No. 10 Woensdag 31 Januari 1023 YOL 40' Een geheimzinnig geval. FEUILLETON NEDERLAND. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes SO cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- es Vrijdagmiddag 12 «sar te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentlën 10 ct, per regel. Bij contracteeren vaa minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentlën, als geboorte-, huwelijks-, verjaring»-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, sist meer dzn acht regels beslaande, voor dea prijs van f 1, Brand. VLI8SINGEN. Hedenmorgen is brand uitgebroken op het bovenhuis van den schoenkandel Roest op het Betje Wolfpleiu. De brandweer is met veel materiaal aan het blusschen. Levend verbrand MIDDELBURG. In een onbewaakt oogenblik is hedenmorgen alhier het 3-jarig zoontje van v. H. uit de Gra venstraat door het spelen met lucifers levend verbrand 58 Roman van H. W. Natuurlijk volgde ik dikwijls een valsch spoor en verspilde daardoor veel tijd; als 't ditmaal weer zoo is, zal ik u moeten verzoeken mij een post te geven als rentmeester van uw kasteel, dat me bijzonder i3 bevallen, want dan is mijn loop baan gebroken, en kom ik als ambtenaar op de doodenlijst. „Maar ik heb toch nog hoop", vervolgde hij „Laten we eens een blik terugwerpen over mijn ver gissingen zullen we niet spreken, want dat zou ons te lang ophou den. Toen ik het geluk had door u te worden geïntroduceerd in het romantisch familie-kasteel van uw overleden oom van moederszijde, dat u, by ontstentenis van recht- streeksche mannelijke afstamme lingen, zoo onverwacht ten deel viel, waren we genoodzaakt daar veert:en dagen te blijven, daar gij wegens de overname en inbezit neming aan een aantal formaliteiten had t9 voldoen. Voor mij waren 't heerlijke dagen, als ik op het Deze storing was niet van gevaar ontbloot. IJiings werd een electricien ontboden, die met een nijptang, met gummi bekleed, moest werken om het defect te herstellen. Prettige toestanden te Hulst. De heeren Aug. C. M. Poppe, deur waarder G. Vogelvanger, grondeige naar; J. E, Pricot, koopman; G. C. Verwilghen, koopman, en P. Blommaert, klerk, hebben ontslag genomen als lid van den gemeenteraad te Hulst. Zij hebben aan den raad een schrijven gericht, waarin zij o.a. opmerken dat door besturen van verschiilendebijzondere onderwijsinrichtingen, gesteund door verschillende autoriteiten, als het ware een wedstrijd wordt gehouden in het terras kon zitten om in de toover- achtige dalen neer te zienals 's avonds de geur der oranjebloe sems mijn zinnen streelde of ik over de door den tijd gebruinde vloeren der zalen en galerijen van het slot mocht wandelen. Eerst toen ik alle schilderstukken van oude beroemde meesters in die galei ijen had bestudeerd, bracht ge mij een klein portret in pastel, dat ge reeds in den winter van uw terugkeer naar Berlijn by een vluchtig bezoek op uw voornaamste bezitting bij toeval in de woning van een kort te voren overleden intendant had gevonden, maar, als een anders eigendom, niet had durven mee nemen. Ge wenschtet van mij te vernemen op wie het portret, dat een meisje van vier of vyf jaren voorstelde, geleek. Zonder me te bedenken, liep ik naar mijn kamer en zocht de photographie van het verdwenen meisje, van welke we eenige afdrukken op reis hebben meegenomen, en beiden waren we 't er toen over eens dat er een onmiskenbare gelijkenis tusschen de beide afbeeldsels bestond. „Maar dat was alles en weinig zooals ik mezelf na de eerste ver rassing bekennen moest. Die zachte kindertrekken moesten na verloop van elf of twaalf jaren een geheel andere uitdrusking hebben gekregen oprichten van scholen met, subsidiën vèr boven de financieele krachten der gemeente Hulst, en dit een wezenlijk gevaar wordt voor den fmancieelen toestand van Hu^st, waarvoor als voor beeld kan dienen, dat in die gemeente, van ongeveer 3800 zielen, bestaan een middelbare handelschool, een mid delbare landbouwschool, een ambachts school, drie scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs, een huishoudschool, een lagere school, een avond-vak- teekenschool ea een bewaarschool dat alle mogelijke protesten vau de minderheid tegen dit heilloos streven voor die gemeente, regelmatig worden beantwoord door de stemming 6 5, en dat door een en ander een enormen belastingdruk wordt gelegd op de ge meentenaren. Genoemde heereu willen verder geen aandeel dragen in de ver antwoordelijkheid voor dezen toestand. Pfov. Statenverkiezing. Ged. Staten hebben het voornemen om de stemming voor de verkiezing van leden der Prov. Staten te doen plaats hebben op 11 April. Federatie Zeeland van den Vrflzïnnig-Democratisclien Bond. Zondag werd te Middelburg een door afgevaardigden uit alle deelen van Zeeland druk bezochte vergadering ge houden van de federatie Zeeland van den Vrijzinnig-Democratischen Bond. Overgegaan werd lot het vast stellen der candidaatlijsten voor de Provinciale Staten in de 7 kieskringen van Zeeland. Op alle lijsten zullen de eerste 6 plaatsen door dezelfde personen worden ingenomen, en wel volgens den uitslag van het gehouden referendum als volgt: 1. Jac. Welleman, Krabbendijke, aftr. 2. J, G. van Niftrik, Vlissingen, aftr. 3. mr. J. Adriaanse, Middelburg, aftr. 4. mevr. E. Bergsma-Bergsma, Zoute- iande. 