No. 4 Woensdag 10 Januari 1923 46® jaargang Een geheimzinnig geval. m NEDBRLA.ND. FEUILLETON Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 5° cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hali jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUI* te bezorgen bij N. V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 et, per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Uit de verklaring van den heer Desmet blijkt, dat hij 's avonds omstreeks halfzeven is opgebeld door den linnen fabrikant J. Kerssemaker te Eindhoven. Met dezen atond bij in een eenigszins gespannen verhouding, daar hij den heer K. verdacht iu nauwe relatie te staan tot zijn echtgenoote. K. beweerde, dat bij hem ten onrechte van ontrouw met zijn vrouw verdacht, doch te weten dat zich daar aan schuldig maakte B. uit Helmond. Hij wist de plaats van samenkomst, welke geregeld Donder dagsavonds in de bosschen tusschen Valkenswaard en Leendse plaats had en bood Desmet aan hem met zijn auto daarheen te brengen om zich van een en ander te overtuigen. Er werd toen naar de plaats gereden. Even voorbij Valkenswaard reed K. een boschweg in,ongeveer 2 K.M.voorbij het landgoed Valkenhof. Daar stapten zij uit en 52 Roman van H. W. De mannenwereld zag dat zelfs met een soort van leedvermaak. Men wist toch, dat de schoone weduwe, die sinds een half jaar een villa buiten de stad bewoonde, in zekere betrekking stond tot Leo von Wiedenstein, die hierdoor juist voor algeheelen ondergang werd behoed. Deze was dus ook, als hjj zich in den schouwburg bevond, terstond een voorwerp van heime lijke waar eming, ja van beklag, toen men elkaar vertelde, dat men den jongen graaf in den foyer met de schoone weduwe in gesprek had gezien. Die twee hadden dus eikaars kennis gemaakt. Zelfs wilde men hebben opge merkt, dat Af ra's groote, schitte rende oogappels nooit zoo helder hadden gestraald als dien avond en dat beider blikken gedurende de rest der voorstelling met in 't oog vallende onderlinge verstandhou ding elkaar hadden gezocht. haddenintusschen reeds met uitgedoofde lichten gereden. Zonder dat er iets bijzonders gebeurd was, trok toen plot seling K. zijn revolver en loste een schot op D., dat in zijn hoofd terecht kwam. D. wilde vluchteD, waarop hem een kogel in den rug werd achterna gezonden. Toen D. omkeerde, kreeg hij een kogel in den arm. Er ontstond een worsteling, waarbij K. den heer D. de revolver tegen het hoofd zette en nogmaals aftrok. De revolver weigerde echter. K. rukte zich los en rende naar den auto, waar mede hij vluchtte. D. heeft nog onge veer 2 K.M. moeten loopen voor hij een woning bereikte, waar bij werd opgenomen, badende in zijn bloed. (Tel.) Gearresteerd EINDHOVEN. Mevr. Desmet is gearresteerd in verband met den moord aanslag op haar man. (Hdlb.) De wereld, die dat met zooveel belangstelling waarnam, wist niet wat er in Afra's hart omging, toen ze voor 't oog der heele wereld dezen cavalier hare belangstelling wydde. Een geheel leven knoopte zich aan deze ontmoeting vast, een verleden vol wenschen, droomen en heimwee, die met de onweer staanbare kracht van haar harts tochtelijk gemoed weer in haar opwelden die haar terug voerden naar een oogenblik, dat onuitwisch- baar in haar ziel stond geprent, en dat terugliep naar den tijd van haar on gelukkigen echt, toen ze met haar echtgenoot in het Albaneesch gebergte weken lang in trooste- looze eenzaamheid had doorgebracht. Het knoopte zich vast aan een morgen toen ze, ontevreden met zich zelf en haar lot in een der idyllische dalen op de veranda eener albergo stond en ze beneden in den tuin dien zelfden man had gezien, jeugdig, schoon en ridderlijk. Ze had hem, verscholen tusschen den wingerd der galerij, gadege slagen, terwijl hij met zijn donkere droomerige oogen naar de wijnbou wers heenzag, die in hun bonte kleederdracht de berghellingen ver levendigden maar zobals hij was radeloozen toestand de echtelijke woaing verliet, haar beide kinderen, een meisje van é'/a en een jongetje van ö1^ jaar, medenemend. Eenige buren, die de vrouw zagen vertrekken, vreesden bet ergste en volgden haar eehigen tijd, doch verl oren vrouw en kinderen ten slotte uit het oog. Zaterdagochtend werd uit het water aan den Zuid-Buitensingel tegenover het gebouw van de Duinwaterleiding, het dochtertje opgehaald, dat onmid dellijk naar het ziekenhuis werd ver voerd, waar men tevergeefs heeft getracht de levensgeesten bij het kind op te wekken. Het ernstige vermoeden bestond bij de politie, dat ook de moeder en het jongetje te water zijn geraakt. Er werd dadelijk begonnen met dreggen in de Buitensingelgracht, Zondagmiddag is het lijk van de 35-jarige vrouw opgevischt. gekomen, was hij ook verdwenen, het bergpad weer op gaande en met een ongeoefende maar krachtige stem een Itaiiaansch volkslied zingende Sinds dien tijd was zijn aanden ken niet uit haar hartstochtelijke