Posterijen. een flink Dagmeisje, Uit deu Vreemde. Sport. Telegrafe Weerbericht. Burgerlijke Stand van Goes. AD VERTEN TIEN. echter zich niet in de benoeming te mengen, overwegende dat het z.i. niet op het terrein der kerken lag, om zich daarmede in te laten. Roomsch-Katholieke Universiteit. De St. RadboudstichtiDg heeft voor 11,K. Universiteit te Nijmegen aange kocht het voormalig bankgebouw der Nijmeegsche Bankvereeniging in de Snij derstraat aldaar. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben Dinsdag het besluit van den Raad van Nijmegeu betreffende de subsidie aan de R. K. Universiteit goedgekeurd. De verkiezing voor de Provinciale Staten in Limburg. Volgens de voorloopige berekening van de uitslagen der verkiezing voor de Provinciale Staten in Limburg zou den toevallen aan de R.-K, Staatspartij 38 zetels. S. D. A. P. 4 zetels. Vrijheidsbond 1 zetel. Chr.-Hist. Unie 1 zetel. Vrijz.-Dem. Bond 1 zetel. De R.K. Staatspartij wint dan één zeiel, de Vrijz.-Dem. Bond verliest er één. De Statenverkiezingen. In Drente is de uitslag Nieuw Oud Roomsch Katholieken 2 2 Anti-Revolutionairen 6 7 Christelijk Historischen 5 3 Soc. Dem. Arbeid. Partij 7 8 Vrijheidsbond 6 9 Vrijzinnig Democraten 5 6 Plattelanders 4 Totaal 35 35 ZeelandNieuw Oud Christelijk Historischen 7 4 Staatk. Gereformeerden 3 2 Roomsch Katholieken 8 8 Anti-Revolutionairen 9 10 Vrijheidsbond 8 11 VrjjziBnig-Demoeraten 3 3 Soc. Dem. Arbeid. Partij 4 4 Totaal 42 42 Zuid-Holland Nieuw Oud R.K. 16 17 A.R. 16 17 C. H. 12 8 8. D. A. P. 20 21 Vrijheidsb. 9 13 Staatsp. Volksw. 1 Vrqz. Dem. 3 3 Comm. 2 2 Piatt, bond (1.) 1 Staats. Geref. 2 Herv. ^Ger.) 1 82 82 Noord-Holland Nieuw Oud S.D.A.P. 19 21 Vrijheidsbond 8 11 Vrijz. Dem. 9 8 Commun. 3 3 Sec. 1 R.K. 19 18 C.H. 10 7 A.R. 7 6 Chr. Dem. 1 2 Piatt. Bond (C) 1 77 77 Friesland - Nieuw Oud S.D.A.P. 12 14 Vrijheidsbond 6 8 V.D. 3 3 A.R. 12 12 C.H. 9 8 R.C. 4 3 Chr. 8oe. 1 1 v. d. Zwaag 1 Platt. Bond 3 5R 50 Groningen Nieuw Oud S.D.A.P. 11 14 Vrijheidsbond 6 5 Vrijz. Dem. 5 9 A.R. 12 10 C.H. 4 3 R.K. 2 2 Com. 2 Platt. 2 Westerhof 1 45 45 Gelderland Nieuw Oud R.K. 19 19 A.R. 9 9 C.H. 10 7 Vrijheidsbond (Tiel7 10 V.D. 4 4 Lib. 1 S.D.A.P. 10 11 Chr. Soc. 1 1 Platt. 1 Staatk. Ger. 1 62 62 De Statenverkiezingen voor Zeeland. De totaal uitslag van de verkiezing voor de Prov. Staten is als volgt Roomsch KatholiekenJ. L. Buissing, P. Boonman Jacz., J. W. Vienings, A. A. Hendrikx, P. F. Fruijtier, E. B. Dumoleijn, F. J. v. Waesberghe eu J. A. v. Rorapu. Anti-Rev. Partij: G. v. d. Putte, P. Mei ekens, A. Timmerman Czn., C. J. Sonke, C. P. Vogelaar, J. A. Domiaicus, Mr. A. A. de Veer, S, Brandsma en P. Dieleman. Christ. Hist. UnieMr. H. F. Lan s- heer, F. L. Kensel, Mr. R. M. v. Dusseldorp, A. D. F. v. d. Wart, M. W. Koster, J. J. Wallien en G. Bolier. Staatk. Geref. Partij: D. Joziasse, D. Kodde en C.Hartoog. VrijheidsbondA. v. d. Weijde, J. W. v. Oeveren, W. Moelker, W. Kake- beeke, J. v. Nieuwenhuijzen, P. Eras mus, D. H. v. Zuyen en R. G. E. Nolson. Vrljz. Dem. Bond: Jac. WeHema^, J. G. v. Niftrik en Mr. J. Adriaansc, S. D. A. P.L. Onderdijk, G. F. Lindeyer, A. M. Overhoff en A. C. de Pauw. Vergelijkend overzicht met de stem ming van verleden jaar 1922 1923 