Broodwinning. Vergaderingen Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand M arktberichten. Kerknieuws. Advertentie n. Ingekomen giften. M. DE GAST, Tandarts C. Mensink Den Haag, Sweelinkplein 14. een arbeider, 3-1 bode en omnibusdienst, een, toen diezelfde van Rossuru te recht aver de gebroeders Peeman, die hij ook digd gelijk mij. Maar die hadden ge- oen de vervangende ambtenaar Mr. A. >ssuru ondervroeg naar de waarheid, toen "lossuni net als een schooljongen, die geen heggetje gedaan, maar zich al maar oelt, tot hij ten laatste zegt: ik kon niet 30l. Kerst zeide hij zy hebben den hond houden, toen: ik heb het niet gehoord iet kan wel zijn. ik toch, mijnheer de redacteur, is dat el wijs van een beëedigd man En ik geef 'ring, als de jachtopzichters of rijksveld- nauw onderzocht werden als van Ros- ar myn idee s/i zou bezwyken. Maar is J zonderling, als men ziet, met zulke on mensehen te doen te hebben, om iemand ïar te straffen, waar niets op te zeggen aar komt het meest vandaan, dat de laam en ziel er aan wagen? Omdat zij gen van 5 gulden en die dacht van Ros te trekken. Hoe, daar gaf hij niet om, daarom bestreek hij zoo toen dat mis rom kijken zij er zoo nauw naar? Al naar op een dam, dan wordt men als aangemerkt. Dus past op, maar spijt dt toch heel het jachtveld dood gestroopt, eer verbitterd, omdat er zooveel recht- stratfen worden toegepast. Ik althans weten nog geen enkel jong haasje af- iar nu blijft er niet een meer leven op n velen met mij. Het grieft mij, dat ik et betalen zonder eenige poging te heb- snd om te stroopen, alleen, omdat van r 5 gulden zou trekken, zonder de volle zeggen. er de Redacteur, bij voorbaat mijn dank tsruimte mij afgestaan, teeken ik Uw Dw. Dr. JAN VROEGINDEWEIJ. is. 13 Dec. 1904. Openbare vergadering van den der Gemeente Dirksiand op 9 jl. des namiddags 3 are. ter opent de vergadering met gebed. der vorige en die der spoedeischende worden voorgelezen, onveranderd goed- ;eteekend. ;er meent weder opnieuw den treurigen en aanvaarden, de vergadering te moeten uet het verlies van hun lid den heer v. d. ewel de heer van der Sluijs kort lid en e vergaderingen sprak, toch hetgeen hij degelijk was, en het betreurt de plaats en zien. de voorzitter dat hij een degelijk en nensch was voor iedereen, waarmede al temmen en de heer Warnaer den voor- t voor de gesproken woorden, de orde stukken als: ve van ;H. H. Ged. Staten daarbij de richtende van de goedgekeurde veror- brandweer. terugzendende de goedgekeurde reke- •3, met eenige opmerkingen, welke van enis zijn, weshalve beide missieves voor worden aangenomen, is aan de beurt de missieve van H. H. vaarbij wordt teruggezonden de bouw- welke nog ter goedkeuring moet worden omreden er eenige opmerkingen zijn ge- enjheer Inspecteur, en H. H. Ged. St. goedkeuring nog niet kunnen verleenen. er stelt voor op voordracht van B. en opmerking op in alle bestaande zoowel te bouwen woningen vaste trapper» aan iet goed te keuren, aangezien die op te omt voor de ingezetenen, maar wat de betreft hierin te berusten, aangezien loozingen van privaten enz. toch goed zondheid. ege wordt deze verordening opnieuw er deelt mede dat van Z. E. de Min. ien opmerkingen zijn gekomen op de p het heffen van havengeld, en B. en oor de verordening te wijzigen le als schipper meer dan 30 dagen door over- ngen wordt in de haven te vertoeven, door B. en W. zal worden bepaald, en :e ontvanger tegelijk met de kwitantie afgeven, welke den sluiswachter moet andigd. komt aan de benrt de verordening op gsrecht, volgens de nieuwe drankwet, door den Secretaris