Landbouwcrediet, Papieren Zakken A. A. Regensburg, Vitello Margarine. KORENZAKKEN Zoek Uw voordeel! Harry's Poultry-fflea BEITELS' VEEKOEK- en MEELFABRIEK. Amsterdam 3. D. BINKEDRST-ZAA1JEB, j. J. NTPIUS, MOZES DE HAAS, Vleesck- en Worst-Snijmachine C E Brandwaarborg-Maatschappij Koning Boeke D. Slager, Middelharnis Springbeer Landbouw Advertentie n. A. PALINGDOOI), -9 Koop dan: Haasjes onovertrefbaar machinaal gesneden, Rookvleesch, Sausyse de Bologiie, Blok-, Knak- of Boterham worst. Rookvleesch Sausyse de Bologne Blokworst Boterhamworst Knakworstjes 20 Cent per ons. 22 14 12 20 Cent per paar Noordhollandscii Alkmaar, Hoorn, Delft, DEN HAAG. Mr. A. MIJS, J. C. de Vos, Middelharnis Tandarts. Den Haag. Laan van Meerdervoort 157. eersten Donderdag van iedere maand Wed. P. ROOIJ, Y eerenbedden, Kapokbedden, Machinaal stoomen ra Bedden. Dekens, Spreien, Matrassen. Manufacturen en Wollen Ondergoederen. H.H. Kippenhouders. 1 met loodje: 1 met loodje: TE ZAANDIJK 'C. MOELIJKER, Wagenmaker, Sommelsdyk. Boekhandel, Dirkslani Plaatsing van ad ver ten tién Schrijf, Teeken- en SchooMNfta. BOERENLEENBANK MIDDELHARNIS. Het goedkoopste adres voor Prijzen van af 3V/2 cent. Beervarken. Kunst-Tandei\ J. T. ORTH ZONEN, Onvoorzichtige jongens. Men schrijft aan de Asa. Ct. uit Lutten a. d. Dedeinavaart dd. 7 Dec. Kinderen hebben de verkeerde gewoonte achter een voortrijdenden wagen aan te loopen Dit had vanmorgen het jongentje J. K. bijna het leven gekost. Met zijn vieren achter zoo'n wagen loopende en hangende, raakte hij tusschen het rad en do wagen bekneld. Hij kon eerst bevrijd worden, toen liet rad verwijderd was De omstanders meenden dat hy sterven zou. 't Bleek echter, dat hij bewusteloos was. Weer bijgekomen, werd hij met den wagen naar huis gevoerd en werd dadelijk geneeskundige hulp inge roepen. Het hoofd en de borst moeten het meest geleden hebben. Se straatroof te Sordt. Nader verneemt de D, C., dat de dienstbode A. J., verdacht van ■den bekenden straatroof aan de Glasblazers- vest te Dordrecht, door de justitie in voor- loopige hechtenis is gehouden, maar hare beide medeplichtigen weer op vrije voeten zijn gesteld. Sector p. p. c. Bij den winkelier O. P. te Prinsenhage bij Breda, is 's nachts de waak hond gestolen, 's Morgens vond, naar de „N. Ct." meldt, de eigenaar den ketting, waaraan de hond had vastgelegen, netjes op gerold en daarop een briefje„Hector p. p.c. 'Een dief die berouw kreeg. Eenige dagen geleden had een behoeftige weduwe, wo nende op de grens der gemeente Barne- veld, haar varkens verkocht en hoopte met het hiervoor ontvangen geld haar schulden te betalen. Zorgvuldig had zy haar schat, ten bedrage van f200, in haar kabinet opgeborgen. Toen zy dit echter den vol genden dag opensloot, bleek het geld ver dwenen te zijn, In de stille hoop het nog terug te zullen vinden, werd in tegenwoordigheid der buren de geheele kast leeggehaald, doch het geld was en bleef weg, Wie beschrijft echter hare verrassing en vreugde, toen zij een paar dagen later? liet geld in het kabinet op dezelfde plaats terugvond, waar het te voren gelegen had, Volgens verklaring der weduwe moet het geld gestolen geweest en later weder terug gebracht zijn, Een slachtoffer der St. Nicolaaspret. De Sinterklaasdrukte heeft te Steenwijk een -offer geeiscüt. Zekere K een bejaard onge huwd persoon, die wat lang en onder het gebruik van sterken drank aan de pret had deelgenomen, is huiswaarts keerend van -den gladden wal in de gracht gegleden, Na uren lang zoeken, vond zijn broeder giste ren ochtend zijn lijk. Rust na den Arbeid. Wanneer de herfst voorbij en de winter In het land is, dan is het voor den land bouwer een tyd van rust. Het land is ge deeltelijk bezaaid of ligt gereed tegen het voorjaar. De boer kan dus kalm zijn pijpje rooken aan den haard. Maar hy kan ook nog wat anders doen. Hy kan nadenken over het afgeloopen jaar en plannen ma ken voor het volgende. Hy kan zijn eigen hoeve en de opbrengst ervan vergelijken met die van zijn buurman, met die van andere boeren uit den omtrek. „Zou het waar zijn", zoo kan hy zich afvragen, „zou het waar zyn, dat buurman alleen door de Peru-Guano die hy gebruikt, zulke goede oogsten trekt? Zou het waar zijn, als ik eens meer geld voor bemesting uitgaf, dat ik mijn land dan kan dwingen nog meer op te brengen Zulke vragen kan hij zich stellen en hy kan ze zich ook beantwoor den. Immers door berekening en vergelij king met anderen kan hij inzien, dat het niet genoeg is zijn land te bewerken en den stalmest, dien men maakt, over de te bebouwen landerijen te verdeelen, doch dat het in den tegenwoordigen tijd noodzake lijk is. het land te