Uit den Vreemde. Sport. Burgerlijke Stand van Goes. Marktbericht. Men deelt aan het Hbld. mede In 1920 werden ze waren toen noodig 40 tijdelijke adjunc'-inspec- teurs der registratie aangesteld voor den tijd van drie jaren. Piitno Mei loopt de aanstelling dezer ambtenaren, voor 't meerendeel candidaat-notarissen, af. Werk is er voor hen absoluut niet meer. Hier en daar schijnt er nog een inspecteur der registratie te zijn, die zijn adjunct nog wat te doen kan ge ven, maar dat is dan ook alles. Om nu geen ongelijkheid te scheppen en niet van een enkelen ambtenaar, de aanstelling te verlengen, zou nu aan het departement van financiën besloten zijn deze 40 ambtenaren allen maar weer voor een vol jaar in te huren. Wat het rijk f 160.000 zal bosten. Naar aanleiding van een berichtje in 't Handelsblad, dat het Dep. van Financiën met 1 Mei a.s. alle 40) tijdelijke adj. inspecteurs der Registratie na afloop van hun dienstverband weer in zou hureD, hoewel er voor hen absoluut geen werk meer zou zijn, kosten f 160.000, welk bericht door ons Vrijdag werd overgenomen maken we thans melding van een tegenspraak van dhr. J. J. A. Pbafl', inspec. Reg. te Amsterdam in een Ing. St. in het Hbld. waariu deze de bewering „dat er voor die tijdelijke ambtenaren geen werk meer is", een schandelijke onwaar heid noemt. De belastingdiensten zijn in de laatste jaren met werk overstelpt geraakt, het geen gepaard ging aan abnormaal ver loop en onvoldoenden toevoer van geschoolde krachten. De schrijver acht de hulp der tijd. adjuncten voor de Registratie nog broodnoodig en de kosten dubbel en dwars gerechtvaardigd. De Gooi- en Eemlander meldt B. en W. van Laren deelen mede, dat is afgezien van het aanvankelijk plan om een wedstrijd te organiseeren voor het doen vervaardigen van reclame borden, enz. Nu de regeering een voorloopige toezegging heeft gedaan, voor de beel dende kunstenaars te Laren f 4000 beschikbair te stellen en er derhalve in totaal f 8000 voor dat doel kan worden uitgegeven, is er thans een ander plan van steunverleening in over weging (n.l het geven van opdrachten aan schilders, ten einde deze schilde rijen, betzij in het gemeentehuis, hetzij in een speciaal gebouw ten toon te stellen). Inmiddels ziju a'le beeldende kuns tenaars te Laren, die zich rangschik ken onder de categorie noodlijdende kunstenaars, uitgenoodigd zich ten ge meentehuize op te geven vóór 3 Febr. Tehn s voor ouden Tan dagen. De diakenen der Ned. Herv. ge meente te Middelburg hebben het plan opgevat om een tehui3 te stichten voor ouden van dagen, voornamelijk uit die kringen die door de tijdsomstandigheden niet meer in eigen behoeften kunnen voorzien, bijv. gepensionneerden, per sonen, die vroeger behoorlijk van hun rente konden leven, maar dit door de waardevermindering van het geld en het niet meer betalen van rente door vroeger soliede fondsen, hun inkomen deerlijk zagen slinken. Een commissie is benoemd om de mogelijkheid van uitvoering van dit plan, dat zij nader zal uitwerken, te onderzoeken. De bedoeling is een Pro vinciaal Zeeuwsch Rusthuis te stichten voor alle Protestanten van alle rich- .ing en zonder onderscheid van stand of rang. Zoowel voor inwoners van Middelburg als elders in Zaeland wo nenden zal het huis openstaan. Bij uitvoering van het plan zal een gebouw worden ontworpen met zit- en slaapkamers, eetzaal, conversatiezaal en ziekenzalen, lift, badkamers enz. Er zal naar gestreefd worden een zoo ge zellig mogelijk tehuis te krijgen, waarin men in verband met den prijs zal kunnen bekomen een zit- en een slaap kamer, een zit-slaapkamer enz., terwijl het ettn zoowel in eigen kamer als in de eetzaal genuttigd zal kunnen worden j In het gebouw zullen niet alleen 1 ongehuwde dames en beeren, doch ook bejaarde echtparen en samenwonende dames (zusters of vriendinnen) een gezellig tehuis vinden. De commissie bestaat uit de beeren J. P. Pieterse, Lange GiststraatR. J. de Muijnck, LangevieleJ. A. van Puffeleu, Korte Burg H. A. Enkelaar, Noorisingel, en C. Joziasse, Lange Breestrsat, allen te Middelburg. Verschenen is het wetsontwerp tot