Nó. 22 Woensdag 14 Maart 1923 46e Jaargang Een geheimzinnig geval. NEOERL4ND. FEUILLETON Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor baiten Goes f 1,50 per half jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 UUR te bezorgen bij de N.V. Goeschs Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Adveitentiën 10 cent per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjariDgs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acbt regels beslaande, voor den prijs van f 1, De gevolgen bleven Biet uit de heer O., die „onder het mes'' zat, kreeg een diepe snede in de wang en moest zich ouder behandeling van een geneesheer stellen. Genoemde heer zal in den vorm van een litteeken voor altijd een herinnering houden aan deze jougeheeren-aardigheid. 68 Roman van H. W. Blenke was onder hefc déjeuner somtijds in gedachten verzonken en afgetrokken. Hij wist dit te vergoelijken onder het voorwendsel- van de,„beide gelukkigen'' niet te willen storen en hy sloeg de oogen neder als hij den stralenden blik der schoone weduwe zoo overge lukkig op Dagobert zag rusten. Ze was inderdaad wegsleepend in haar onderhoudeen zeldzame vrouw, met geen andere te verge lijken. Zonder blijkbaar doel om te schitteren, vierde ze haar luim den teugel en ontwikkelde zooveel geest en humor, dat Blenke haar bewon deren moest. Ook Dagobert geraakte weldra in een opgewekte stemming, toen hy de vijandelijke bedoelingen zijns viiends vergat, in de vaste over- en daardoor dreef de pont naar den Gelderschen oever. Op de pont waren 11 menscben. Twee hingen tot aan de borst in het water aan de binnenzijde, de anderen waren op de buitenzijde van de pont gekropen. Alles is zonder persoonlijke ongelukken afgeloopen, De koolprijzen zijn met 200 300 pet. gestegen. De roode kool beeft reeds f 6,70 per 100 K.G. gegolden, waar men 3 weken terug nog met moeite f 2 bedong. Gele kool haalde de f 6, terwijl men toen nauwelijks f 1,20 kon maken. Witte kool steeg met 300 pet. en meer. Als deze prijzen zich nog wat kunnen handhaven, zal nog veel worden goed gemaakt, wat reeds als verloren werd geacht. ReizigerZeker, zeker 1 Dat is m'n slaapmuts. Blijkens een nota van wijziging in zake het wetsontwerp tot wijziging van de Motor- en Rijwielwet, wordt voor tuiging, dat ook hy de wapens neerlei, vooral toen hy eindelijk een levendig aandeel aan het ge sprek nam. Na het dessert vond Blenke ge legenheid het paar alleen te laten, nadat hij vruchteloos had getracht Dagobert door een heimelyken blik te waarschuwen. Hy ging naar de veranda, toen Afra zyn vriend in haar verrukkelijk boudoir was voor gegaan om het inwendige harer woning te laten zien. „Ze zal me gaarne missen", mompelde hij. „Ik moet die Iersche toch nader oj nemen, want er hangt me zoo iets in het hoofd, waaruit ik zelf nog niet goed wijs kan worden. Misschien wordt het my duidelijker, als ik haar nog eens aanzie." Hij was op de veranda, begaf zich achter de bloemen en keek met belangstelling naar het zyden rustbed, in de schaduw van hooge gewassen verscholen, waarop Afra uren lang in schijnbaar vadsige rust eu toch met zulk een on rustig kloppend hart plaeht te liggen. gesield de maximumsnelheid van motor rijtuigen binnen de bebouwde kom der gemeenten te verhoogeu van 12 tot 20 kil meter. Het comité van' actie tot. behoud van den Zomertijd heeft reeds meer dan 250 000 adhaesiebetuigingen ont vangen. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente Burculo (Geld.) de heer jhr. R. R, L. de Muralt. Hr. Ms. Tromp wordt aan het einde dezer maand uit Sm) ma te Willems dorp terugverwacht. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 9 Maart in Nederland uitgesproken 72 faillissementen tegen 56 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 9 Maart 1923 799 faillissementen tegenover 484 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Als staaltje van weerzinwekkend geloofsfarizeïsme mag gelden de adver tentie die in De Reformatie van 9 dezer wordt aangehaald //Den 18en Februari werden mijn zuster en zwager J. R. (en wij met hen) bedroefd door het overlijden van hun kleinsten lieveling Jacob, dien ze slechts 4 weken van den Heere moeh- ten bezitten. Gelukkig weten zij waar ze troost kunnen vinden. En den 22en Februari wederom door 't overlijden van den kleinsten lieve ling Jakob, slechts 4 maanden oud, van mijn zuster en zwager H. G. Mochien vooral dezen door de wond die de Heere s'oeg, genezing der ziel ontvangen, opdat ze niet langer moch ten roepen H\k wil niet, dat Deze Koning over ons zij', maar zoo door God mochten bearbeid worden, dat zij uit het diepst huns harten Hem moch ten begeeren. Schenke de Heere dat door Zijn „Een hemelsch plaatsjepre velde hij//maar ik heb hier geen tyd om te dwepenBlenke