Nó. 36 Woensdag 2 1923 46e Jaargang Een geheimzinnig geval. STADSNIEUWS. FEUILLETON NEDERLAND. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per half jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 UUR te bezorgen bij de N.V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 cent per regel. Bij coutracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Adverientiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prys van f 1, Rijksverzekeringsbank. Bij Kon. besluit van 14 dezer, is benoemd tot tijdelijk controleerend geneeskundige bij de Rijksverzekerings bank dr. L. Smit, arts te Goes. Deze benoeming heeft waarschijnlijk ten gevolge dat dr. Smit de gemeente zal verlaten. In verband met de ingebruikstelling van postwisselmachines, ingang 1 Mei e.k., zullen nieuw model postwissel- furmulieren worden uitgegeven en wordt gedurende de maanden Mei en Juni e.k. de gelegenheid gegeven de nog voorradige oud-model postwisselfor- mu'.ieren en verrekeningpostwissels, zonder kosten aan de kantoren tegen nieuwe om te ruilen. Bijdragen Woningbouw. Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw (premie- bouw) toegekend aan de gemeente Goes f 900 voor 3 woningen van M. P. v. d. Weele. V acantie-Kolonibs. Maandagmiddag vergaderde in hotel Centraal, alhier de afd. Goes van het ceulr. Genootschap v. Kinderherstel- lings- en Vacantiekoloniea, onder lei ding van mevr. Hajenius, welke in herinnering bracht het groote verlies dat de afd. geleden heeft door het overlijden van het bestuurslid mevr. v. Heel-v. Overzee, welke de afd. zulk een warm hart toedroeg. Uil het jaarverslag 1922 van rnej. v. d Meulen, secretaresse, bleek dat in 't afgeloopen jaar zeven kinderen zijn uitgezonden, welke allen zeer in gewicht toenamen. De grootste toename bedroeg 7 pond 2 ons, de kleinste 4 pond 2 ons. Dank wordt gebracht aan 80 Romau van H. W. zuster Merison, die de kinderen op reis begeleidde. Van groot belang is de samenwerking met de t.b.c.-vereenigiDg aaügezien daardoor meer kinderen kunnen worden uitgezonden. Uit de rekening van de penning- meesteresse mevr. v. d. Bruggen, bleek dat de ontvangsten over 1922 bedroi- gen f 601,84, de uitgaven f 540.59, het batig slot f 61,25 (v .j. f 90,24). Rekening en jaarverslag werden ondf-r dankzegging goedgekeurd. De secretaresse drukt er haar leed. wezen over uit, dat bij het opnemen der contributie 27 leden bedankten. Besloten wordt in verband met den toestand der kas, dit jaar vier kinderen uit te zenden. Misschien zal op kosten van het Groene Kruis nog een vijfde kind kunnen worden uitgezonden. Getracht zal worden nieuwe leden aan te werven, waarvoor een lijst wordt Van mevr. v. d. Have ontving de afd. een sprei om te verloten en uit de opbrengst te bekostigen het ver lengd verblijf van een kind in de kolonie. Mevr, Hajenius zegt dank voor deze schenking. De aftr. bestuursleden, mevr. Hajenius en mej. v. d. Meulen werden bjj acclamatie herkozen. Gekozen werd tot bestuurslid mej. de Brnijne. Daarna sloot de presidente de ver gadering met een opwekking tot de aanwezigen om zooveel mogelyk nieuwe leden te werven, daar het doel van net genootschap zulk een heel goed doel is. Dagobert zelf verkeerde in de onaangenaamste stemming. BlenkeBlenkeweerklonk het steels in zyn binnenste. Zij was dus op 't bewuste tijdstip te Rome geweest. Die gedachte week Diet van hem. Ook in haar ziel ging 't blijkbaar stormachtig toe, want zwygend, in wilden haast, gallop- peerde ze naar de stad terug. Ze gevoelde zich beschaamd. Eerst in de voorstad wendde ze zich met hleeke wangen ommaar ze ant woordde hem met onverschillige woorden en een van inwendige aandoening bewogen stem. Voor het ijzeren hek harer villa reikte ze hem de hand en Dagobert zag door den sluier heen den bit teren trek om haar mond. Hij zag ook de stomme beschuldiging in haar oogen, die ze thans tot hem opsloeg doch slechts een vluchtig oogenbiik. Ze bestreed met alle kracht, wat haar thans zoo diep nederboogde ontevredenheid over zichzelf verkreeg de overhand haar vrouwentrots kwam in opstand, maar werd een weinig getemperd, toen ze op Dagobert's gelaat een zoo welsprekende bede om vergif fenis las Ze was terstond zichzelf weer meester en streelde, schijnbaar on bevangen, den hals van haar paard, voordat het werd weggeleid. Toen, zich tot Dagobert wendende, glim lachend met wfjd geopende oogen, waarin nog een verraderlijke traan blonk, terwijl de smartelijke trek zich dieper om haar mond toekende, boog ze de karwarts met een hef tige beweging samen. Als ik u den voormiddag heel onaangenaam heb gemaakt, vergeef gewoonlijk mei de letters W. C. wordt aangeduid, de woorden