AANDOENING LUCHTWEGEN tiïngd-siroopl STADSNIEUWS. Uit den Yrreemde. Marktbericht. Bij der borstsiroop chauiear trok de revolver om vrees aan te jagenen de 9taker trok af, om inmiddels zijn beklag in te dienen bij de politie die den chauffeur eena onder handen zou nemen wegens het dragen van wapenen of erger nog.Bij 't verhoor bekende de chauffeur zijn misdrijf tegen 't leven gericht en toonde het corpus delicti. Een vernuftige imitatie-browning het patronenmagazijn was een sigaretten- étui. door het overtrekken van den haan gingeen electrisch lichtje aan (,/Vad.") De statenverkiezingen. Het bestuur van den Vrijheidsbond in den Statenkring Tiel, waar, zooals bekend is, de lijst van deze party is uitgevallen, geeft aan de kiezers, aangesloten bij den Vrijheidsbond, den raad, bij de Statenverkiezing blanco te stemmen. Inwerkingtreding Land- en Tuinbouwongevallenwet. üe inwerkingtreding van art. 2 der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 is nader bepaald op 1 Mei 1928, Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Vaa der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopeu week, eindigende 29 Maart in Nederland uitgesproken 59 faillissementen tegen 48 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 29 Maart 1923 1073 faillissementen tegenover 041 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Geldverspilling op groote schaal De heer W. M. Engelberts uit in het tijdschrift der Maatschappij voor Nijverheid en Handel krasse beschul digingen ten aanzien van de leiding van het staatsbedrijf der artillerie- inrichtingen. Het volgende is er aan ontleend. „Aan elk bedrijf zelfs uil man tend geleid zijn moeilijkheden tekort komingen en fouten iahaerent. Naast deze ,/normaletf kent het staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen //abnormale", die zeer wel te vermijden waren. Aan het departement van koloniën zijn geleverd in bestanddeelen en naar Tndië verzonden 60 millioen patronen, die het legerbestuur aldaar bij samen stelling tot patronen ondeugdelijk be vond. Veertig millioen patronen werden in Nederland over verschillende maga zijnen verdeeldbleken bij gebruik door den troep niet goed en werden daarop weer alle naar de Hembiug teruggezonden. Meerdere millioenen en millioenen, ia de magazijnen nog opge legd, ziju ook niet naar eisch. Drie- tot vier honderdduizend projec tielen en ladingen van verschillend kaliber moeten aan de artillerie-inrich tingen weder worden gesloopt, nagezien enz., alvorens bruikbaar te zijn, of bruikbaar zonder kans op eigen schade. Duizenden kardoashulzen, reeds benut tot samenstelling van ladingen en over tal van magazijnen in ons land ver spreid, moeten terug naar de Hembrug en daar weder worden verbeterd. Meerdere honderden mitrailleurkarren bleken na afleveriag aau den troep zóó weinig bruikbaar, dat tot beproe ving van een nieuw model kar werd overgegaan, (De ingevoerde kar was «iet afdoende beproefd). Vierhonderd ton materiaal werd aan geweerloopen verwerkt. Daarna kwam bij toeval uit, dat het daartoe niet was geëigend. Een fabriek met 800 tot 400 man was gedurende ongeveer een jaar niet- produceerend in bedrijf, omdat twee leidende fignren, daar door de directie 8aamgebracht, elkaar niet verstonden, terwijl deze zelf noch leiding gaf, noch ingreep, trots meermalen gdaan ver zoek. Ruw weg is deze schade te be groeten op ten minste 15 millioen galden, de kosten van herstelling in begrepen. Hierbij komen, tot aanmerkelijke bedragen de steeds doorloopend uitga ven voor opslag, bewaring, onderhoud, transport, enz. van het materieel als BRONCHITIS, Luchtpijpcatharre, Verouderden hoest Hardnekkig vastzit tend slijm, Kink- en Slijmhoest gebruik»»®» Deze verzachtende maakt longen en luchtwegen vrij van slijm waardoor de be- Jnauwdhedêit verdwij nen en de ademhaling weer ruim wordt Pt*tjs per* Flacon