Landbouwcrediet, Prima bruin UIENZAAD, Heeren- en Kinder-Coniectie Staalpillen Pil Blaudi. Mripls van Br. ie Vrij. DE OMROEPER. J. D. BINKflORST-ZAAIJBR OPRUIMING J. C. PRINS, Dordreehtsehe Hypotheekbank. RUIM GESORTEERD B. HAAGENS. Noordhollandsch Alkmaar, Hoorn, Delft, DEN HAAG. Rpnt voor Middelharnis en omstreken Mr. A. MIJS, A. TEEPE, 8 l. I. AKKER, van Alkemade8TR.11, Rotterdam LET OP! Adyertentiën. Nieuw Malthusianisme. Boekhandel, Dirksland. Plaatsing ran ad Tor ten tién Schrijf-, Teclen- en Schoolhehoefta BOERENLEENBANK van alle voorradige hoeden imozes de haas,! 3 De ondergeteekende bericht, dat hij voor het Saison alweder it in bovenstaande Goederen. Goede kwaliteit gepaard met blimke prijzen hoop ik dat U zal eporen, mij met uwe gunst te vereerea. Aanbevelend, XJEd. Dw. Dienaar, MIDDELHARNiS, (Westdijz). NB. Ook ruim gesorteerd in DAMES- en KINDERMANTELS. Kapitaal Een Miilioen Gulden. De VENNOOTSCHAP verleent Credle- ten, neemt gelden ln deposito, koopt en verkoopt effecten en coupons, sluit beleeningen en prolongation en verricht verder alle werkzaamheden tot het Kas- dersvak behoorende. Staat op 31 December 1903. Loopende Credieten f 2.724.351,65 Deposito's- 931.662,41 Reserve- 136.024,17 J. F. MOENS, Directeur. Advocaat en Procursur. Koopt die nooit anders dan versch bereid, daar oude pillen schadelijk zijn voor de gezondheid. 1000 versch bereide pillen kosten f 1,50. Beter is 500 te be stellen voor f I,De werking dezer versche pillen is oneindig beter dan de depótpillen. 'Öp 26 Maart 1897 schreef Dr. de Vrij in het Pharmaceutisch weekblad,dat de Kinadruppels in vierkante verzegelde flacons f 1,verkrijgbaar gesteld niet aan de eischen voldoen, ook niet de losse daarvoor gebruikt en niet erkent als zijne kinaöruppels maar uitsluitend de latere China Liquida. Deze worden verkocht in droppelfleschjes van 50 en 80 ct. bij te Middelharnis. Ook verkrijgbaar gesteld bij L. W. ZAAIJER te Dirksland. Oudtijds, en vóór het bestaan der Nieuws bladen, was de omroeper zeker een onontbeer lijk persoon, daar hij het was, die het nieuws wereldkundig moest maken. Thans is daarvoor in de plaats het annonceeren in de couranten, waardoor de omroeper geheel op den achter grond is getreden. Ware dit niet zoo, hoe zou dan een belangrijk gesprek als het navolgende snel genoeg ter algemeens kennis gebracht kunnen worden? Onze verslaggever bevond zich te Smilde en bracht een bezoek aan Mej. JACOPJE GRIT te Smilde. In den loop van het gesprek deelde zü hem het volgende mede Van kinds af aan sukkelde ik aan de borst, ik had het voortdurend benauwd, sliep slecht en had geen lust in mijn werkzaamheden. Het leven was my een last geworden. Ik was ten einde raad, toen ben ik aan de Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo begonnen en kan u naar waarheid verklaren, ik thans totaal ge nezen ben. Mijn dank aan de Abdijsiroop, ik zal ze ieder ten zeerste aanbevelen en zoo gewenscht inlichtingen verschaffen. Gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt, die Mej. JACOPJE GRIT gebruikt heeft, deze alleen geneest en is kenbaar aan een rooden band om de flesch waarop de handteekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, ROTTERDAM voorkomt. De namaak ge neest nooit. De Abdijsiroop, klooster Sancta Paulo, is een gezegend middel voor jong en oud, z{j is altyd onschadelijk en geneest onvoorwaardelijk den hardnekkigsten hoest, de hevigste verkoudheid, asthma, keelpijn, kink- en slijmhoest, bronchitis en alle borst- en longaandoeningen. Pry's per flacon f 1,—, f 2,— en f 3,50. 2—2 CENTRAAL-DEPOT Verkrijgbaar bij DIJKEMA DOORNBOS te Soinmelsdijk, L. W. ZAAIJER te Dirksland en A. L. HOBBEL te Ooltgcnsplaat. Visscherij. Men schrijft uit Scheveningen Naar het zich laat aanzien, zullen dit iaar 'wel meer bomschuiten voor de versche vischvangat uitgaan dan het vorige jaar. Eensdeel is dit een gevolg van de slechte uitkomsten der haringvisscherij maar anderdeels ook vooral, dat de schrobnet- visscbery met veel minder kosten kan wor den uitgeoefend. Want men stelt zich voor, die schepen hunne vangst in de visschers- haven te laten aanbrengen en niet te Nieuw- diep, IJmuiden of elders. „Het monsteren is druk aan den gang, altijd nog op de oude voorwaarden. Het was waarlijk nu ook geen tijd om loonsver- hooging te gaan eischen. „Gelukkig zijn de visschers in dat opzicht