Thee I mi l „VOORUIT! TWEEDE BLAD •eeniging i en lijnpillen. Middelharnis en bij lIJER te Dirksland, No. 3 14 Dec 1904 it merk Anker. CHTER Co., 76. OÖicieele Mededeelingen Plaatselijk Nieuws I', voorzien van naam, te bij C. KOOMEN. A. C. A. POOTS. JOH. v.BALLEGOOIJ L. W. ZAAIJER. A. ZUIDIJK. J. SORBER. ON THEE af 1.30 de 5 ons legen alle pijnen door kou met gebruiksaanwijzing n. verkrijgbaar gesteld bij M.gXPEUERl U, PHEUMATIEK A j FeRyOUOHEDEN If in flesschen a 50, 75 en I Apothekers en Drogisten TTEKOAM. ■nis bij A. TEEPE, te DIJKEMA DOORN- [d bij A.G.P. DE VRIES bij A. L. HOBBEL. 1500.000.— 201.339.46 |X, J. M. P. DE JONC- HEUW-BEIJERLAND. kENDORP Jz. leming) op Hypotheek, jke rente, zonder bijbe- tirvoor rente van vee maanden Zl\2 pCt., AANGIFTE TER Inschrijving voor de Milüle. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente MIDDELBARS IS brengen ter kelims van wie het aangaat, en meer bijzonder van de in het jaar 1886 geboien mannelijke personen, ot van hun vader, moeder, voogd of curator, dat bij de Militiewet 1901 {Staatsblad No. 212 van 1901), het volgende is be- ART. 13. Voor de militie wordt ingeschreven 10. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die binnen jhet Rijk, infchet Dnitsche Rijk of in het Koningrijk België verblijf houdt, 20. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Buitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie woonplaats heeft, 3°. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Ryk, in het Dnitsche Rijk of in het Ko ningrijk Belgie woonplaats heeft, 40. ieder mannelijk ingezetene niet-Nederlander, zoo hij op den lsten Januarij van het jaar het 19de levensjaar was ingetreden en niet verkeert in een der bij art. 15 omschreven gevallen. Ingezetene is, voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder 40.: A. de binnen het Rijk verblijf houdende minder jarige niet Nederlander; u. wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voorafgaande achttien maanden in htt Rijk ofj de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelengel heeft; b. van wiens ouders de langstlevende bij zijn of haar overlijden in het hierboven onder a omschre ven geval verkeerde, al verkeert zijn voogd niet in dat geval of al is deze buiten 'slands gevestigd; c. die door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, of die ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en van wien niet bekend is dat hij een voogd heeft, indien hij gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk verblijf gehouden heeft; B. de meederjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voor afgaande achttien maanden in het Rijk of de kolo niën of bezittingen des Rijks in'andere werelddeelen r gehad heeft. Voor minderjarig wordt voor 'de toepassing van t het bepaalde hierboven onder A gehouden hij, die I minderjarig,' is in den zin der^Nederlandsche wet. K Voor meerderjarig wordt voor de toepassing van B het bepaalde hierboven onder B gehouden hij, die S meerderjarig is in den zin van voormelde wet. ART. 14. De inschrijving geschiedt: 1°, van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede lo. zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt en zijn - vader, moeder of voogd aldaar woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of K voogd zoo hy binnen het Rijk verblijf houdt en zijn B vader, moeder, of voogd elders dan binnen het Rijk K woonplaats beeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt; zoo hij door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hij een voogd I heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt; zoo hij in het Dnitsche Rijk verblijf houdt, inde gemeente Amsterdam, zoo hij in het Koningrijk Belgie verblijf houdt, in gemeente Rotterdam 2k van hem, bedoeld in art. 13, eerste zin snede 2o.; zoo zijn vader, moeder of voogd woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd; is de woonplaats van vader, moeder of voogd in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam. is zij in het Koningrijk Belgie, in de gemeente Ro iter dam; So. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zin snede 3°„: zoo hij woonplaats |heeft}ibinnen het Rijk, in de ge meente zijner woonplaats; zoo hij woonplaats heeft in het Duitscbe Rijk, in de gemeente Amsterdam. zoo hij woonplaats heeft in het Koningrijk Belgie, in de gemeente Rotterdam 4°. A. van hem, bedoeld in art, 13, eerste zinsnede lo., indien hij minderjarig is: I zoo hij verkeert in het geval, in de tweede zinsnede van dat artikel onder Aa omschreven, in de gemeente, waar zijn vader, moeder of voogd woon plaats heeft; zoo hij verkeert in het geval, in die zinsnede onder Ab omschreven, in de gemeente, waar zijn voogd woonplaats heeft; is de woonplaats van dezen huiten 's lands, dan geschiedt de inschrijving in de gemeente, waar de minderjarige verblijf houdt; zoo hij verkeert in een der gevallen, in evenbedoel- de zinsnede onder Ac omschreven, in de gemeen te, waar hij verblijf houdt: B. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4"., indien hij meerderjarig is: in de gemeente, waar hij woonplaats heeft. De in de vorige zinsnede als plaats van inschrij ving aangewezen gemeente is die, waar het verblijf of de woonplaats gevestigd is of was op den lsten ianuarij van het jaar, volgende op dat,(waarin de in te schrijven persoon het 18de levensjaar volbragt, tenzij hel iemand geldt, wiens inschrijving te Am sterdam, of te Rotterdam moet geschieden wegens ver blijf of woonplaats onderscheidenlijk in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie. ART. 15. Voor de militie wordt niet ingeschre ven i". de ingezetene niet-Nederlander, die bewijst te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet an de verpligte krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstpligt het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen 2ft. hij, die bewijst in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen verblijf te houdenJof. woonplaats te hebben, al heeft zijn vader, moeder, oogd of curator woonplaats binnen het Rijk. ART. 16. Hij, die volgens art. 13 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, waar volgens art. 14 de inschrijving moet geschieden, aan e (geven tusschen den lsten en den Sisten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de evensjaar volbracht. Bij ongesteldheid of afwezigheid van hem, die •ich ter inschrijving moet aangeven, alsmede in een Ier gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschre- ren, rust de verplichting tot het doen der aangifte: indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, aoeder of voogd; indien het een meerderjarige betreft, die onder uratele gesteld is, op zijn curator. )e verplichting van vader, moeder of voogd geldt ivenwe] slechts zoo hij of zij binnen het Rijk, in iet Duitscbe Rijk of in bet Koningrijk België woon- laats heeft. Behouders de uitzondering hij de volgende zin snede gemaakt, rust de zorg voor het doen der aan gifte uitsluitend op den in te schrijven minderjarige, indien zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk, in het Dnitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie woonplaats heeft; .indien zijn vader of moeder of beidende ouderlijke macht missen; indien hij door zijn vader, moeder of voogd ver laten is; of indien hy ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hij een voogd heeft. Hij, die door de bestuurders, in art. 22 vermeld ter inschrijving moet worden opgegeven of die in dienst bij de zeemacht de marine-reserve en het corps mariniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, is tot het doen van de aangifte niet verplicht. Voor hem of baar, die tot het doen der aangifte verplicht is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelijk gemagtigd. De volmacht blijft onder burgemeesters en wethouders berusteu. De wijze, waarop van de gedane aangifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. ART. 18. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt op nieuw ingeschreven: 10. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar,(volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en voor het intreden van het 21ste levensjaar zijn verblijf binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie gevestigd heeft; 2°. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, jmoeder of voogd na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van diens 21ste levensjaar zijne of hare woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie gevestigd heeft; 30. ieder mannelijk minderjarige, die na den lsten Januarij vau het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hier boven onder 1°. omschreven gevallen verkeert, of wiens vader, moeder of voogd verkeert in een der gevallen, hierboven onder 20. omschreven; 40. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den lslen Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 2iste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie gevestigd of er woonplaats ver kregen heeft; 5U ieder mannelijk meerderjarige die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder 4°. omschreven gevallen verkeert; 6°. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende (op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intre den van het 21ste levensjaar ingezetene of op nieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zin snede van art. 13. Hierbij gelden de laatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving op nieuw moet geschieden en van de verplichting tot het doen van aangifte ter inschrij ving of ter inschrijving op nieuw gelden de eerste zinsnede van art. 14 en de laatste vijf zinsneden van art. 16. De aangifte ter inschrijving of ter inschrijving op nieuw van hen, die volgens de eerste zinsnede van dit artikel moet worden ingeschreven, geschiedt binnen dertig dagen na het verkrijgen ot, werd hij reeds vroeger ingeschreven doch van het register afgevoerd, na het terug erlangen van het Neder landschap of van het ingezetenschap, of na de vesti ging van verblijf of de verging of het verkrijgen van woonplaats binnen bet Rijk, in bet Duitsche Rijk of in Koningrijk België. - De (inschrijving geschiedt in het register betref fende de lichting van het jaar waartoe, de in de eerste zinsnede van dit artikel bedoelde persoon volgens zijnen leeftijd behoort. ART. 166. Met boete van ten minste vijftig cents en ten hoogste f100 wordt gestraft de overtreding van de artt. 16, 18 en 22' Zij, die ingevolge bovenstaande wetsbepalingen in deze Gemeente voor de militie moeten worden in geschreven, moeten mitsdien hiertoe bij ben, Bur gemeester en Wethouders ter Gemeentesecretarie, tusschen den lsten en den 31sten Januarij 1905 wor den aangegeven, met overlegging van een kosteloos verkrijgbaar uittreksel uit de geboorte-akte van den in te schrijven persoon indien deze elders is geboren. Voor het ontvangen van de aangifte zal meer be paald zitting worden gehouden op Dinsdag, den lOden Januarij 1905 des voormiddags te 10 uren. Men wordt verzocht, zich zooveel mogelijk op dat tijdstip tot het doen der aangifte ter Gemeentesecretarie aan te melden. Gedaan voor de tweede maal t2 Middelharnis, den 12sten December 1904. De Burgemeester en Wethouders voornoemd. De SecretarisDe Burgmeester, NIJGH. ULBü J. MIJS. Zitting van den Militieraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Jlidilellmrnis maken bekend, dat de zitting van den militieraad voor deze gemeente zal worden gehouden op Vrijdag, den 16 December aan staande, des voormiddags te 10 uren, te Dirksland in het Raadhuis. Voor den Militieraad moet verschijnen, de loteling die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteld heid of gebreken of wegens gemis van de gevorderde lengte. Tevens worden de belanghebbenden er uitdrukke lijk op gewezen, dat de opgave van eene reden van vrijstelling tijdens de aangifte ter inschrijving voor de militie of bij de loting, alsmede het doen opma ken en bij den Burgemeester inleveren van de noo- dige bewijsstukken tot het bekomen van vrijstelling om eene andere reden dan lichamelijke ongeschikt heid of gemis van de gevorderde leDgte, hem die vrijgesteld wenscht te wo-den, niet ontslaat van de verplichting om bij den Militieraad de reden van vrijstelling in te brengen, hetgeen in elk geval bij dit college moet worden gedaan op bovenvermeld tijdstip. Middelharnis, den 6 December 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. MIJS. Buitenhaven .tfirfdelharnls. Bij het afdeelingsonderzoek van het wets ontwerp tot overdracht en overneming in beheer en onderhoud, bü het rijk, van de Buitenhaven te Middelharnis, werd gevraagd of er onderhandeld wordt tusschen Zuid- Holland en Middelharnis omtrent het onder houd van de haven, voor zoover dit in het vervolg niet zal komen voor rekening van het rijk. In dat geval was het misschien wenschelijk den uitslag dier onderhandelin gen af te wachten alvorens dit wetsontwerp te behandelen. Sommige leden hadden ernstige bedenking tegen de toekenning aan het rijk van de bevoegdheid om politiebepalingen, tendori hebbende de verzekering van het veilig ver keer in het in beheer en onderhoud van het rijk overgaande gedeelte der Buitenhaven, vast te stellen, zy het dan in overleg met B. en W. Men achtte dit in strijd met de wet van 28 Pebr. 1891, tot vaststelling van bepalingen betreffende 'srijkswaterstaats- werken. Eenige leden spraken den wensch uit, dat het politiereglement voor de tramweghaven zoodanig zal worden samengesteld, dat aan de veerbooten van de Rotterdamsche tram wegmaatschappij niet t.e veel voorkeur zal worden geschonken. MIDUELIIAKNIS. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat door de vischsloep „Toekomst", schipper J. de Waard, alhier thuisbehoorende in ruim 5 weken de somma van ruim f5000 is besomd. Benoemd tot onbezoldigd rijksveld wachter J. Peeman, uit deze gemeente, ten dienste voor het vischwater van zijn vader. Bij de Ned. Hervormde gemeenteztjn herkozen tot ouderling, den heer J. van dei- Baan en tot diaken, de heer J. Boeter. Op het laatst dezer week zal het sta len loggerschip Vlaardingen 182 van Vlaar- dingen naar hier worden overgebracht, om het in gereedheid te brengen tot uitoefening der beugvisscherij. De heerK. J. Meijer zal als boekhouder optredenterwijl de beman ning uit personen van Middelharnis zal bestaan. H. Dupré zal als schipper optreden. J-l. Zaterdagvoormiddag had de tim merman T. van Heemst uit Sommelsdijk, werkzaam aan het kerkgebouw alhier, het ongeluk zich zoodanig met een dissel in zijn been te hakken, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, Toen S. de Ruiter uit Rotterdam, schipper op een logger, thuis behoorende te Vlaardingen, dien tot de beugvisscherij in gereedheid trachtte te brengen en daar voor het noodige personeel uit deze gemeen te had aangeworven, zag hij zich genood zaakt, met dat werk te eindigen, doordat de Vlaardingsche visschers hem daarin beletten dat werk verder ten uitvoer te brengen. Tegen M. van der V. uit S. is proces verbaal opgemaakt wegens mishandeling van een vrouwspersoon. Maandag jl kwam schipper P.M. van Zwartewaal alhier, om volk te werven voor een vischsloep voor een Reederij uit Am sterdam, om voor dezen winter ook ter beug visscherij naar de Noordzee te gaan, het viel hem niet moeieljjk om zich van een goed personeel te voorzien. Door „Dorcas" is in 1904 uitgereikt aan 92 behoeftige. 18 bovenrokken, 9 onderrokken, 2 brui ne wollen rokken, 5 banen of halve rok ken, 10 wollen dekens, 2 spreien, 23 lakens, 24 vrouwenhemden, 4 mannenhemden, 3 vrouwenbroeken, 3 mannenonderbroeken, 4 pilow broeken, 2 gestreepte broeken, 18 schorten, 3 borstrokken, 3 hemdrokken, 4 boezeroenen, een half pak sajet, 2 roode hemden, 2 mannenonderpakken, 2 flanel len hemden, 2 keuvels, 4 witte sloopen, 25 el geel katoen, 10 el dimet. De volgende vischsloepen zijn gedurende de laatste week te IJmuiden binnengekomen met een besomming van schip schipper besom. Anna L. Koster f 1485 Voorlichter M. den Braber 1245 Zeemeeuw J. de Koning 1000 Vertrouwen C. v. d. Hoek 740 Naar wij uit goeden bron vernemen zullen de Heer en Mej. Vletter met mede werking van den heer A. van der Stap, ba ritonzanger te Delft, tegenwoordig een der beste zangers van ons land, een Concert geven in de zaal van den heer Spee. Wij hopen, dat dit concert, dat stellig aan de hoogst te stellen eischen zal vol doen, een flink succes mag hebben. SOMMELSDIJK. Tot regent van het Burge- ljjk Armbestuur en Weeshuis is herbenoemd de heer G. Joppe, Dz. en in plaats van wjjlen den heer M. de Gast is benoemd de heer J. Slis, die op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als Boekhouder Kassier van ge noemd Armbestuur. Jongelieden, welke in het jaar 1S86 ge boren zijn, kunnen zich tusschen 1 en 31 Januari ek. ter Secretarie aanmelden, ter inschrijving voor de Nationale Militie. Daarvoor zal bepaald meer zitting gehou den worden op Maandag 16 Januari 1905, des voormiddags 10 uur. Met ingang van 1 Januari 1905, is op zjjn verzoek aan den heer Jb Slis alhier, eervol ontslag verleend als boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis alhier. Door den Raad dezer Gemeente is het huis gemerkt A no. 378, het zoogenaamde klompenhok, onbewoonbaar verklaard. De heer J. C. de Gast alhier is in de plaats