Uit den Vreemde. Burgerlijke Stand van Goes, Sport. Marktbericht. auari is alles uitverkocht. (Reuter.) Een 24 anrsstaking van het spoorwegpersoneel. Berlijn. Uit Bochum wordt gemeld Ia den loop van heden heeft het spoorwegpersoneel in het geheele nieuw- bezette gebied een 24 uursstaking afgekondigd. Het geheele goederen- en personenverkeer lag vandaag volkomen stil. Het feit deed zich ouder de volgende buitengewone omstandigheden voor De geneesheer was bezig een datne te opereeren, toen zijn handen koud werden en hij een electriscbe radiator bij de operatietafel plaatste, waarop de pa tiënte lag. Het bleek later, dat de tafel lang zamerhand een temperatuur had aan genomen van niet minder dan 140 graden, zoodat de dame hevige brand wonden aan den rug bekwam, tenge volge waarvan zij na een smartelijk lijden overleed. De echtgenoot van de overledene diende daarop een aanklacht tegen den geneesheer in, welke tot de hooger genoemde in staat van beschuldiging leidde. De dokter voert te zijner verdediging aan, d&t hij gedurende de veertig minu ten, dat de operatie duurde, geen oogenblik bemerkte, dat de operatietafel boven het normale verhit was. De zaak is voor geweest. De heer Wooldridge zette uiteen, dat de familie leden van zijn vrouw elkaar bij iedere gelegenheid kusten. Hij gaf echter toe, dat hij het zijn vrouw nooit deed, De rechter maakte daaruit op, dat de vrouw niet in die familie hoorde en sprak de echtscheiding uit. Zondag in 't plaatsje Valgorge (Ardèche, Frankrijk) gepleegd. Een 25-jarige pupil, die opgevoed was door de familie Sedat, heeft beide pleegouders op dien dag van het leven beroofd, zijn pleeg vader met eenige revolverschoten en diens vrouw door een aantal hamer slagen. Tcsn hij de afschuwelijke mis daad gepleegd had, bedreigde hij de zestienjarige dochter met de revolver en eischte van haar, dat zij hem de sleutels van de brandkast zou over handigen. Louis Sapet is Maandag middag gearresteerd op het moment, dat hij in den trein zou stappen. Hij was nog in het bezit van een browning met vijf kogels. KONING KOOL. Koning Kool laat zich door de Franschen niet dwingen. Tot nog toe hebben deze laatsten weinig succes in hun strijd beleefd. Er is nog geen enkele waggon kolen of cokes in Frankrijk aangekomen. De schrijver van het fin. overzicht in de N. R. Ct. verwondert er zich ook niet over, dat de P.irijsche beurs, die aanvankelijk vast gestemd was op het zoo krachtdadige doortasten der regeering, laugzamerhaud van inzicht begint te veranderen, nu het duidelijk gaat worden, dat de aangevangen executie van den faillieten Duitsches boedel niet veel anders beteekent dan goed geld naar kwaad geld gooien en dat er voor den burger niets anders op zit dan ten slotte nog maar wat dieper in den zak te tasten. Met geen ander resultaat van de op touw gezette actie voor oogen dan een aantal nieuwe uitgaven en een nieuw laagterecord van den wisselkoers op Berlijn, heeft de fondsenmarkt te Parijs een mat aanzien geboden. Het zou, wanneer het niet zoo in- treurig was, eigenlijk op de lachspieren werken, dat vechten van de Franschen om de steenkool. Zoo begonnen zij met een viertal staatsmijnen te bezetten. Doch de mijnwerkers staakten, daar zij niet onder de Fransche bajonetten wilden werken. Er zat dus voor de Franschen niets anders op, dan de mijnen weer te verlaten. Toen de Franschen overgingen tot het requireeren van de kolen, die op Aken te water werden vervoerd, ging men de kolen per trein vervoeren. Ingrijpen in het spoorwegvervoer durven de Franschen nog niet zoo best, uit vrees voor een staking van het spoorwegpersoneel. Wel bezetten zij eenige slations, om de kolentreinen aan te houden. Te Marken (bij Dortmund) reed de kolen- trein echter met snelle vaart door de controle heen, zoodat de Franschen een lange neus haalden. En de enkele treinen die de Franschen hebben aan gehouden, blijven etaan, daar het spoor wegpersoneel weigert ze in de richting te