier een muur omgevallen, persoonlijke ongelukken had den niet plaats, zoodat dit met eenige schade afliep. De onbezoldigd Rijksveldwachter A. van Driel Wz. alhier, is benoemd tot jacht opziener op het jachtterein van den heer F. Tadama te Egmond aan de Hoef (Noord holland). Burgemeester en Wethouders dezer gemeente brengen ter kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van A. Volaart Cz. te Battenoord om vergunning voor den verkoop van sterkendrank in het klein. Aan het Rijkstelephoon kantoor alhier zijn in het afgeloopen jaar behandeld 2922 telegrammen, t.w. verzonden 1179 en aan gekomen 1743. Door de onbezoldigd Rijksveldwachter J. G. Knöps is wegens jachtovertreding procesverbaal opgemaakt tegen P. v. K., A. de B. en C. H. allen arbeiders wonende te Oude Tonge. OUDE TONGE- Op verzoek van zijne Excel lentie den heer Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, is aan belanghebben de Veehouders ter -kennis gebracht, dat op 1 Januari 1905 de overneming door het rijk ter slachting van tuberculose runderen, een aanvang neemt en dat daartoe ter Sec retarie formulieren ter mededeeling koste loos verkrijgbaar zijn. In het afgeloopen jaar, zy'n alhief 370 stuks vee ter markt aangebracht. Tegen D. K. alhier is door de politie procesverbaal opgemaakt, wegens openbare dronkenschap. Aan de armen van het algemeen Arm bestuur, heeft Maandag j.l. ter gelegenheid der Nieuwjaarsdag eene bedeeling in geld plaats gehad. Bij den hoogen watervloed van Vrijdag j.l. is bij menig ingezetene aan de kaai het water in de woning geloopen wat een zeer onaangenaam bezoek was. Toen de molenaarsknecht van P. van Schelven j.l. Woensdag in den stal kwam ondekte hij dat het paard een ongemak aan zijn poot had. Na onderzoek bleek dat het paard zijn poot had gebroken en is het dier afgemaakt geworden. OOLTGEiVSPLAATi 30 Dec. Het stormde heden fel uit het Noord-Westen. De gevol gen bleven niet uitdes avonds, tegen den vloed dreef de wind het water op tot eene hoogte, volgens sommigen gelijk aan, naar anderen beweren iets minder dan die bij het bekende hooge getij in 1894. De bewo ners van de Kaai, en vooral die van de oostelijke zijde van den Slikdijk werden hier door heel wat ongewenschten arbeid en ongemak berokkend. Hoewel zij allen de vloedplank in deurkozijn enz. hadden ge plaatst, liep toch bij verscheidenen hunner het water in kelders, gangen en kamers, bij enkelen zelfs zoo hoog, dat men kast, beddegoed enz. op de tafel moest leg gen, om ze droog te houden, terwijl de vrouw des huizes eene wijkplaats op den zolder moest zoeken. In het tot deze gemeente behoorende gehucht Achthuizen is, naar wij vernemen, tengevolge van den storm een muur van een in aanbouw zijnd huis geheel ingestort. Het aantal manschappen, door deze gemeente te leveren voorde lichting 1905 dei- Nationale Militie, is bepaald op elf, waarvan acht voor volledige, en drie voor korte oefe ning. Het nieuwe kerkgebouwtje der oude geref. gemeente alhier is reeds zoo yer voltooid, dat op den jongsten Nieuwjaars morgen daarin de eeste godsdienstoefening kan worden gehouden. Ongeveer twee weken geleden zijn de zitplaatsen (een kieine 200) „verkocht," die allen gemakkelijk van de hand gingen, en, naar men ons mededeelde, gezamenlijk de som van f260 opbrachten, behoudens het jaarlijks terugkeerende z. g. zitgeld. Als de vorst nog een paar dagen aanhoudt, zullen de liefhebsters en liefhebbers van schaatsenrijden hier hun hart kunnen opha len en zal, dan tevens de onlangs opgerichte ijsclub „Ooltgensplaat" kunnen toonen, wat zij vermag. De hooge vloed van Vrijdag jl. heeft nl. den polder het Rietveld geheel onder water gezet, welke watervlakte thans met mooi, glad ijs is bedekt. DEN BOMMEL. Door de Vrijzinnig-demo cratische kiesvereeniging alhier werd met algemeene stemmen tot voorloopig candi- daat voor het lidmaatschap der 2e Kamer gesteld de heer Mr. Van Limburg te 's Gravenhage. Ten gevolge van de duisternis en den storm voer de stoomboot den Bommel heden avond, naast de haven op het slik en bleef daar zitten. Door den hoogen vloed kwam hij omstreeks half negen vlot, en zocht eene veilige plaats op stroom, daar aan binnen komen der haven niet te den ken viel. Er brandde geen licht op het hoofd. In langen tijd hebben we niet zulk hoog water gehad als heden avond. MerT is op de kaai druk bezig de vloedplanken te plaatsen, wijl het watsr reeds bijna de kruin van den dijk heeft bereikt. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. P. van Weel G.Gz. thans te 's Graven hage, legde de vorige week met gunstig gevolg het examen af voor Staathuishoud kunde (M. O.) Op het telefoonkantoor alhier werden in het afgeloopen jaar 1372 telegrammen behandeld. Ontvangen werden 670 en ver zonden 702 berichten. Volgens den regenmeter viel over de maand December jl. 45,9 mM. regen over 17 regendagen, tegen 10,9 mM. over 5 regen dagen, gedurende dezelfde maand van het vorige jaar. De normaal voor December bedraagt 61,9 mM. Het jaar 1904 gaf 531,7 mM. regen over 131 regendagen, tegen 720,6 mM. over 145 regendagen in 't jaar 1903. Het jaar 1901 was het droogste van het laatste 10-jarig tijdvak. Toen werd slechts 488,2 mM. regen opgevangen over 109 regendagen. STAD AAN 'T HARINGVLIET- 30 Dec. De heer E. onderwijzer, die hier met vacantie bü zyn vriend vertoeft, vond een zakje met f 10,— Na eenige navraag werd de eigenaar bekend, een arm man, wien het geld terug gegeven werd. De heer A. Smits alhier is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Krimpen a/d Lek. - By de Gereformeerde Kerk alhier is beroepen ds. Davelaar te Sleeuwyk. De storm die hier verleden week woedde ging vergezeld van een buitenge woon hoog gety water. Op enkele plaatsen spoelde het water over den dijk. Het huisje voor den uitky'k op het steiger werd weg geslagen en liet taanhuisje, dat de steur- visschers gebruiken sloeg geheel in elkaar. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Mijnheer de Redacteur. Gelieve zoo goed te zijn onderstaande in uw veel gelezen blad op te nemen. In de Maas en Seheldebode van de vorige week komt een ingezonden stuk voor van B. te M. waarin ZEd. de boeren ernstig aanspoort met suikerfabri kanten niet anders te contracteeren dan voor f 12 grondsprijs per 1000 KG. suikerbieten. B. zegt, dat Fabrikanten weer dezelfde gedragslijn volgen van vorige jaren, nl.bet reuzenaandeel van de winst voor zichzelven houden en slechts een klein brokje toewerpen aan hen, die voor hun bedrijf totaal on misbaar zijn, te wetende boeren (suikerbietenver- bouwers) die aan de fabrieken de grondstof leveren. Met het schrijven van B. ben ik het volkomen eens, ja ik zou er nog aan willen toevoegen dat het eigen belang van fabrikanten op het oogenblik meer dan ooit in het oog loopt en op den voorgrond treedt. Ten bewijze daarvan plaats ik mij op B's standpunt waar hij zegt, dat de suiker nu al door fabrikanten wordt verkocht voor levering September, October tegen f 14 en voor levering November, December tegen ruim f 13waaruit voortvloeit dat de suiker, voortkomende uit 1000 KG. beetwortelen, berekend tegen 15% suikergehalte; (een maatstaf, voor het gemiddeld te laag genomen) ruim f 5 meerdere waar de vertegenwoordigd dan in het vorige jaar, toen we f 91/2 voor onze suikerbieten ontvingen. En wat zien we nu gebeuren Geven fabrikanten als eerlijke kooplui nu een j_ lijk deel van die meerdere winst aan de voor hen zoo onmisbare bietenverbouwers, die de fabrieken van grondstof voorzien en daarop dan ook rechtens en billijkheidshalve aanspraak hebben? Niets van dat alles. Met eene gulden en vijftig centen willen ze ons af schepen en vier gulden voor hun eigen kleverige zakken bewaren. Dat nu is de grootmoedigheid van de suikert abrikanten. Medelandbouwerszullen wij daarmede