dwingen tot de hoogste opbrengsten en dat dit alleen kan door vol doende bemesting. Hy zal dan gaan begrij pen, dat het niet hetzelfde is, welken mest men neemt, doch dat het wel degelijk nood zakelijk is, dat men vooruit overtuigd is van de goede hoedanigheid der meststof. En dat kan men zyn, als men zijn land bemest met echte Peru-Guano. Wie in den winter begint met zich tegen het volgende voorjaar een voldoende hoeveelheid echte Peru-Guano aan te schaffen, heeft zijn rust tijd het best besteed. Voor het leveren van Uurwerken, Barometers, Thermometers, Electrische schellen, Nummerborden, Telefoons, Elementen, geleiding-draad, Contacten enz. Zoomede reparatie aan Uurwerken en op het gebied van Eiectricitelt hier boven vermeld, houdt ondergeteekende zich aanbevolen. Hoogachtend, Uw dw. dnr., Oostelijk 333, Sommelsilijk Getrouw aan mijn beginsel om geen kosten of moeite te ontzien, waar het geldt mijne clientele zoo netjes mogelijk, naar de eischen des tijds te bedienen, heb ik mij' een van Berkei's Patent aangeschaft, waardoor ik in staat ben om zonder prijsverhooging worst, rookvleesch enz.desverlangd op Vo millimeter dikte gesneden te leveren. Hel machinaal gesneden rookvleesch en worst heel't dit voor, dat de smaak veel lekkerder en in 't gebruik oneindig voórdeeliger is. Heb ge dus visite. Heb ge een feestje Of een partijtje Winteruichlje's of Winternevers. OP m f=a cx3 ï=J j=-< P" 5=3 cz=> <3-P V) 3-2 SOMMELSDIJK Aanbevelend, Kapitaal Een Miliioen Gulden. De VENNOOTSCHAP verleent Credie- ten, neemt g-elden in deposito, koopt en verkoopt effecten en coupons, sluit beleeningen en prolongatiën en verricht verder alle werkzaamheden tot het Kas siersvak. behoorende. Staat op 31 December 1903. Loopende Gredieten f 2.724.351,65 Deposito's- 931.662,41 Reserve- 136.024,17 J. F. MOENS, Directeur. Agent voor Middelharnis en omstreken ^roc-u.reia.r. voor Winkeliers, Bakkers enz., bij elke hoeveelheid en tegen de minste prijzen, steeds verkrijgbaar bij 26—11 Is op den te consulteeren in het Hotel MEIJER te Middelharnis, voor alle Mondziekten en het plaatsen van Kunsttanden. A A "RTR A ISTIEZ van bet Departement bUddLAeUuaml» mxx. Som m alndUJ k. der UeeteehmppH M Wmt H* 'I Algemem. De bank neemt gelden op tegen S rente *s Jsars. Gelegenheid tot Inbreng en terugbetaling v*a gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Doo- derdag van 9—12, benevens Maandagavond van 3-7 nnr, ten kantore van den Thesaurier-Bosk, boader O. KoLff A-Om. Oostdijli, Middelharnis levert tegen concurreerende prijzen: met peluw en twee kussens, twee-persoons, blauw gestreepte tijk 8/4, gevuld met 54 pond prachtige veeren, vanaf f 34,—. Een 9/4 als boven, gevuld met 63 pond veeren, vanaf f 37,50. met peluw en twee kussens, tweepersoons voor f 20,— en hooger. Alles a contant, verzending franco door geheel Flakkee. Levering van Tevens ruim gesorteerd in Wilt gij in den Winter Eieren van uwe kippen hebben, denkt er dan om ze thans goed te voeren en geeft ze des morgens de beste Ochtendvoeders die veel Vleesch en Vet bevatten, namelijk: of Controle Rijksproef stations. Harry's Controle Poultry- Rjjksproef- Meal. stations. en gij zult billijker voederen en het gewensehte succes verkrijgen. Let vooral op Loodje en Fabrieksmerk. Uitsluitend verkrijgbaar bij en bij de Wederyerkoopers in de meeste plaatsen, die op aanvraag worden opgegeven, met inzending van gratis Brochure. verzekert Roerende en Onroerende Goederen tegen een zeer billijke premlat Verwaarborgd Kapitaal 25 Maart 4904, f 47.098.508. Agent voor SOMMELSDIJK en Omstreken Levering van alle Binnen- en Boitenlandsehe in alle couranten. HANDEL UN STEEDS VOORRADIG Poeticegel-, Portret-, 4 PoSsfo- es Prle/AaartaUwme. Xier&hoelten en Bijbels, enz. enz. Sigaren- en Sigaretten. MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK. De bank leent gelden aan leden tegen 41/2 °/0 'sjaars. Ze neemt gelden op tegen 3%'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dage lijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Woensdagavond van 68 uur ten kantore van den kassier J. C. DE GAST te Sommelsdijk. TX^Ixiiseliers. vraagt Inlichtingen adres Bij ondergeteekende is disponibel een uitmuntend model, waarvan de Vader is geweest, den bij den Land bouwer K. VAN ES onder Middelharnis in 1903 gestationeerden Beer, en de Moeder van gekruist Hollandseh ras. Nieuwe Tonge, November 1904. 13-3 B. VERWEIJ. van af f 2 per tand, f 40 per gebit. Plaatsing der Kunsttanden zonder pijn, met en zonder gehemelteplaat. Tandarts Leuvehaven W. Z. U, en Schiekade O. Z. 240. Rotterdam.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1904 | | pagina 3