No. 26 Woensdag 28 Maart 1923 46e Jaargang Een geheimzinnig geval. STADSNIEUWS. FEUILLETON Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor baiten Goes f 1,50 per half jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 13 UUR te bezorgen bij de N.V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 cent per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Een Jubileum. Zondag herdacht de heer J. F. Wolfers, chef der afd. riemschijven, den dag waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de N.V. //La Vitesse", alhier. Als bijzonderheid kunnen wij vermelden, dat Zaterdag dhr. W. zijn 25-jarig huwelijksfeest herdacht. Het behoeft geen betoog dat beide jubilea niet onopgemerkt voorbij gingen. Aanrijding. Zondagmiddag omstreeks 5 uur had op den hoek van den Westsingel en den 's Heer Hendrikskinderendijk een aan rijding plaats tusschen de auto van den heer van den Bosch, Kloetinge en die van den heer de Koning, alhier. De laatste auto bekwam eenige schade. Geen der beide bestuurders heeft eenige schuld. 25-jarig jubileum, Zaterdag j.l, is ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum als regentes van het Weeshuis, Mevrouw Breetvelt- Ittmann gehuldigd. Het gansche Bestuur zoowel van het Weeshuis als van Armenzorg was daarbij tegenwoordig. Ook de weezen en het personeel namen aan de huldebetuiging deel. Namens het bestuur werd een bloem stuk aangeboden en door de weeskin deren een fraaie teekening door een der weezen vervaardigd. Deze laatste behelst een vermelding der data van haar regentschap, een teekening van het 70 Roman van H. W. Blenke overlei nauwelijks een oogenblik of zijn hoedanigheid van detective hem ook absolutie gaf voor het breken van zijn eere woord. „Ge kunt u van mijn stilzwij gendheid verzekerd houden vNeen, ik verlang uw eere woord". „En dat geef ik", haastte zich Blenke te verzekeren, uit vrees dat Leo van gedachte mocht ver anderen. //Bovendien ben ik hier immers vreemd". Leo haalde diep adem. Hij zag hoe zijn schuldeischer daar ginds kalm met een anderen bezoeker in gesprek was. Het kwam er op aan, de tegenpartij met alle beschikbare wapenen uit het veld te slaan men had hem op onwaardige wijze behandeldelk middel was hem goed genoeg. „Ge hebt gelijk: de Iersche is een slecht vrouwspersoon riep Poortje van het Weeshuis en het Wapen van Goes, een en ander keurig in kleuren uitgevoerd. Door den voorzitter van beide be sturen, den heer v. d. Bout, werd de jubilaresse hartelijk toegesproken, ter wijl de heer Mr. Stieger namens het bestuur van het Weeshuis ook nog eenige woorden van waardeering sprak. G emeenteraads verkiezing Bij de Zondag plaats gehad hebbende proefstemming ter vaststelling der definitieve candidateniijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing van de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" te Goes, was de uitslag als volgt Chr. C. van der Does, 417 punten, J. F. G. van Riet, 315 punten, A. M. Simons, 545 punten, Mr. J. H. M. Stieger, 748 punten en J. W. Vienings, 571 punten. V. V. V. Zuid- en Noord-Beveland. Zaterdag hield bovengenoemde ver. een alg. vergadering in het //Schutters hof" alhier, onder leiding van dr. H. Folmer te Driewegen. Na opening en goedkeuring notulen, deelt de voorzitter mede dat door de Mij. Zeeland dezen zomer reisgezel schappen van Engelschen gevormd zullen worden, deze zullen een week in Zeeland doorbrengen en daarvan waarschijnlijk 2 dagen op Zuid-Beveland, Daarvoor zal door de Mij. in April of Mei een reclamefilm worden gemaakt, ook voor Amerika bestemd. Besloten wordt voor deze film mede werking te verleenen alsmede voor de wetenschappelijke zomer-film van den hfi, bjj de gedachte aan het boos aardig gezicht, dat Jane hem van daag had getoond. Maar ze heeft het volste vertrouwen van haar meesteres en ik durf er op zweren, dat ze haar, in wier oogen het geld geen waarde heeft, besteelt en bedriegt". //Nu, dat zou niets buitengewoons zijn, lachte Blenke. „Neen, zeker niet. Maar al be steelt ze haar meesteres nog zoo hard, zal ze 't altijd straffeloos doen". //Omdat het geld voor de besto lene geen waarde heeft „OmdatLeo wilde eerst nog eens nadenken, maar hij ontmoette het manend oog van zijn schuld eischer en Blenke hield zich onver schillig als had deze onthulling voor hem iets heel alledaagsch. „Ik moet hier tot het verleden terug- keeren, omdat ge mij anders niet begrijpen zult." Blenke luisterde. „In het verleden der schoone vrouw?" vroeg hij. „Dus had ik in myn voorgevoel toch gelijk //Dit had ge. Luister dus verder... ik heb uw eerewoord.... Niet waar, ge verpandt het? Ik heb 't noodig, ook voor mezelf." „Zeker geef ik 't!" - Blenke heer v. d. Yen welke daarvoor gaarne een oude ringrijderij en Z.