F175 brj apothekers en drogisten. Restauratie St. Maria Magdalena Kerk, De commissie voor de restauratie van de Groote of Sint Maria Magdalena Kerk alhier werd, evenals in het vorige jaar, wederom verblijd met een gift van f 1000 ten behoeve der loopende restauratie. Overbodig te zeggeu dat het geschenk van den milden gever, die onbekend wenscht te blijven, met warmen dank werd aanvaard. Ned. Bond voor Ziekenverpleging. Naar men ons mededeelt heeft de Ned. Bond voor Ziekenverpleging een correspondentschap alhier gevestigd. De correspondente Zr. E. Lurasco, hoofd verpleegster van het Ziekenhuis is bereid ieder die hulp van een ver pleegster wenscht daaraan zoo mogelijk <e helpen. Veemarkt. Ter markt van 8 April waren aan gevoerd 7 Loopvarkens, 43 Biggen. Westelijk Zuid-Beveland Roode Kruis. Woensdagmiddag vergaderde in Ho tel Centraal bovengenoemde afdeeling onder voorzitterschap van notaris Neer voort. De notulen, voorgelezm door de secretaresse, mevr. v. d. Have, werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag 1922 bleek o.a,, dat het ledental achteruitging van 92 tot 84. De financiën verkeeren, na den verkoop van een gedeelte van den inventaris, in goeden staat. De reke ning 1922 wijst aan in ontvangst f 582,06, in uitgaaf f 318,69J, het batig saldo bedraagt f 263,36^, met het batig saldo van het vorig jaar ad f 334,99, totaal f 598,35^. De trans portcolonne werd omgezet in een ver- eeniging van oud-leerlingen en houdt geregeld oefeningen onder leiding van dr. Pfeiffer. De goede uitslag van den gehouden Roode Kruisdag wordt ge memoreerd. Het verslag werd goedgekeurd onder dankzegging aan de secretaresse. Zoo ook de rekening van de penningmeeste- resae mevr/ van Dissel. Uit een mededeeling van den voorz. bleek, dat de gelden van den Rooden Kruisdag uitstekend door de alg. ver. zijn besteed. De aftredende bestuursleden, de dames v. d. Have en Folmer, en dhr. Bruggeman werden bij acclamatie her benoemd. Als afgevaardigden naar de verga dering in Middelburg en Den Haag werden herkozen de heeren Neervoórt ea Snoek. Uit Rusland- De Izweslia bevat eea corresponden tie uit Toerkesta», waarin de ver schrikkelijke toestand in het honger- gebied Fergan geschetst wordt. De in cultuur zijnde oppervlakte in deze streek is verminderd met 75 proeent, vergeleken met vóór den oorlog, terwijl het verlies aan hoornvee meer dan 75 procent bedraagt. Waar vroeger rijke en welvarende plaatsen werden aange troffen, waarvan sommige meer dan 75,000 inwoners telden, vindt men nu nog slechts 3000 a 5000 inenschen. Reed3 in het jaar 1920 was het aantal landbouwbedrijven met 25 procent verminderd. Op het oogenblik is dit percentage gestegen tot 50. Op het moment lijden in de streek van Fergan ongeveer 400,000 inenschen honger, dat is ongeveer de helft van de bevolking. Inmiddels gaat Rusland voort met het uitvoeren van graan. Het Russisch Telegraaf Agentschap deelt thans mede, dat men in Rusland over wil gaan tot oprichting van een speciale export-bank voor het finan cieren van den uitvoer van levens middelen en grondstoffen. Tezelfdertijd blijkt uit een mededeeling van onzen waarnemenden consul-generaal te Helaingfors, opgenomen in de Handels berichten van 29 Maart, dat de Finsche landbouwproducenten zich er bij de Finsche regeering over beklagen, dat de uitvoer van rogge uit Rusland zelfs tot dumpingemethoden gaat. D« fransch* zomertijd- Op een bespreking van deskundigen onder voorzitterschap van minister le Trocquer, op het departement van openbare werken is inzake den zomer tijd besloten zich te vereeuigen met het voorstel om de klok een half uur vooruit te zetten, dat onlangs ook door de Karaergroep voor de verdedi ging van de belangen van het platte land is aanvaard. Het voorstel komt Donderdag in den ministerraad. Men wil den zomertijd zoo mogelijk laten duren van 18 April