afschaffing van het registratierecht op de veilingen van land- en tuinbouw producten, w.o. ook boter en eieren zijn te rangschikken en op de verkoo- pingeu van visch. De schade voor de schatkist bedraagt in normale jaren plm. f 600.000. Als compensatie komt o.a. in aan merking het voorstel om te doen ver vallen de vermindering, welke naar de bestaande wet het recht van regisiratie wegens overdracht van onroerend goed ondergaat bij herhaalde overdrachten binnen 1 tot 3 jaar. In gewone tijden wordt in onroerende zaken weinig gespeculeerd wie zulke zaken koopt, doet dit niet met de bedoeling om ze na korten tijd weder van de hand te doen. Bovendien komt deze verminde ring niet steeds aan den verkooper ten goede. Naar de „Maasbode'' meldt, wordt door het Staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie ten behoeve van zijn vast aangestelde ambtenaren de mogelijkheid geopend een rijwiel aan te schaffen tegen den prijs van f 95 voor een heereirijwiel en f 112,50 voor een damesrijwiel, bij afbetaling van ten minste f 10 per maand. Naar de Maasb. verneemt zou er een wijziging van de wet op de Rijksin komstenbelasting op komst zijn welke hierin zou bestaan dat de Rijksinkom- stenbela8ting niet meer wordt geheven geheven over het vermoedelijke inko men van het belastingjaar, waarin de belasting wordt geïnd, maar over het werkelijk inkomen, dat het vorige be lastingjaar is genoten. Men gaat dus feitelijk met de heffing der belasting een jaar terug. Hierdoor hoopt men bij de tegen woordig snel wisselende conjunctuur tot een billijker belastingheffing te komen en voorts verschillende ontduikingen der inkomstenbelasting (o.a, door om zetting van een onderneming na een gunstig jaar in een Naamlooze Ven nootschap) tegen te gaan. (Dit bericht kan onmogelijk geheel juist zijn, omdat de heffing al op deze wijze geschiedt. Bedoeld wordt vermoe delijk dat op 1 Mei, den aanvang van 't nieuwe belastingjaar, de bestaande bronnen van inkomen op 1 Mei van 't vorig jaar (eD niet zooals thans op 1 Mei van 't nieuwe belastingjaar) als uitgangspunt moeten worden aangeno men en dat betaald moet worden over het werkelijk inkomen dat die bronnen over dat jaar hebben opgeleverd. Er is alleen verandering in de bronnenbe- paling. Red. G. Ct.) Wij ontvingen een schrijven van Ds. F. C. Fleischer, Doopsgezind Predikant, Secretaris der Algem. Comm. v. Buiten]. Nooden, Markt 5 te Winterswijk, Post rekening 14868, waarin deze een beroep doet op het Nederlandsche volk om, teneinde nieuwen hongersnood te voorkomen f 80,000 bijeen te breugen voor zaaizaad voor ongeveer 60.000 Doopsgezinden van Nederlandsche her komst, die zich in de landbouw koloniën in Zuid-Rusland bevinden. Die f 80.000 moeten er binnen 14 dagen ziju. De Doopsgezinde gemeenten kunnen bet bedtag alleen niet bijeen brengen. Elke gave is hartelijk welkom. Bij voorkeur door storting op de postrekening 2292 kantoor Haarlem onder vermelding: voor het zaaigraan Zuid-Ruslandvan de heeren Guepin en van der Vlugt. De gemeenteraad van Peerta, die bijna geheel uit landbouwers en land arbeiders is samengesteld, heeft zich bij meerderheid van stemmen voor de handhaving van den zomertijd uitge sproken. Job z.v. Job Adriaan Witte en Huiber- dina Adriana Verhagen 4, Maria d.v. Jan Albertus Nieuwkamer en Anna Catharina van Hecke. Het bleek later, dat de gauwdief alle, op deze wijze verkregen sieraden, naar een bank van leening had gebracht. Hij werd echter kort daarop gesnapt, terwijl hij weer bezig was een slacht offer te maken. „Herr Maier" bleek toen den minder algemeenen naam van Paal Rekitta te dragen en te Miinchen chauffeur op de vrachtauto van een bierbrouwerij geweest te zijn. Te Dusseldorp hebben Fransche officieren vrouwelijk personeel met de rijzweep nit bet telegraafkantoor ge- jaagd. Geboren 1, Pieternel ia, d.v. Cor nelia Sinke enJacoba Rijn; 1, Adriaan GoesWalcheren 22 B.O.Z.Vlissingen II 41 Ie klasse. ZeelandGoes II uitgesteld S.B.O. Vlissingen III 70 Walcheren IIVeere 10 2e klasse. Goes III—D.E.T.O. (D.E.T O. niet opgekomen) Stavast IIMedio 12 S.B.O. II Walcheren