is voorgelezen, r Warnaer daarin nog op te moeten ,der kerktijden niet magjworden getapt, Drzitter mededeelt dat dit in de politie- ïoet worden bepaald en later op terug :ekomen. ning wordt evenals die op de invor- ceurd. an de orde het vaststellen van borg den gemeenteontvanger, en deelt mede voorstellen dit op denzelfden voet te als hypotheek op een stuk land of na eenige disenssiën wordt besloten, de beurt het benoemen van een ge- ger, maar voor en al eerhier toe over kt de voorzitter de vergadering over n een met gesloten deuren, wat wordt en de heer secretaris eveneens de rlaat. ergadering weder is geopend, wordt het stemmen en werden er uitgebracht op den heer Both, 2 op den heer J. den heer de Bonte, waarom een tweede moet geschieden, waarbij de heer erheid verkrijgt en alzoo is gekozen, orde de termijn te bepalen voor hoe eraing wordt verleend, enl stellen B. en als met de vorige het te honden r de heer Roodzant meent het testel- in rondvraag gebracht bleken er 6 ijn uitgebracht, 3 voor 3 jaar, 3 voor dit punt wordt verdaagd tot een vol- rïng. e verhandelen zijnde wordt de verga an het verhandelde in de Open- Raadsvergadering te Goedereede ioensdag 7 December 1904des 3 ten 7 ure. Ie leden. •rgadering door den Voorzitter is ge- de notulen van 't verhandelde in de /oorgelezen, onveranderd goedgekeurd sziDg gedaan van en voor kennisgeving »ne missive van Heeren Gedeputeerde rovincie, daarbij toezendende een uit- t Koninklijk Besluit, waarbij aan deze rt. 49 der onderwijswet wordt toege- ssidie ten bedrage van f1075,voor elezen een missive van Gedeputeerde 1-Holland, daarbij mededeelendehunne tegen de ingediende begrooting van voor liet jaar 1905 met verzoek, daar* ing dier begrooting tegemoet te komen, e stemmen wordt goedgevonden, ge- ing overeenkomstig de gemaakte be- wijzigen en dienovereenkomstig ter goedkeuring aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie weder aan te bieden. Alsnu wordt niet óéuparige stemmen vastgesteld een staat, model A tot het doen vati betalingen uit den Dost van Onvoorziene Uitgaven, alsmede een staat, model B tot het doen van af-en overschrijving van posten op de begrooting dienst 1904, welke beide staten ter goedkeurig aan H.H. Gedeputeerde Staten zullen worden toegezonden. Wordt op voorstel van Burgemeester en Wethou ders besloten, om aanvankelijk twee urinoirs in deze gemeente te doen plaatsen, waarvan één in de nabij heid van den onderwijzer D. de Koe en één bij de woning van den wagenmaker A. de Yrier. Daarna brengt de Voorzitter ter sprake, om het meubilair, dat zich nog in het Gemeentehuis bevindt, toebehoorende aan Mevr. de Wed. M. Breen, bestaande in een bureau, kachel, stoelen e. d. voor rekening der gemeente over te nemen voor een bedrag ad f 100. Hiertoe wordt besloten. Komt in behandeling een verzoekschrift om ont heffing van den aanslag in den Hoofdei ij ken Omslag dienst 1904, van wijlen Mej. D. J. Zaaijer over een tijdvak van vijf maanden. Hierna wordt tot een beslotene zitting overgegaan, terwijl na heropening éénparig tot inwilliging van het verzoek besloten wordt. Hiervan zal aan reques- tant en den heer Gemeente-Ontvanger kennis wor den gegeven. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. Openbare vergadering van den Baad der Gemeente te den Botnmel op Dinsdag 13 Dec. des. vm. 10 ure. Tegenwoordig 6 ledeü, afwezig de heer Borgdorff. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige worden voorgelezen, on veranderd goedgekeurd en geteekend. Is aan de orde: Het vaststellen volgens de nieuwe drankwet van de verordening op het vergunningsrecht, welke na voorlezing onveranderd wordt goedgekeurd. Eveneens als die op de invordering daarvan. Komen in behandeling de ingekomen stukken: Een {missieve van H. H. Ged Staten daarbij toe wendende een exemplaar van het goedgekeurde raads besluit voor het Lager Onderwijs, waarbij de jaar wedden van het onderwijzerspersoneel wordt bepaald. Een als voren van idem waarbij de begrooting der gemeente dienstjaar 1905 wordt teruggezonden, met eenige opmerkingen, en dat deze weder voor 16 Dec. a*s. moet worden ingediend. H.H. Ged. Staten vinden de uitgetrokken subsidie van f2000,— ten laste van bet Rijk te groot, en dat ■de aanslagen in dezen Hoofdelijken Omslag te min worden genomen. De voorzitter meent dat de aanslagen zoo hoog mogelijk zijn genomen en dat voor het onderwijs nog verschillende uitgaven worden gedaan aan help sters van scholen enz. wat juist de som is waarmee H.H. Ged. Staten de subsidie wenscht te verminde ren, en waarmede dat Collegie misschien niet bekend is, en daarom voorsteld Ged. Staten in dien voege in te lichten. De heer Mijs meent dat deze opmerkingen den raad zijn eigen schuld is, daar men de aanslagen in de H. O. te groot heeft genomen, vooral wat inkoniers in de gemeente betreft, en dat hij zeker weet geen •enkele boer f15,'sjaars van het med schoon over houdt. Hij steld daarom voor er bij te voegen dat de raad bij het bepalen van den aanslag zelfs te hoog is gegaan. Na nog eenige discussiën hieromtrent worden de twee voorstellen in rondvraag gebracht, wordt dat van den voorzitter met 4 tegen 2 stemmen aange nomen. Verder is nog ingekomen een request van den heer •O. van Vliet daarin verzoekende om hooger loon als telefoon- en telegrambesteller, aangezien de werk zaamheden aanvankelijk zijn vermeerderd, en hij nu gemiddeld kan rekenen op 8 uur per dag in den dienst der gemeente te zijn. De voorzitter deelt mede dat voor het bezorgen in de gemeente 5 cent wordt genoten, voor buiten de gemeente, na gelang de afstanden zijn en wat door het Rijk wordt gegeven en bovendien een vast salaris van f 10. De heer Mijs steld voor hem in de vier drukke maanden, 10 cent voor het bestellen in de gemeente te geven en wat door het Rijk wordt gegeven, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Niets meer te verhandelen zijnde wordt de ver gadering gesloten. 13 Dec. 11. Dinsdagavond hield de Landbouwver- eeniging Middelharnis—Sommelsdijk een vergadering te Middelharnis, waar onder meer ook werd bespro ken de ongunstige verhouding van de prijzen, welke verbouwers dit jaar voor hunne suikerbieten hebben ontvangen, (tegenover de prijzen welke fabrikanten voor hunne suiker bedingen. Een verhouding, welke geheel en al ten nadeele van den boer is en alle winsten in de zakken van den fabrikant brengt. Met nadruk werd er op gewezen het feitelyk aan de Boeren zelf ligt, dat zulk een onbillijke toestand bestaat en wel daardoor, dat ze over 't algemeen te slecht zijn georganiseerd en niet genoeg eenparig optreden. Mee het oog op de hoogs prijzen voor welke de fabrikanten nu reeds hun suiker kunnen ver- koopen voor levering najaar 1905, werd door velen aangedrongen op meerdere samenwerking, teneinde weer maar niet als vroeger klakkeloos toe te geven -aan de eischen van fabrikanten op het punt van prijspepaling bij het aanstaande contracteeren als ook bij vaststelling van de tarratie. De hoop werd uitgesproken dat deze belangrijke zaak, welke zoo ingrijpend is voor den geldbuidel der betrokkenen in ialle Landbouwvergaderingen van het eiland zal besproken worden en moge leiden tot eensge