genoegen nemen Zullen wij weer als vroeger ons afbeulen om die nabobben van onzen zuren arbeid nog rijker te vmaken dan ze al zijn? Laten wij wijzer wezen; eensgezind de handen ineenslaan en zooals B. in de Maas- en Seheldebode aangeeft voor niet minder contracteeren dan tegen f 12 grondprijs. Was door een lagere suikerprijs deze eiscli niet te billijken, dan was het iets anders; doch zooals boven is aan getoond genieten fabrikanten tegen f 12 grondprijs nog meerder winst dan de verbouwers. In de N. Rotterdamsche Courant van 2 Januari staat een bericht dat de Bond van Vlaamsche en Nederlandsche landbouwers, die bieten verbouwen, heeft besloten geen beetwortelen te zullen contrac teeren dan tegen f 13i/o geleverd aan de fabriek en tegen f 121/2 geleverd aan spoor, tram of haven. Van dit besluit is kennis gegeven aan suikerfabrikanten in België en Nederland. Ook de Flakkeesche Boeren bond heeft zich in eenzelfden geest tot fabrikanten gewend en adviseert hare leden niet anders te con tracteeren. Dit zijn kloeke besluiten, waaraan we ons hebben te houdeneenparig de handen ineen geslagen de tijd daarvoor is nu zoo gunstig moge lijk. Fabrikanten hebben ons voor't oogenblik meer noodig dan op andere jaren, omdat het vooruitzicht voor hen zoo schoon is. Zij willen dit jaar dan ook alle fabrieken laten werken waarvoor ze ontzettend veel bieten noodig hebben. Laten wij Boeren dan nu ook handelen dat niemand een contract sluite beneden f 12. Terecht schryft B. .,uu of nooit." Voor opneming dankt 11 geachte Redactie p. Een Bieten verbouwer. dan eenparig een motie aannemen en protest aan- teekenen tegen zoo'n optreden. Een Ned. Herv. lid der Antirevolutionaire Kies vereeniging Middelharnis. De Maas- en Seheldebode wordt dringend verzocht dit stuk over te nemen. De Inzender. Geachte Redacteur Vergun mij een plaatsje in uw veel gelezen blad. Naar aanleiding van den toekomstigen partijdag der Antirevolutionaire partij vastgesteld op 18 dezer. Het schijnt dat er nog al wat misstanden zijn hier in' bet District Middelharnis, ten minste wat de Antir. Kiesvereeniging betreft. Want een week of wat geleden is er een huishoudelijke vergadering geweest, en over een en ander gesproken hebbende, zoo werd er ook voor- en vastgesteld om geen deel aan den Partijdag te nemen. En nu lees ik in de Maas- en Seheldebode, als dat er 18 Januari een partijdag is. Nu zou ik toch wel eens willen vragen aan bet bestuur der Antir. kiesvereeniging in Mid delharnis en Sommelsdijk, wat voor laksche lni zij toch zijn, daar zij dat zoo maar door laten gaan. Dat is al een groot bewijs van onmachtiglieid. Want vrienden, ziet eens hier, gij weet toch allen, wat er is besloten en gesproken in de laatst gehouden ver gadering, namelijk, dat er onderscheidene sprekers voor ons hier zouden optreden en geen partijdag zou zijn. En moet dat nu toch zoo maar door gaan?Zijt gij dan nu allen stomme honden, die niet blaffen kunnen. Gaat dat nu zoo maarj ongehinderd door? Bestuursleden, moet gij u zelve nu zoo maar laten dwingen van die Gereformeerde broeders, daar wij toch meest allen hier Hervormde Antir. Kiezers zijn? Want, wie zijn er de drijvers van? De hr. Van der Waal len Basoski uit Ouddorp. Wat wou die heer Basoski nu verstand hebben bier van ons Distrikt, Middelharnis-? En ik hoop ook, dat er eenmaal eens uitkomst mocht komen, wat ook het Centraal© be stuur betreft. Want wat moet nu een man daar achter uit onze streek nota bene Secretaris zijn der Centrale? Als er een strijd wordt gestreden en alles achter den rug is, ja, dan na afloop, weet hij,'.hoe het is gegaan. Dus broeders, ziet toe naar verbetering. Want dat niet alleen. Maar hervormde broeders, moet dat nu alles zoo maar door die Gereformeerde lui worden geregeerd? Hebben wij dan heele maal niets nner te zeggen? Zij hebben dunkt mij, al lang genoeg hier het pauselijk gezag gevoerd. Dus