TOL NÓ. 32 Woensdag 18 April 1923 46e Jaargang Een geheimzinnig geval. STADSNIEUWS. F EIjILLET O X NEDERLAND. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halfjaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 UUR te bezorgen by de N.V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 cent per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, oveegeplaatst. De monteur der telegrafie H. J. -lansen te Vlissingen, wordt met ingang van 16 April bevorderd tot monteur eerste klasse en overgeplaatst naar Goes. Benoemd. De Minister van Waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken tot verbetering van de haven van Vlissingen cUn heer M. Hijman alhier. „Eigen Erf". Zaterdag hield de vereeniging //Eigen Erf", vereeniging ter bevordering van de verkrijging van enroerend goed door landarbeiders, gevestigd te Goes, haar algemeene ledenvergadering in het Schuttershof alhier. Na opening door den voorzitter, den heer C. Ste vens, werden de notulen der vorige algemeene vergadering goedgekeurd. Het verslag over het jaar 1922 werd vastgesteld en de balans en winst- en verliesrekening over 1922 goedgekeurd. Op 31 Dec. 1922 telde de vereeniging 56 aandeelhouders en 520 contribu- eerende leden, verdeeld over 16 afdee- lingen, In het verslagjaar zijn bij het bestuur ingekomen 2 aanvragen inge volge art. 13 der Landarbeiderswet en 79 aanvragen ingevolge art. 24 dier wet. Eén aanvrage ingevolge art. 13 moest worden afgewezen, omdat bleek dat de aanvrager geen landarbeider was. Eén aanvrage ingevolge hetzelfde artikel is ingewilligd. Het betreffende plaatsje te Wemeldinge is aangekocht voor f 3000. Een eerste hypotheek, groot f 2500, af te lossen in 80 annn- iteiten, is daarop gevestigd. Aange kocht is in de gemeente 's Heer Arends- 76 Roman van H. W. Jane volgde met blijkbaren onwil het bevel op. Ze stelde zich onhan dig aan, toen ze haar meesteres zich hielp kleeden en vroeg brom mig of ze dan werkelyk aan een huwelijk met den mooien cavalier dacht. Afra bleef haar 't antwoord schuldigze hoorde de vrouw nau welijks. In een koffiekleurige amazone, den manshoed met een sluier van dezelfde kleur op het donker haar en de karwats met briljantenknop in de hand, betrad ze het terras, toen ze Dagobert en tegelijk den rij knecht met de paarden zag aan komen. Haar oogen glinsterden van genoegen, nu ze haar geliefkoosden wensch in vervulling zag komen stralend van levenslust wuifde ze kerke een perceel grond, groot 4.32.90 H.A. teneinde dit uit te geven als los land in pacht. De koopprijs bedroeg f 11544,45. Een voorschot tot dit bedrag, af telossen in 75 jaar, is toe gestaan. Pogingen tot aankoop van plaatsjes en grond om uit te geven in pacht zijn verder aangeweud in overleg met de plaatselijke afdeeliDgen in de ge meenten Heinkenszand, Schore, 's Gra venpolder, 's Heerenhoek, Hoedekens- kerke en Driewegen, zonder tot heden resultaat op te leveren. Over het algemeen is gebleken, dat de grondeigenaars niet bereid zijn hun gronden te verkoopen of is de vraag prijs van dien aard, dat het bestuur heeft gemeend, met het oog op de onzekere toestanden, daarop niet te mogen ingaan. Een nieuwe afdeeling werd opge richt te Kwadendamme met aanvankelijk 34 leden. Uit de voordrachten van de afdee- lingen Wemeldinge, 's Gravenpolder, Kwadendamme, Kloetinge en Schore werden door de vergadering als be stuursleden gekozen resp. de heeren M. Noussen, C.C. Verhulst, M. Koop- maD, J. Q. C. Lenshoek en Zoeteweij. Een voorstel om aan art 5 van het Huishoudelijk Reglement een 3e alinea to8 te voegen, luidende //wanneer een afdeeling in gebreke blijft de in de vorige alinea bedoelde voordracht in te dienen, is het bestuur gerechtigd zulks te doen, Het bestuur is daartoe ook bevoegd, wanneer het betreft af treding van bestuursleden, die geen lid zijn van een afdeding/'en in art. 6 Huishoudelijk Reglement tusschen de woorden «rafdeelingen" en //opge maakt" in te lasschen de woorden z/of het bestuur", werd aangenomen. Het bestuur werd voorts gemachtigd hem uit de verte toe. Den rok van het rijkleed opnemende, ging ze de trap af en, begluurd door de buren, die nieuwsgierig naar hun vensteis waren geloopen, beloonde ze zijn nauwgezetheid met een be koorlijk lachje. „Zend den rijknecht heen", ver zocht ze en Dagobert zelf hield haar voet op, toen ze zich in den zadel zette. „Niet naar het Prater", verzocht ze, de teugels in de hand nemende, „'t Is daar zoo drukwe moeten alleen zijn". Dagobert begreep haarook hij koesterde heimelijk denzelfden wensch. Hij vond er iets oneerlijks in, zonder door zyn hart er toe te worden gedrongen, de schoone vrouw over te leveren aan de publieke praatzucht, meer speciaal aan die der cavaliers, die ze op dit uur op den openbaren ry weg kon den ontmoeten. Hy maakte er zich reeds een verwijt van, dat