van zijn vader, met algemeene stem men benoemd tot Gemeenteontvanger al hier- Mededingers naar deze betrekking waren de heeren D. Joppe en P. Mast. De kerkeraad der NedHervGe meente alhier roep solicitanten op naar de vacante betrekking van boekhouder der Diaconie van gemelde Gemeente. Zy die hiervoor in aanmerking willen komen moe ten lidmaat zün der Herv. kerk alhier en in staat tot het stellen van een borgtocht, Het gebouwtje staande achter het ge meentehuis alhier, is tot uitdeeling van warme spüzen, voor den tijd van vijf jaar verhuurd voor de som van20gld. per jaar. Aan de gezusters Vis helpsters in de Bewaarschool alhier, zal evenals vorige ja ren een gratificatie van 10 gulden worden verstrekt. Door de Rykspolitie Koppenhol en van Rossum, is tegen C. H. en S. K. alhier, proces verbaal opgemaakt wegens jaebtovertreding. Door den Heer P. Kastelein, slijter en winkelier alhier, is vergunning aangevraagd voor het verkoopen van sterkendrank, voor het gebruik elders dan ter plaatse van ver koop. De Regenten van het Burgelijk Arm bestuur en van het Weeshuis, roepen tegen 1 Januari 1905, sollicitanten op, naar de be trekking van boekhouder en kassier van voornoemde administatie, tegen eene jaar wedde van 180 gld. DIRKSLAND- Woensdag 11. werd door den rijksveldwachter Elenbaas en den onbezol digd rijksvellwachter J. Noordy'k alhier procesverbaal opgemaakt tegen L. v. d. G wegens jachtovertreding. De zitting voor den militieraad zal al hier worden gehouden op het Gemeente huis op Vrydag 16 December voorm. 10 uur Voor liefhebbers van postduiven, die in het volgend jaar bij de militie zullert wor den ingeiyfd, bestaat de mogelijkheid om te worden opgeleid en aangesteld tot Ver zorger bij den Rykspostduivendienst. MELISSANT- Toen zekere T. O. metSint- Nicolaas zyn meisje huiswaarts bracht, had hij het ongeluk te water te geraken, wat voor den verhitten feestvierder een verkoe lend bad opleverde. In November jl. viel er over 14 regen dagen 79 mM. regen, tegen 82,5 mM. over 19 regendagen in November 1903. „H." De zitting van de Militieraad zal voor deze gemeente worden gehouden op Vrydag 16 Dec. a.s. des voormiddags te 2 ure in het raadhuis te Dirksland. Bij publicatie worden de ingezetenen gewaarschuwd tegen het wegnemen van grint, bestemd voor de wegen en voetpaden alhier. Dezei dagen kwam by den HeerS. d. B. nog een kip met 10 jonge kuikens te voorschijn uit eenig struikgewas. Dit is reeds de derde keer dat dezelfde kip, in dit jaar, een koppel kuikens ter wereld bracht. Met Slnt-Nicolaas Ziet men heel veel raars, Eenige drinkers van 't Schiedammer nat Waren gezaamlyk hier op 'tpad. Zich vergrypen aan-een Eva's telg Scheen voor hen niet erg, Al was zy een van 't zwak geslacht Verweerde zij zich toch met kracht. En waren d' aanvallers nog zoo kloek Zij wierp hen tegen d' aarde neer Dat koste nog de knieën van „zyn" broek Wat hun waarschuwd voor een volgenden keer. Stryd daarom tegen de sterke drank Dan biyven zulke daden uit ons land. HERKINGEX- De zitting van den Militie raad voor deze gemeente zal gehouden worden te Dirksland op het gemeentehuis op Vrydag, 16 December a.s. des voor middags te 10 uren. Door stemgerechtigden der Neder- duitsche Hervormde gemeente alhier is tot diaken gekozen de heer A. Breur. Toen j.l. Maandag D. Bruynemetzyn petroleumkar van het paadje, dat naar zyn woning leidt, af wilde ryden, had hy het ongeluk daarmede van een steilen dyk af te tuimelen, waardoor zyn wagentje byna totaal verbvyzeld werd. Aan het petroleum vat kwam geen schade, terwijl de hond, die onder de kar liep, het er ook heelhuids afbracht. Door den Raad dezer gemeente is in zyne vergadering van den 9 December j.l. opnieuw vastgesteld de verordening op het vergunningsrecht, alsmede de verordening regelende de wyze van invordering dier belasting. By den Gemeenteraad alhier is een verzoekschrift ingekomen, waarby reques- tanten verzoeken, de naar hunne woningen loopende paadjes in behoorlijken staat te brengen. Door den feilen wind van verleden week, werd een boom in de plantage „De Dolphijn" uit den grond gerukt. Het aantal jongelieden, dat zich heeft aangemeld tot deelneming aan het in Ja nuari a.s. te Middelharnis te houden onder zoek ter verkryging van een bewijs van

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1904 | | pagina 5