zindheid opdat door het stellen {van macht tegenover macht de Boer voor zijne bieten een geld prijs ontvange, geevenredigd aan de waarde van het ar tikel. De tyd voor zulk een optreden is lieden zoo gunstig mogelijk; de rollen zijn omgekeerd. De fa brikanten hebben de boeren meer noodig dan de boer den fabrikant. De prijzen van alle Landbouw- artikelen hebben een wijziging ondergaan, welke zulk een toestand heeft mogelijk gemaakt: daarom han delen nu of nooit. JIIDDELIIAIS i\IS Door het bestuur van het Algemeen Begrafenisfonds alhier, werd deze week aan ieder lid dat f 1,75 per jaar betaalt, een gulden per iid terugbetaald, waardoor onge veer 2600 gulden aan de leden zal worden terugbetaald. "Wegens de dikke mist kwam de stoom boot van hier naar Rotterdam Dinsdag eerst om IOI/2 uur te Rotterdam aan. De Onderneming arriveerde alhier ongeveer om één uur. Naar men verneemt moet laatstge noemde boot nog een kleine aanvaring heb ben gehad. Uit het venster gesprongen. Te Berlijn heeft de 75 jarige Russische Staatsraad Turel ge tracht zichzelf het leven te benemen door zich uit zijn venstor te werpen. Hij woonde sinds eenige jaren te Berlyn. In April werd hij aangetast door een ongeneeslijke oog ziekte, waardoor hij dezen zomer zich niet naar zijn buiten in Tyrol kon begeven. Onverdragelijke pijnen, die hij soms verdu ren moest, maakten hem zenuwziek, en soms had hij hevige koortsaanvallen. Hij werd dag en nacht bewaakt; maar toen Haandag zijn vrouw en het dienstmeisje in een aangrenzend vertrek bezig waren, ter wijl hij zelf zat te ontbijten, stuurde hü zijn bewaker even weg om iets te halen, opende het venster en sprong van een hoogte van twee verdiepingen op de straat. Hij was niet dood, doch geheel bewusteloos, en had eenige diepe hoofdwonden In den namiddag werd hij naar het ziekenhuis vervoerd: zijn toe stand is zeer ernstig. Daags voor dit noodlottig geval heeft een jonge man, die buiten zijn beroepsbezighe den zeer veel deed aan inspannende taal studiën, tengevolge waarvan hij een zenuw ziekte kreeg, die in vervolgingswaanzin ont aardde, in den vroegen morgen, terwijl zijn vader bij hem waakte, zijn bed verlaten en is onder hevige angstkreten eveneens het raam uitgesprongen. Voor de oogen van zijn verschrikten vader stortte hij zich naar beneden. De ongelukkige kwam terecht op een scherpen punt van een ijzeren hek voor het huis. Zóó diep drong de stang in zijn lichaam, dat hij eraan bleef hangen. Ook bekwam hij ernstige hoofdwonden. Toen zijn ouders hem uit dien verschrik- kelijken toestand bevrijd, en hem in het huis binnengedragen hadden, bezweek hij spoedig, onder de handen van twee in allerijl ontboden doktoren. Een laffe daad. Een half dozijn zwanen van het Bois de Boulogne, Parijs, zijn ge storven aan vergif, blijkbaar met boos opzet hun toegeworpen en al de overige kwijnen. Ondanks de verdubbelde waakzaamheid der opzichters heeft men tot nog toe de daders van het laaghartig bedrijf niet kunnen be trappen. Een Russisch oorlogsheldin. De twintig jarige pleegzuster Ludmilia Jakowenko wer den in den slag by Liaojang beide beenen afgeschoten. Nu ligt zij in een hospitaal in het verre Oosten en wacht geduldig tot haar verminkt lichaam genezen zal zijn. Zoover men er toe bijdragen kan, doet iedereen zijn uiterste best om haar lijden eenigszins te verzachtenaltijd staan op een tafeltje bij haar bed bloemen en men zorgt voor de nieuwste boeken. Het eens zoo beeldschoone meisje met lang blond haar en prachtige donkere oogen, is nu geheel vermagerd, doch zij weet zich met waren heldenmoed in haar treurig