No, 20 Woensdag Maart 1923 Een geheimzinnig geval. NEDERLAND. FEUILLETON Dit blad verschijnt Woensdag ea Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post. ADVERTENTUN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 2 UUP te bezorgen bij N.V, Gesche Courant en Kleemens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als gsboort®-, hawelijks-, verjarlogs-, doodberichten ei de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet sneer dan acht regels beslaande, vo;f den prijs van f I, Een moeder verbrandt haar kind Een onverlaat brengt de daad aan het licht. Een zeer tragische ge schiedenis, die zich in December 1921 te Arnhem heeft afgespeeld, is dezer dagen aan het licht ge'tomen. Aldaar woonde destijds een 28-jarige vrouw met haar 27-jarige zuster samen. De vrouw, die ongehuwd was, moest moeder worden, Het kind werd op een privaat geboren zonder eenige genees kundige hulp. De beide vrouwen hebben het kind daarna in een koffer gestopt en er vier dagen lang niet meer naar o «gezien, In haar angst dat het ge beurde ontdekt zou worden, hebben zij ten slotte het kind in het keukenfor nuis verbrand. De daad zou niet aan het licht zijn gekomen, wanneer de moeier later geen connecties had aangeknoopt met een te Arnhem woonachtigen man, die beloofde haar te trouwen. Aan hem biechtte zij ten slotte haar daad op. Korten tijd later bleek, dat de man reeds getrouwd was en tevens ontpopte hij zich als iemand, die de vrouw aan zette geld voor hem te verdienen onder bedreiging.dat wanneer zij niets afschoof hij haar misdaad aan de politie zou mededeelen. De vrouw liet zich echter niet af schrikken en gaf den man geen geld, waarop deze zich een paar weken ge leden bij de politie te Arnhem aan meldde en mededeelde wat de onge- 67 Roman van H. W. Ze hief het hoofd op. Ze glim lachte, want het beeld van den geliefde trad weer voor haar geest, en opnieuw was ze met al haar gedachten bij hem, totdat een zacht kloppen op de deur haar deed op zien. Jane trad binnenze bracht een biljet in welks monogram ze een S herkende. Ze kreeg een kleur. Et Is goed, Janeen de ge dienstige ging zwijgend heen. Afra kende Dagobert's schrift niet, maar ze ried, dat 't van hem was en bracht het aan haar lippen. Toen rukte ze driftig, door angst overvallen, het envelop open, las en liet het briefje in haar schoot zinken. ,/Onze wandelrit, waarop ik me zoo verheugde, eerst morgen dus", fluisterden haar bleeke lippen. „Maar hij komtzijn vriend Boden- berg, die veel invloed op hem schijnt te hebben, verzocht hem, aan mij voorgesteld te worden. Hij huwde moeder met haar kind gedaai had. De politie was echter het spoor de beide vrouwen kwijt. Ten slotte gelukt* het den chef van den recherchediens de beide vrouwen dezer dagen te Amsterdam op te sporen. Zij waren dan- in betrekking als buffetjuffrouw in eeu café. Beiden hekenden het misdrijf en zijn op transport ges;eld naar Arnhem ter beschikking van den officier van justitie. Een vlug agent. Donderdag werd de beruchte rijwieldief V. van den Bosch naar Breda overgebracht door twee politiemannen. Men had in een coupé met retirade plaats genomen en bij Gilze Rijen vroeg V. zich even te mogen verwijderen, dat hem werd toe gestaan, terwijl hij ontdaan werd van zijn boeien. Dra merkte men echter dat de „boodschap" slechts een verzinsel was en V. op de zekere plaats aan stalten maakte om door een volgende coupé te ontvluchten. Een der politie mannen ging hem na, maar V. was reeds uit het portier gesprongen. De politieman sprong toen ook terwijl de trein in beweging was, uit de coup# e» het gelukte hem zonder ongelukken V. wederom in zijn macht te krijgen. Goedkoope eieren. In Wester- wolde (GroniDgen), werden de hoen dereieren bij partij verkocht r 4 cent per ei Een diefje in de val. Een padvinder kwam gisteren bij de politie te Schiedam, kennis geven dat in een heerenhuis aan de Willemskade een jongefje van ongeveer 12 jaar voor de ramen stond te huilen en waar schijnlijk alleen in huis was en er niet uit kon. De politie vond daar dea 12-jarigen k. v, L. Hij had met een gebroken suikerlepeltje 't slot geopend en was binnen gegaan. Eenige koperen kranen uit het huis had hij reeds thuis ge- borgen en er ook speelgoed gevonden. Thans kon hij echter het slot niet meer open krijgen en wist hij niet boe er uit te komeD, vandaar dat hij den padvinder getikt had. Faillissementen in Nederland Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau vau Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 2 Maart in Nederland uitgesproken 71 faillissementen tegen 54 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 2 Maart 1928 727 faillissementen tegenover 43B over liefcaelfJe tijdperk van het vorige jaar. Pachtprijzen. Bij de publieke weilandverpachtingen in de Betuwe waren de pachtsommen gemiddeld 20 pCt. lager dan het vorige jaar. Vijf twistende broers om een vrouw. Te Amsterdam kregen vijf