Tw. Kamer Prov. Stat. R.K. Staatspartij 19562 17561 S.D.A.P. 9583 9500 Anti Rev. Partij 21159 18476 Chr. Hist. Unie 16067 14898 Vrijheidsbond 15671 18023 Vrijz. Dem. Bond 5873 7514 Plattelandersbond 8011 1179 Commun. Partij 517 203 Lib. vrije lijst v. Teijlingen 363 Bezuinigingsbond 454 711 Staatk. Ger. Partij 6563 5637 Sociale Partij 913 607 Andere partijen 5638 Totaal uitgebr. geldige stemmen 105011 94673 Aantal kiezers 119630 118125 De melkprijzen. Volgens de berichten in andere Nieuwsbladen, zijn de cunsumptie-melk- prijzen in de groote Hollandsche steden belangrijk verlaagd en wordt aldaar thans de melk aan de consumenten geleverd tegea den prijs van 10 en 11 centen per liter, franco huis. In de naaste omgeving der groote steden leveren de boeren hunne melk aan de slijters tegen den prijs van 8 en 9 centen per liter, doch in ver schillende provinciën is de groothandel- prijs momenteel 7 en 8 centen per liter. Afgeroomde melk wordt door de fabrieken verhandeld tegen l1/» cent P§r liter. Door een auto verpletterd. Dins dagmiddag is op den weg tusschen Gangelt en Gelsenkirchen botsing ge weest tusschen een vrachtauto en een motorrijder. De motorrijder werd van zijn motor onder de auto geslingerd, onder welke hij met veipletterd hoofd vandaan gehaald is. Het is zekere M. uit Herzogenrath. ROND LENIN'S STERFBED. F. A. Mackenzie, de bekende Engel- sche journalist, is geruimen tijd in Moskou geweest en eerst op het einde van verleden week vandaar vertrokken. Hij heeft nu uit Warschau een zaer interessanten brief over den toestand in Rusland in verband met de ziekte van Leniu aan een aantal Amerikaansche en Engelsche bladen gezonden. Het Vad. ontleent daaraan het volgende Lenin ligt stervende in het Kremlin. Alleen een wonderman hem nog .redden. Meer dan eens ziju de doctoren in de laatste bange weken haastig naar zijn bijna kloosterachtige eenvoudige appartementen geroepen en verklaarden zij daar, dat het waarschijnlijk binnen de 24 uren zou intreden. Telkens heeft de zieke de crisis overwonnen, maar het kan nu toch nietla ig meer duren. Wat zal er gebeuren na zijn dood Zij, die meenen dat alles zal blijven zooals het is, zullen evenzeer teleur gesteld worden als diegenen, welke reeds een triomfantelijken terugkeer naar het oude regiem voorspellen. Er bestaat niet meer kans op een terugkeer van het oude regiem in Rusland dan op een herstel ran het Hannoreriaansche Huis in Washing ton. Geëmigreerde Russen, die rustig leven in Londen of in Parijs en samenzwe ringen binnen Rusland aanmoedigen, maken zich schuldig aan een dolle misdaad. Lenin wordt tijdelijk vervangen door Kamenef, den zwager van Trotski. Zelfs zijn vijanden moeten erkennen, dat hij zijn taak goed vervuld. Voor hij communist werd, stond hij aan het hoofd van een groote onderneming. Daar heeft hij leeren administreeren. Hij is echter geen figuur, die ooit populair zal worden. Hij is veeleer de de vertegenwoordiger van een groep dan een zelfstandig karakter. Velen houden heter voor, dat dit juist zeer gelukkig is. Die vreezen Trotski name lijk juist, omdat hij 'n schitterende en krachtige persoonlijkheid is en een buitengewoon knap organisator. Ziju vrienden voorspellen, dat hij nieuw leven zal