No. 101 Woensdag 20 December 1922 45* laargs VOJLi Een geheimzinnig geval. STADSNIEUWS FEUILLETON Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 5° cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hall jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUP te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiëu 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekklag hebbende dankbetuigingen, niet «eer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f i, Wegens het Kerstfeest zal Het Volksblad Woensdag 27 December a.s. niet verschijnen. Jfieuwjaarswenschen In het nummer van ons blad dat MAANDAG 1 JANUARI 1923, Nieuwjaarsmorgen, zal verschijnen, bestaat gelegen heid tot het plaatsen van een Nleu w/aars wensch van hoogstens 6 REGELS a SO CENT, en tot het opnemen van naam en adres onder een Aigemeenen wensch a 20 CENT. Opgave wordt uiterlijk DONDERDAG 28 DECEMBER ingewacht. DE UITGEEFSTER. Geslaagd. Vrijdag behaalde onze stadgenoot, de heer I Gunst, beambte aan de gasfabriek, hel diploma voor boekhou. den van de vereeniging van leeraren- 4> Geslaagd voor het diploma boek houden (Mercurius) de lieer J. A. A. de Wit, alhier. De Gemeente-begrooting. De thans door den Raad vastgestelde gemeente-begrooting wijst aan in ge- 50 Roman van H. W. Hij zag zijn beeld in den kost baren spiegel tegenover hem schaamte voor zichzelf verlamde zjjne hand, toen hij ze dreigend wilde uitstrekken in de richting waar ze verdwenen was. De ge dachte aan de vernedering verstikte elk ander gevoel in hem het bloed schoot hem met stroomen naar 't hoofd, deed hem duizelen, en alleen gedreven door de gedachte van onverzoenlijk te zijn beleedigd be reikte hij den tuin. Hij zag niet, hoe Jane, nog altyd op dezelfde plek, haar handwerkje in den schoot liet zinken en hem met een genoegelijk gezicht nakeek. Eerst buiten in de eenzame kas tanjelaan leunde hij weer tegen een der stammen waar het loof zich het diepst en donkerst over hem heen welfde. ,/t Zal haar berouwen mom pelde hij knarstandend, naar de villa opziende waaruit hij verstoo- ten was. ,Kan het eerloos zijn zich wone oatvangst en uitgaaf f 568.441.61 en buitengewoon ontvangst en uitgaaf f 11.608.30. De post onvoorziene uit gaven is groot f 5361.68. Kon. Ned. Gymn, Verbond. Zaterdagavond had, uitsluitend voor introduceés, in het /Schuttershof" een uitvoering plaats door uen Turnkring Nooid- en Zuid-Beveland van het Gewest Zeeland van het K. N. G. V., waaraan werd deelgenomen door de vereenigingeu „Volhuding" Goes, „W. I. K." Wemeldinge, „U. D. I." Wolphaartsdijk, ,/Oiympia" Kapelle en leerlingen der R. H. B. S. Goes. Dhr. D. A. Constaudse, voorzitter van deu Turnkiing N. en Zuid-Beveland opende de bijeenkomst, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den voorz. van het gewest en de overige bestuursleden en hoopte dat deze avond een succes voor de gymnastiek zou worden. Daarna werd een keurig progiamma uitgevoerd. Alles was in de puntjes en de gymnasten, dames en heeren, zetten hun beste beentje voor, We zouden dan ook eigenlijk alle nrs. moeten vermelden, maar willen ter wille van de plaatsruimte volstaan met de damesnummers, de vrije oefen, der vijf jongens van „U. D. I de Stokoefeningen en Brug der leerlingen R. H. B. S., correct uitgevoerd, de wedstrijd Brug en Rek, waarbij vaak fraaie en sterke staaltjes te zien werden gegeven en de Vrije oefeningen der heeren van ,/Olympia". Voor de pauze bracht de voorz. van het gewest, de heer W. de Graaf, Middelburg, hulde'voor de wijze waarop aan een vrouw te wreken 't zal haar berouwen bij God dat zal 't!" En met vlammend oog zag hij steeds in dezelfde richting, als kon hij zich niet van de plek losmaken als verzamelde hjj zijn gansche wraakzucht en laafde hij zich aan de gedachte eener schitterende vol doening. Toen overviel hem ook eensklaps de gedachte aan zijn eigen toestand. Maar al had ze hem een millioen toegeworpen, zooals die portefeuile, hij zou 't haar in 't aangezicht te rug hebben geslingerd, hoewel zijn toestand reddeloos was geworden. Zijne nederlaag was thans ook voor de wereld een diepe vernede ring voor hem. Uitgelachen, bespot door een ieder, en door de heele bende bloedhonden van schuld- eischers vervolgd, zoodra ze hoor den Alleen een schitterende revanche kon zijn naam nog redden. De gedachte hieraan ziedde en bruiste in zijn brein en