Politie. Uit den Vreemde. 432e Staatsloterij 2e kl. Telegraf. Weerbericht. Sport. Burgerlijke Stand van Goes. honderd wagons haver van deze zelfde zending naar Nederland verkocht zijn. De ziekte openbaart zich bij de paarden nadat zij deze haver eenige dagen gebruikt hebben, door hooge koorts, speekseiovervloed en vervolgens door aantastingen van de longenvliezeu en de slijmvliezen, gezwollen lever, nieren en milt, waarua de dood volgt. Nu de juiste oorzaak bekend is, wordt als tegengift onder andere melk te drinken gegeven. De wielrijdster, de 28-jarige mej. B., reed op bet rijwielpad in de richting van Scheveningen. Van het Franken- slag kwam een motor met een 22-jarigen bestuurder. De motor reed tamelijk hard. Toen de juffrouw het snorrende ding zag aankomen, werd ze zenuw achtig, wist niet of ze zou doorrijden of stoppen en de motorman werd ook al zenuwachtig, vergat zijn vaart te vermindereu, week alleen veel te veel naar links, maar kon daardoor een botsing niet voorkomen. Wielrijdster en motorrijder vielen over de straat. Juist kwam een auto aan, die vaart minderde en krachtig remde, maar de juffrouw viel juist naar de auto toe en zoo klemde haar rug vast tusschen den autoband en de straat, 't Is haar geluk geweest, dat de automobilist al vroeg vaart mindtrde. De auto reed onmiddellijk terug, de juffrouw werd in de auto gedragen en toen de ergste schrik voorbij was, bleek ze heelem-aal niet gewond te zijn. Ze klaagde alleen over pijn in den rug. De politie maakte proces verbaal op. Zondag j.l. ging de 21-jarige M. Hielkema, knecht bij den veehouder B. Oosthoek te St. Nicolaasga eieren zoeken in den omtrek van een nabij gelegen eendenkooi. Door nieuwsgierig heid gedreven ging Hielkema een kijkje in de kooi nemen, wetende, dat de kooiker afwezig was. In de kooi had deze echter zoodanig een of meer vuurwapens geplaatst, dat ze konden losbranden, wanneer iemand met een gespanuen draad in aanraking kwam. Hielkema liep tegen een draad, een schot knalde en hij werd getroffen. Na het ongeval heeft hij het terrein verlaten en getracht den overkant te bereiken, wat hem niet is gelukt. Bij een vonder, die door bijzondere inrich ting alleen door den kooiker kan wor den gebruikt, is hij later in half han genden toestand gevonden door een anderen eierzoeker. Deze vertelde hetgeen hij had ge zien en weldra waren dr. IJkema en politie ter plaatse. Hielkema bleek reeds te zijn over leden. Het lijk is naar Heerenveen ver voerd om gerechtelijk te worden ge schouwd. Van een der directieleden van een Paarden Verz.-Maatschappij, gevestigd te 's Gravenhage, verneemt de Tel., dat reeds eenige weken sterfgevallen bij paarden voorkwamen onder ver dachte verschijnselen van vergiftiging. Alleen bij deze maatschappij zouden reeds 20 paarden alleen in Zuid-Lim burg ten gevolge van de haver ge storven zijn. Ook in andere deelen van het land zouden dergelijke gevallen zich voordoen, doch nog niet officieel geconstateerd zyu. Da bovengenoemde maatschappij heeft opdracht gegeven monsters van de haver onder politie toezicht te laten trekken, ten einde een eisch tot schadevergoeding te kun nen indienen. reusachtig. Het blad voegt er aan toe, dat een gecontroleerde proef meten zouderkunst- liclit heeft plaats gehad en het voordeel van kunstlicht is gebleken. In de docdeukamer van een kind was een brandende kaars geplaatst. Doordat de vlam der kaars blijkbaar met een gordijn in aanraking was ge komen, ontstond er brand in het huis. Daar dit van hout gebouwd was, breidde het vuur zich snel uit en deelde zich aan een ander vertrek mede, waar drie kleine kinderen te slapen lagen. De twee oudsten daarvan kwamen iu de vlammen om. De moeder wilde het kleinste, eeu baby van s'echts enkele weken, redden en sprong met de kleine uit het venster. 