inblazen aan het communisme, de nijverheid zal weten te reorganiseereu en heel Rusland zal heropbouwen. Hij houdt zichzelf voor een nieuwen Napo leon en zal Rusland in een grootschen veroveringsoorlog storten. Omtrent de opvolging van Lenin zal een communistisch comité beslissen, dat nu permanent zetelt en de toestand zorgvuldig bespreekt. Wat dit comité beslist moet door alle Russen goedge vonden worden. De tegenstanders zullen tegen dit besluit niet in beroep kun nen gaan, want het comité beschikt over de beste en sterkste partij-organi satie, die er ergens bestaat en die steunt op het leger, het gerecht en de exe- cutiepeletons. Maar de communisten onder elkaar zijn het tot nog toe niet eens. Het is een open geheim, dat er achter de schermen een ernstige strijd gevoerd wordt tusschen twee groepen die van Trotski en die van Rykof. Deze laatste, een oude revolutionnair, die langen tijd president is geweest van deu Raad voor Volkshuishouding, is een van Lenin's drie eigen vertegenwoordigers. De twee anderen zijn Kamenef en Stalen. Rykof behoort slechts sinds korten tijd tot die groep. Hij wordt meer bewonderd en meer gehaat dan wie ook in Rusland. Het feit, dat hij een jood is, verzwakt ten zeerste ziju positie in den strijd om de macht. Stalen is een zeer geheimzin nige man. Hij is een Georgier. Hij werkt zeer veel en vermijdt alle op treden in het publiek. Velen verwachten goed werk van hem. Hij staat aan het hoofd der communistische partijorgani satie. Voetbal. Zuidelijke Se KI. JSl. V. B. Het programma voor a.. s. Zondag is als volgt Kampioenscompetitie VoltWalcheren Competitie Z. V. B. District Walcheren en Z.-Bevelmd. Ie klasse. StavastDe Zeeuwen Walcheren IIGoes II Vlissingen III—T.O.V.Ï D O. Zeelandia IIVeere 2e klasse. Vlissingen IVStavast II Verwachting tot den avond van 14 dezer Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wiD<i, zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zelfde temperatuur. posikanioor fc Goes. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen van 25 Maart tot en met 9 April: Brieven binnenland Grasweg, Amsterdam. Brieven buitenland Gustav Buwesch, Recklinghausen. John Mol, Mushigan. Briefkaarten binnenland j Eén zonder adres. N.B, Den afzenders wordt aanbevo len op alle te verzenden poststukken hun naam en volledig adres te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Geboren 10, Karei Johannes, zv. Hugo Theodoor van Son en Dint Mieras. Levenloos aangegeven 8, mann. kind van Gerard Leendert Verburg en Catharina Janse. Overleden 9, Geertruida, 6 weken d. v. Johannis Westdorp en Geertruida de Kunder. Geboren 11, Pieternella Wilhelmina, dv. Hendrik Weezepoel en Pieternella Mange. Gehuwd s 12, Gelinus Adrianus v. d. Knaap, 27 jr. jm. en Stijntje Foudraine, 23 jr. jd.12, Simon Gerrit Schrijver, 26 jr. jm. en Janna Lepoeter, 23 j. jd. Overleden12, Levina Pieternella, 14 mnd., dv. Johannis Jacobus Petrus Liplijn en Krina Cooman. Ondergeteekende zegt bij deze uilen van hier en elders hartelijk dank voor de ondubbelzinnige wqze van belang stelling op 9 dezer ontvangen. P. A. DE LIGNY. Goes, 11 April 1923. Terstond of met Mei gevraagd bij B. NJEUWENHUIJSE, Voorstad, GOES. - 9 I

Volksblad | 1923 | | pagina 3