geschilderd „sieutel te verkrijgen bij den portier*. Onbekenden hebben dezer dagen daaronder geschilderd: „In spoed eischende gevallen zich rechtstreeks te wenden tot den Directeur Generaal te Utrecht". Volgens mededeeling van het, Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'8 Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 27 April in Nederland uitgesproken 61 faillissementen tegen 52 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 27 April 1923 1362 faillissementen tegenover 863 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Dinsdag 1 Mei a.s. is het een kwart eeuw geleden, dat de heer Max. R. Nunes, sinds jaren gevestigd N. Z Voorburgwal 280-232, aan het Dam rak bet Centraal Advertentie-Bureau stichtte. Sindsdien heeft de zaak van den heer Nunes zich enorm uitgebreid. Het advertentie-buieau werd ook uit geverszaak. Elk lid brenge ten minste één nieuw lid aan in dit herdenkingsjaar, ver zochten wij herhaaldelijk. De candi- datenlijst bewijst dat wij niet aan dooveman8oor geklopt hebben, Ook de Juniores laten zich niet onbetuigdhet laatste aangifte-biljet dat voor het ter perse gaan van dit nummer binnen kwam, draagt de onder- teekening van Juliana L. E. M. W. van Oranje, Junior-lid no. 62184. (Kampioen.) Goes. Na gehouden examen werden tot de le klasse der Chr. Normaalschool 't me dan, graaf", sprak ze met zenuwachtig, trillende lippen en gemaakte vroolijkheid. „Heel Weenen rekent heden in het Carl- Theater op een vroolijken avond. Daar kunnen we ons schadeloos stellen". Ze reikte hem vluchtig de hand en voordat hij die kon vasthouden en eenige verplichtend» woorden ken zeggen, was ze den tuin reeds in. „Dat was een rit naar het kerk hof van myn hart", sprak ze voor zich heen, naar het bordes gaande. Jfj daar riep ze verschrikt, toen ze Jane zag, die langzaam het terras was afgekomen en nu met haar stompzinnig, onvriendelijk ge zicht voor haar stond en haar waarschuwend scheen aan te zien. Ze verwaardigde haar met geen verderen blik en Jane volgde haar zwijgend naar de kleedkamer. „Laat me alleenIk zal je wel roepenzei ze gebiedend tot de kamenier, na haar rijkleed te hebben afgeworpen. Ze hulde zich in een toegelaten J. Verboom, Goes ;D.Schef- fer,Goes W. Kalkman, Goes L. Douw, Colijnsp'aat. Voorts werden nog inge schreven als nieuwe leerlingen: R.Steinz, Goes; L. J. Florusse, Wemeldinge D. Quist, Goes J. Kloosterman, Krab- bendijke J. Grijspeere, Colijnsplaat. (Z.) Middelburg. 27 April. Geëxamineerd 6 mannelijke en twee vrouwelijke can- didateu, die allen werden afgewezen. Het examen te Middelburg is geëin digd. Geëxamineerd werden 54 manne lijke en 44 vrouwelijke candidattn, tezamen 98. Geslaagd zijn 35 manne lijke en 25 vrouwelijke of totaal 60, zoodat 19 mannelijke en 19 vrouwelijke of totaal 38 werden afgewezen. Jaarwedden wethouders. Ged. Staten van Zeeland hebben een nieuwe regeling ontworpen voor de jaarwedden der wethouders, welke 1 September a.s. ingaat. Volgens deze regeling zullen de jaarwedden bedragen le klasse beneden 800 inwoners f 36 2e 801—1200 - 50 3e 1201—1600 - 70 4e ff 1601—2000 -100 5e ff 2001—3000 -135 6e 3001—4000 -180 7e 4001—5000 -280 8e 5001—7000 - 270 De jaarwedden worden telkens om de vier jaren in overeenstemming ge bracht mat het laatst vastgestelde be volkingscijfer. De gemeenten Goes, Middelburg, Ter Neuzen, Sas van Gent, Vlisaingen en Zierikzee zijn niet onder deze rege ling begrepen. Vreemdellngenrerkeer. Het Znid-Bevelandsch a eapellekoor onder leidisg van den heer Houteka mer te Kloetinge, zal Vrijdag 18 Mei, peignoir. De koelte van het in de schaduw gelegen vertrek overviel haar, toen ze alleen was. „Wat is 't hier koud riep ze huiverend, hoewel het bloed door den snellen rit toch genoeg verhit was. Ze strekte zich op de sofa uit en trok haar peignoir strak over de borst samen. „Waarom moest ik zoo dwaas zijn hem dat alles te zeggen, alleen uit vrees van hem te verliezen Zou de man 't wel op prijs stellen, wat hem zoo goedkoop wordt aan geboden En welk een noodlottig toeval moest me juist hem in de armen drjjveD, die me niet eens schijnt te begeeren Ten slotte bedelde ik om zyn vriendschap, teneinde hem tjjd te geven me te leeren beminnen, altijd weer uit dezelfde vrees... om een aalmoes- Maar hjj zal komen... hedenavond, en al deed hij 't alleen maar uit vriendelijkheid.Armzalig nood- middel Wordt vervolgd). TO PoSTWISSiLEORMULIEREN. In spoedeischende gevallen. Op een der stations in Limburg staan op de deur van een appartementje, dat Faillissementen in Nederland. Jubileum. Het jongste lid van den A.N.W.B. Chr. Normaalschool. Examens lager onderwas.

Volksblad | 1923 | | pagina 1