0< k dit kind wtrd echter daarbij gedood, terwijl de moeder, die een arm brak, de eenige was, die de ramp overleefde. De beer Brooks deelt mede, dat sedqrt 1921 in welk jaar het muziek korps werd opgericht, de koeien geheel afwijken van alle statistieken betreffen de de melkproductie. Wij zijn begonnen met eiken middag te oefenen, nadat de koeien waren ge molken, zegt Brooks. Hoe meer vorde ringen wij maakten, des te meer ver meerderde de melkproduktie. Nu spelen wij voor de koeien, en wij Pgelooven, dat wij even waardeerende toehoorders hebben, als elk ander muziekkorps in dit land. In ieder geval wij hebben resultaat. „Bon appétit" wenscht het blad dien menscheneter toe. le lijst Trekking 3 April f 20000: 14786 f 5000: 7918 f 1500: 18786 f 1000 18415 16408 f 400: 9063 11095 14186 22694 22868 f 200: 3315 6644 14244 16297 f 100: 594 5708 10227 10278 14434 15903 21312 2e lijst Trekking 4 April f 2000 8825 f 1500: 13053 f 1000: 15787 18069 21025 f 200 4057 f 100: 3659 4505 4916 5485 6767 13254 16384 17261 Matige tot zwakke noordoostelijke tot oostelijke wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, in het noor- deu weinig of geen regen, in het zuiden waarschijnlijk regenbuien, iets zachter. Het programma voor a.. s. Zondag is als volgt j Vlissingen II—D.O.S K.O. 11 Kampioenscompetitie 3e Kl. W. IcherenEindhoven II le klasse. Walcheren IIZeeland Goes T[Stavast De Ze'uwen Veere 2e klasse. D.E.T.O.Walcheren III Vli8singen IVZ.-Beveland 3e klasse. Z.»Beveland IIZeelandia III Gevonden voorwerpen- In de maand Maart 1923 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere in lichtingen te bekomen betreffende deze voorwerpen Een snoeischaar, een hond (Ierscbe Setter), twet zakmesjes, een zakdoek, een rees koraleD, een jongenspet, een kuipschaar, een kinderrokje, een combinatieiang. een harpje van een muziekinst rumeuteen kinderarmbandje, vier portem inaie's met inhoud, een zilverbon van een gulden, een kinder schoentje, twee huissleutels, een dames bont, een ijzeren hamer, een kinder mutsje, een vulpen, een kinderhoedje, een zilveren suikerlepel, drie loten van de Hoil. Maatschappij van Landbouw, afdeeling Rotterdam, Schiedam, een zilveren damc-sarmband, een duimstok, een paar zwarte sokken, een bruin hondje, en twee boterkistjes, waarin doeken. Goes, 3 April 1923. De Commissaris van Politie, E.C. WIERTS VAN COEHOORN. Geboren30, Jan, z.v. Gjjsbertus Wilschut en Margaretha Zweedijk 1, Trijntje, d.v, Hendrik Bouter en Su- zanna Pieternella van Zweden2, Johanna Katrina, d.v. Willem de Pan en Johanna Katrina Burgs. Huw.-afk.: 81,Jacobus Marinus Me\jler, 22 j., j.m. te Goes, en Lena Catharina Tielvooy, 24 j., j.d. te Vlissingen. Huw.-aang.3, Johannes van Goo- zen, 27 j., j.m. te Delft en Johanna Maria Oele, 27 j., j.d. te Goes. Geboren 1, Adriaaa, d.v. Antonie Hoogesteger en Cornelia Hoogesteger 4, Marie, d.v. Pieter Anthonie de Witte en Tannetje Pieternella van Eikeren 4, Izak, z.v. Arie Verseveld en Maria Geertruida Boer. Overleden: 2, Adriaan Kant, 74jr., weduwnaar van Maatje Tramper; 3, Pieter Zoutewelle, 73 jr., man van Jannetje Siervogel. Geboren 4, Neeltje Jannetje, d.v. Jacobus Copooolse en Jacomina West dorp 8, Maria, d.v. Adriaan Haeck en Mechelina Jacoba Ardon5, Gerard, z.v. Jacobus Cornelis Bruggeman en Maatje Tazelaar. Gehuwd 6, Andries Pieter Steketee, 29 j., j m. te Middelburg en Johanna Jozina Ossewaarde, 24 j., j,d. te Goes. Auto-ongeluk. Zaterdagmiddag tegen zes uur ziju op den Ouden Scheveningschen weg een wielrijdster met een motorrijder en een auto onder ling tegen en over elkaar gereden. Het //Vady deelt hieromtrent het volgende mede Gestikt. Iu Den Haag is een 7-jarig jongetje onder het zand be dolven en gestikt. Vermoed wordt dat hij deu diepen zandkuil van onder breeder heeft willen maken, tengevolge waarvan de wanden ingestort zijn. Doodgestoken. Maandagavond is te Tolbert (gem. Leek) de gehuwde arbeider J. de Meer, wonende te Dieps- wal, tijdens een vechtpartij doodge stoken. De vermoedelijke dader, S., vriend van den verslagene, is gearres teerd. Moord Dinsdagmorgen is de justit'e uit Heerenveen naar Sint- Nicokasga