5. Arts D. N. v. Gelderen, Middelburg. 6. J. de Groote, Groede. In den kring Goes zijn verder candidaat 7. M. Kole Jzn Kruiningen. 8. J. J. Lunenburg, Goes. 9. W. Karelse, Schone. 10. dr.A. Staverman, Vlissingen. In den kring Tholen o.a. dhr. G. Heijboer, Kortgene. Verder liepen de besprekingen over de propaganda welke bij de verkiezing zal worden gevoerd. Bij de roud vraag werd ter sprake gebracht de actia tegen de Zuid- Bevelandsche Spoorwegen. Van verschillende zijden werd o.m. op de houding van Ged. Staten critiek 1 uitgeoefend, daar dit college den schijn wekt deze contra-actie in de hand te werken. Algemeen werd de wenschelijk- heid betoogd, om de spoorwegplannen spoedig te doen uitvoeren, overtuigd als men was, dat hiermede een groot Zeeuwsch belang zal worden ingediend. De afgevaardigden uit Zeeusch- Vlaanderen beklaagden zich ever het feit, dat de Kon. goedkeuring op de statu'en der verschillende vereenigingen op grond der landarbeiderswet nog steeds uitblijft. Het b stuur werd opge dragen, het hoofdbestuur en zoo noodig de kamerfractie op dit feit te wijzen. en we hadden niemand tot onze beschikking om ons inlichtingen over het portret te geven want de eigenaar er van, de intendant, was dood zijn vrouw was vóór hem gestorven en zijn zoon had het lend verlaten. Uw oom, een oploopende zonderling, die steeds met de heele wereld overhoop lag, had gezworen geen voet meer op zijn goederen te zetten en de armen van zijn domein elke weldaad te onthouden. Ver van zijne bezittin gen verwijderd, trouwde hy op reeds geverderden leeftijd en zijn huwelijk moet zeer ongelukkig zijn geweest. Daarna verscheen hij slechts eenmaal, zooals men ver haalt, met een kind, bij zijn inten dant en stelde, in tegenwoordigheid van dien intendant, zijn notaris een testament ter hand, dat na verloop van een zeker aantal jaren geopend moest worden, wanneer hij van de groote reis, welke hij ging onder nemen, niet was teruggekeerd „In dat testament spreekt hij van een dochter, aan wie hij zijn roerend vermogen onbekend waar 't was gedeponeerd ver maakt, maar die zich tot nu toe niet heeft aangemeld. Niemand kent haar. Intusschen ligt het vermoeden eenigszins voor de hand, dat de pastel, door u in de woning van den overleden intendant gevonden, het portret van diens vroeg over leden dochter kan zijn, want die man schijnt even menschenschuw en onverdraagzaam te zijn geweest als zijn patroon en niemand kon 't ooit langer dan twee jaren onder hem uithouden. Alle vragen in de nabuurschap waren dus vruchteloos; gy bleeft intusschen bij uw eenmaal opg6vat denkbeeld en ik heb 't niet willen bestrijden. „Nadat ge uw dringendste aange legenheden als f.eigneur had geregeld, gingen we, op uw verlangen, naar Rome. Uwe relaties aldaar hadden u zekere gegevens verschaft, die in menig opzicht bleken onjuist te zyn. Die kunsthandelaar op het Corso was al te gedienstig om den rijken graaf Sesto behulpzaam te zyn en bracht ons ten aanzien van de dame, die zooveel belangstelling voor uw schilderstuk en zijn schep per aan den dag had gelegd, op menig dwaalspoor. De kolonie vreemdeliugen te Rome is zeer afwisselend. Ze komen en verstrooien zich weer naar alle richtingenwe vervolgden nu deze dan gene dame, die ons werd aangeduid als de werkelijk gezochte en keerden steeds onverrichter zake naar Rome terug om van nieuws af onze nasporingen te beginnen. Lijk gevonden. Het lijk van het sinds 20 December te Meppel vermiste meisje, Agnesa Keizer, 16 jaar oud, is thans gevonden in het Meppelerdiep. Poging tot oplichting. Vrijdag is op een groote bankinstelling te Arnhem een heer in hechtenis geno men, die bij verschillende banken val- sche recepissen Nederlandsch ter in wisseling aanbood voor een bedrag van f 30.000. Een tweede verdachte van oplichterij te Arnhem is door ds recherche te Nijmegen aangehouden. In zijn bezit werden gevonden f 29.000 alsmede een 79-tal valsche effecten. - De moordaanslag te Valkens- waard. De heer Desmet verzoekt aan de Tel. mede te deelen, dat het bericht als zou hij zich verzoend hebben met z'jn vrouw en met K,, geheel onjuist is. Een school geelectriseerd. Te Dinteloord was dezer dagen de nieuwe chr. school geheel geelectriseerd door 'n defect aan het elect dsch licht en door vocht. Zelfs de muren en de knoppen der deuren kon men niet aanraken. In een oogenblik tijds was 18- K. W. U. verbruikt. Onve, antwoordelijk verzuim. Woensdag bracht te Leeuwarden de gemeentebode bij een vrouw aldaar het bericht, dat haar man, gedetineerd te Veenhuizen, Zondag was overleden en Woensdag werd begraven, op deuzelfden dag dus dat het bericht was gebracht. De vrouw noch haar kinderen waren dus in de gelegenheid om bij de be grafenis aanwezig te zij». Ook was van te voren nooit bericht van ongesteld heid of zooiets ontvangen. Wordt vervolgd

Volksblad | 1923 | | pagina 1