Vitelio Margarine, Lam Papieren Zakken Flakkeesche* Boekhandel, Boeken, Tijdsehriflen, Couranten, M. DE GAST Zn,, SoinmcMijk, D, Slager, Middelliarnis Buitehlandscli Overzicht. Effecten-, Kassiers-, Assurantie- en Administratie kantoor. Advertbsti n. Westdijk, Middelliarnis. Kerkboeken en Bijbels. Kantoor-, Schrijf- en Teekenbehoefteii ANSICHTKAARTEN Wed. P. ROOIJ, V eerenbedden, Kapokbedden, Machinaal stoomen van Bedden. Dekens, Spreien, Matrassen. Noor db ollandsch Alkmaar, Hoorn, Delft, DEN HAAG. Mr. A. MUS, Manufacturen en Wollen Ondergoederen, i J. C. de Vos, Middelharnis VOOR A1AAGLIJDERS. Hubert Ullrich'sche Kruidenwijn. Hnbert Ullricti'sclie Krniüenwijn. Dan glipt er een naar de koffiekamer, een tweede, eon derde. Jhr Pompe komt ook binnen, zit een oogenblik, verdwynt weer. Talma 'loopt dan hier, dan daar, de verga dering monsterend als een veldheer zonder leger, zich blijkbaar vervelend als een scho lier, die wou, dat 't maar 12 uur was. Aan de ministertafel alleen Idenburg, be daard, kalm. Heeft hij te beantwoorden, steeds is zijn toon hoffelijk, zyn optreden welwillend, zijn antwoord, zooal niet af doende, dan toch bezwaren erkennend, overweging toezeggend. Een rechtsche aan 't woord, Pastoors 't Zelfde gescharrel en gepraat. Sommigen komen nader bij den spreker. Nolting be strijdt hem. Interrupties van beide sprekers. Heftige gebaren. De Klerk erbij. Druk ge hamer van den voorzitter. Gelach in de Kamer. De rest komt weer. En zoo gaat 't door tot de pauze. Je gaat heen, maar minder wijs dan toen je kwam. Je hebt den indruk van statig heid, deftigheid in een Kamervergadering verloren. Door de Japanners zijn te Port-Arthur al zoo veel forten genomen en magazijnen in brand gestoken, dat men gerust kan aan nemen dat alles dubbel, zoo niet meer ge teld is, want waren alle opgaven waar geweest dan was er reeds lang niets meer van de vesting over. Nu wordt van zoo verschillende zijden de verovering van „den Berg van 203 Meter" gemeld, dat men het wel gelooven moet en deze verovering kan voor Port-Arthur wel eens de treurigste gevolgen hebben, want die berg beheerscht op afstanden van 7200 tot S800 M. elk deel van de stad en van de haven. Indien bij bezet kan gehouden wórden en indien er zware kanonnen op geplaatst zijn, wat altijd eenigen tijd kost aangezien het eenige dagen vereischt om de basementen te maken voor aanvals wapens als de Japanners gebruiken, zal bet vuur vandaar de Russische schepen in de haven rechtstreeks teisteren. Het moet de haven voor hen onhoudbaar maken en hen dwingen zee te kiezen. Maar hetgroote be lang van de stelling maakt het zeker dat de Russen de wanhopigste pogingen zullen doen om de Japanners te verdrijven en de «telling opnieuw te nemen. AVij kunnen verwachten te vernemen dat al het vuur van de Russische oorlogsschepen en forten er op samengetrokken is, zoodat nu zelfs de Japanners nog door een regen van gra naten en vuur moeten. Zij hebben de stel ling gewonnen door den hoogsten helden moed, door offers zoo groot als geen ander leger ter wereld zou kunnen brengen; in dien zij bezet gehouden kan worden door menschelijke wezens, zullen de Japanners haar bezet houden; want het leven van hun land hangt af van hun volhardings vermogen in dit uiterste oogenblik van den strijd. Niet alleen bestrijkt de Berg van 203 M. -de haven, maar ook het terrein achter de groote groep forten op de Itse en Antse- hoogten, zoodat zijn vermeestering den aan val op deze laatste forten veel zal verge makkelijken. Het is dan ook twijfelachtig of die nog gehouden kunnen worden, wan neer de Japanners eenmaal belegeringsge schut op den Berg van 203 M. hebben op gesteld. De Japansche bondgenooteD, uitgezonderd Engeland natuurlijk, beginnen eindelijk ern stig te pruttelen over de zu'delingscbe hulp die in den vorm van allerlei waren, voor al steenkool, aan