No. 14 Woensdag 14 Februari 1923 46* Een geheimzinnig geval Uit den Vreemde. FEUILLETON STADSNIEUWS. Dit blad verschijnt Woensdag ea Zaterdag. Aboaaemeatsprijs voor Goes 50 ceat per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Diasdag. en Vrijdagmiddag 12 UUfl* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bty contracteeren vaa minstens iooo regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentlën, ais geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten ea de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer daa acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, De ellende in Duitschland. Uit een door de Notgemeinschaft gepubliceerde statistiek blijkt, dat er in de hoofdstad van het Duitsche rijk ongeveer 40,000 zuigelingen, 190,000 kleine kinderen en 500.000 school kinderen zijn, die vrijwel geheel geen ondergoed hebben en onvoldoende worden gevoed. Een tiental jaren geleden werden dagelijks 1,400,000 liter melk ter beschikking van de Berlijnsche jeugd gesteld. Thans moet men het doen met 300,000 liter. In het jaar 1922 stierven te Berlijn meer zuigelingen dan in de 10 vorige jaren. Aan tuberculose stierven 50 pet. kin deren meer dan in 1913. 44,000 Kleine renteuiers lijden honger te Beriijn. Zij beschikken over een inkomen, dat meestal nog geen 1500 mark per maand bedraagt, 128,000 Invaliden en ouden van dagen zijn op ondersteuningen aangewezen. Er zijn voorts te Berlijn 25,000 personen, die van aalmoezen moeten leven, 22,000 weduwen die niet in staat zijn voor hun gezinnen te Zorgen, 10,000 vaderlooze kinderen en 4000 ouderlooze kinderen. Von Röntgen f De ontdekker van de X-stralen, naar den ontdekker Röntgenstralen genoemd, geheimraad Von Röntgen, is te München overleden. Een opzienbarende ontdekking. Te Dublin is door Vrijstaatsche troepen de opzienbarende ontdekking gedaan van een gedeeltelijk gereedge komen tunnel leidende van het gebouw voor zuigelüigverzorg'ng naar Dublin Roman van li W. //Een ander zou juist het tegen- deel wenschen. Maar al uw gedach ten zjjn op het terugvinden van het verdwenen meisje gericht, dat intusschen zich tot een fiere jonk vrouw moet hebben ontwikkeld." Dagobert kon 't in de kamer niet langer uithouden. Zijn bloed was in oproer en deed zijn aderen kloppen als dreigden ze te barsten. „Ik wil u thans niet langer plagen", hernam Blenke, toen hij hem zoo opgewonden naar zijn hoed zag grijpen. „We vinden elkaar morgen weer.Góeden- nacht, mijnheer de graafriep hij hem na en stapte toen, zelf opge wonden, de kamer op en neer. „Scherm ik niet al te veel in 't donker riep hij uit, op een stoel neervallend, en bleef toen met de Castle. In het eerste gebouw zijn mijnen en wapens gevonden. De huisbewaar ster is in hechtenis genomen. Een vrouw die het gebouw bezocht gedu rende de huiszoeking, droeg een tasch die een machinegeweer bevatte. Overstrooming in Hongarije. Door het wassen van den Donau is de toes! and in de voorsteden van Boedapest critiek geworden Duizenden inwoners zijn slechts met ontzaglijke moeite gered. De schade wordt op verscheidene milliarden kronen geschat. De oogst langs de oevers is verloren. De drinkwatervoorziening van Boeda pest loopt gevaar. Mijnramp in de Ver. Staten. Bij een ontploffing in een steenko lenmijn te Dawson zijn 122 mijnwer kers in de mijn opgesloten. De lijken van ongeveer honderd hunner zijn geborgen. Nadere berichten beweren, dat er twee lij keu geborgen zijn. Het is niet bekend of de overige mijnwer kers dood, dan wel levend in de groeve zijn opgesloten, Onder bejaarde menschen. Een drama der jaloerschheid komt wel eens meer voor en de meeste zijn zelfs 't vermelden niet waard, maar wat er Zondag te Parijs gebeurde, is toch weer wat bizonders. De centrale figuur is een waschvrouw van 53 jaar. De moordenaar, een van zijn spaarcenten levende oud arbeider van 55 jaar en de vermoorde, een arbeider van 48 jaar. De weduwe-waschvrouw zij was moeder van een paar kinderen had dus twee vriendeu. De jongste kwam 's Zondags op bezoek. Dien dag wilde ze in den familiekring doorbrengen, ellebogen op de tafel en het hoofd in beide handen geleund voor zich heen turen //Van het meisje geen spoor, na drie jaren onverpoosd zoekenEn wat nu 't Is een gewaagd spel, wat ik hier begin. Ze heeft machtige vrienden, zooals alle schoone vrouwen, 't Kan me myn kop kosten, als ik me vergi;-. En hijMaar ik handt 1de toch met overleg. Gelukt het haar werkelijk den jongen man in haar netten te vangen hij zou van steen moeten zijn, als hij zoo veel schoonheid weerstand bood dan zal ze zich verraden, want de liefde is onbe zonnen en als ik gelijk krijg, zal hy genezen zijn. Delf ik het onder spit, welnu, dan is 't een avontuur, waarvan hij niet zal dood gaan en ik ben de //domkop". Ik rekende geheel anders; totnogtoe zag ik hem tegenover de