laten wij nu allen protest aanteekenen tegen zoo'n optreden van die vijandelijke broeders. Want ziet eens hier. Onze kiesvereeniging telt op het oogenblik 100 leden. Moeten al die leden dan maar gehoorzamen, wat die heeren doen en zeggen? Ik klaag u lieden aan, be stuursleden onzer kiesvereeniging en ik hoop, gij zult daar zoo gauw mogelijk een vergadering over bijeen roepen, om tegen zoo'n optreden te prote steeren. En wat de sprekers betreft, wat moet nu een man zoo als N. Oosterbaan hier doen Moet hij net, als hij wel meer doet, een uiteen spattende bal naar ons Hervormden gooien? Want, dat is niet vreemd voor dien man. Hij moet een erge vijand zijn van Hervormden, dus een mooie voorganger. Neen vrienden, ziet toe, wat, gij allen doet. Maar laten wij toch zoo'n laksch bestuur aanklagen, want ik noem het treurige misstanden. En de heer Basoski schreef, als dat hij onze mannen zou beleedigen om hen op te wekken, maar ik durf te zeggen: broeders waakt op, staat op "it uw dommelige slaap en ziet toe, want overal willen die mannen de baas en be stuurders van zijn. En ik voor mij geloof, dat zij zoo nu en dan een prachtig ei neer leggen, dan hier en dan daar. Maar kijk uit, trapt er niet op, want dan springt er een Bazilisk uit ten uwen bederve. En voor dit maal genoeg. Maar nog een opwekking tot de leden der Kiesvereeniging. Laten wij toch het be stuur noodzaken om een vergadering te houden en Attentie Heeren Landbouwers! Geachte lieer Redacteur! Gelieve mij s.v.p. eene kleine plaatsruimte te ver- leenen voor onderstaande, bij voorbaat mijnen oprechten dank. Op 28 Dec. 1904 las ik in de „Vooruit" eene aan stelling van het Hoofd-Agentschap St. Antoine tot verwondering van wien? zonder ontslag op dien datum (noch tot heden) om welke reden? toch niet door valsche handteekeningen, door vrager getee- kend? niets is mij bewust? Wat is dan oorzaak? mocht het mij niet gegeven zijn geweest door vele ziekten in mijn talrijk gezin de halfjaarlijksche rekening geheel te kunnen voldoen! wat echter dóch geheel kan worden voldaan met eindrekening ge durende mijn plus 27-jarige dienst dier fabrieken, voorheen één Directeur, den WelEdelen Heer J. F, Vlekke z. g. Wat is mij tot heden nog niet gegund iets te vernemen van den Heer Goossens? herhaalde malen vragende doch geen antwoord. Let op, Heeren Landbouwers! de handeling van Goossens ten mijnent, opdat een zuiver, oordeël over mij gevelcl kan worden. Er werd gezonden een persoon die zich had te overtuigen van de zaken en voor mij zoo geschokte gezondheid, dit is de leus geweest! Landbouwers, toch onder U bekend? Maar! Maar! geen enkele landbouwer wasbekend, de fabriek St. Antoine onder den Bond was dan ter elfder uur en? waarvan H. H. Landbouwers niets bewust was. Protest in eigen boezem van Landbouwers ver zette zich hier tegen enenmochten door overteeke- ning overgaan van gewoon op gehaltecontract wat H. H. Landbouwers volgaarne deden? door wien? 't zij door Maris of den heer Goossens machtiging? oordeelt zelf; doch echter volgde eene teleurstelling door wien?, de gezonden opzichter Maris ontving op gehalte en leverde af, maar? betaalde gewoon contract met de woorden: ik kan er niets aan doen; wie dan Ja meer, door opzichter Maris, 't zij met eigen macht of? van St. Antoine? peeën aan te koopen bij verschillende Heeren, waarvoor bewijzen zijn te verkrijgen, doch op naam van contractanten te leveren, bij C. Zeedijk te Herkingen, J. Warnaer te Meliesant (Herkingen), ten laatste bij den Heer J. Timmerman Mzn. te Sommelsdijk, wiens peeën moesten worden geleverd op den naam van den Heer C. Joppe Czn. door Maris, doch later werden gewei gerd door St. Antoine, doch om welke reden? 't zij Bond? en boete te ontduiken?, toch door mij zijn vervoerd van de Heeren J. Kardux en J. Yerolme Jzn. te Middelharnis en J. Timmerman Mzn. te Sommels dijk, tot volle tevredenheid der Landbouwers, naar Zevenbergen. Zijn dit nette handelwijzen, en door wien? Nog meerOndergeteekende seinde op 11 Nov. 