ziel geweken. Als weduwe zocht ze hem met het halstarrig verlangen van een hart dat slechts den eenige begeert, dien het als zijn ideaal beschouwt en zich diep rampzalig gevoelt, dewijl het alles bezit wat het verlangen kan, slechts dat eene niet, wat het als voorwaarde van zijn geluk onbereikbaar acht. Na den dood haars gemaals moedeloos door de wereld zwervend, zat ze op een avond te Napels, toen het Carnaval alle hoofden deed draaien, eenzaam en. ver loren in somber gepeins, aan het raam en zag neer op de kolossalle charivari der Lazzarone op straat, luisterend naar het gedoedel der pifferari, de eindelooze tarentella en Santa Lucia, het „viva Gar- ribaldi" en het getier der maskers. De voorname, schoone vrouwen gestalte werd opgemerkt en ver volgd, en zij scheen er behagen in te scheppen. Jane fluisterde haar telkens een waarschuwing in 't oor, zich op hem wierp en hem een in' het gezicht gaf, waarschijnlijk met een boksbeugel. P. viel op den grond en werd op het hoofd getrapt. Daarna trachtte de aanvaller een das over P's hals te krijgen om hem te worgen. Met alle kracht trachtte P. zich hier tegen te verzetten, waarop hij door den man in een sloot werd geworpeD, waarin gelukkig niet veel water was. Daarna is de onverlaat verdwenen. P. kon zich nog naar huis begeven, waarna de dok ter ontboden werd en tevens de politie op de hoogte werd gesteld. Men ver moedt hier te doen te hebben met een geval van wraak daar van roofzucht niets bleek. Iu verband met een en ander is aangehouden zekeren II. die echter ontkent daar geweest te zijn. De toestand van P. is redelijk. In een ingezonden stuk in de N.R. Crt. schrijft ds. j. B. Netelenbos te Heinkenszand o.a. het volgende M. de R., ik ben allerminst vrijzinnig. Integendeelik bid van God, dat alle vrijzinnigen mogen komen tot den maar Afra, die de knellende banden had afgeworpen, gevoelde zich bij zonder wel in dezen maalstroom. Niemand kende haar, want ze was eerst vóór eenige dagen van Palermo hierheengekomen ze vierde haar lust en luim den vollen teugel en dreef eindelijk den overmoed zoo ver, dat eenige jonge mannen samenspanden om uit te vorschen, wie ze was. 't Gevolg hiervan was, dat ze het doel eener zekere vervolging werdmen maakte jacht op de interessante, overmoedige verscho ning, die in ieder geval een vreem deling moest zijn. Jane had reeds herhaaldelijk haar hand gezocht, om haar mee te trekken, toen Afra zich eensklaps midden in de groote zaal door mannen omringd zag. De weg naar haar loge, waarin ze reeds eenige malen een wijkplaats had gevonden, was haar afgesneden een pierrette, ongetwijfeld een jonge man in vrouwenkleeding, -snelde op haar toe, om haar te omarmen onder voorwendsel dat hij een zuster ln haar had herkend. Te water gegooid. Te Emmerik weid Zaterdagmiddag een ingezetene uit Hamra in de wachtkamer van het station door twee medewachtenden tot een korte wandeling uitgenoodigd Aan den Rijn gekomen, werd de reiziger plotseliog door de beide personen ge grepen, van alies beroofd, van zijn jas ontdaan en vervolgens in den Rijn geworpen. De man wist zich zwemmende te reddeD. De daders zijn onbekend gebleven. Een drama. Donderdag is de bioscoopexploitant de heer M, Desmet, te Valkenswaard door drie revolver schoten zwaar gewond. Buiten vervolging. Het gere3htshof te Amsterdam heeft de heeren mr. E. A. van H., commissaris van de N.V. Paleis voor Volksvlijt en W. F. K. Rdirecteur van deze maatschappij, buiten gerechtelijke vervolging gesteld, inzake de klacht, dat zij zich aan ver duistering van ongeveer f 500.000 zouden hebben schuldig gemaakt. Echtelijke ellende. In Den Haag heeft zich Vrijdagnacht een ernstig drama afgespeeld. In het gezin M., in de Rembrandtstraat hadden man en vrouw na het thuiskomen van den man dien nacht twist gehad,welke zoo hoog liep, dat de vrouw in min of meer Een liefdesdrama. In de ge meente Brunssum, nabij den Heksen- berg, heeft een 18-jarige jongen zijn meisje van het leven beroofd en daarna zelfmoord gepleegd. De ouders waren tegen de verkeering. Buiktyphus. In de gemeente Kethel zijn 12 gevallen van buiktyphus aangegeven. De gezondheidscommissie waarschuwt tegen het drinken van ongekookte melk en tegen afleggen van bezoeken in besmette woningen. Moordaanslag. Te Geervliet is een moordaanslag gepleegd op den landbouwer A. P. Hij ontmoette des avonds op een weg tusscben zijn wei landen, aldus de Msb., een man, die Een Broekhuis-dorp te Arnhem Naar de Tel. verneemt voert de heer Broekbuys onderhandelingen met een bouwmaatschappij om te komen tot den bouw van 30 woningen in de gemeente Arnhem. Overleden. De machinist M. Brons, uit Amersfoort, die bij het spoorwegongeval bij Blauwkapel Woens dag j.l. ernstig is gejond, is Vrijdag ochtend in de Rijksldinieken te Utrecht overleden. Be houding van rrnkodoxen tegen vrijzinnigen. Wordt vervolgd

Volksblad | 1923 | | pagina 1