lot te schikken. „Op 22-jarigen leeftijd ben ik reeds een invalide" zeide zij tot een goeden vriend. „Ik heb nauwelijks het leven gezien, of het is alweer uit. Doch God heeft het zoo gewild, en ik lijd voor myn vaderland". Iemand vertelde haar van de uitstekende kunstbeenen die tegenwoordig gemaakt worden. Een flauw lachje dat aanstonds weer verdween, kwam op haar gezicht. „Och maar ik blyf toch altijd een in valide Het heldhaftige meisje ondergaat alle be handelingen zonder chloroform. Generaal Koeropatkine heeft eigenhandig haar 't Georgekruis voor „dapperheid" op de borst gehecht. Gerechtelijke dwaling. Een treurige ge rechtelijke dwaling is in Italië ontdekt. In 1888 werd op een dorp der provincie Verona een oude man, zekere Grifana die voor ryk doorging, vermoord en vier jon gelieden, de gebroeders Urbani, werden op beschuldiging van een vijfden jonkman, Panarotto genaamd schuldig verklaard aan die misdaad; de jongste, Giovanni, tot 12 jaren en de drie overige broeders; Au gust, Emile en Evangelista. tot levenslan gen dwangarbeid. De gebroeders ontkenden alle schuld: maar Panarotto, die verklaarde dat zij hem tevergeefs tot medeplichtigheid tracht ten over te halen was zoo stellig in zyn verklaring en voerde bewijzen aan van dien aard, dat het gerecht overtuigd werd van hunne schuld. August en Evangelista stierven in het eerste jaar na hun veroordeeling. Giovan ni werd na afloop van zyn straftijd ont slagen. Emile bleef alleen nog in gevan genschap, Maar verleden jaar bekende Panarotto op zyn sterfbed, dat hy de gebroeders Urbani valscheiyk had beschuldigd en dat hy de eenige pleger van den moord was geweest. Ongelukkig werd de bekentenis gedaan aan weinig betrouwbare lieden, zoodat het gerecht er aanvankelijk niets van geloofde. Maar ingevolge een adres der dorpsbewo ners aan den Koning werd toch een onder zoek ingesteld, waarvan de uitkomst was, voet en velen werden ernstig gekwetst. Eenige personen half waaninnig van schrik sprongen over/de communiebank en vlucht ten naar het hoogaltaar, waar de priester ge noodzaakt was het H. misoft'er te onder breken. Toen de kerk nagenoeg ontruimd was, bleken een aantal bezoekers hun hor loges, portemonnaies en andere sieraden kwyt te zijn. De zakkenrollers, dit meenen althans sommigen, moeten de gansche pa niek op touw hebben gezet.. („Tyd.") MIDDELHARNIS. Geboren: Johanna, d. v. Jan Blok, en Johanna Teijl Ferdinand z. v. Jillis Wielaart,[en Cornelia Hendrika Hoek. Gehuwd: Cornelis de Ruiter 23 j., met Jasperina van Gelder 21 j. DIRKSLAND. Geboren: Johanna Maria, d. v. Pieter Leendert van der Wekke en Adriana Bakker. Adrianus, z. v. Aren Meiissant en Maria Johanna Boogert. Johanna Her- mina Jansje, d. v. Gerardus Stevinus Nieuwenhuizen en Jacoba Johanna Labeur. Gehuwd: Leendert Sieling j.m. 29 jr. en Sara van der Baan jd. 26 jr. Overleden: Cornelia Kasteleijn j.d. 9 md. d. v. Cornelis Kasteleijn en Elizabeth van Broekhoven. NIEUWE TONGE. Geboren: Bastiaan, z. v. Leendert Holster en Wil- lemtje Schellevis. Dingeman, z. v. Cornelis van Es en Adriaantje Slinger. GehuwdPieter Cornelis Tijl jm. 18 j. en Neeltje van Driel jd. 18 j. OOLTGENSPLAAT, 7—13 Dec. Geboren: Johanna, d. v. Cornelis Groenendijk en Jobje Neelis. Johanna, d. v. Jacobus Jan Verweij en Maria Elizabeth Robhe. Gehuwd: Anthonij Wouters, j.m. 36 j., en Cornelia van den Berg, j.d. 31 j. Laurens Dirk in 't Veld, j.m. 27 j.. en Antje van den Berg, jd. 28. Overleden: Tona Kroon, 62 j., eclitg. v. Leendert Vermaat. STAD AAN 'T HARINGVLIET 10 December. Geboren: Adriaantje Geertruida dochter van'Jan