-Bev. dansen wil filmea. Getracht zal worden om de films voor de leden te doen afdraaien. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer G. Houtekamer, Kloetinge, bleek o.a. dat bet leden-aantal met een 40-tal achteruitging en bedroeg op 31 Dec. 1922, 271 het aantal gemeenten dat steun verleende, bleef 12. Vervolgens werd een overzicht gegeven van de talrijke werkzaamheden der vereeniging. Het bureau op de Markt werd zonder schade overgedaan aan de Bank voor Zeeland. Langs den weg Bergen op ZoomAntwerpen zal met mede werking van Walcheren een reclame» bord worden geplaatst. Het aantal inlichtingen dat over deze streek gevraagd wordt, neemt steeds toe. Ingekomen is het rapport der com missie tot nazien der rekening 1921. Door de heeren Verwer en de Jonge zijn verschillende aanmerkingen ge maakt over het in 1921 gehoude» beheer. Deze fouten zijn erkend, doch zullen in den vervolge niet meer voor komen. Daarna is de rekening en verantwoording goedgekeurd. Uit de rekening eu verantwoording 1922, uitgebracht door den penning meester, den heer v. Ballegoijen de Jong, bleek dat de ontvangsten hebben bedragen f 943,36, de uitgaven f890,46, het batig saldo bedraagt dus f 52,90. Tot commissie voor bet nazien dezer rekening en die van 1923, werden benoemd dhrn. Koene en Wolzak. Op voorstel van dhr. Hanken zal ieder hield zich als voelde hij zich be- leedigd. Leo ondersteunde ziin voorhoofd met de hand. „Het ging me slecht, heel slecht ongeveer drie jaren geleden. Ik moest den dienst verlaten en ging, door myn schuldeischers vervolgd, met de laatste vijf-en-twintig gulden naar het spoorweg-station om een 1 laatsbiljet te nemen naar Berlijn, 't Was me geheel onver schillig, waar ik mijn leven zou eindigen, als ik maar op een plaats was, waar niemand mijn lijk kon herkennen. Ik wilde spoorloos van de wereld verdwijnen. De revolver had ik in den zakze was myn geheele toekomst. Te Berlijn aangekomen, zwierf ik eenige dagen rond. Nergens vond ik eenig uitzicht, dat me van myn wanhopig besluit had kunnen terug houden. Ik was nog goed gekleed, want als men reeds in schulden zit, komt het op een crediet ge- venden kleermaker meer of minder niet aan. Als kind van goeden huize en man van opvoeding begon ik liever gebrek te lijden dan mijn kleeren te verkoopenik hoopte altijd nog op een reddenden inval, maar tever geefs, Zoo ging ik dan op zekeren jaar één lid dezer fin. com. aftreden. Vastgesteld werd een huisli. regle ment. Voor de verkiezing van be stuursleden zal door het bestuur voortaan een voorl. voordracht worden opgemaakt, die door de leden kan worden aangevuld tot een definitieve. Het huisli. reglement en de ledenlijst zullen aan alle leden worden toege zonden. Tot bestuursleden werden herkozen dhrn. M. Meulenberg, EUewoutgdijk A. v. d. Have, Kapelle en F. Wabeke, WemeldiDgeeen voorstel om deze leden herkiesbaar te doen zijn was ingevolge art. 8 der statuten ingediend. Ook door het bestuur waren de aftr. heeren no. I op de vooidracht geplaatst. Ter voorziening in de vacature Arnoldi luidde de voordracht 1. dhr. Persant Snoep, Kapelle 2. B. Faberij de Jonge, Goes. Gekozen werd dhr. Faberij de Jonge met 7 5 stemmen. Inzake de motie, door het bestuur uitgebracht omtrent de spoorwegplan nen, geeft de voorzitter toe, dat in het vuur van den strijd eenige woor den in die motie zijn gebezigd, die wat fel waren, en dat met die motie geen persoonlijke aantijgingen tegen een der betrokken personen zijn be doeld. De begrooting 1923 werd vastge steld in ontvangst en uitgaaf op f 976. De post onvoorziene uitgaven be draagt f 140- Voor de reclame-reis naar Londen van dhr. Houtekamer wordt f 150 beschikbaar gesteld. Dhr. Houtekamer zegt dat hierin is inbegrepen de sub middag, toen ik volstrekt niets meer bezat, om mijn kwellenden honger te stillen, schier blindelings den wijden weg op, de stad uit, door de stille, afgelegen voorstad, om buiten iu het vrije veld een einde aan myn ellendig leven te maken. Bij de laatste huizen, die in de zandvlakte eindigden, en daar ver uit elkaar stonden, overviel me, toen 't reeds donker begon te worden, een duizeling. Daar ik sedert den vorigen dag niets gegeten had, gevoelde ik me door de lange wandeling geheel uitgeput. Ik bad niet eens meer de kracht gehad de revolver op te heffen en ik viel bewusteloos op den hobbeligen straatweg neer. Toen ik weer by kwam, bevond ik me in een slecht verlicht, laag vertrek. Een vrouwelijk wezen stond voor me, dat me vragend aanzag en met het oog op mijn kleeding zeker de ware oorzaak van mijn toestand wel niet gissen kon. Ze was niet oud ze had roode, troebele oogen en verwelkte gelaatstrekken. Te oordeelen naar haar kleeding, was ze niet zoo arm, als ik uit haar omgeving had kunnen op maken, Wordt vervolgd).

Volksblad | 1923 | | pagina 1