vertrokken, waar in een eendenkooi het lijk van een twintig- jarigen jongeling gevonden is, met een schotwond in de b ?enen. Mishandeling. Maandagavond is te Zuidbroek de majoor van de rijks— veld wacht M. Alting aldaar door bal dadigi'n uit Muntendam gemolesteerd en met messteken verwond. Alting brak daarbij ook een been. Hij is naar Groningen vervoerd. Vijf belhamels zijn gearresteerd. Het lijk in de eendenkooi! Naar aanleiding van het vinden van een lijk in een eendenkooi te St. Nico-' laasga w rdt het volgende gemeld De haver vergiftiging. Over de massa-vergiftiging van paarden te Heerlen kan nader medegedeeld worden, dat de haver Amerikaansche clippes- haver is, gelost uit de boot Mercier te Antwerpen begin Februari. Naar thans officieel geconstateerd is bevond zich de vergiftigde stof in twee wagons haver, geleverd door 'n graanhandelaar uit Echt en één wagon geleverd door een graanhandelaar uit Sittard. Merkwaardig afgeloopen. Op den binDensteiger van een in aanbouw zijnde lagere school aan de Laan ran Nieuw Guynea te Utrecht, is een werk man, die op 10 M. hoogte zijn arbeid verrichtte, tengevolge van duizeligheid omlaag gestort. Doordat hij langs spijkers schuurde, waarin zijn kleeding haakte, bleef het slachtoffer op 7 M. hoogte iu de lucht bengeleD, toen door de zwaarte van zijn lichaam 's mans kleeding scheurde, viel hij hierna van 7 M. hoogte naar beneden, om terecht te komen in de kelderverdieping, waar wat water in stond. Iedereen dacht, dat de man voor driekwart zou zijn doodgevallen, en het eerste werk was dan ook, den Geneeskundigen Dienst te alarmeeren. Toen deze kwam had de man, die aanvankelijk buiten westen lag, het bewustzijn herkregen. Hij liep alsof er niets gebeurd was, met geen andere verwonding dan een schram op een zijner armen naar huis toe. Zijn kaneraden op het bouwwerk stonden paf Speld ingeslikt. De 9-jarige C. S. te IJsselmonde had 's nachts last van kiespijn en gebruikte eeu veilig— heidsspel om de kies schoon te maken. In zijn slaap heeft hij echter de speld ingeslikt. Direct ingeroepen geneeskun dige hulp mocht niet meer baten. Onder hevige pijnen is het ventje in het ziekenhuis overleden. Kippen en electrisch licht. Een liefhebber vau een versch kippeneitje in den winter dacht op een donkereu regenachtigen Zaterdagmiddag, toen hij uit de huiskamer de kippen om drie uur op stok zag gaan ais ik in den loop eenige eleclrische lampen aan bracht, dan kon ik, oc liever het licht, den dag van deze dieren verlengen. Zoo gedacht, zoo gedaan. Behalve een aantal kleine, kwam er een groote lamp, die de kippen voor de zon aanzagen. Zoodra in den avond het licht brandt, komen de 70 kippen naar buiten en worden te 7 uur gevoederd. De eier- productie nam met 8 dagen reeds toe en in 't hartje van den winter had men dagen van vijf-en-veertig eieren. De vrouw des huizes, die het aan Onze Tuinen* vertelde, noemde het succes Tragisch ongeval. Te Quebec (Cauada) heeft een tragisch ongeluk plaats gehad. Ken Albino-neger. De chef van den geneeskundigen dienst van het hospitaal der Egyptische regeering te Port-Said bericht aan bet blad Lancet, dat in genoemd hospitaal een albino- neger is opgenomen van 25 jaar met een volkomen witte huid van merk waardig weefsel, bruine oogen eu fraai vlaskleurig haar. Zijn vader en moeder zijn typische zwarte Soedaneezen zij hadden een dochter en nog eeu zoon, die beiden dood ziju en eveneens wit waren. Jazz-muziek en melk. Volgens deo heer Walter G. Brooks, directeur vau een muziekkorps, natuurlijk in Amerika, bestaande uit employe's van een zuivelonderneming te dezer plaatse, zou Jazz-muziek oorzaak zijn, dat de koeien meer en betere melk geven. Een kanibaal. De Java-Bode meldt, dat in eeu der café's te Noord- wijk (Weltevreden) twee Europeanen ruzie met elkaar kregen, waarbij een hunner den ander een oor afbeet Voetbal. Zuidelijke 3e Kl. K. V. B. Competitie Z V. B. District Walcheren en Z.-Beveland.

Volksblad | 1923 | | pagina 3