No. 12 Woensdag 7 Februari 1923 46* Jaargang Een geheimzinnig geval. STADSNIEUWS. FEUILLETON NEDERLAND. Oit blad verschijat Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UW* te bezorgen bij N.V, Gcesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf, Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advnrtentlën, alt geboorte-, huwelijks-, verjaring»-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, aiet meer daa acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Bevolking. Gedurende de 2e helft der maand Januari 1923. Ingekmsn: L. Warnsinck, leerares R.H.B.S., van Amersfoort, Kleine Kade 1, F. A. H. van der Vaart, Dir. Hanzebank, van SchageD, Ganzepoortstraat 24. L. A van Opstal, boekhouder, van Hilvaren- beek, Groote Markt 1, K. Kole, scheeps maker, van Vlissingen, Voorstad 67. J. M. H. Dominieus, schrijfster post kantoor, van Wemeldinge, Beesten markt 23. R. Waldkircher, modiste, van Bocholt, (D Lange Vorststraat 53. Vertrokken A. P. Wirken, religieuse, Daar Prin- senhage. J. J. Ruisaard, huishoudster, naar Krabbendijke. J. M. Minnaar, postbeambte, naar Middelburg. M. van der Wis, ass. accountant, naar 'sGra- venhage. C. L. Mol, onderwijzeres, naar Dinteloord. J. van Westen, kleer maker, naar Zaamslag. H. J.van Reanen, winkeljuffrouw naar Maassluis. Th. M. van Hoorn, boerenknecht naar Weesp. A. H. Schrijver, metsélaar naar Am sterdam. P. K. Burgs, bankwerker naar Middelburg. Jubileum H. M. de Koningin. Zaterdagnamiddag had op uitnoodi- ging van het Lands-Huldigingscomité afd. Zeeland, op de bovenzaal van het Hotel Centraal de eerste vergadering plaats van het districts-comité //Zuid- Beveland", Deze vergadering had tot 60 Roman van H. W. Maar nu schrijf ik het meer aan het toeval dan aan een gelukkigen inval van me toe, dat ik den vol genden middag, voor het cafe zittend, een dame met een blauwe bloem opmerkte, die gesluierd rond glurend over het Toledo ging „Aanvankelijk volgden mijne oogen de dame met de blauwe bloem, alleen geboeid door de bevallige, fiere houding der vrouwelijke figuur, die ieders aandacht scheen te trekkenmaar toen sprong ik eens klaps op, me herinnerend, dat ik niet, evenals de andere koffiehuis- bezoekers, uitsluitend voor mijn plezier te Napels was. Ik volgde haar op een afstand en de crimina list werd wakker in me, toen ik haar plotseling herkende, ze schuw langs me heenstreek, blijkbaar ge hinderd door mijn opmerkzaamheid en die van anderen, en in de na bijheid van de Piazza de straat overstakze weer opliep en toen doel te bespreken op welke wijze con tact te zoeken met de verschillende plaatselijke vereenigingen op Zuid- Beveland. In iedere plaats op Zuid-Beveland zullen correspondeerende leden zijn, die de commissie plaatselijk vertegen woordigen binDen enkele weken zullen circulaires aan de vereenigingen worden toegezonden met nadere inlichtingen. De vraag bij deze huldiging is niet, of ge oud of jong, arm of rijk, man of vrouw zijt, welk geloof ge belijdt, of tot welke politieke richting ge be hoort. Wel vraagt het somite sluit U aaneen bij dit Huldebetoon in Zeeland. Het comité hoopt dat er geen enkele vereeniging op Zuid-Beveland zal wil len ontbreken. Tot bestuursleden werden benoemd, dhr. J. 1. v. Ballegoijen de Jong, Mevr. Pilaar-Kakebeeke en dhr. J. de Kruijter. Schapen en een Hond. Zondagmiddag heeft de hond van den heer D., Oostsingel alhierj een paar schapen van Gebr. Labeur in den Poel uiteen gejaagd. Een schaap werd later met stukgebeten hals dood in een sloot gevonden terwijl bij een ander de rechter- achterpoot eD het linkeroor waren stuk gebeten. Dhr. D. heeft onmiddellijk de schade vergoed en de hond is Maandag op zijn last door den rijksveearts dhr. v. Baak afgemaakt. Aangereden. Zaterdagmorgen werd tegen den 17- jarigen J. A. de J. te Ierseke proces verbaal opgemaakt, omdat hij in de Voorstad een agent aanreed. ze niet vond wat ze zocht, in een rijtuig klom. „Hoe onverschillig ik me ook als een gewoon flaneur voordeed, scheen ze toch niet op mijn vervolging gesteld en daarom was 't goed, dat ze een rijtuig nam, want toen ze er in stapte, herkende ik hetzelfde kleine voetje, dat ik op het Corso te Rome in een fiacre had zien verdwijnen. „De mogelijkheid eener vergissing bleef niet uitgesloten, maar thans, nadat ik schijnbaar onverschillig in 't voorbijgaan het gesluierd gelaat had waargenomen, leidde ik uit het onderste gedeelte er van een ge lijkenis af met de gelaatstrekken, die ik in schemerdonker en ook gesluierd voor het winkelraam van den kunsthandelaar had gezien. ,/Het kan nooit kwaad, wanneer men als criminalist zijn phantasie een weinig te hulp mept, en wie ze in Napels niet heeft, is inder daad te beklagen. ,/Ik zei u nietsik wilde eerst de zaak voor me zelf uitwerken, zooveel ik kon, en den volgenden middag was ik weer op