vrouwen zoo goed gewapend, dat ik niet eens het plekje van het lindenblad bij hem ontdekte, dat Siegfried kwetsbaar maakte, en zij schijnt dat juist bij hem te hebben ge vonden, terwijl hijzelf totnogtoe me geen enkele zwakke plaats liet had ze aan den oudste gezegd. Maar deze vertrouwde de familiaire gevoelens van zijn vriendin niet erg. Verleden Zondag ging hij eens kijken en vond zijn medeminnaar bij de 'lustige wasch vrouw, Natuurlijk had onze man, zooals 't in die krirgen bij een zoo vurig minnend hart past, een revolver bij zich. Hij was een goed schutter. De weduwe en haar andere minnaar waren op slag dood. Niemand had wat gehoord en de moordenaar kon rustig het huis uitwandelen Op straat geko men kreeg hij echter een aanval van hoogmoed luid schreeuwde hij O zij willen mij voor den gek houden, maar nu zullen ze wel weten wie ik ben 1 De zoon van de weduwe hoorde dat geschreeuw, liep naar de kamer zijner moeder, zag daar de twee lijken liggen en holde naar het politiebureau. De commissaris besloot Mutterer zoo heet de moordenaar te arres teeren. Eenige recbeichenrs begaven zich naar zijn woning, ergens ver weg boven een kroegje De deur was op slottoen men met geweld binnendrong, bleek Mutterer al weer klaar te staan met zijn revolver. Een rechercheur werd doodgeschoten. Er werd hulp gevraagd een twintigtal agenten voorzien van schilden en revolvers met stikgassen kwam er aan te pas. Men zou een belegering in allen vorm beginnen. Toen men zoowat klaar was met de toebereidselen, werd een revolverschot in de kamer afgeschoten. Mutterer had zelfmoord gepleegd. Was op slag dood. Vier lijken in minder dan een half uur. Om een drie-en-vijftig-jarige waschvrouw. Neo-romantiek Verdoovende middelen in Amerika. Het //Vad." bevat een brief uit zien. Maar die WiedensteinHy kent haar van vroeger. In 't nood zakelijkst geval breng ik schynbaar mijn vriendschap met den graaf ten offer om me bij den ander aan te sluiten en maak me bij hem verdienstelijk door hem geheel uit de handen zijner grimmige schuld- eischers te redden. Ik zal het ijzer smeden, terwijl het heet is, want hij moet inwendig van woede gloeien. Hij zal tot 's avonds laat in een restaurant zittenik ga hem dadelijk zoeken. Toen verliet ook Blenke, steeds met zyn gedachten bezig, de kamer. XVII. Op de onderste trede aangekomen zette juist een ander met deu hoed diep in de oogen gedrukt, den voet er op en wilde Blenke voorbij gaan. //Mijn man", dacht deze ver wonderd, toen hij, den vreemdeling herkennend, de hand aan den hoed bracht „Mijnheer Von Rodenberg!" riep Amerika, waaraan we het volgende ontleenen Terwijl Amerika in de oogen der geheelonthouders van Europa en andere werelddeelen als een voorbeeld van matigheid doorgaat, dat inderdaad een niet te miskennen succes behaald heeft in den strijd tegen koning Alcohol en terwijl aldus gemeend wordt, dat uergens ter wereld zulk een miliioenen- rijk van nuchtere ineDschen gevonden kan worden, brengen de jongste onder zoekingen aan het licht, dat 68 pCt. van het totale wereldgebrnik aan verdoovende middelen in droog Amerika plaats vindt. Een der slachtoffers is de geliefde film acteur Wally Reid, welke dezer dagen in de filmstad Hollywood is begraven. De geschiedenis was eenvoudig gewond bij een filmopname, had Reid zijn toevlucht tot morphine gezocht, had ze driemaal afgezworen en viel den vierden keer als slachtoffer. Drie maal was hij de bergen ingegaan om het uit te vechten en den vierden keer bt-zorgde de morphinehandelaar die hem het goedje letterlijk in zijn jaszak stopte, zijn slachtoffer den dood. Schaakwedstrijd. In het hotel Centraal had Zaterdag avond een wedstrijd plaats tasschen de Goesche Schaakclub en de schaak- vereeniging ^Middelburg". Er werd aan 8 borden gespeeld. Wij noemen in de volgende opgave de Middel burg- sche spelers het eerst. Bord 1, de heer J. F. Heemskerk wint van den heer J. Bonnet, bord 2, de heer W.de Graaft' wint van den beer C. T. Ruben, bord de ander verrast. „Pardon, ik zoch juist u." „Heel aangenaam. Mag ik u voor gaan naar mijn kamer, of. „Ik wil u geen moeite veroor zaken Leo von Wiedenstein, wiens stem zoo gejaagd klonk, wiens gelaat van somberen ernst getuigde, keerde zich weer naar het portaal. Blenke was gereed hem te volgen. „Misschien kunnen we in een nabu rig café, als ge een oogenblikje voor me beschikbaar hebt „Ik ben geheel tot uw dienst '.- In 't koffiehuis zocht Leo een stil hoekje op en haalde diep adem, toen zijn nieuwe kennis met groote bereidwilligheid tegenover hem ging zitten. „'t Is een eigenaardige zaak, waar mee ik u lastig moet vallen", begon hij met een gerimpeld voorhoofd. „Ge zijt een vriend van graaf Sesto Leo noemde dien naam met een somberen blik. »Ik beschouw dien heer als zoo danig". {Wordt vervolgd). 62 i'

Volksblad | 1923 | | pagina 1