de Jong en Maria van Sprang. ROTTERDAM, 13 December. Op de veemarkt waren aangevoerd: 43 paarden, 1][veulen, ezels, 1224 magere en 392 vette runderen, 170 vette, 104 nuchtere en 101 graskalveren, 4 schapen of lammeren, var kens, 120 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 35 c., stieren 24 tot 29 c., kalveren 42 tot 50 c. p. */2 kilo. Melkkoeien f 110 a f 230 kalf koeien f 165 a f270 stieren f 70 a f 185 pinken f50 a 100, graskalveren f 25 a f 65, vaarzen f 50 a f 130 alles niager vee; biggen f 6,50 a f 17paarden f 60 a f135. Nuchtere kalveren, {fok- f 14,a f 20,slacht f 6,— a f 9,50.) Wegens den zwaren mist was de aanvoer klein en zeer ongeregeld. Best spoelingvee werd 2 a 3 c. per pond boven noteering verhandeldook de mindere qualiteit werd vlug en duur opgeruimd. Prima kal veren waren reeds op de stallen ver boven markt prijs verkochtmindere soorteu traag. Fok en melkvee met weinig aanvoer en matigen omzet. Mager vee en graskalveren werden goed ver kocht. Op de botermark werden aangevoerd 34/8 en 41/16 vn. en 356 stukken a 1/2 kilo. Prijs le qual. f 58, 2e qnal. f 54. 3e qual. f 50 Per V2 kilo 70 a 75 c. ROTTERDAM 12 Dec. De aanvoer was heden van meest alle artikelen ruim. Tarwe moest opnieuw lager worden afgegeven, van f8,50 A f9,10 uitgezoch te party tjes daarboven. Rogge onveranderd van f 5 a f 5,40. Wintergerst van f7,50 a f 8.Zomergerst f 7,25 a f 7,60. Chevalier f 8,25 a f 8,50. Haver lager f 6.75 A f 7.15. Witte boonen blijven schaars aange boden f 13.75 a f 14.50. Bruine boonen lager f 9.50 a f 10.75. Enkele uitgezochte partijtjes daarboven. Erwten flauw met weinig kooplust! f6.50A f 7.25 Vertrouwde kook iets daarboven. AMSTERDAM, 13 Dec. Aardappelen. De prijzen waren: Friesche blauwe f 2,10 a f 2,20, Zeeuwsche bonte f 2,20 a f 2,30, dito blauwe f 2,20 a f 2,30 Geldersche blauwe f 2,10 A f2,20, Westl. zand-f3, a f 4,—. Pruisische Hamburgers f 3,60 A f 3,90 per hectoliter. OUDE TONGE. 9 December. 1904. Tarwe f 6,50 a f 7,30. Haver 61/2 a 6-V» Ct. kilo. Rogge f 4,70 a f 5,10. Gerst 7 a 7'/2 ct. kilo. Ajuin' f 4,50 a f per 60 K.G. Aardappelen) f 1,50 a f 2,10. Boter 65 ct. p. 5 ons. Eieren 7 ct. per stuk. Predikbeurten op Zondag 18 Dec. 1904. NED. HERV. KERK. Middelharnis, vm. en nm. (doop) Ds. B ruining. Sommelsdyk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Dirksiand, vm. en nm. Ds. Lamniers. Melissant, vm. Ds. Hoedemaker. Herkingen, vm. en nm. Ds. de Stoppelaar. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Ooltgensplaat. vm. en nam. Ds. Verweij. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Eramen. Stad a. 't Haringvl. vm. en nm. Ds. Polhuijs. Middelharnis, Zondagschool, Donderdag 15 December '8 avonds 6,30 uur Ds. Boss, predikant te Ouddorp. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en av. Ds. Steketee. Stellendam, vm. en av. Ds. Koppe. Ouddorp. vm. en av. den heer Basoski. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Dekker. dat aan Ernile Uibani gratie werd verleen Hij wag n0g aan dessert, Sinaïde was reeds in afwachting van het nieuwe proces, waaoor hem opgestaan en uit de kamer gegaan. Ik door de twee overgebleven broeders in hlr0es niet naar kaar, om niet te hooren, dat zij weer Pfir liprqfpld 7-nllftn wnrdpn rSens met Allan het sPel vankaten muis speelde, eer nersteia zuilen woiaen. De oude heer zat aan tafel; hij at laat,B avond8> De ontslagen veroordeelde werd by ziij lamplicht en neergelaten gordynen. Een glas terugkeer door zijn dorpsgenooten zeer hpnkelenden rijnwijn stond voor hem, hij schonk mij telijk begroet en als in triomf