Posterijen. Uit den Vreemde. Telegraf. Weerbericht. Sport. Burgerlijke Stand van Goes. te gaan tegenspreken, te meer waar het bekend is, det „de vent van het Leven'1 zelf 30 pond van het vleesch heeft gekocht. Hij verklaarde, dat de hulpkeurmeester z.i, te goeder trouw is geweest en niet geweten heeft, dit er een dergelijk artikel in het Leven komen zou. Hij achtte dat geheele artikel ffeen omgekochte zaak van een ander". M. bekende, dat hij gestoken had en het mes in een tuin aan de Doele- straal geworpen had. Het werd daar dan ook gevonden door de politie. De dader bleek 25 jaar oud en los werk man te zijn. Hij vertoefde in een logement. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De reden tot deze daad schijnt een liefdeshistorie te zijn. De instructie inzake den moord aanslag op den heer Desmet te Eind hoven is gesloten De openbare be handeling der zaak voor de Bossche rechtbank zal plaats vinden vermoedelijk op Donderdag 22 Maart. Aan K. is ten laste gelegd, dat hij ter uitvoering van zijn voornemen, om opzettelijk en met voorbedachten rade naar een tevoren beraamd plan en na kalm overleg M. Desmet van het leven te berooven, opzettelijk en na rijp bfraact en ka'rn overleg uit een met scherp geladen pistool op korten afstand 3 kogels op genoemden Desmet heeft afgeschoten, tengevolge waarvan deze teikens door een kogel werd getroffen, zijnde de uitvoering van zijn voorge nomen misdrijf niet voltooid, alleen tengevolge van de van zijn wil onaf hankelijke omstandigheid, dat Desmet door geen der kogels doodelijk werd getroffen. Aan Mevr. D. legt de dagvaarding ten laste 1 e medeplichtigheid aan poging tot moord en 2e poging tot moord. De eerste beschuldiging betreft den moordaanslag te Valkenswaard, de tweede betreft de vergiftigingspoging. De inspecteur van politie, de heer Joosten, en een rechercheur, zijn, om tot een aanhouding te komen, gedurende een dag of tien trouwe bezoekers van de biljardzaal geweest. Spoedig viel de verdenking op een der spelers, maar nog ontbraken voldoende aanwijzingen om tot een arrestatie over te gaan. Woensdag evenwel wilde het toeval, dat trouwens eenigszins was zijn jas Joosten. geforceerd, dat de verdachte hing boven die van den heer Deze bleef goed uitkijken en zag op een oogenblik den man naar de jas gaan. Deze deed een greep in de jas van den heer Joosten en nam diens porte feuille. De inspecteur deed eerst of hij niets bemeikte, volgde daarna den man en arresteerde hem. Hij werd gefouilleerd en bleek eenig geld in een haast onvindbaar zakje van zijn overjas te hebben verborgen. De op heeter- daad betrapte kon natuurlijk moeilijk ontkennen. De aangehoudene is een 25-jarig koopman. alge- Hist. de Op de te Utrecht gehouden meene lergadering der Christ. Unie heeft Dr. H. J. Lovink over internationale beteekenis van onzen land- en tuinbouw gesproken. Spreker concludeerde o.a. De ontwikkeling van het land- en tuinbouwbedrijf leert, dat deze onder het bestaande vrijhandelstelsel zich krachtig heeft kunnen ontwikkelen en buitenlandsche mededinging niet wordt gevreesd. Voor zoover de toestand thans reeds is te overzien, zal ook in de naaste toekomst handhaving van dit stelsel in verband met het internationale karakter onzer landproductie de meeste aanbeveling verdienen. De algemeene vergadering der Chr. Hist. Unie nam bij acclamatie een protest aan tegen het besluit van den Nijmeegschen gemeenteraad i.z. de subsidie voor de RK. universiteit. De echtelieden Ducasse, hun drie jonge kinderen en de grootouders Ducasse zaten het middagmaal te ge bruiken, toen plotseling een individu, gewapend met twee revolvers, binnen drong en tot negen maal toe op de dischgenooten vuurde. Het jonge en het oude echtpaar Ducasse werden door borstschoten op slag gedood, terwijl de kinderen verschrikt naar alle richtingen wegvluchtten. De moordenaar ijlde heen, waarna het oudste der kinderen, een 9-jarig jongetje, dadelijk