No. 18 Woensdag 28 Februari 1923 Jaargang FEUILLETON Een geheimzinnig geval. STADSNIEUWS Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hali jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUB* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentien 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens IOOO regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiëa, als geboorte-, hawelijks-, verjaring»-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dsn acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Tengevolge der werkloosheid. Door de politie alhier is Vrijdag te Goes aangehouden zekere W. G, D,, los werkman, gedomicilieerd te Schie dam, een werklooze, welke al uier ver kocht heeft een heerenrijwiel met lan- taa.n ver beneden de waarde. Voor den commissaris van poli! ie geleid be kende hij dit rijwiel met lantaarn Vrijdagmorgen gestolen te hebben aan het station te Viissingen. Tevens is gebleken dat de commissaris van politie te Bergen op Zoom zijn aanhouding verzocht wegens diefstal van een paar schoenen en wegens verduistering van een paar schoenen, zoodat D. Vrijdag middag voor den commissaris van politie te Bergen op Zoom is geleid Ier verder onderzoek. Zaterdag is overbrenging naar Viissingen gevolgd. G< bleken is tenslotte nog, dat D. ook nog wat te vereffenen bad met den Rechtercommissaris te Rotterdam. Uit alles blijkt wel dat de politie een goede vangst heeft gedaan. Brand. Vrijdagmorgen omstreeks 7 uvr ont stond brand in de schuur van dhr. E. aan het Nissepadje, vermoedelijk door dat men 's morgens met een brandende lantaarn bij de koeien is geweest en de lantaarn door een der beesten is omgeworpen. Beneden is wat stroo verbrand, eveneens op den zolder, het dak der schuur is ingestort. De woning bekwam geen water- en ook geen brandschade. De koeien en de geit zijn gered Door de buren en de politie is met emmers water en later door de brandweer met een slang op de water- 65 Roman van H W. De gal liep Leo weer over, maar hy bedwong nogmaals zyn toorn. Blanke lei zacht en bemoedigend de hand op de zijne. V „Ge hebt vrienden op wie ge rekenen kunt", zei hy deelnemend. Vrienden I" riep Leo met een smadelijken lach. „Die me in 't gunstigst geval den genadestoot zullen geven. Een bedorven, een verwoest leven, dat ik, als de slaaf eener vrouw heb verspild „En toch zijt ge onbillijk. Er bestaat nog ware, trouwe vriend schap, zei Blenke met zalving. „Ik zou me van dat gevoel niet los maken. Natuurlijk zal hij, in wiens eigen borst geen behoefte daarvoor bestaat, 't ook bij anderen niet opwekken. Ge hebt rijke bloedverwanten, zooals ik uit uw woorden opmaak, die u in den uitersten nood ook ditmaal niet leiding het vuur gebluscht. Tijdens het blusschingswerk reed een pssseerende auto over een slang, de slang weid opgeschoven, waardoor de straal pij o afbrak en men zonder water wai Gelukkig was het toen niet meer zoo noodig. Begrafenis A. E. Janssen. V;ij dagmorgen j.l. werd op de be graafplaats //Jaffa'' te Delft ter aarde besteld het stoffelijk overschot van onzen stadgenoot, den heer A. E. Janssen. Aan de groeve sprak dhr. Neervoort een kort woord van afscheid Spreker zeide o.a.//Ik richt tot U een woord van dank voor het mooie voorbeeld, dat gij ons jongeren gegeven hebt als echtgenoot, als vader en als werker." De heer Kerremans, schoonzoon van den ontslapene, dankte na nens de familie voor de laatste eer, dei over ledene bewezen. Stukken voor den Gemeenteraad, Stratenaanleg. De verkoop der tot het Grondbedrijf behoorende gronden ontwikkelt zich op bevredigende wijze, zoo zeer zelfs, dat binnen zeer korten tijd aan de aan wezige straten geen grond tegen den prijs van f 3 per M2. meer beschikbaar is. In Bouwplan I is echter uog een belaugiijk gedeelte bouwterrein voor handen in den prijs van f3 en f4,50 per M* doch deze gronden zijn slechts verkoopbaar te maken door de Piccardt- straat en de Jacoba van Beijerenstraat door te trekken en verder door de aanliggende terreinen behoorlijk te galiseeren. B. en W, stellen o.a. met het oog op de werkloosheid voor om deze werken zoo spoedig mogelijk te zullen verlaten, die u zullen helpen". „Bah. De eerste vreemdeling de beste zou dat eerder doen." Blenke zat te peinzen. //En als ik eens die vreemdeling was Ge doet me werkelijk ver driet aan. Ik ben rijk; heb voor niemand te zorgen. Ge zult me later, als ge de echtgenoot der schoone vrouw zyt, terugbetalen." Leo's oog flikkerde op. Als hij de echtgenoot.zoo hoorde hij zeg gen. 