de Russen wordt verstrekt door Engelsche leveranciers. Men toont nu zijn verbazing en ergernis dat de Engelsche overheidspersonen blijkbaar niet in staat zijn om het vervoer van steenkolen enz. voor Russische rekening te beletten, en het heeft ook de aandacht getrokken, dat in den laatsten tijd een groote hoeveelheid munitie uit Engeland naar Rusland ver voerd is. Baron Soejematsoe, de thans te J.,onclen vertoevende Japansche staatman, heeft daar met een vertegenwoordiger van Reuter's agentschap over gesproken, en zich vrij scherp uitgelaten. Hij zeide zelfs te geloo ven dat de Russische Oostzeevloot het on mogelijk ver had kunnen brengen zonder de massa's Engelsche steenkool waarover zij de beschikking heeft weten te krijgen, en hoewel hij begreep dat dit alles parti culiere zaken wareD, meende hy toch dat de regeering te Loi)den op de een of andere wjjze haar bondgenoot moest beschermen tegen dergelijke praktijken. De gezant Ha- jasji wilde niet in bijzonderheden treden, maar zeide in bet algemeen hetzelfde als zijn landgenoot. In Engeland zelf denkt men daar zeer verschillend over; de eerlijke lieden, zooals er toch nog wel in dat land wonen, keu ren de winzucht af, zooals blijkt uit het vol gende Sir Arthur Conan Doyle schrijft in de Times: Volgens onweersproken berichten hebben de heeren Sinnett en Roche een tor pedoboot de Theems af gebracht en aan de Russen overgeleverd. „Ik zou willen vragen, of er geen wet is om deze mannen te tref fen, die oorzaak zijn dat wij het volken recht hebben geschonden. Zoo neen, dan is er een grievende leemte in onze wet, die snel verholpen moet worden. „Wij hebben," zoo gaat Conan Doyle voort, „onze heele geschiedenis door, den naam ge had van een wankele bondgenoot te zijn. Wij lieten prins Eugenius in densteek en Heten Frederik den Groote in den steek, mid den in een gemeenschappelyken oorlog. Ik kan 'teen Japanner vergeven, die, ziende dat wij een torpedoboot aan Rusland hebben geleverd, de Russische vloot van anthraciet voorzien en toestaan, dat die vloot te Port Said kolen laadt, gelooft dat wy bezig'zijn onze slechtste tradities te volgen." Recht zoo, Sir Arthur! Maar herinneren wij ons niet oen boek van uwe hand, waarin gij met veel vrijmoedigheid en niet zonder talent uw land in bescherming naamt, toen het in een oorlog, niet lang geleden, telkens en telkens en op de schromelykste manier het volkenrecht schond? Hooren wy nu een tweeden getuige. H. W. Wilson, de bekende reeder, schrijft in de Times: „Ik zie in een Reuter telegram uit Port Said, dd. 24 November, dat „de tor pedojagers (van de Oostzeevloot) kolen inne men uit transportschepen die langszij lig gen." Dit bericht wordt door andere corres pondenten bevestigd. Daaruit volgt, dat de Egyptische regeering en de Engelsche re geering die achter haar staat, aan admiraal Folkersam en de Russische voot, die onze bondgenooten in het Verre Oosten gaat aan vallen. hetzelfde voorrecht gunnen dat in 189S aan admiraal Camara en het Spaansche eskader geweigerd werd. Admiraal Camara mocht zelfs geen steenkool uit zyn trans portschepen overnemen, noch te Port-Said noch te Suez, en hij werd gedwongen om terstond de Egyptische wateren te verlaten. Admiraal Folkersam wordt voorzien van vele duizenden tonnen versch water en mag steen kool overschepen. „Het Engelsche volk behoort zich af te vragen welke uitwerking dat gedrag op onze bondgenooten zal hebben. Het is duidelijk dat Engeland voor Rusland toegeeflijk is ge weest, t.rwyl bet in trouwe verplicht was den regel, dien het samen met de Eyptisohe regeering in 1898 bepaald heeft, strikt en naar de letter toe te passen. Het heeft nu een voorbeeld gesteld, dat andere mogend heden zullen volgen, dat een ongustigen indruk op onze bondgenooten zal maken en dat in een toekomstigen oorlog de bescher ming van den Engelschen handel ernstig