„Y00RU1T! TWEEDE BLAD No. 2 7 Dec 1904 Officieele Mededeelingen Plaatselijk Nieuws 5 AANGIFTE TER Inschrijving; voor de Militie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente MIDDELHAR.MS brengen ter kennis van wie het aangaat, en meer bijzonder van de in het jaar 1886 geboren mannelijke personen, of van hun vader, moeder, voogd of curator, dat bij de Militiewet 1901 {Staatsblad No. 212 van 1901), het volgende is be paald ART. 13. Voor de militie wordt ingeschreven: ïo. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België verblijf houdt, 20. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Ryk of in het Koningrijk Belgie woonplaats heeft, 3°. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Kijk, in het Dnitsche Rijk of inhetKo ningrijk Belgie woonplaats heeft, 40. ieder mannelijk ingezetene niet-Nederlander, zoo hij op den lsten Januarij van het jaar het 19de levensjaar was ingetreden en niet verkeert in een der bij art. 15 omschreven gevallen. Ingezetene is, voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder 40.; A. de binnen het Rijk verblijf houdende mindei- jarige niet Nederlander; a. wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk ofj de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen gehad heeft; b. van wiens ouders de langstlevende bij zijn of haar overlijden in het hierboven onder a omschre ven geval verkeerde, al verkeert zyn voogd niet in dat geval of al is deze buiten 'slands gevestigd; c. die door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, of die ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en van wien niet bekend is dat hij een voogd heeft, indien hij gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk verblijf gehouden heeft; B. de meederjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voor afgaande achttien maanden in het Rijk of*de kolo niën of bezittingen des Rijks injandere werelddeelen gehad heeft. Voor minderjarig wordt voor 'de toepassing van het bepaalde hierboven onder A gehouden hij, die minderjarig' is in den zin dergNederlandsche wet. Voor meerderjarig wordt voor de toepassing van hët bepaalde hierboven onder B gehouden hy, die meerderjarig is in den zin van voormelde wet. ART. 14. De inschrijving geschiedt: 1°. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 1°. zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder of voogd aldaar woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd zoo hy binnen het Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder, of voogd elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt; zoo bij door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet békend is dat hij een voogd heeft, in de gemeente, waal hij verblijf houdt; zoo hij in het Duitsche Rijk verblijf houdt, in de gemeente Amsterdam zoo hij in het Koningrijk Belgie verblijf houdt, in gemeente Rotterdam', 2°. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zin snede 2°.: zoo zijn vader, moeder of voogd woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd; is de woonplaats van vader, moeder of voogd in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam. is zij in het Koningrijk Belgie, in de gemeente Rotterdam 3°. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zin snede 3°. zoo hij woonplaats fheeftfóbinnen het Rijk, in de ge meente zijner woonplaats; zoo hij woonplaats heeft in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam. zoo hij woonplaats heeft in het Koningrijk Belgie, in de gemeente Rotterdam-, 4°. A. van hem, bedoeld in art, 13, eerste zinsnede 4o., indien hy minderjarig is: zoo hij verkeert in het geval, in de tweede zinsnede van dat artikel onder Aa omschreven, in de gemeente, waar zijn vader, moeder of voogd woon plaats heeft; zoo hij verkeert in het geval, in die zinsnede onder Ab omschreven, in de gemeente, waar zijn voogd woonplaats heeft; is de woonplaats van dezen buiten 's lands, dan geschiedt de inschrijving in de gemeente, waar de minderjarige verblijf houdt; zoo hij verkeert in een der gevallen, in evenbëdoel- de zinsnede onder Ac omschreven, in de gemeen te, waar hij verblijf houdt: B. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4°., indien hij meerderjarig is: in de gemeente, waar hij woonplaats heeft. De in de vorige zinsnede als plaats van inschry- ving aangewezen gemeente is die, waar het verblijf of de woonplaats gevestigd is of was op den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat,fwaarin de in te schrijven persoon het 18de levensjaar volbragt, tenzij het iemand geldt, wiens inschrijving te Am sterdam of te Rotterdam moet geschieden wegens ver blijf of woonplaats onderscheidenlijk in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie. ART. 15. Voor de militie wordt niet ingeschre ven lo. de ingezetene niet-Nederlander, die bewijst te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan de verpligte krygsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstpligt het beginsel van wederkeerigbeid is aangenomen; 2o. hij, die bewijst in de koloniën of bezittingen des Rijks in^ andere werelddeelen verblijf te houdenjof woonplaats te hebben, al heeft zijn vader, moeder, voogd of curator woonplaats binnen het Rijk. ART. 16. Hij, die volgens art. 13 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, waar volgens art. 14 de inschrijving moet geschieden, aan te fgeven tusschen den lsten en den 31sten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht. Bij ongesteldheid of afwezigheid van hem, die zich ter inschrijving moet aangeven, alsmede in een der gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschre ven, rust de verplichting tot het doen der aangifte: indien het een minderjarige betreft, op zyn vader, moeder of voogd; indien .het een meerderjarige betreft, die onder curatele gesteld is, op zyn curator. De verplichting van vader, moeder of voogd geldt evenwel slechts zoo hij of zij binnen het Ryk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België woon plaats heeft. Behoudens de uitzondering bij de volgende zin snede gemaakt, rust de zorg voor het doen der aan gifte uitsluitend op den in te schrijven minderjarige, indien zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie woonplaats heeft; indien zijn vader of moeder of beiden de ouderlijke macht missen; indien hy door zyn vader, moeder of voogd ver laten is; of indien hij ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat bij een voogd heeft. Hy, die door de bestuurders, in art. 22 vermeld ter inschrijving moet worden opgegeven of die in dienst bij de zeemacht, de marine-reserve en het corps mariniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande of by de koloniale troepen, is tot het doen van de aangifte niet verplicht. Voor hem of haar, die tot het doen der aangifte verplicht is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelijk gemagtigd. De volmacht blijft onder burgemeesters en wethouders berusteu. De wijze, waarop van de gedane aangifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. ART. 18. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt op nieuw ingeschreven: 10. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar,jvolgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar zijn verblijf binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkryk Belgie gevestigd heeft; 2°. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, jmoeder of voogd na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van diens 21ste levensjaar zijne of hare woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie gevestigd heeft; 3°. ieder mannelijk minderjarige, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dal, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hier boven onder 1°. omschreven gevallen verkeert, of wiens vader, moeder of voogd verkeert in een der gevallen, hierboven onder 2°. omschreven; 40. ieder minderjarig maDnelijk Nederlander, die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 2lste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkryk Belgie gevestigd of er woonplaats ver kregen heeft; 5U ieder mannelijk meerderjarige die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder 4°. omschreven gevallen verkeert; 6°. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende |op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intre den van het 21ste levensjaar ingezetene of op nieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zin snede van art. 13. Hierbij gelden de laatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving op nieuw moet geschieden en van de verplichting tot het doen van aangifte ter inschrij ving of ter inschrijving op nieuw gelden de eerste zinsnede van art. 14 en de laatste vijf zinsneden van art. 16. De aangifte ter inschrijving of ter inschrijving op nieuw van hen, die volgens de eerste zinsnede van dit artikel moet worden ingeschreven, geschiedt binnen dprtig dagen na het verkrijgen of, werd hij xeeda-vroeger ingeschreven doch van het register afgevoerd, na het terug erlangen van het Neder landschap of van het ingezetenschap, of na de vesti ging van verblijf of de ve-t'ging of bet verkrijgen van woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in Koningrijk België. De (inschrijving geschiedt in het register betref fende de lichting van het jaar waartoe, de in de eerste zinsnede van dit artikel bedoelde persoon volgens zijnen leeftijd behoort. ART. 166. Met boete van ten minste vijftig cents en ten hoogste f100 wordt gestraft de overtreding van de artt. 16, 18 en 22- Zij, die ingevolge bovenstaande wetsbepalingen in deze Gemeente voor de militie moeten worden in geschreven, moeten mitsdien hiertoe bij hen, Bur gemeester en Wethouders ter Gemeentesecretarie tusschen den lsten en den 31sten Januarij 1905 wor den aangegeven, met overlegging van een kosteloos verkrijgbaar uittreksel uit de geboorte-akte van den in te Bchrijven persoon indien deze elders is geboren. Voor liet ontvangen van de aangifte zal meer be paald zitting worden gehouden op Dinsdag, den lOden Januarij 1905 des voormiddags te 10 uren. Aren wordt verzocht, zich zooveel mogelijk op dat tijdstip tot het doen der aangifte ter Gemeentesecretarie aan te melden. Gedaan voor de eerste maal te Middel harnis, den lsten December 1904. De Burgemeester en Wethouders voornoemd. De SecretarisDe Burgemeester NIJGH. ULBO J. MIJS. Voorbereidend 'Militair Onderricht. Onderzoek ter verkrijging van een bewys van voor geoefendheid. De BURGEMEESTER der Gemeente Middelharnis brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de maand Januari as., ten overstaan vaneeneMilitaire Commissie, een onderzoek zal plaats hebben ter ver krijging van een bewijs van voorgeoefendheid. Aan dat onderzoek mogen deelnemen lo. de lotelingen, die in aanmerking komen om in het volgend jaar bij de militie te worden ingelijfd; 2o. de tot korte oefening ingelyfde lotelingen in het genot van uitstel van eerste-oefening, die hun vroeger verkregen bewijs van voorgeoefendheid wenschen opnieuw te verwerven, ten einde daardoor aanspraak te verkrijgen op verlenging van dit uit stel, en 3o. de jongelieden, die het vereischte militair getuig schrift wenschen te verwerven om eene verbintenis te kunnen aangaan bij het Reservekader der Infanterie, der Vesting-Artillerie of der Genie. De lotelingen hiervoren onder lo. genoemd, kunnen bij het onderzoek drieërlei bewijzen van voorge oefendheid behalen, te weten: het bewijs van militaire bekwaamheid; het bewijs van lichamelijke geoefendheid of het bewijs van militaire bekwaamheid én lichame lijke geoefendheid. Bedoelde lotelingen, die een dezer bewijzen hebben verworven, worden, op hunne aanvrage, ingelijfd bij het korps en geplaatst in het garnizoen hunner keuze, voor zoover zij daartoe geschikt zijn en dit met de belangen van den dienst is overeen te brengen. Bezitters van het in de derde plaatsgenoemde bewijs hebben daarby den voorrang boven hen, die een der beide eerstvermelde bewijzen verwierven. De houders van het in de derde plaatsgenoemde bewys hebben daarenboven aanspraak om vóór anderen in aanmerking te komen voor inlijving tot korte oefening (vier maanden). Alleen de bewijzen van voorgeoefendheid, die in Januari a.s. zullen worden behaald, geven bij de in lijving in het volgend jaar aanspraak op vermelde voorrechten; alle vroegere verkregen bewijzen zijn alsdan van onwaarde. De lotelingen, hiervoren onder 2o. genoemd, kun nen bij het onderzoek alleen verwerven het bewijs van militaire bekwaamheid èn lichamelijke geoefend heid; dit bewijs moet door hen bij de aanvrage om verlenging van uitstel van eerste-oefening worden overgelegd. Zij, die in deze Gemeente woonachtig zijn of ver blijf honden en aan het in Januari a.s. te houden onderzoek wenschen deel te nemen, moeten zich vóór 10 December a.s. ter Secretarie der Gemeente aan melden. Dag en uur waarop, zoomede de Gemeente en localiteit, waar het onderzoek zal plaats hebben, zullen op een der laatste twee dagen van het jaar bij publicatie ter algemeene kennis worden gebracht. Middelharnis, den 1 December 1904. De Burgemeester voornoemd, ULBO J. MIJS. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Middelharnis maken bekend, dat een afschrift van het suppletoir Kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienst jaar 1904 gedurende 5 maanden van 5 dezer tot en met 5 Mei 1905 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Middelharnis, 3 December 1904. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. MIJS. Blijkens een advertentie, voorkomende in dit nummer, bestaan er plannen tot oprich ting van een afdeeling der Tuinbouwver- eeniging De Zuid-Hollandsche Eilanden. Aangezien met het oog op de komst der tram op ons eiland de tuinbouw hier zeer zal vooruitgaan, twijfelen wij niet of ver schillende personen zullen zich aanmelden. MIDDELHARNIS. Woensdag 30 November j.l. heeft de verhuring plaats gehad van het perceel weiland in de Groote Oosten sche Spui en een perceeltje land aan den Westhavendjjk, beiden het eigendom van de gemeente. Het hoogste werd ingeschreven door M. van der Slik alhier voor f 202, voor het weiland in de G. O. Spui en Jb. Knöps alhier voor f 15,50 voor het land aan den Westhavendijk. Naar men verneemt heeft Dr. M. J de Wilde bedankt voor de betrekking van geneesheer van een inrichting voor huid ziekte te Brussel die hem door het bestuur dier inrichting was aangeboden. Bij het besluit van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is door J. L, Vink alhier een bizondere vergunning ver leend voor den verkoop van sterken drank in het klein van 2 tot 10 liters voor zijn pakhuis aan den West Achterweg. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand November 1904 Ingelegd f 7906,895. Terugbetaald f 8999,04. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3215. In de maand October 1904, werd in het gansche rijkIngelegd f 4498372,963. Terug betaald f 4434845,655. Het gezamenlijk tegoed der verschillende inleggers bedroeg aan het einde dier maand f 116554979,275. Gedurende die maand werden 9344 nieu we boekjes uitgegeven, en 8882 boekjes ge heel afbetaald. Ultimo October waren in omloop 1090062. Nieuw licht. Het nieuwe licht, dat in Amsterdam door zjjn helderheid nog al zeer de aandacht van de voorbijgangers trekt, kan als middenvorm tusschen gas- en electrisch licht beschouwd worden. Een klein gloeikousje brandt in een geheel afgesloten glazen ballon, geeit een rustig en intensief licht dat naar omlaag uitstraalt De groote lamp blijkt uitstekend geschikt voor theaters, biljartzalen, etalages, bureaux en werkplaatsen, daar ze groote zekerheid biedt tegen brandgevaar. Door den directeur derBerlijnsche brand weer, in wiens tegenwoordigheid er proeven mede genomen zijn, wordt de lamp aanbe volen. Ook schjjnt ze nog al gas te besparen. De lampen worden onder de benaming „Nieuw licht", Gas éléetrique en Wolff licht in den handel gebracht. Donderdag 1 Dec. verscheen het perso neel van de Gasfabriek ten huize van den heer K. J. Meijer om volgens kennisgeving de gastoevoer af te snijden en den gasmeter weg te nemen. Onder de werkzaamheden ge bruikten beide personen, die hiermede belast waren, nog al een borrel, ja zelfs zoovee] dat zij in zeer vroolijken toestand met den gasmeter bij zich naar de fabriek terug keerden. Het vaartuig de drie gezusters", schip per Meeuwsen, dat de vorige week op het Haringvliet even voorbij onze haven is gezonken, is met goed gevolg gelicht en op het droge gebracht door den heer D. Peeman, scheepstimmerman alhier, met behulp van de schippers G. v. Eindhoven, G. In't Veld en B. In 't Veld. Het vaartuig zal vermoe delijk ter reparatie naar de scheepswerf alhier worden gebracht. Zondagavond ontstond alhier een geruimen tijd een volksoploop op den West- dijk, doordat A. v. S., aldaar woonachtig, zich herhaaldelijk buiten de deur van zijn woning vertoonde en er geducht op los schold tegen ieder die zich daar vertoonde. Terwijl de politie zich een oogenblik ver wijderde, werd de buitendeur van zijn woning stuk getrapt. Tegen A. v. S. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens beleedigiDg en het ver storen van de openbare orde. Een venter in postpapier H. V. te Rot terdam woonachtig, werd Zondagavond op verzoek van den Logementhouder A. v. S. uit diens logement verwijderd en door de politie naar het arrestantenlokaal overge bracht. Genoemde venter was dronken, en had dientengevolge geen onderdak. Zaterdagavond werd door den bierhuis houder G. v. d. H. de hulp der politie inge roepen, omdat eenige bezoekers in zijn bierhuis met elkaar aan 't vechten waren. Procesverbaal is opgemaakt tegen J. J. N. uit deze gemeente wegens mishandeling. Dinsdagmiddag werden de kinderen op de bewaarschool alhier onthaald op St. Nicolaasgeschenken. Bij het naar huis gaan der kleinen, kon men zien, dat het hun naar genoegen was geweest. Een mooie gift! Door tusschenkomst van de Heeren de Ruiter uit deze gemeente is door de ver- eeniging tot het stichten van een Zieken huis van de Buitenlandsche Bankvereeni- ging te Amsterdam ontvangen de som van honderd gulden, en van den directeur dier instelling, den heer Philips 25 gulden. Door het in brand geraken van kachel hout dat op de kachel te drogen was ge legd ontstond Dinsdag middag ji. een begin van brand in woning van J. V. aan de spuistraat alhier, door in tijds toegeschoten hulp, werd gelukkig erger voorkomen. Dinsdagmorgen jl. had de 14-jarige G. v. S., werkzaam in de touwslagerij alhier, het ongeluk, aldaar van de zolder te vallen en zich zoodanig te bezeeren dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Op Vrjjdag den 16 December a.s. vm. 10 uur zal de Militieraad zitting houden te Dirksland voor lichamelijk onderzoek der lotelingen. De volgende vischsloepen zijn gedurende de laatste week te IJmuiden binnengekomen met een besomming van schip schipper besom. Toekomst Johs. de Waard f 2610 Middelharnis J. de Korte 2440 Johanna Hendrika A. de Koning 2430 Doggersbank Jacs. v. d. Hoek 1800 Theodora Emmerentia Jan v. d.jHoek 1730 Hendrika Adriana H. Jordaan 1485 Noordster C. Langbroek 1200 Luctor et Emergo W. v. d. Hoek 1100 SOMMELSDIJK. Tot deurwaarder bij het kantongerecht alhier is door de rechtbank te Rotterdam benoemd de heer P. J. Groe nendijk, kantoorbediende aldaar, en zulks in de plaats van den heer C. Groenendijk, aan wien op zijn verzoek als zoodanig eer vol ontslag is verleend, een en ander in te gaan met 1 Januari 1905. Zij die vrijstelling voor de Militie verlangen, wegens ziekelijke gesteld of ge breken of wegens gemis van de gevorderde lengte, worden opgeroepen om voor den Militieraad te verschijnen op het raadhuis te Dirksland, den 16 December a.s. Door de politie is tegeu H. en L. van E. te Middelharnis wegens overtreding van het Provinciaal Regiement, proces-verbaal opgemaakt. De chocoladeschuur van den banket bakker L. Wessels alhier, lang 0,80 M. breed 0,35 M. en hoog 0,45 M. is in tegen woordigheid van de politie verloot en is ten deel gevallen aan de kinderen van den Heer W. de Jong. Openbare raadsvergadering van den Gemeenteraad, is belegd tegen Woensdag 7 December a.s., des namiddags ten 7 ure. St. Nicolaas bezocht ook weder onze Bewaarschool tot groote blijdschap van de vele kleinen. De Ingezetenen stelden mej. van der Vlies ook dit jaar weer in staat de kleinen ruimschoots te onthalen op chocolademelk, speculaas en kip, kip, ter wijl bovendien elk der kleinen nog een hoepel, een paard, een serviesje, een trom mel of een'springtouw mede naar huis kreeg. Een buitengewone gift van onzen vroege- ren mede ingezetenen M. P. J. Lebbe ver hoogde nog de ruime giften die de inwoners dit jaar voor het doel over hadden. Dank aan de gevers en niet het minst aan St. Nicolaas mej. van der Vlies en haar personeel voor de genot vollen middag aan de kleinen gegeven. DIRKSLAND- Tegen Vrijdag 9 December, 's namiddags 3 uur, is er eene openbare raadsvergadering uitgeschreven. Dinsdag 6 December ontving onze dorps genoot C. Witvliet Lz. zijne aanstelling als marechausse bij het rijdende Korps, stand plaats Leeuwarden. Gekozen tot ouderling der Ned. Herv. Gemeente alhier de heer D. den Hollander en tot diaken de heer C. de Bruin. Naar men verneemt moet onder deze gemeente (hiermee wordt natuurlijk bedoeld, wat aan de Dirkslandsche kaai en haven wordt geleverd) nog circa 10,000 mud uien liggen en dan met zulke hooge marktprijzen. Eén wagen bracht de vorige week voor f 176 aan uien aan de kaai. Een schip ging de haven uit met uien en koepeen ter waarde van circa f 4500.1904 zal bij de landbouwers wel lang in 't geheugen blijven.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1904 | | pagina 5