dezelfde plaats. En waarlijk, daar reed ze weer het Toledo opik herkende haar terstond aan haar blauwe bloemze zat in een hoek van het Ordeverstoorders. Zondagnacht omstreeks 12 uur werd politie—assistentie gevraagd in café //Flora" Groote Markt, alhier, waar door de R K. St. Jozefver. een uitvoering werd gegeven. Eenige jongelui waren n.l zeer rumoerig en er ontstond een vechtpartijtje, waarbij met messen werd gedreigd. De politie heeft toen de belhamels buiten de deur gezet. Tucht over Doopleden. De classis Goes der Ger. Gemeenten adviseerden aan twee barer Kerken, doopleden, die kerk en catechisatie verzuimen en naar geeu vermaning hooren, van het doopboek af te voeren, met kennisgeving, aan de gemeente. (Stand.) Militie. Het aantal ingeschrevenen voor de militie,lichting 1924, bedraagt alhier 79. Groene Kruis. 3 Februari vergaderde te Goes de districts-commissie van het Groene Kruis. De rekening van de ziekenauto werd nagezien en in orde bevonden83 reizen zijn gemaakt. Van hen die geen Groene Kruislid waren en van de leden van vereenigingen die niet aangesloten zijn, werd een extra tarief per kilome ter geheven dat f 287 opbracht. Vol gens het contract zal dit bedrag ver deeld worden over die afdeelingen waar de grootste afstanden met de auto zijn gereden. Besloten werd om voor alle reizen, die meer hebben gekost dan f 22,50, (zijnde het leden—tarief Goes—Middelburg) dat terug te betalen. rijtuig weggedoken en hield het trottoir aan beide zijden der straat in het oog. Maar ze verdween weer ze scheen weer niet gevonden te hebben wat ze zocht en van toen af bleef ze weg. „Nu eerst deelde ik u mede, wat ik had opgemerkt en toen ook ver- teldet ge mij uw avontuur op de redoute en wel tot mijn groot verdriet, zooals ik u niet verheelde. Ik zoek haar in alle hotels, doch vruchtelooser waren ook te Napels weer zooveel schoone vrouwen onder de vreemdelingen, dat elke beschrijving by de verschillende portiers ni6ts anders tengevolge had dan dat ik hunne doellooze mede- deelingen met rijkelijke fooien moest betalen. „Toen ik u, na een eeuwig vruch teloos ronddolen, verzocht mee te gaan naar Weenen, was ik, ronduit gezegd, aan 't eind van mijn Latijn; ik rekende er reeds op, onverrichter zake en beschaamd naar Berlijn terug te keeren, waar men mij met een medelijdend schouder-ophalen zou ontvangen of u om een plaats als rentmeester op uw landgoederen te verzoeken. Maar de omstandig heden schonken me hier nieuwen moed. Op zeketen middag herkende ik aan haar gang, houding en figuur, Zoo zijn b.v. uit Krabbendijke 4 reizen gemaakt, tezamen voor f 183. Hiervan wordt f 93 teruggegeven, zoodat elke reis slechts f 22,50 heeft gekost. Het overblijvend bedrag in kas zal in reserve worden gehouden voor het volgende jaar. Er is sprake van dat eenige afdee lingen op Noord-Beveland zich zullen aansluiten. De heer Krijger meende dat aan het Wolfertsdijkscheveer met aile waterstanden kan worden overge varen met de auto. Getracht zal worden, het tarief voor het veer te verlagen voor ziekenvervoer. Met betrekkiug tot het kilometer tarief van de auto werd overeenge komen, dat dit misschien kan worden verlaagd. Het is niet mogelijk, om een wagen, die slechts 83 reizen per jaar maakt te laten rijden voor het tarief van een gewonen huurwagen. Temeer, omdat meestal 2 personen voor het in en uitladen meegaan. Voor de Groene Kruisleden worden de reizen toch al niet duurder dan f 22,50. Vadermoord. Te Vlissingen heeft zich Zaterdag avond een diep treurig familie-drama afgespeeld, dat eindigde met een vader moord. In perceel Molenstraat 2$ woonde boven de 54-jarige visscher Marijs met zijn vrouw en dochter en beneden de 29 jarige zoon, werkzaam op de Schelde, met zijn kinderen. Zijn tweede vrouw heeft hem verlaten. Er maar vooral aan haar onvergetelijke voetjes, mijn sehoone van het Toledo, die zich hier ongesluierd in den vollen glans en triomf harer be koorlijkheid vertoonde. Ze verried zichzelve door haar in 't oogvallende belangstelling voor uik wierp u in het avon tuur dat ge te Napels losliet en thans zeggen wévogue la galère Ik ben brutaal genoeg, te be weren, dat zij het is, die we zoeken en mijn eer als jong ambtenaar, is, naar ik hoop gered." Dagobert had hem onder her haalde teekenen van misnoegdheid en wrevel aangehoord en|toch luis terde hy ten einde toe met zicht baar klimmende, pijnlijke belang stelling. z/De partij kan thans beginnen", hernam Blenke, „want de kaarten zijn geschud. Allereerst heb ik u uitgespeeld, mijnheer de graaf, maar dan heb ik nog een extra-troef in de hand. Ik heb namelijk, heden tegen den avond, een heel interes sante kennis gemaakt, die ik tot nog toe vergeefs zocht, namelijk die van mynheer Von Wiedenstein en wel in 't voor mij gunstigst oogen- blik. Wordt vervolgd

Volksblad | 1923 | | pagina 1