III 71 Eerst „Vlissingen" geklopt, daarna van Middelburg gewonnen en nu gelijk gespeeld met de aspirant-kampioenen; wordt nu maar niet eens verwaand als het zoo gaat Goes speelde goed, de spelers van deze combinatie begrijpen elkaar, wan neer het elftal nog aan vlugheid kan winnen, dan zouden er nog beter resultaten bereikt worden. A ls de spelers wat meer aan atbletiek doen en de elftalcommissie geen ver anderingen breDgt in dit elftal, dan zou Goes I volgend jaar de aspirant kampioen wel eens kunnen zijn. G les maakt de eerste goal door Korstanje, daarna een oogenblik ver slapping tot Walcheren gelijk maakt door zijn linksbuiten, die een voorzet wil geven, maar de bal komt inplaats van vóór het doel in den rechterhoek terecht. Voor de rust brengt Goes de stand nog op 21. In de tweede helft spant Walcheren alle krachten in maar weet het niet verder te brengen dan gelijk spel 22, welke verhouding juist is. Door loting wint Goes de herinne ringsmedaille. De scheidsrechter voldeed goed. E. H. P. Rotterdam, 5 Februari 1923. Vlasaanvodr 127CD blauw f 1,40 a f 2.C3. 19COO Groningen f 1,35 a f 1 85 81CO geelt 1 85 af 1,85 3800 wit f 125 a f 1.85 0 dauwroot Ajuinaanvoer gering, f0,80 a f 0,85 per 50 kilogram. Aardappelen Zeeuwsche eigenheimer» f 140 a f ,70 poters f 0,00 a f ,0 bonten f 2 70 a f 2 80 blauwe f2 30 a f2 70. Granen buitenlandsche kalm Meel f 17 25 a f—Mais f 198 af 199 Haver f af 11 25 Binnenlandsche s Lijnzaad [voer] Lijnzaad [zaai] Karwjjzaad Kanariezaad Maanzaad Koolzaad Mosterdzaad [bruin] Mosterdzaad [geel] Tarwe mindere Rogge Gerjt chevalier Haver Boekweit, Erwten kl gr Eieren VARKENSMARKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 978 eerste kwaliteit f 0 91 a f 0 93 tweede f 0.85 a f 0 89, derde f 0 79 a f 0,83 lichte soort f 0,85 f 0,94- 20 a 21 25,— a 27- 156,— a 160,— 15 a 16 66 a 68 a CO 42 a 45- 38 a 87— 10.90 a 11 30 10,- a 1175 9.50 a 10 10.— a 10,50 9,75 a 10,75 12.50 a 18 a 21 8 a 9,00 Bezuinigen I Tegenspraak. Noodlijdende kunstenaar s. Afschaffing registratierecht veilingen. De posterijen als rijioiel-agentuur. Wijziging Rijksinkomstenbelasting. Voor Rusland. Zomertijd. „Heb je Herr Maier niet gezien In het café Astoria te Berlijn kwamen op één dag veischeitfene jonge dames, alleen. Elk zette zich afzon derlijk aan een tafeltje, wachtte geruimen tijd en vroeg dan schuchter aan den kallner of er iu het café mis schien ook een „meneer Maier uit Ingolstadt" was. Dsze viasg, door zooveel jonge dames gedaan, naar een meneer Maier, van wien niemand in het café iets afwist, wekte weldra achterdocht en de caféhouder waar schuwde de politie. Deze nam den geheelen stoet van wachtende en smachtende maagdelijns mee naar het bureau, waar zij stuk voor stuk werden ondervraagd. Allen deden hetzelfde verhaal. Zij hadden kennis gemaakt met een piek fijn gekleed heer, die haar verteld bad, in het bezit te zijn van datgene, wat op het oogenblik te Berlijn het moeilijkste verkrijgbaar is een bescheiden woning voor jongge huwden." Dan voegde hij er, met tranen in de oogen, aan toe, dat hij die woning keurig had gemeubileerd om er een behaaglijk nestje van te ma ken voor hei meisje, waarmee hij op trouwen stond en dat zij kort voor het huwelijk was overleden, hem achter latend met een gebroken hart en de woning waar hij geen raad mer wist. Elke jongedame had in haae handtascbje hetzelfde meisjesportret, dat Herr Maier haar gegeven had, met de verzekering dat het zijn kostbaarst bezit was en in ruil daarvoor had zij hem het een of ander gouden of ju- weelen sieraad gegeven. Zij moest in het café Astoria komen, dan zou hij haar zeggen, waar de woning was ge legen en haar sieraad teruggeven tegen het portret. Kostbaarheden gestolen. De Weensche politie deelt mee, dat een kamerdienaar van een Nederlandsch diplomaat diens kostbaarheden heeft gestolen, ter waarde van ongeveer f 15,000. De bestolene is vermoedelijk consul-generaal Lepair. Met de zweep. Voetbal. Zuidelijke 3e KI. N. V. B. Competitie Z. V. B. District Walcheren en Z.- Beveland. Goes IWalcheren I 22.

Volksblad | 1923 | | pagina 3