wachtte lang. Hij hoorde niets anders dan het keukengeraas, dat uit het sousterrain tot hem kwam. Eindelijk ongeduldig geworden, ging hy het terras af, slenterde den tuin in en bereikte het paviljoen. Daar stond Jane bij den geopenden ingang onder de antieke, bontge schilderde ruiten van het glazen dak. //Mag ik verlof vragen om dit kleine Tusculum te betreden vroeg hy in 't Engelsch, Jane hof felijk groetend. //Men verhaalt zoo veel schoons van zijn inwendige inrichting". Jane trad terug zonder te ant woorden, met een voorkomen als verkoos ze niet te worden toege sproken. #Zonderling", dacht Blenke. Hij trad dichter op haar toe schijnbaar doelloos keek hij haar strak aan, ging toen het paviljoen binnen en zag hoe Jane zich in den tuin verwijderde. //Ik vergis me nietriep hij, W.W.* De Reformatie voegt hieraan toe Dit soort vroomheid moet eens ge- teekend worden. Het komt hier en daar nog al eens voor. Alleen werkt he dan niet per advertentie. Wat is die vroomheid gespeend aan alle teedei- hei i Over het geval zelf oordeeleu we niet. Het is best mogelijk, dat zij, die zoo zwaar werden getroffen, inderdaad den Heere nog niet kennen. Maar ge zien den geest van deze advertentie, laat ik ook de mogelijkheid open, dat het treureude echtpaar wel den weg naar den genadetroon inslaat, maar vau '8 zwagers vroomheid niet gediend is. Hoe het ook zijde Heere beware al onze lezers voor zoo'n zwager*. Verschenen zijn de door het Amster- darnsch Bureau van Statistiek bewerkte gegevens omtrent het aantal in 1922 wegens openbare dronkenschap opge maakte processen verbaal. Uit die sta tistiek blijkt dat het aantal processen verbaal van 2990 in 1921 is vermin derd tot 2925 in 1922. Ook in het laatstgenoemd jaar werd het grootste zonder acht te slaan op de coquette inrichting van het paviljoen. „Maar hoe en waar was 'tbij welke gelegenheid Hij viel in een der weeke stoelen neer om na te denken. Hij had er getn rustiger plekje voor kunnen uitzoeken. Met het voorhoofd in de hand zat hij te peinzen. Eindelyk, na lang overleg, sprong hij op. „Een lichtstraal!" riep hij ver heugd. „Al is hij nog maar flauw, hij zal me toch tot baak dienen Maar, ik heb 't aljuichte hy, toen hy weer in den tuin was, waar het volle daglicht zijn geest scheen te verhelderen, «rik moet naar de stad ik zal mijn chef telegrapheereo, hem onmiddellijk de noodige ophel dering vragen, want nu kan ik hem voor 't eerst iets positiefs melden. Dan moet ik Wieden- stein gaan opzoeken. Ik zal hem op de pijnbank brengen en hem met de gloeiende tangen der jaloezie in 't vleesch knijpen. Schoone Afra, öf ge weet niet, wie ge in deze vrouw ondtr uw dak hebt, öf Een g,.vaari>jk spelletje. Dezer dagen stond een kapper te Nijmegen rustig een klant te scheren, toen de deur werd geopend en 2 jongens voor de aardigheid uit een kinderpiylooltje een schot losten. Flinke rekening. De heerdr.G. Philips uit Ei»dho?en, die te Parijs ernstig ongesteld ligt, telegrafeerde naar Amsterdam om eau professor, die per vliegmachine zijn bezoek zou moeten brengen. De professor voldeed aan dit verzoek, doch diende volgens de Tel een rekening in van f 180.000. Het blad verneemt, dat de heer Philips de betaling heeft geweigerd. Ongeluk op den IJsel. Vrijdag is door den sterken stroom de pont over den IJsel bij het Katerveer over zee gegaan, waardoor een vrachtwagen met het paard vaa den voerman Ten Kate uit Oldenbroek over den rand van de pont sloeg. Paard en wagen ver dwenen in de diepte. Er is niets meer van gemerkt. De pont bleef door de pe'sing van het water midden in de rivier stil liggen. Een andere vracht wagen schoof naar beneden, waardoor het paard van voerman Westerik uit Elbuig doodgeknepen werd. Toen de pont aan de eene zijde nog een voet boven water was sleurde zij de pa'en op (KnOverijselschen oever uit den grond ■■WBBIMMMWWHMBil r'IIIM'IIM' IWWB— Stijgende koolpri/zen. Een onge in eene drukie en opgewektheid heerscht aan de veilingen, los- en laadplaatsen vau den Langendijk en omstreken. Waar zoovekn zoo iaog tevergeefs op hadden gewacht,, is gelukkig voor tal van tuinders thans gekomen. Als gevolg van de uiterst lage prijzeu, welke den geheelen winter voor de stapelgroenten zijn besteed zijn hier nog groote voorraden aanwezig, althans gezien het vergevorderde seizoen. Was men be vreesd, dat dit de prijzen ten slotte zou drukken, deze vrees is niet be waarheid geworden Aan de grens. Douane ('n fiesch cognac uit den koffer halend)U zei, dat uw koffer slechts kleeding bevatte? Verhooging der maximumsnelheid voorgesteld. De Zomertijd. Jhr. 11. B. L.de Muralt burgemeester. De Tromp. Faillissementen in Nederland. Weerzinwekkend geloofsfarizeïsme, Statistiek openbare dronkenschap. Wordt vervelga).

Volksblad | 1923 | | pagina 1