't Kwam er vooreerst hoofd zakelijk op aan het hoofd boven water te houden, den cavalier te blyven spelen en als zoodanig zyne rechten uiterlijk te handhaven. Warm en erkentelijk stak hij Blenke de hand toe. „Ik neem uw aanbod aan. Maar ik kan u geen andere borgstelling geven dan. //Uw eerewoord, mijnheer von Wiedenstein, is my genoeg. Ge zult me morgen de som noemen, die ge vooreerst noodig hebt... En nu praten we er niet meer over het is laat. Morgen ben ik tot uw dienst bereid. Om twee uren kunt ge mij hier vinden". Ze gingen ieder huns weegs Leo om den laatstau gulden dien doen uitvoeren. De kosten der doortrekking zullen bedragen resp. f 4800 en f 1200 totaal f 5500" en kunnen worden gedekt door de opbrengst der in 1923 ver kochte en te verkoopen gronden. Bij aanneming van dit voorslei zal het stratencomplex in Bouwplan I geheel zijn voliooid. B. en W. stellen voor de subsidie van de afdeeling Goes van de Zeeuwsche Herv. Diaconessen-inrichting te ver- hoogen van f 150 tot f 225, ingaande 1 Januari 1923 in verband met de uitbreiding van haar personeel. Het Bestuur van het Gasthuis heeft in bruikleen ontvangen een Rijks- ontsmettingsoven. B. en W. stellen voor toe te stemmen dat de oven wordt geplaatst op het terrein der gemeente- reiniging, zulks tegen betaling van een jaarlijksche vergoeding van f 0.25 per M2, B en W. willen het daarheen leiden dat \an gemeentewege voor onderhoud en bediening wordt gezorgd tegen vergoeding der kosten. Het gast- huisbestuur gaat hiermede accoord. De afdeeling Goes der G. V. v. D. verzoekt om het alsnog daarheen te leiden, dat voor het Schuttershof geen vergunning wordt verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein. B. en W. merken dienaangaande het volgende op. Volgens de overtuiging van B. en W. is vergunning als bovenbedoeld voor een behoorlijke exploitatie van hij ryk was, in het wijnhuis te offeren, want aan slapen kon hy niet denken. Nieuwe gezichtspunten openden zich voor hem, nu hjj een redder in den nood had gevonden. Nu was hij ten minste tegen spot en schande beveiligd. Blenke, van zyn kant, slenterde tevreden de straten door. „Dien heb ik ingerekend", lachte hij. ylk hoop nn maar, dat hy 't geld waard is. We zullen hem eerst een voorschot geven en hem de rest in 't perspectief laten zien. De schoone weduwe hebben we ook binnen, want ze is verzot op myn cliënt; het operatie-veld ligt dus open voor me. 't Ziet er nog wel heel donker uit, maar 't zal wel lichter worden, als ik maar eerst de mooie vrouw van naby kan waarnemen." XVIII. In Afra was alles licht, louter vreugde, toen ze 's morgens ont waakte. De droom, dien hare naar aardsche genietingen dorstende ziel sinds jaren had gedroomd, zou werkelijkheid worden. In graaf Sesto zag ze als 't ware het resumé van alles wat den vol- In de tweede plaats heeft de Raad in zijne vergadering van 9 Maart 1922 besloten tot H M. de Koningin het verzoek te richten, B. en W. te mach tigen tot het verleenen eener vergun ning voor deze inrichting, welke machtiging intusschen werd verkregen. In gemelde vergadering waren tegen woordig alle thans zitting hebbende leden met uilzondering van den heer de Looff die afwezig en den heer van Paassen, die destijds nog geen lid van den Raad was. Het voorstel werd toen zonder hoofdelijke stemming aange nomen slechts de heer de Die ver zocht aan te teekenen, dat zijn fractie geacht wenschte te worden, te hebben tegengestemd. Volgens de meeuing van B. en W. is het terugkomen op een eenmaal genomeu hesluit alleen dan gewettigd, wanneer sedert dien toe standen belangrijk zijn gewijzigd is dit laatste niet bet geval en komt een Raad gemakkelijk terug op een een maal ingenomen standpunt, dan lydt het prestige daarvan ernstige schade, waarvan de gevolgen zich binnen kor ten tijd doen gevoelen, ln de derde plaats wii het B. en W. voorkomen, dat adressante in haar overigens loffelijk streven om het drankmisbruik te bestrijden, thans te ver gaat en haar doel voorbij schiet. Wat toch is het geval. De voor het Schuttershof te verleenen vergunning moet blijven binnen de grenzen van het voor deze gemeente geldend wette lijk maximum. Wordt dus een ver gunning voor het Schuttershof ver leend, dan vermeerdert daardoor niet maakten man van de wereld vormt ze voelde zich gelukkig, nameloos gelukkig; ze wist niets, wat ze nog meer in hem verlangen kon, want hij bezat een aristocratischen naam, hy was jong, schoon, interes sant, rijk".... Maar wat gaf ze om zyn ryk- dom I Ze had hem, als hij arm was, alles kunnen schenken, wat hy wenschteer was nu immers niets, wat ze niet koopen kon sedert ze zich in 't bezit geloofde van iets wat voor alle schatten der wereld niet te krijgen isde liefde van den man, dien ze heimelijk had begeerd. De zon verrees juist achter de donkere kastanjeboomen, toen ze uit haar bed en voor den spiegel trad. Zoo helder, zoo klaar, zoo van geluk stralend hadden die oogen haar nog nouit uit den spie gel aangestaardzoo licht, zoo veerkrachtig had die fraaie gestalte haar nog nooit toegeschenen. Ze hief vóór den spiegel hare armen omhoog maakte het weelderig haar los, liet het over borst en rug nedervallen en verzonk toen in haar eigen aanschouwing. Subsiclieering Ziekenverpleging. Ontsmettingsoven. Vergunning Schuttershof. inrichtiDgen als het Schuttershof noo dig en behoeft er voor m'sbruik geen vrees te besiaan. (Wordt vervolgd).

Volksblad | 1923 | | pagina 1