vervoeren, die door de Franschen wordt geweuscht. Het spoorwegperso neel volgt hiermede een bevel der Duitsche regeering op. Zooals men weet heeft de regeering ook aan de mijneigenaren verboden kolen aan de Franschen te leveren, zelfs tegen contante betaling. En de mijneigenaren houden zich hier stipt aan ondanks de bedreiging der Fran schen met in hechtenisneming en ver beurdverklaring van hun particuliere goederen. De Franschen, die natuurlijk woe dend zijn, dat ze 't niet kunnen winnen, zijn nu tot krachtige maatregelen over gegaan. Te Essen, Dusseldorp en Duisburg in 't heele Roergebied, hebben ze de filialen der Rijksbank bezet en beslag gelegd op de douanegelden en steen- kolenbelasting. Natuurlijk heeft eea en ander een geweldige stagnatie veroor zaakt. Overal staakten de beambten, wat tengevolge had, dat ook de particuliere banken moesten sluiten, daar zij hun giro-verkeer niet voortzetten kunnen wanneer zij niet over giro-saldi bij de rijksbank beschikken. Inmiddels zijn de tot Vrijdag betaalde bedragen aan douanegelden en steen- kolenbelasting in veiligheid gebracht door de Duitschers. Van nu afhebben de Franschen de directeuren persoonlijk verantwoordelijk gesteld voor het vast houden dezer gelden. Voorts hebben de Franschen de directeuren van het telegraaf en telefoonkantoor te Essen, de post directeur te Dortmund, de voorzitter der spoorwegdirectie en eenige hoofd ambtenaren te Essen gearresteerd. Het gevolg is natuurlijk een uiterst geprikkelde stemming van het per soneel de rijksminister der posterijen heeft instructie gegeven tot lijdelyk verzet als de postkantoren door de Franschen mochten worden bezet. Dau hebben de Franschen gearres teerd twee hoofden der staatsmijnen, Raiffeisen en Arens en zes mijndirec- teuren, te weten Fr. Thijssen, Tengel- mann, Wüstenhöfer, Kesten, Spiudler en Olfe. Deze laatsten waren opgeroepen om nogmaals voor de Fransche bezettings overheid te Bredeney te verschijnen. Toen zij aldaar op het raadhuis waren aangekomen kwam een groot aantal Fransche officieren het raadhuis binnen en bezette de uitgangen en de corridors. Toen reden drie Fransche auto's voor, en even later kwamen de Duitschers onder geleide van Fransche gendarmes het raadhuis uit. In elke auto moesten twee hunner plaats nemen, onder bewaking van twee gendarmes. Een Duitsche chauffeur die zijn patroon iets wilde vragen, werd door een Franschen majoor weggeduwd en met een revolver bedreigd. De heeren zijn naar Maiuz gevoerd en zullen Maandag voor den krijgs raad terechtstaan. Over deze arrestatie zijn de mijn werkers zeer opgewondenin zeven mijnen wordt reeds gestaakt. De be- drijfsraden der mijnwerkers hebben bij het Fransche commando geprotesteerd. De Fransche generaal is gewezen op de gevolgen van de arrestatie van Thijssen, een man, welke 300000 personen den kost laat verdienen, en die nu plotse ling uit zijn werkkring wordt gerukt. Het geheele personeel van Thijssen zal Maandag in staking gaan, wanneer hij niet wordt vrijgelaten. De Berlijnsche pers is natuurlijk eveneens zeer verontwaardigd. De Duitsch-nat. Tag, citeert met instem ming wat de Manchester Guardian om hngs schreef tfdat de politiek van Poincaré de ophitsende macht is die, indien zij laag aan het bewind blijft, Europa aan honger en revolutie zou prijs geven of tot een nieuwen oorlog zou leiden". Het Berl. Tgblt. beschouwt de arres tatie als een wanhoopsdaad van PoiD- caré c.s. //Zij zien, dat hun rooftocht een fiasco is geworden en in hun woede en angst begaan zij de eene schand daad na de andereaan de wereld geven zij een bewijs van erbarmelijk heid. Deze daden worden niet gepleegd tijdens den oorlog met het doel de militaire overwinning te waarborgen, maar zij worden gepleegd in vredestijd, in een vredelievend arbeidzaam land, tegenover een onbeschermde bevolking. Hoe jammerlijk klein en onteerd staan de Fransche generaals tegenover de mannen, die waardig en met kalme vastberadenheid, ondanks de bedrei gingen, weigeren, hun vaderland nadeel te berokkenen". De burgeroorlog in Ierland. Talrijke executies. DUBLIN, 20 Jan. In de gevangenis te Tralee zijn vier mannen terechtge steld wegens het in bezit hebben van vuurwapenen. Twee anderen zijn te Limerick geëxecuteerd, wegens mede plichtigheid aan de vernieling van een spooiljn. Te Athlone werden vijf personen terechtgesteld. GeborenHendrik zv. Johannes Weezepoel en Anna Maria Coletta Theresia de Koning. 