No. 16 Woensdag 21 Februari 1923 Een geheimzinnig geval. NEDERLAND. FE L IL L 12 T O 6 Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 5° cen* per kwartaal, buiten Goes f 1,50 per hait jaar franco per post. voor ADVERTENTIËN voor Diasdag- en Vrijdagmiddag I2H s»ug£ te bezorgen bij N.V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advartentiën. ais geboortehuwelijks-, verjariags-, doodberichte® en de daarop betrekking hebbende daakbetuigfngen, alet n«r da» acht regels beslaande, voor den prïjg van f I, Hevige sneeuwval. In Den Haag heeft het Zondag hevig gesneeuwd. Arren en sleden werden voor den dag gehaald en in de Soheveniugsche bosch- jes heerschte groote pret. Moord in Limburg. In een café te Steijn kreeg de dertigjarige mijnwerker Vaessen twist met een kame raad, den 22-jarigeu S. Deze twist werd buiten het café voortgezet Plot seling haalde S, een groot mes te voor schijn en stak Vaessen daarunede in den hals, waardoor de halsslagader werd doorgesneden. Vaessen stortte neder en overleed, tengevolge van het hevige bloedverlies, binnen pnkele mi nuten. S, die ongehuwd is, begaf zich daarop naar huis, nam daar afscheid en meldde z:eh vervolgens bij de maré- cbaussée ais den dader aan De ver moordde was gehuwd en vader van 3 k nderen. Beiden staan als onpassend bekend. (Tel Inbraak postkantoorNaar aanleiding van de inbraak in het post kantoor ie Steenwijk wordt gemeld: Gestrand naar binnen gebracht. Het met sinaasappels en wijn van Triëst naar Amsterdam bestemde motorseh'p Rhea, van de Kou. Ned. Stoomboot Mij. is bij Zandvoort ge strand De sleepbooten Katwijk, Drente, Simson, Titan en Zeeland hebben Vrijdagnacht vruchteloos getocht het schip vlot te brengen. Zaterdag is de sleepboot Willem Baremitsz van Vlissingen naar de straudingsplaats vertrokken. De Rhea is toen vlot gemaakt en te IJ muiden binnenge bracht. Het eerste offer van hit ijs. Te Longerhouw, bij Bolsward, zijn 5 kinderen van ongeveer 4 a, 5 jaar, die op het ijs speelden, er door gezakt. Een dochtertje van S. S. is verdronken. De stijging van de mark. Door 't stijgen der Rijksmark is het den DuRscher mogelijk geworden weder om iakoopen te doen in Holland. Ze schynt energie in de liefde te bezittenmen kan dat zien aan het vurig schitterend oog, aan het hartstochtelijk trillen der neus vleugels. Een prachtige vrouw, in wier armen een gelukkige als een sneeuwman smelten moet/' Blenke stookte opzettelijk het vuur wat aan, en bespiedde heime lijk de uitwerking zijner woorden. //Ik zou medelijden met mijn vriend hebben", vervolgde hij, „als ik niet vermoedde, dat wil zeggen, voor zoover ik hem over 't algemeen kan beoordeelen, dat hij jegens de vrouwen zeer koel is. Ik weet daarvan voorbeelden. Bovendien verdenk ik hem van te dwepen met een jongmeisje, dat drie jaren geleden op raadselachtige wijze moet verdwenen zijn." Blenke's oogen waren, half ge sloten, met een loerenden slangen- blik op Leo gevestigd. Met schijn bare kalmte sloeg hij de geringste beweging in zijn gelaatspieren gade, maar bemerkte niets anders dan een zenuwachtig knip pen zijner oogleden, dat wel een gewoonte van hem kon zijn, want Leo's geheele gestel leed aan de gevolgen van zijn weelderig en ongeregeld leven. Hij scheen aanvankelijk nauwe- lijks acht geslagen te hebben op Blenke's woorden, maar hij scheen er toch eene geruststelling in te zoeken en al zrp toorn keerde zich nu tegen Afra, vDoor het weervinden van het vei miste meisje, zoudt ge den zekersten waarborg erlangen tegen het mogelijk geval dat mijn vriend ook verliefd werd op de schoone weduwe, die ik voor zeer gevaarlijk houd. Ze heeft al de eigenschappen eener vrouw van de wereld, die den schepter wil zwaaien over de mannen harer omgevingik heb zelf kunnen waarnemen, hoe ze in 't foyer al haar geest en bemin nelijkheid ten toon spreidde om hem in haar netten te vangen, wat ongetwijfeld ook van den beginne af in hare bedoeling heeft gelegen". „Er moet een ongeluk gebeuren Onder den trein. Toen Zaterdag middag omstreeks half twee een trein uit de richting Hembrug het Centraal station te Amsterdam binnenstoomde, werd de onderchef, de heer van Wave- ren, overreden. De machinist gaf onmiddellijk tegenstoom en toen de trein acbi eruit reed, geraakte de kom mies Essenberg ouder de wielen. Hij krepg ernstige verwondingen pan hoofd en ledematen. De gewonde kommies en het lijk van den heer van Waveren, j die onmiddellijk gedoo J was, zijn door den gemeentelijken geneeskundigen dienst vervoerd. Brand. In den broodwinkel van C._ aan de Heerengracht ie 's Gr '.veöhage is Zaterdagnacht brand uitgebroken. De agent van politie Rigters en de nachtwaker Oosterveen hebben bij die gelegenheid met levens ik kan 't niet helpen", mompelde Leo voor zich heenAls een knecht aan de deur te worden gezet i/ J a. „Reeds eenige jaren „Ja", antwoordde Leo korzelig en verstrooid. „Al een jaar of drie", voegde hij er op