schaden zal." „Een andere vraag ryst: Zullen, na dit voorval, andere mogendheden in bet ver volg met Engeland een bondgenootschap willen sluiten? Zal het de legende, die er op het vasteland van Europa gaat, dat nl. Engeland een baatzuchtige, en trouwelooze staat is, niet versterken en dus verderfelijk voor de Engelsche politiek worden Slechts met den grootsten tegenzin vestig ik de aandacht op deze zeer pijnlijke feiten. Maar laat men ze stilzwijgend voorbij, dan is er gevaar, dat andere schendingen van den geest van ons verdrag van bondgenoot schap met Japan zullen volgen en de eer van Engeland ernstig geschaad wordt voorliet Engelsche volk weet wat er gebeurt." Dat is taal, die den schrijver eer aandoet; en als hij denken er waarschijnlijk nog velen in Engeland. Maar is het een legeDde alleen, die er buiten Engeland van het trouwelooze Albion gaat? Zelfs Conan Doyle, groot-vergulder van Engelands bla zoen, spreekt van traditie en noemt voor beelden. Voor bet gevaar, dat geen mogend heden meer met Engeland een bondgenoot schap zullen sluiten, behoeft men, dunkt ons, niet bevreesd te wezen. Zoolang En geland een rijke en machtige staat is, zullen er altijd wel bondgenooten te vinden zijn, maar bondgenooten die de traditie ken nen en weten wat hun te wachten staat' Als Japan niet op iets dergelijks gerekend had als nu gebeurt en er zal stellig wel meer volgen dan zouden zijn staats lieden niet dien scherpen blik hebben, dien men hun algemeen toeschrijft. In dit verband willen wij nog melding maken van een brief van Lord Lansdowne aan de Liverpoolsche kamer van koophan- hel, die inlichting had gevraagd in zake contrabande, o. a. wat steenkool betreft. De minister zegt, dat de Engelsche regeering vergeefs van de Russische regeering gedaan heeft zien te krijgen om steenkool niet als oorlogscontrabande te beschouwen. Enge land wil 'tnietlaten doorgaan, maar Rusland blijft er by. Het is werkelijk kluchtig. Rusland houdt steenkool voor contrabande en legt beslag op de steenkool die Engel sche schepen naar Japan vervoeren, maar maakt tegelijk dankbaar gebruik van Enge lands opvatting, dat steenkool geen contra bande is, om scheepsladingen van de beste anthraciet voor zijn oorlogschepen uit "Wales te haler.. Wat kan die arme Engelsche regeering daaraan doen En Japan mag toezien. Velen, wien de voordeelen aanlokken, trachten het gedrag van Engeland goed te praten op een manier, waarvan we de volgende week misschien een voorbeeld zullen geven. Telegram-Adres1IEGAST—SOTIMKLSIH JH. "WTirilseliers, vraagt Inlichtingen adres BEZORGEN den In- en Verkoop van Effecten op alle Rinnen- en Buiten- iandsclie Beurzen. KOOBEN en Verkoopen alle Coupons, Cbèques en vreemde Banknoten. SLUITEN Prolongatien en Beleeningen op Effecten. NEMEN gelden a deposito. INCASSEERING op Binnen- en Buitenland. BEZORGEN gelden onder Hypothecair verband op Landerijen en Gehouwen. VERSTREKKEN tegen soliede Borgstelling tijdelijke voorschotten. CORRESPONDENTEN van diverse in Nederland gevestigde Hypotheekbanken. AGENTSCHAP der Nederlandsche Brand-Assurantie Maatschappij „de Sala mander" te Amsterdam, tegen Brandschade van Gebouwen en Roerende Goe deren, met vaste zeer billijke premien. SLUITEN Verzekeringen per post op:/-Geldswaardige Papieren en Bank biljetten en per stoomboot of' schip op alle Roerende Goederen. SLUITEN verschillende Levensverzekerings-contracten. Levering van alle Plaatsing van Advertentiën in alle Dag-, Week- en Ma and blades, zonder verhooging van prijs. Voorhanden alle ▼an bijna het geheele Eiland. a Fantasiekaarten. enz. enz. Oostdljk, Middelharnis, levert tegen concurreerende prijzen met peluw en twee kussens, twee-persoons, blauw gestreepte tijk 8/4, gevuld met 54 pond prachtige veeren, vanaf f 34, Een 9/4 als boven, gevuld met 63 pond veeren, vanaf f 37,50. met peluw en twee