den burgemeester der plaats ging waarschuwen. Een ver schrikkelijk tooneel deed zich aan zijn oogen voor vier lijken, hadend in hun bloed, lagen op den vloer, terwijl de tafel met spijzen en eetgerei overhoop geworpen was en de gerechten tusschen plassen bloed verspreid lagen. Het politie-onderzoek leidde eenige uren later tot de arrestatie van zekereu Marcel Bonnefemme, een boerenjougen. Diefstal moet de drijfveer zijner mis daad zijn geweest. klankopvangere die ter hoogte van de ooren aan het hoedje zijn bevestigd. De Amerikaansche modedames zullen dus zelfs op haar wandelingen van haar draadlooze concerten kunnen profiteeren. De Parijsche „Matin", van dit modesnufje melding makende, ge looft niet, dat de Eransche modehuizen in de Rue de la Paix deze mode zullen navolgen. Het Nederlandsch stoomschip Lukkos vertrok 14 Februari van Antwerpen naar Marokko. De Lukkos is een stalen viermast- stoomschip, 1744 bruto en 999 netto tons groot, in 1921 bij de wed. A. van Duyvendijk te Gouderak gebouwd en bthooit aan de N.\. Maatschappij Vooruit te Rotterdam. Geen der kuststations heeft de laatste dagen het S. O. S.-sein opgevangen. Een vermakelijke oorlogs episode Een vermakelijke oorlogsepisode is ons onlangs door Sir Tom Bridges, den gouverneur van Zuid-A ustralië, in herinnering gebracht. Het schijnt, dat Sir Tom in 1919 te Tifliz vertoefde met de opdracht, zoo goed mogelijk den vrede in den Kaukasus en om streken te bewaren. Op een goeden dag kreeg hij bericht, dat er een oorlog was uitgebroken tusschen Georgië en Armenië, een tweetal pas geboren stalen, die beiden, brooddronken zuiver door het feit van hun joDge bestaan, „hun grondgebied wenschten uit te breiden met een breede strook vruchtbaar en welvarend land, die hun geen van beiden toebehoorde. Er was echter een Engelsche militaire macht ter plaatse ter beschikking, be staande uit een officier van de militaire adminiscratie, een tolk, een oppasser en een vlag. Onze officier was met deze zelfstandige functie belast vanwege zijn volgende gunstige conduitehij was jong, pas uitgekomen uit Engeland, en hij had zich een niet onverdienstelijk voetballer en dito cricketer getoond iu de matches te Eton en Sandhurst. Sir Tom Bridges telegrafeerde deze troepen macht, den oorlog te verhinderen en een neutrale zone tusschen de stijd- voerende partijen vast te stellen en bezet te houden. Onze administratie-officier marcheerde met zijn volle sterkte naar de vuurlijn en de internationale vijandelijkheden werden onderbroken door de verschqning van een jongeman op een muilezel, met de Union Jack, een oppasser en een tolk. Onze jongeman commandeerde beide legers in naam van het Britsche rijk, het vuren te staken, gaf bevelen voor een wederzijdschen terugtocht van 15 KM. elk, sommeerde de bevelhebbers en ging vervolgens over tot het uitzetten van een neutrale zone, //ongeveer zoo groot als Yorkshire". (Half zoo groot als Nederland). Hij benoemde zichzelf tot gouverneur van deze bufferstaat en voorzag dien van de noodige ambtenaren, een politiemacht en andere gebruikelijke regeeringsbenoodigdheden. Gedurende een half jaar regeerde de jeugdige dictator naar aller wensch, en eerst toen een herziening van de plaatselijke huwelijkswetgeving aan de orde kwam, bleek het wenschelijk, een //functionaris van rijpere ervaring te zenden" en werd hij vervangen. 44 j. vrouw vau Leeadert Vermeuie. Huw.-aangifte. 1, Jan Eilius, 24 j., j.m. en Cornelia Goedhsrdt, 20 j., j.d. Gehuwd. 1, Cornelis Hubrecht de Laat, 24 jj.m. en Lena Neels, 22 'b, j-d. Verwachting tot den avond van 3 dezer Matige tot krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken met opklaringen, regenbuien, zelfde temperatuur. 18 Het programma vonr a. s. Zondag als volgt B.O.ZGoes Ie klasse. ZeeuwenK.D.O. T.O.V.I.DO.Veere Goes IIVlissingen III S.B.O. Zeelandia It 2e klasse. Z.