denzelfden toon bij. „HmDat zou dus uitkomen", dacht Blenke inwendig. „Bij een temperament als het hare mocht ge intusschen wel op eenige veranderlijkheid rekenen. Men zegt, dat ze sedert ze haar man verloren heeft, veel op reis was, nu hier, dan daar verblijf hield. Was ze aan haar man gehecht „Ik v. eet niets van hemik heb hem niet gekend. Toen Leo hield eensklaps op. „Msar met dat alles hebben we hier niets te ma ken 1" riep hij wrevelig. //Natuurlijk nietIk vraag 't alleen maar uit belangstelling voor u. Zonder u te willen kwetsen ik houd haar voor een coquette. Hadt ge nooit eenige reden tot dezelfde ontevredenheid als nu en wist ge Brand. Zaterdagmiddag is een hevige brand uitgebroken in de Cacao- ea Chocoladefabriek Walden aan den Arahemschen weg te Amersfoort. Er zijn groote voorraden cacaoboonen, suiker en afgewerkte goederen verloren gegaan. De brandweer was twee uur na het uitbreken van den brand het vuur meester. De machines in de benedenverdieping hebben veel water schade gekregen. Alles was op beurs- polis hoog verzekerd. Wat hij biechten moest. Op 23 December zat J. J in de kerk van Houthem voor den biechtstoel zijn zondenregister na te pluizen, toen de landbouwer P. H. te Schimmen hem in het cog kreeg. Blijkbaar wilde h$ als goede geest dienen, want hij schui felde naar J. toe en fluisterde hem in het oorTe moet ook eens aan den pater vertellen van die karoten, die je werkelijk, dat ze u liefhad Leo zette de tanden op elkaar. „Heb ik u niet gezegd, dat ze my voor den gek heeft gehouden riep hij heftig. „Maar hoe heeft ze den moed kunnen hebben mij als een lakei mijn afscheid te geven Hij balde zijn vuist op de tafel. //Ik giste wel dat ze door een hartstocht werd medegesleept, tegen welken haar verstand niets ver mocht. Ze houdt mij voor onge vaarlijk. Maar ik heb gezworen Ze vergist zich in meIk zou kunnen spreken, maar dat wil ik nietZe zal wel weer verstandig worden. Zeg uw vriendLeo drukte de hand tegen zijn voor hoofd zijn tanden knarsten „Als ik bedenk hoe verzot ik op die vrouw werd, toen ik haar voor 't eerst zag en ze alles, alles van mij kon eischen, wat ze maar wilde. Maar ik had toen reeds kun nen begrijpen, dat ik voor haar alleen datgene was waarvoor ze mij verkoos te gebruiken, een Doch, sla geen acht op 't geen ik zeg liep hij, zijn gesloten oogen, als ontwaakte hij weer op Blenke vestigend. Wordt vervolgd). Naar schatting is er aan geld en aangeteekende brieven een bedrag van ruim f 42.000 gestolen. Op listige, geslepene wijze zijn de iubreker(s) te werk gegaan. Uit een bij het kantoor staand boschje hebben zij een stok ge sneden en daarmee de bij het gebouw staande lantaarn uitgedraaid. Daarna zijn ze door een raampje van het pri vaat, waarvan zij de ruiten met zeep besmeerd hadden, naar binnen gedron gen. Den weg waarlangs zij gegaan waren hadden zij met peper bestrooid. Door deze voorzorgsmaatregelen werd het onderzoek der justitie zeer bemoei lijkt. Ten eerste konden er geen vinger afdrukken genomen worden en ten tweede kon de politiehond, dien men u t Akkrum had laten komen, doordien het dier begon ;e niezen, geen spoor vinden. Twee kantoorbedienden zijn ge arresteerd, die echter alle schuld ont kennen. Artikelen, die verleden week nog werden binnengesmokkeld door Duit- schers, worden thans door hen te Kerkradegekocht en uitgevoerd. Vrijdag en Zaterdag zag men de Doitschers 63 Roman van II. W. kar a aaagewijs de Nederlandsche win kels langs de Nieu wstraat binnen) rekken. De meest gewemelde artikelen zijn margarine, spek, meel (bloem), koffie en verder alle vleeschwaren. Al deze levensmiddelen zijn volgens den tegen- woordigen stand der mark, goedkco; er hier dan in Duitschla d zelf. De winkeliers langs de Nieuwstraat kunnen niet genoeg voorraad ins'aan om aan de vraag te voldoen. Van Duitsche doaurte-zijde wo dt den kooper niets in den weg gelegd. Artike'en, die hier in hoofdzaak worden gevraagd, werden in Duitschland reeds met den prijs aau de grens in overeenstemming gebracht. Men vermoedt, dat deze plotselinge opleving slechts van korten duur i9 en zoodra de mark daalt tot het verleden behoort. (De Crt.) „Ik wil me niet in uw vertrou wen dringen, hoewel ik u 't mijne heb getoond.Ge kent de dame misschien sinds langer?" gevaar een dienstbode van de zolder- verdiep'ng gehaald, die alleen thuis was en om hulp geroepen had. Zij konden vanwege den rook niet door het p:jnd zelf boven komen en zijn daarom op het dak van een belendend huis geklommen en vervolgens over een ongeveer twee Meter breede brand gang op het dak van het brandende perceel gesprongen. Oosterveen heeft tcea het meisje dat bewusteloos bleek 1e zijn door het zolderraam naar buiten gehaald, waarna Rigters haar op de schouders naai en over de brandgaug weer op het audere dak sprong. Buren hebben het meisje onderdak verschaft. Het brandje was vrij spoedig ge- bluscht.

Volksblad | 1923 | | pagina 1