kussens, tweepersoons voor f' 20,— en hooger. Alles a contant, verzending franco door geheel Flakkee. Levering van Tevens ruim gesorteerd in vaa het Departement i^AS-cLeVh-euTDAz eaa. Sorr- -ro.els&13 fn, dey Maatschappij tal Nut van '6 Alffemaam De bank neemt gelden op tegen 3 rente 's jaar*. Gelegenheid tot inbreng en terugbetaling wt gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Dos> dardag van 9—12, benevens Maandagavond vaa 5—7 uur, ten kantore van den Theeaurlar-Bosit- bonder O. Miolft A.G&. te MiaaelhamtB. Kapitaal Een Miüioen Gulden. De VENNOOTSCHAP verleent Credfe- len, neemt gelden in deposito, koopt en verkoopt effecten en coupons, sluit beleeningen en prolongatiën en verricht verder alle werkzaamheden tot liet Kaï- dersvak behoorende. Staat op 31 December 1903. Loopende Gredieten f 2.724.351,65 Deposito's- 931.662,41 Reserve- 136.024,17 J. F. MOENS, Directeur. Agent voor Middelharnis en omstreken 033. ZProc-u-revtr. voor Winkeliers, Bakkers enz., bij elke hoeveelheid en tegen de minste prijzen, steeds verkrijgbaar bij 26—9 v-fe' Aan allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeielijb te verteren, te warme of te koude spijzen of door onregelmatige levenswijze een maaglijden als MAAGOATARRH, MAAGKRAMP, MAAGPIJNEN, MOEIELIJKE VERTERING of VERSLUMING op denhals gehaald hebben, zfj hiermede een goed huismiddel aanbevolen, waarvan do voortreffelijke werkingen reeds sedert vele jaren bewezen zyn. Het is de Deze Kruidenwijn ia uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevonden kruiden met goeden wijn gemaakt en versterkt de spijsverterings organen van den mensch zonder een laxeermiddel te zijn, Kruidenwyn geneest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte veroorzakende stoffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op jnisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen alzoo te doen. Symptonen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die by chronische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwijls na eenige malen drinken genezen. rStOTlTli 11 fl en onaailger)ame gevolgen daarvan als benauwdheid, Uoliekpijnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwijls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en verwijdert door een zachten stoelgang onbruikbare stoffen uit maag en darmen. Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten zijn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloedvorming en een ziekelijke toestand van de lever. Bij gebrek aan eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapelooze nachten treedt een voortdurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevor dert de spijsvertering, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorming, brengt de geprikkelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nienwe levenslust. i Tali-tyke attesten en dankbetuigingen bewyten dit! KRUIDENWIJN la te verkrijgen in flesschen h FL 1,60 en 5,in de Apotheken van Middelharnis, (In SOMMEL8DIJK bij de firmaDIJKEM.-l A DOOBNBOS), Oud-Beierland, Brielle, Zierikzee, Maassluis, Yiaardingen, Schiedam Delftshaven, Rotterdam enz. alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Zuid-Holland en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzendt de Apotheek van A. TEEPE( Middelharnis 8 en meer flesschen Kruidenwijn tegen orlgineele prijzen naar alle plaatsen van Nederland, port en emb. vrij. Voor xxeta^aa,©,!*: wordt g-owaarsoh-uwd. otheken Man Yerlangö uitsluitend Mijn Kruidenwijn ia geen geheimmiddel, zijn bestanddeelen zijn: Malapawijn 450,0 Wijngeest 100,0, Glycerine 100.0, Roode wyn 240,0, Atlas bessensep 150,0, Kersensap 820,0, Manna 80,0. venkel, anijs, alantswortel, Amerik. krachtwortel, gentiaanwortel, kalmoeswortel 10,0. Deze bestanddeelen worden vermengd.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1904 | | pagina 3