verstandiger dan zij die zich als hunne leiders hebben opgeworpen." Poging tot zelfmoord. Uit Arnhem wordt gemeld: Bij den Zypendaalschen weg werd gisterochtend de luitenant-kwartiermeester van B. gevonden, die, waarschijnlijk om -een hem opgelegde geringe straf, getracht had zich van het leven te berooven. Met een wonde in de borst werd hij in ernstigen toestand naar het diaconessenhuis gebracht. Een paard in het zand gezonken. Aan den Westerdokdijk te Amsterdam wordt zand weggegraven en aangebracht. Hoe slap en week de onderlagen van dezen dijk waren, heeft een ongeval, dat gistermorgen plaats had, bewezen. Het N. v. N. meldt daar omtrent: Het paard, dat de zandkarretjes langs de rails voorttrekt, zakte, terwijl het wachtte tot de wagens zouden geleegd zijn, langzaam aan met de pooten in den weeken grond, en toen het oogenblik gekomen was, dat een nieuwe lading gehaald moest worden, kon het met geen mogelijkheid zieh los wringen. Integendeel zakte het dier steeds •dieper en dieper, tot ten slotte niets van de pooten zichtbaar was, en het dier met de buik op den grond steunde. Dadelijk werden planken bijgebracht om het totale wegzinken van het paard te voorkomen, een stevig touw werd metgroote moeite om zijn lijf gebonden, en een twaalftal arbeiders zette zich aan het werk, om den zanddrenkeling uit den grond te halen. Het eenige resultaat echter was, dat het het dier hevige pijn deed, maar ook maar het klein ste stapje nader tot zijne bevrijding, kwam het niet. Eenige agenten van politie hadden zich intusschen in de zaak gemengd tevens om de vele toeschouwers een beetje op een afstand te houden en gaven bevel, een hijschstelling of een bok op te richten en op die manier de bevrijding te bewerkstel ligen. Aldus geschiedde, maar hoe men trok, 3lechts sneden de touwen dieper in het lichaam van het paard, maar de pooten bleven, zoo vast als een huis, in het kleven de, zuigende zand. Eindelijk kwam men op het idee een „broek" te halen van een der Zwolsche booten. Deze broek bleek een klein zeil te wezen, aan weerskanten aan ronde palen bevestigd. Hoewel ook deze operatie weer veel moeite kostte, gelukte het toch, het zeil onder het lijf van het paard te schuiven en met touwen en haken aan het hjjsch- toestel vast te bindeD, doch weldra bleek, dat wel het lijf van het paard rees, maar -dat de pooten op dezelfde hoogte bleven, en dat, als men op deze wijze voortging, men het arme dier zeker de vier ledematen uit het lijf zou trekken. Ten slotte werd besloten het dier uit te graven, terwijl het aan den bok hing, en dit gelukte. "Wonder boven wonder had het ongeluk kige dier geen zijner pooten gebroken, slechts de kop bloedde een weinig, tengevolge van zijn herhaalde woeste pogingen om zich los te werken, waarbij het vaak met zijn kop tegen een balk of rails sloeg. Thans zal men wel zoo voorzichtig wezen een paard niet te lang op dezen weeken bodem te laten staan; anderhalf uur lag het werk totaal stil, ten einde het dier te redden van den dood in het drijfzand. Waar de valsche guldens vandaan komen Uit Overschie wordt aan de N. R. Ct. het volgende geschreven Door de coöp. brandwaarborg maatschappij „Overschie" bleek gisteren onder de ontvan gen jaarpremies een valsche gulden te zijn ontvangen, die aan den burgemeester is ter hand gesteld. Een der bestuursleden dier maatschappij deelde daarop een sterk staaltje mede, dat hem eenigen tijd geleden is overkomen: By het wisselen van een bankbiljet van f 25 ontving hij by een bakker te Overschie een muntbiljet van f 10 en 15 guldens. Onder die 15 waren niet minder dan 7 valsche. Onmiddeliyk weder teruggaande, want hij had het eerst thuis bemerkt, gaf hy ze terug en ontving nu 7 goede guldens, waarmede de zaak was afgeloopen. Eenige dagen later weder in dien winkel komende en naar de valsche guldens vra gende, antwoordde men hem, alsof het de meest gewone zaak ter wereld was0, die geven we maar aan den schipper mee naar Rotterdam en Delft." Dat de ingevoerde botercontróle ook in het buitenland wordt gewaardeerd,deeltmen ons mede, dat te Luik, op de coöp. botermyn Hollandsche boter alleen wordt toegelaten, van het Ned. controlemerk voorzien. Vad. Prys der bieten in 1905. Uit Oud-Beierland wordt gemeld, dat de minderheid der fabrikanten voor de meer derheid heeft moeten zwichten. De bieten- prijs loopt nu voor de volgende campagne