19, Maria Lena dv. Anthonie de Roo ep Eva Maria van der Peijl. 22, Klazina dv. Cor nells Marinus Fokker en Louisa Johanna Josephina van den Hemel. 21, Rudolf Gerardus Autouic zv. Autonie Kooi eu Aagje Naaktgeboren. Huw.-afk.20, Martinus Franciscus Moens 25 j. jra. te Goes en Anna Klazina Schouweuaar 24 j. jd. te Wemeldinge, onlangs te Goes. Vlissingen II Goes 0—4 Middelburg IIB.O.Z. 2—4 Ie klasse. Zeelandia II—K.D.O. 40 StavastT.O.V.l.D.O. 71 2e klasse. M.E.D.I.Ü.Z.-Beveland 11—0 VLssingen II—Goes 1. Om 2 uur stellen de beide elftallen zich op onder scheids.echter H. van Putten. //Goes" had drie nieuwe spelers in de gelederen, deze verandering bleek een verbetering te zijn, de vleugelspe lers van //Goes" waren vlug en gaven het middentrio vele mooie kansen. Rust 01. Na de thee vlotte het samenspel van „Goes" nog beter, drie maal nog werd de bal in het doel van „Vlis singen" gedeponeerd. Het einde kwam aldus met 04. Een resultaat zooals wel geen der Goese- naars had durven droomen. Laat //Goes" du niet denken, dat ze kan voetballen, het veld was zeer zwaar te bespelen, zoodat de tegenpartij geen vlug open spel kon ontplooien, het minder snelle handelen van „Goes** was in dezen wedstrijd minder nadeelig dan bij een goed droog veld. De stemming der „Goesv-spelers en der supporters was na den wedstrijd in orde. Rotterdam, 22 Januari 1928. Vlasaanvoer 14750 blauw i 1,25 a f 1,85. 15CU0 Groningen f 1,35 a f 1 75 6650 geelt 1,85 a f 1,85 11200 wit f 1 20 a f 1.40 3900 dauwroot f 1,25 af 1.40 Ajuinaanvoer redelijk, vraag weinig» 1, lOper 50 kilogram. Aardappelen Zeeuwsche eigenheimers f 150 a f 1,75 poters f O,CO a f ,0, bonten f 2 50 a f 2 90 blauwe f2 50 a f2 80. Granen buitenlandsche kalm Meel f 17 50 a f Mais f 195 af 198 Haver f 11,— a t Binnenlan dschc Lijnzaad [voer] 18- a 20 Ljjnzaad [zaai] 24,- a 29— Karwijzaad 77.— a 79— Kanariezaad 15— a 17 Maanzaad 65 a 68— Koolzaad a C3, Mosterdzaad [bruin] 44 a 46 Mosterdzaad [geel] 85 a 38. Tarwe 11.40 a 11,80 mindere 10,50 a 11 Rogge 10,- a 1040 Gerst chevalier 10— a 10,75 Haver 10,- a 11— Boekweit, 15.50 a Erwten kl gr. 18 a 22— Eieren 9 a 10— VARKENSMARKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 1290 eerste kwaliteit f 0 92 a f O 96 tweede f 0,86 a f 0 90. derde f 0,76 a f 0/82 lichte soort f0,83 a f 0,90. Een gloeiende operatietafel. Te Auberviliiers is de geneesheer directeur van een ziekenhuis in staat van beschuldiging gesteld wegens het veroorzaken van den dood eener patiënte door nalatigheid. Het lijk in de badkuip. De Londensche bladen melden, dat nu toch vaststaat dat mevrouw Middleton in het gebarricadeerde huis, terwijl zij in het bad zat, door den kleermaker Maltby doodgeschoten is. Men heeft wonden van kogels aan het lijk ge vonden, met name achter in het hoofd, waaruit op te maken is, dat zelfmoord buitengesloten is. Maltby heefc echter den indruk dat zij zelfmoord had be gaan, trachten te wekken, door cveral iu huis briefjes in haar nagemaakte handschrift met levensmoede uitlatingen te verspreiden. Niet van de familie. Mrs. Woolridge te Londen deed onlangs de onaangename ontdekking, dat haar man een nichtje van haar op de trap stond te zoenen. „Ik hoop, dat de kussen van mijn echtgenoot je sma ken", zie ze en liep meteen het huis uit om echtscheiding aan te vragen. Een pupil vermoordt zijn pleegouders. Een dubbele moord is Vcitbal. Zuidelijke Se KI. N. V. B. Competitie Z. V. B. District Walcheren en Z.-Beveland.

Volksblad | 1923 | | pagina 3