ingehaa" °°k.e<?n ,in en noodigde mij wiendelyk een pi«at« J 0 0 laast hem te nemen, terwijl hij onder het spreken Paniek in de kerk. Onder de mis van h,1^ °a*s.chaaI op tafel teIkensde een of andere elf ontstond Zondag in de Domkerk te Ak „Hoe lang blijft juffrouw Sinaïde nog hier?" vroeg een ernstige paniek. Doordien een vro'k na een poos, zonder eenigen aanloop, een toeval kreeg en begon te gillen, ten *9 lachte- ,7,1„Hoor eens, dat is een ongalante vraag, maar ik een der omstanders nog luider om >waneem u jn geheel niet kwalijkwant ik weet Schreeuwde, dachten de menschen, die idat n het kind niet moogt lijden. II meent dat zjj der af zaten, dat er brand was. Plotsel®?n harteloos persoontje is— toegegeven maar wat klonk He kreAt- Rrütitl" Ifr nnfQtnnd nindert u dat? Ik heb ook nooit aan te veel har- Kionk ae Kreet, „ürana nr ontstona telpheid geleden en ik wenech er haar geen over- yselyk gedrang naar den uitgang. ErTloed van." raakten vrouwen en kiuderen onder „Daar is ook niet veel voor te vreezen," zei ik scherp. De generaal lachte weder. 2 hekt 16 aren BOUWLAND i/dGrooten- blokpolder te den Bommel. 85 aren 10 cent. BOUWLAND i/d polder den Bommel te den Bommel. 16 hekt. 66 aren 20 cent BOUWLAND i/d polder de Tille te den Bommel. 2 hekt. 17 aren 90 cent. BOUWLAND i/h Oudeland te Middelharnis. 2 hekt. 10 aren 70 cent. BOUWLAND i/d St. Elizabethspolder te Herkingen, in het logement van A. T. Waare Zoon te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Nog ontvangen voor G. O. 19: van T. R. visscher te M. f 3, Totaal f 1379,52s. C. A. VOGEL. Voor de vele bewijzen van belang stelling bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Be- huwdvader, betuigen wij onzen op rechten dank. Wed. M. DE GAST- Muste. Sommelsdijk, 12 December 1904. Voor de talrijke blijken van deel neming bij het overlijden van onzen geliefden broeder en behuwdbroeder, den heer onzen besten dank. M. J. Keuithof-de Gast. C. J. Kbüithof. Middelharnis, December 1904. De ondergeteekenden, weduwe L. GRINWIS—v. d. WENDE en weduwe C. GROENENDIJK—v. d. WENDE be tuigen hun diepgevoelden dank aan al de gevers en geefsters voor de belang rijke som ten hunnen behoeve bijeen gebracht, na het verlies van hunne echtgenooten in den storm van G Oct. j.l. God zegene hunne gaven! L. Gbinwis-v. d. "Wende. C. Gkoenendijk-y. d. Wende. Ook de commissie van inzameling be tuigt hare erkentelijkheid namens de weduwen aan allen die tot dit doel medewerkten. Namens de Commissie F. de Gidts, predikant. C. A. Vogel, wethouder, voors. der commissie. Goedereede, 8 December 1904. Ondergeteekende be tuigt bij dezen zijn dank aan de Loterij-Commissie voor de prompte uitbetaling van den prijs op zijn nummer gevallen (een stier ter waarde van f 100,-—) bij de laatst plaats gehad hebbende verlo ting te Stellendam. C. D. Ooltgensplaat. BIRKHOFF. (vroeger Rotterdam) is thans gevestigd te 3—1 Dagelijks te consulteeren. GE¥RAAGD tegen 1 Maart a.s. welke tevens is bekend met paard en rij den en aan hetzelfde adres een vet varken TE KOOP. WED. T B REESNEE, Landbouwster, Nieuwe Tonge. als ik" „Mij zich Wij, zijn u 8ertr' een welvarende plaats in Zuid- kat, ■^Holland over te nemen een peuze'2 omnibussen, 1 gesloten rijtuig, 3 beste rij", 'paarden enz. De zaak wordt uitgeoefend geheeop een der drukste vaarten der stoom- ZUinkebooten van Fop Smit en levert een weijjiinkomst van f 40 op. Koopsom f 2000. weljj'Meerdere inlichtingen geeft A.KASLAN- dat iDF.R. Goudsehe Wagenstr. 4. Rotterdam. naïde

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1904 | | pagina 7