hij eene zoo hartgrondige genegenheid aan nam, die in zyn^binnenste den weerklank niet vond dien zij ver- voorstellen tot onteigening te doen voor de aanvragers om los land in Kwadendamme en de daartoe noodige maatregelen te treffen. Het was het bestuur gebleken, dat tegen redelijken prijs in de omgeving van Kwaden damme geen grond te koop is. Pogin gen, om langs minnelijken weg tot elkander te komen, hebben gefaald. Bij de rondvraag werden door ver schillende leden vragen gesteld in ver band met de aanvragen, die binnen komen. Te 's Heerenhoek zal na bekomen goedkeuring van den gemeente raad eeu plaatsje gebouwd worden. Geconstateerd kan worden, dat de belangstelling groeiende is. Het gewonde meesje herstellend. Naar het Corr. Bur. verneemt is het meisje, dat eenige maanden geleden 's avonds achter de Boschjes van Poot met eeD mes ernstig aan den hals werd verwond, thans in zooverre hersteld, dat zij binnenkort bet gemeente-zieken huis, waar zij al dien tijd is verpleegd, zal kunnen verlaten, hoewel het spreken haar nog zeer moeilijk valt. In brand geraakt. Woensdag is in het Diakonessenhuis te Haarlem de 22-jarige zuster van de kinder- afdeeling in brand geraakt, doordat zij in aanraking kwam met een electriscbe kachel. Zij werd zeer ernstig gewond haar toestand is hoogst zorgwekkend. Een woning verdobbeld. Een inwoner van Harlingen had een woning, die hij van de hand wenschte te doen. Niet minder dan 29 liefhebbers allen slachtoffers van den woningnood dongen naar deze gelegenheid. De eigenaar, allen gelijkelijk een langde. En toen hy haar nu aanzag, terwijl ze naast hem reed toen hy haar innig, verheugd lachje beant woordde, haar eenige complimentjes maakte, bloosde hy onwillekeurig over zichzelf. Zij bezat, dit bekende hij thans in stilte een ideale schoon heid, haar gelaat, verwarmd door inwendig geluk, had een wonder bare aantrekkelijkheidhaar gestalte was in elke lyn onberispelijk, over geheel haar wezen lag een gloed van bekoorlijkheid, die bewondering afdwong, en haar stemming verried een schier kinderlijken moedwil. Ze bereed geen mak paard, maar er heerschte tusschen rydster en ros een verstandhouding, welke Dagobert dwong zijne opmerkzaam heid tusschen beiden te verdeelen, want het dier was zeer mild met zijn cabriolen en scheen dan ineens weer naar haar stem te luisteren. Blijkbaar wilde ze door hem in haar bevalligheid en bedrevenheid als amazone bewonderd worden, zonder dat hy 't opzet merkte goed hart en een goede kans toe dragend, bedacht een origineel plan. Niets toch was meer eerlijk dan het lot te laten beslissen. Aldus geschiedde. De eigenaar lootte eerst een zestal uit, dat hij toen by zich noodigde. De heeren namen de dobbelsteenen ter hand en.... aldus werd anno 1928 in 't verlicht Fries land een huis verdobbeld Ver kiesing svaria. Eén der kiezers te Delft, die b'ijkbaar van de vele candi- daten niemand uitverkoren achtte, vulde op zijn stembiljet in Romeinei 3 vers 10. (Daar is niemand die rechtvaardig is, ook niet é«n). Het gevaar van den trouwring. Dat het voor een arbeider gevaar kan opleveren een ring Ie dragen, leert het volgende geval, dat de heer J. Sneyders de Vogel, ambtenaar bij den Gem. Geneesk. Dienst te Rotterdan, verhaalt in het tijdschrift Reddingswezen Toen een arbeider bezig was heipa len naar een heistelling aan te voeren, pakte de haak van den kettingstrop, na zijn sein om den ketting op te halen, een ring, dien hij aan den rechter ringvinger droeg, waardoor hij aan dien ring eenige meters van den grond werd geheschen. De ring brak en de man viel. Hij had eenige huidwonden aan het hoofd en een breuk van de linker knie schijf, terwijl aan zijn ringvinger slechts een klein huid wondje was waar te ne men. Het lijkt mij, concludeert de heer Sneyders de Vogel, voor deze arbeiders wel geraden, zich by hun bezigheden van hun ringen te ontdoen. Moordaanslag. De 88-jaiige groentenkoopman M. van T. wandelde Woensdagavond in de Aert van Nesstraat te Rotterdam •met zyn Achteloos bestuurde ze het paard, zonder de minste vrees voor zyn nukken, terwijl ze met Dagobert praatte;en toen deze eindelijk zijn bezorgdheid te kennen gaf, ant woordde ze lachend //O, Fides en ik begrijpen elkaar Als we eerst buiten op den open weg zijn, zal ze ons een proefje van haar vele deugden geven. Ze heeft haar grillen en ik heb de mijne, maar we schikken ons bereid willig naar elkaar, hoewel we elkander volstrekt nog niet lang kennen". Dagobert wist, dat ze zich te Weeuen heel spoedig den naam eener uitstekende rydster had ver worven maar hij merkte ook, hoe ze thans haar overmoed bedwong, het paard een rustigen gang deed aannemen en hoe ze, eenmaal buiten, niet meer door nieuwsgierigen aangegaapt, behoefte gevoelde om met hem te praten. Wordt vervolgd).

Volksblad | 1923 | | pagina 1