-Beveland—Goes III D.E.T.O. Vlissingen IV S.B.O. II—M.E D.LO. 3e klasse. M.E.D.I.O, IIZeelandia III De stand in de Z.V.B. is als volgt le klasse doelp. Gesp. Gew. Gel. Verl. v. t. p. S.B.O. 13 12 0 1 60-12 24 Stavast 11 8 2 1 50-13 18 Zeeland 8 4 1 3 19-17 9 Veere 11 4 3 4 30-24 11 K.D.O. 13 4 5 4 21-25 13 TOVIDO 12 5 1 6 17-27 11 De Zeeuwen 9 3 2 4 18-26 8 Z.M.V. 6 1 3 2 12-9 5 Goes 2 9 3 1 5 16-22 7 Walcheren 11 4 0 7 16-41 8 Zeelandia 2 11 1 4 6 14-24 6 VlissiDgen 312 2 2 8 19-47 6 2e klasse doelp. Gesp. Gew. Gel. Verl. v. t. p. S.B.O. 2 9 7 1 1 30 14 15 M.E.D.I.O. 11 8 2 1 S7-8 18 Stavast 2 11 7 1 3 26-16 15 Goes 3 9 4 1 4 17-9 9 Walcheren 8 3 0 5 16-26 6 D.E.T.O. 8 2 0 6 16-20 4 Vlissingen 4 8 0 2 6 8-83 2 Z.-Beveland 6 0 1 5 3-29 1 en Overleden 26, Jacobus 11 iud. zv. Johannes Baard en Pieternella Nieuw- dorp, 27, Johanna Catharina de Wolf postkantoor to Qoos- Lijst van onbestelbare brieven briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen van 10 tot en met 24 Februari: Brieven binnenland J. Nieuwenhuyze, Kruiningen. Briefkaarten binnenland C. A. Paans, Dinteloord. L. Muller, Raamsdonkveer. H. Wutmölder, Rotter dam. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle te verzenden poetstukken hun naam en volledig adres te ver melden, opdat deze bjj onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. GestokenDinsdagavond tegen half twaalf kwam mej. R., wonende aan de Kolfstraat te Dordrecht met haar moeder en zuster uit de bioscoop, zij werd gevolgd door een zekeren M., die haar reeds meermalen lastig ge vallen had. In de Kolfstraat, nabij de Voorstraat, hield M. haar staande, terwijl moeder en zuster doorliepen. Eensklaps gaf M, haar een stomp tegen de borst, doch terstond daarop bleek haar, dat zij met een mes ge- gestoken was. De vrouw snelde onmid dellijk naar het politiebureau, waar ze werd verbonden. Het bleek daar, dat zij vrij ernstig was verwond. M. had de vlucht genomen, doch werd binnen korten tijd in de Palingstraat ge arresteerd. Be moordaanslag bij Valkenswaard. Snel rechtAls een staaltje van snel recht diene dat iemand, die op Dinsdag des middags om 6 uur door een rechercheur van het bureau St. Pietarshal te Amsterdam werd "gear resteerd, den volgenden middag om 3 uur reeds veroordeeld werd tot 6 maanden gevangenisstraf. Lastig gevalIn het Oostfriesche pla-tsje Bi. is een inwoner terugge komen, die reeds in September 1914 als vermist was opgegeven. Zijn vrouw was met zijn broeder hertrouwd. Hctelroover gesnapt. Reeds herhaalde malen waren uit jassen, han gende in de biljardzaal bij Krasna- polsky te Amsterdrm goederen, meestal portefeuilles ontvreemd. Het vrijhandelstelsel, Hen protest. Afschuwelijke misdaad. In de Eransche gemeente Castelnau d'Auzan heeft een afschuwelijke misdaad plaats gehad, welke vier slachtoffers heeft geëischt. Scheepsongeval. Hat Dinsdag middag Ylissingen gepasseerde Eransche stoomschip Yainviile, op weg naar Antwerpen, heeft twaalf leden der bemanning van het Engelsche stoom schip Echo aaa boord. De Echo is, na aanvaring met een onbekend gebleven stoomschip, ter hoogte van Terschelling, gezonken. Zes leden der bemanning worden vermist. Een nieuwe modeDe nieuwste Amerikaansche mode bestaat in het aanbrengen van een ontvangtoestel voor draadlooze telefonie op een dameshoed. Een New-Yorkseh blad geeft een enthousiaste beschrijving van dit mode- wonder. Het eigenlijke toestel wordt in de mof verborgen, versierd met lint en kant en van daar loopen door een gouden kettinkje de draden naar de Een Nederlandsch stoomschip verongelukt? Bij Beachy Head (Engelsch Kanaal) zijn een aantal olievaten aan gespoeld, gemerkt Droguert Louis Casablanca, alsmede een reddingsboei, gemerkt Lukkos, Amsterdam. naar waarnemingen, verricht inden morgen van 2 Maart medegedeeld door het Koninklijk Elederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Voetbal. Zuidelijke Se KI. 2V. V. B. Competitie Z. V. B. District Walcheren en Z.-Beveland.

Volksblad | 1923 | | pagina 3