broers op het Zeeburgerpad onderling twist over een vrouw. Het gevolg was dat ze elkaar in de baren vlogen. Eén hunner werd op den grond geworpen, zal me welkom zyn, maar", voegde ze er met een lachje by „maar dat afspraakje van de vrienden lijkt me volstrekt nietik ben jaloersch zelfs op de vriendschap. Bodenberg bevalt me niet bijzonderik zag hem alleen in het theater en op de promenade, maar zonder de minste belangstelling voor hem te gevoe len. Hij heeft zulk een koud, on derzoekend oog. Doch onverschillig, Jane moet voor een klein dé jeuner zorgen. Die Bodenberg zal me wel in ons samenzijn hinderen, maar ik mag hem niet afwijzen. Ook hij moet me van de voordee- ligste zyde leeren kennen". Hoewel zich schikkende in het onvermydelyke, vias de gedachte aan die stoornis haar toch onaan genaam en ontevreden ging ze door den tuin naar huis terug. Toen haar toilet was voltooid en ze in een met viooltjes gegarneerd wit stoffen kleed, en ook het donker haar met zedige viooltjes getooid, nog voor den spiegel stond, bracht men haar een kaartje. „Wiedensteinriep ze, van kleur veranderend. „Ik wil hem niet zien, vandaag niet. Ik ben niet in een stemming om hem te ontvangen. Ik laat mijnheer Yon Wiedenstein verzoeken me morgen. Of beter, ik zal hem morgen het uur doen weten.,. Men moet hem maar zeggen, dat ik ongesteld ben... „Hoe lastigIk zal hem schry ven Hedenavond, zoodra ik me er toe gestemd voel't Is niet voor 't eerst, dat ik zijn bezoek afwijs als ik niet... Misschien weet hij reeds, want men weet tegen woordig dadelyk alles wat ik doe, en nog meer zelfs. Misschien heeft hij gisteravond ook om mijn huis geslopen, wat Jane al meer malen heeft opgemerkt, als hij een aanval van domme jaloezie krygt. Hij schijnt maar niet te begrijpen hoe onuitstaanbaar hij zichzelf maakt en hoe verachtelijk een indringerig man in onze oogen is Men zou mij toch wel voor krankzinnig moeten houden, als ik een man, dien men reeds in de gezelschappen begint te vermy den - Morgen wil ik hem zien, omdat mijn belang !t meebrengt. Thans zal hij myn dag niet bederven. Sesto zal ons huwelijk bespoedigen, dan verlaten we Weenen, gaan naar de baden en.de wereld behoort mij, de groote, schoone wereld. Een Wiedenstein zal ze my niet ontrooven." Tegen den middag stond ze in opgewonden stemming achter de bloemen der veranda den verlangden bezoeker op te wachten. „Jane, je moet mynheer in de voerkamer brengen, en zorgen, dat terwijl de anderen hem sloegen. Uit noodweer trok bij een mes en gaf een zijner belagers hiermede een sleek. De getroffene werd per auto-brancard naar het O.L. Vrouwe Gasthuis vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De invoerverboden. Ook de confectie fabrikanten vragen steun. Naar aanleiding van de indiening van een ontwerp van wet, hetwelk een steun aan de schoenenindustrie door middel van invoerverboden behelst heeft de Federatie van Bonden van Confectiefabrikanteu een adres gezonden aan den minister van Arbeid waarin wordt aangedrongen op gelijken steun voor de confeetieindustrie als nu aan de schoenenindustrie wordt voorgesteld, i Een protest tegen domheid. In het Vaderland geeft Louis Couperus lucht aan zijn ergernis over iets, dat de burgemeester van Amster dam gezegd moet hebben tot den Koning van Zweden, namelijk *l»t wij in oaze Nederlandsche literatuur *ten eenen male den drang naar het fan tastische" zouden missen. Couperus schrijft o.m.- ,Wij zijn gewend, dat in officieele speechen banaliteiten worden gezegd en nemen daar vrede mee. Maar deze uitspraak van den burgemeester van Amsterdam is erger dan een banaliteit. Het is een stommiteit. En tegen deze stommiteit protesteer ik met den meesten aandrang, uit naam van het oeuvre van Israël Querido, Frederik alles voor het déjeuner gereed is". Toen zweefde ze door den corridor naar haar toiletkamer en wisrp nog een angstig onderzoeken den blik in de spiegel. Ze had de beide heeren in de allee gezien en had nog eenige minuten om zichzelf tot de ont vangst voor te bereiden. Dat eerste witte haar, waarover ze tegen Jane had gesproken, had haaf zware zorgen gebaard. Zy, die met al haar macht hing aan 't geen zy jeugd noemde, had met ontzetting in dat eene haar het eerste spoor gezien van een toekomstigen ouderdom. Ze moest woekeren met de dagen, met de uren, in aanmerking ge nomen den korten tijd, welke de vrouw heeft om schoon te zyn. Ze gevoelde, dat ze op de middaghoogte stond en elke merkbare daling der zon joeg haar schrik aanwant de morgen van haar leven was voor haar verloren geweest. Afra ontving de beide heeren met een stralend lachje. Haar eerste blik was voor Dagoberten die blik was haastig en onderzoekend, want in den grond van haar hart was ze niet erg tevreden over hem. Ze had hem heden geheel alleen voor zich willen hebben en hy gaf zoo bereidwillig gehoor aan 't ver langen van een vriend (Wordt vervolgd).

Volksblad | 1923 | | pagina 1