lot 3 November. Onlusten fa Odess ilü het district Odessa zijn lusten uitgebroken. De boeren besto: en de pakhuizen met levensmidd. n en dwingen de treinen door het q 1 reken van de rails tot stoppen. Hun doel is graan te bemachtigen voor den uitzaai. De ambtenaren en bet spoorwegper soneel zijn hun leven niet zeker. Uit Odessa zijn militairen gezonden om de onlusten te bestrijden. Groofa brand. Te Alexandropol, waar zich het grootste weeshuis ter wereld bevindt, dat 16,000 Armeensche weezen herbergt, heeft een brand een entrepot vernield, waarin 10,000 ton koopwaar was geborgen, bestemd voor steun verleening. De brand dreigde zich nog verder uit te breiden, doch is door 2000 kinderen en een bataljon bolsjewiki bestreden. Een dans-maniak. Te Ashingï on, in Northumberland, heeft Victor Hiadmarsh, volgens de Engelsche bladen, Donderdag 25 uur aan één gefoxtrot en daarmee hef wereld-record verbeterd. Zjjn danseres, juffrouw Dunn, moesl bet na 22 uur 21 minu ten opgeven, omdat zij zich onlekker voelde, maar kwam bij en hervatte den dans daarna. Onder het hout bedolven. Te Alphen aan den Rijn is Donderdag middag op de hontwerf van de firma Spreij een houtstapel ingestort. De gehuwde werkman G. V., die boven op dezen stapel werkzaam war, geraakte onder het hout bedolven en is er dood onder vandaan gehaald. De commissie van herstel en de Duifsche goudmark-leening Daar het Rijk de commissie van herstel niet op de hoogte had gesteld van de uitgifte van de goudmark- leening heeft de commissie van herstel een nota laten overhandigen aan de Kriegslastenkommission, waarin zij uit drukkelijk, ook jegens de inschrijvers, haar voorkeursrecht op de hulpbronnen handhaaft, welke het Rijk zou kunnen bestemmen voor de rente en aflossing der leening, met name als deze leening niet wordt aangewend voor den dienst der schadevergoeding. Tragisch. Hariy en Thomas Mc. Intosh, twee broers, die op de eenden- jacht waren, werden dezer dagen, meldt de correspondent van de„DaiiyChron.a te New York, op een zandbank in de Missouri, 30 mijlen ten Noorden van de stad Omaha in Nebraska, geïsoleerd. Zij hadden te laat bemerkt, dat hun boot was weggedreven. De mannes riepen om hulp doch in weerwil van de energieke pogingen van de bevol king om hen te redden, slaagde deze daarin niet. Allengs werd de zandbank door het water overstroomd en urenlang zaten de broers op een boomstam. Ten slotte reikte het water tot hun middel. Flauw drongen toen hun stem men door tot de menschen aan den oever, waarbij zij voor het laatst om hulp smeekten„Kan er dan niets worden gedaan om ons te helpen Het water reikt ons reeds tot den hals. Wij zijn bevangen door koudeen kun nen het niet langer meer uithouden." Kort daarop klonk het van af de zandbank „Wij zijn op een ijsschots gaan liggen." En terwijl zjj den dood tegemoet gingen, zongen de ongelukki- gen //Nearer, mij God, to Thee." GOES, 8 April 1922. Wegens geringe aanroer en feestdagen geen noteering. Oude Tarwe f a i Nieuwe Tarwe f a i Nieuwe Rogge f a f Winter gerst p. 100 K.G. f -,a i Goudg* rst f af—, Zomergerst f a f Haver f a f Kookerwten f a f Kroonei wten f a f Bruine Boonen 1 a f Paardeboonen f a i Maanzaad f af Eieren per 100 stuks f4, Boter per kilo f 1,90 a f O, Fabriek sboter per pond f 1,10 Middenprjjs eieren per 25 stuks f 1,— Middenprijs boter per halve kilo fO,95 Boter aan particulieren f 1,05 a f 0. Eieren winkelprijs 5 ct. per stuk Middenprjjs afwjjkende boter f 0,— p. p. Aanvoer 384 pond boter Eieren 472 stuks Fabrieksboter pond. kleine Eieren verkocht 4 0 et. Roomboter aan particulieren fO,— Kalkoeneieren stuks 4 ct. Poelei8ren stuks k O ct. Eendeieren stuks k 0 ct. Ganseieren stuks 4 ct. Eitrenverkoop Onderaideeling Zuid-Beveland V. PZ. Aangevoerde eieren 23900 «tuks. Prys f4,20 per 100 stuks. 1 T&br. A.MUNHARDT Zeist.

Volksblad | 1923 | | pagina 2