't navolgende, waarvan antwoord betaald. „Is het mij niet gegund de geheele geleverde, wicht van Maris over te nemen? draadantwoord.'' (get.) Heintjes. Als antwoord ontving ik: „wanneer restitueert U het achtergehouden geld." (get.) Goossens. 12 November seinde ik 't navolgende: (R, P.i „Welk achtergehouden geld moet ik resti- tueeren. draadantwoord." (get.) Heintjes. Per briefkaart verzocht ik den Heer Goossens onderstaand: Ik verzoek UEd. dringend te antwoorden, per telegram, waarvan antwoord is betaald, welk achter gehouden geld moet ik restitueeren? Sommelsdijk, 14 November 1904. N. Heintjes. Tot heden ontving ik geen enkel antwoord, nooh van ontslag, noch van mijne rekening der afgeloopen© Campagne. Door deze handelwijzen, zie ik mij genoodzaakt, zoo mogelijk door andere nieuwsbladen te doen over nemen, om ter kennis van H. H. Fabrikanten te geraken, om zoo mogelijk, mij weder met denzelfden ijver en nauwgezetheid nog eene positie te verwerven, doch als altijd eerlijk. Sommelsdijk, Jan. '05. N. HEINTJES. Mijnheer de Redacteur 1 Vergun mij een plaatsje in uw veel gelezen blad voor het onderstaande. Als het waar is wat ik hoor, dat de fabrikanten van suikerpeen hebben besloten om 11 gulden uit te betalen voor 1000'kilo suikerpeen, dan is het geen meevaller voor de landbouwers, die zeker wel op 13 gerekend hadden. En bet kon ook breed, daar de fabrikanten 5 gulden meer kunnen geren dan ver schenen jaar. Dan is het toch niet te veel geeischt. Maar nu wil de boer nog minder. Men heeft in de vergadering besloten met algemeene stemmen om tu8schen door te doen, geen van beide zijn zin, geen 11 of 13, maar twaalf en ook niet minder. En daarom wordt u allen, die de vergadering niet bij gewoond hebben verzocht ook niet minder te contracteren, zoo dat wij een geheel worden op Flakkee. btano- vastig, men kan best buiten hen, zooals het nu staat, beter dan zij buiten ons. Hoe wijs de fabrikanten ook zijn, daar zij haast alle boeren agent maken, toch zijn ze daar nog niet mee klaar? Er is voor ons ook een buitenkansje. Als zij onzen zin niet willen doen, dan verhuren wij ons land voor ajuin of boonen voor een goede pacht en de helft voorschol. Half Flakkee is daarvoor wel te gebruiken doord« heeren de Gebr. Gouswaard, Vroegindeweij, Hobbel, Nelisse en Hartens veld. Dus geen nood mannen, broeders, laat ons de handen ineen slaan. Zij doen het ook, laten wij ons niet langer bij den neus laten pakken. Er is uitvlucht genoeg. Ook zal Belgie ko men en de fabrieken buiten den Bond, dus die zaaien wil wacht nog wat of zaait voor eigen rekening. Dat is uw voordeel! Verhuurt in elk geval niet j minder, gij zult het best winnen. Dank voor de plaatsruimte ons af gestaan Vele Landbouwers. Melissant. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s.v.p. een plaatsje in uw veel gelezen blad. Een vriendelijk verzoek aan de plaatselijke over- heid te Dirksland, om maatregelen te nemen, dat wij Melissantenaars, zonder „klappen" of „trappen j scheldwoorden enz. uw gemeente kunnen passeeren. Daar nu die misstanden reeds lang genoeg geduurd 1 hebben, zullen wtf, zoo er geen voldoende maa.- regelen worden genomen, ons direkt een trapje hooge vervoegen. IT, M. de R. dankende, Eenige Melissantenaars. I Vergadering van de afd: ,,Oude Tongeen omstrekenvan de schippersvereeniging Schuttevaerop 39 Dec. 1904 bij den heer van Dongen. Tal van redenen, waaronder de voornaamste het bii uitstek slechte weer, en ook, dat nog maar weinig schippers 't winterkwartier hadden opgezocht, waren er waarom slechts 24 leden deze bijeenkomst bij woonden, en wat haast nog niet was voorgekomen t in 't 13 jarig bestaan onzer afdeeliüg: geen enkele - gast vereerde ons met z'n bijzijn!

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 6