van f 13,50 tot fll voor de verschillende leveringstermijnen. Voor hen, die hun bie ten franco leveren, komt hierbij nog f 0,75 per 1000 kilo. Met den tramaanleg op het eiland Tessel wordt het volgend jaar begonnen. De gasmeterhuur te Purmerend is met de helft verlaagd. Contributie van één week! „Het spurtje is genomen" zegt het week blad van den Algem. Nederl. Diamantbe werkers-Bond, te Amsterdam. Het bedrag der contributie over de vorige week was f 10,098,72. De Drankwet! Te Oterdum had een verkooping plaats in een smidseMaar 't was er koudde smid wist echter raad: het vuur werd aan gelegd en lustig begon onze smid-kastelein aan den blaasbalg te trekken. Na afloop trok men weer naar de gelagkamer. De storm van Vrijdag is eenleelijk scha- depostje voor een kassierskantoor te Am sterdam. Een bediende van die instelling verliet de Nederl. Band met een groot bedrag aan bankpapier bij zich, ongeveer f 175,000. Toen hy in het voor hem gereedstaande rijtuig wilde stappen, ging de trommel, waarin het geld zich bevond, open en een hevige rukwind deed een groot gedeelte van de bankbiljetten er uitvliegen. Spoe dig waren er gelukkig vele hulpvaardige voorbygangers, die de papiertjes achterna holden en ze bij den eigenaar terugbrach ten, maar alle bankbriefjes kreeg deze ech ter niet terug. Drie biljetten van f 1000 worden nog vermist. Vermoedelijk zijn deze in het water ge raakt. Van de drie weggewaaide bankbiljetten van f 1000 is er, blijkt later bericht, een teruggevonden op de binnenplaats van het Binnengasthuis. Door een rukwind is te Amsterdam een meisje in het water geworpen. Na veel moeite mocht het gelukken haar na eenige oogenblikken weer op te halen. Het bleek echter, dat haar levensgeesten reeds ge weken waren. Door den zwaren N.-W. storm van Vrij dagavond zjjn alle laag gelegen polders onder Spijkenisse vol water geloopen. Ook de polders Verloren Hoek en Nieuw Hon- gerland zyn vol gevloeid, alsmede de Spjj- kenisser Veerweg langs den polder. N.-H. is overstroomd. Het water teekende Vrydagavond 11 uur 2,80 boven N. A. P. Sedert de keersluis in 1898 gebouwd is, is er zulk een hooge wa terstand nog niet geweest. Vrijdagavond was bij het buitengewone hooge water op het Hollandsch Diep onge veer 9 uur de Molenpolder te Numansdorp volgeloopen. De bewoners langs den Molendijk wisten nog juist hun goed en have in veiligheid te brengen, daar het water by verscheidene bewoners langs dien polder het huis reeds kwam binnenstroomen. Uit Vlissingen: Vrydagavond was er met den Noordwes terstorm- hier een buitengewoon hoog tij water. Het water stroomde over de Bella mykade, die geheel blank stond. Overal waren daar vloedplanken gezet; ook het De Ruyterplein stond geheel blank, het water stroomde in de Westerhaven; de sluizen daar waren gesloten. Mevr. van Dam, Deskundig# voor Dames, 1 Ja dagelijks te spreken van 10—10 ure, v. d. Werff8traat 10, Rotterdam, bjj de Goudscheweg. i Desbetreffende middelen voorhanden. Inlichtingen ook per brief- ^fiiiaiauioQiiaofls^se»» Levering van alle Binnen- en Bnitenlandjgehe «eken, ijh griffen, 4 «mtei in alle couranten. HANDEL IN STEEDS VOORRADIG PoatzaqaU, Portret-, Poëafe- ^riofRaartaTbuma. Kerkboeken1 en Bijbels, ens. enz. Sigaren- en Sigaretten. MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK. De bank leent gelden aan leden tegen 4-'/2 °/0 's jaars. Ze neemt gelden op tegen 3°/0'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dage lijks aangevraagd worden bij een der leden van bet Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Woensdagavond van 68 uur ten kantore van den kassier J. C. DE GAST te Sommelsfljjk. Zandpad, Middelharnis. per halve kilo f 1,10—8 C. BOTH Cz., Dirksland. 0> VAN M St. Joris Doelstraat, Sommelsdyk Steeds 2 maal per week prima kwa- liteit versch rundvleesch verkrijgbaar, gd 8 NeemtproefvanonovertrelbaarSaucis- se de Boulogne en spiertjes rookvleesch. N so P.S. Verzendingen geschieden in §J ^luchtvrye verpakking. P Beleef cl aanToe-volen. Veritrekt gelden onder eerste Hypothecair verband tegen billijke rente Geeft 4 °/0 Pandbrieven uit in stukken van f 1000, f500, flOO en f 50 met haltjaarlijksche coupons, vervallende 1 Mei en 1 November. Verdere inlichtingen ten Kantore der Bank, Groenmarkt 76 en bij den Heer P. A. VAN BUUREN A.Dsn, te Sommelsdtyk.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 3