deed hem 't hoofd duizelen. Tegen den boom geleund, steeds den strakken blik op Afra's vensters gericht, als hoopte hij, dat ze zich daar ver- toonen zou en hem teruggeroepen, zoo stond hij daar onbeweeglijk als van steen. Niemand zag den radelooze on alles afgewerkt is. Spreker is vol lof voor allen voor het punctueele en kranig werken en brengt bijzondere hulde aan de tech nische commissiede heeren C. T. Ruben, voorz.M. Drijgers en G. J. v. d. Kuijl. Waar spreker onder tal rijke aanwezigen zoo vele jongens en meisjes ziet, spoort spreker hen aan lid te worden van een turnvereeniging op Zuid-Beveland. Na afloop van het programma con stateerde de heer Constaudse het wel slagen van dezen avond, bracht dank aan alle medewerkenden en reikte de volgende prijzen uitBrug, le pr. K. Kooy2e pr. Vos; Rek, le pr. K. Kooy, 2e pr. M. Drijgers. Een gezellig bal besloot dezen succesvollen avond. Jaarvergadering Gewest Zeeland van het Kon. Ned. Gymnastiek- Verbond. Zondag werd alhier de jaarvergade ring gehouden van bovengenoemd ge west. De vergadering had op de bovenzaal van hotel Centraal plaats onder voor zitterschap van den heer de Graaf, die in zijn openingswoord er op wees, dat 1922 voor het gewest een jaar is geweest van opgewekt turnleven en dat het ledental dat op 1 Januari 1922 bedroeg 437 heeren en 164 dames, totaal 601, nu resp. telt 503, 181 en 684. Een vereeniging viel af door ont binding van Volharding te Souburg, maar daarentegen werd te Oostburg een vereeniging opgericht, die zich wel der het stille loofgewelf. Zelfs het geluid der jaloezieën, die achter hem in een villa werden opgetrok ken, toen de zon lagor zonk, kon hem niet aan zijn gepeins ontruk ken. De gordijnen van Afra's vens ters bleven gesloten geen leeken riep hem naar de plek terug waar zijn heden en zijn toekomst waren verwoest. Slechts één was er, die hem ein delijk in 't oog kreeg, juist toen hij zich van den boomstam oprichtte en waggelend voortschreed, een eenzame wandelaar, een jon ge man, die hem hoofdschuddend nazag toen voor den tuin post vatte en, met belangstelling het klein para dijs bewonderend, uitriep//Dus hier woont de schoone jonge vrouw 1" XIII. „God-dank, dat er een einde aan is gekomen Zaagt ge hem heen gaan, goede Jane?" Met deze woorden ontving Afra op haar hel len de Iersche dame, voor den toi letspiegel staande en geheel in den aanblik harer beeltenis verzonken, het haar op haar voorhoofd orde- denend, de fraaie wenkbrauwen glad strijkend en toen met de poederkwast de huid nieuwe frisch- zal aansluiten, waardoor dan vaste voet in Zeeuwsch Vlaanderen is verkregen. Nog wees spreker op de nieuwe bepa lingen, waardoor rijkssteun wordt toe gezegd aan vereenigingen, die een leider hebben, die een rijks-examen heeft afgelegd. Udi te Bergen op Zoom werkt reeds in die richting en ook Volharding le Goes overweegt plannen daartoe. Vervolgens werd door den heer J. J. Th. Bakker uit Bergen op Zoom, secretaris van het gewest, het jaarver slag uitgebracht, waaruit een opge wekte toon kiosk over hetgeen is gepresteerd bij de gewestelijke en kring- uitvoeringen, bij de deelneming aan het Frausche gymnastiekfeest te Mar seille en bij het optreden van den kring Walcheren in Zeeuwsch Vlaan deren. Als allen blijven medewerken kan het gewest Zeeland komen aan de spits van het K.N.G.V, Door den penningmeester, den heer S. P. Willems, werd de rekening over 1922 uitgebracht, waaruit blijkt dat ontvangen werd f 786,21 en uitgege ven f 659,20, alzoo een goed slot van f 127,01. Ook werd behandeld de begrootiDg voor 1923, aanwijzend een eindbedrag van f 837,01, een post voor onvoor- zien van f 25 en een geraamd goed slot van f 17,01. Waar in tegenstelling met andere jaren geen subsidie voor een geweste lijke uitvoering is uitgetrokken, wees de voorzitter erop, dat dit trouwens in andere gewesten ook niet gebeurt, maar bovendien is het nog niet zeker heid gevend. „Hoe zag hjj er uit Kon je 't hem aanzien wat er was voorgevallen 't Kon niet langer zoo blyven Ze knaagde met de witte tanden op de bleeke lip pen om er bloed in te zuigen en bleef toen na 't geëindigd toiletwerk onbeweeglijk staan, de groote vu rige oogen tevreden op het spie gelbeeld gevestigd. z/Ik zag hemhij was als be dwelmd, als beschonken. Zult ge werkelijk den schoonen cavalier ontvangen dien ge hier weder hebt gezien Hij zal ons ongeluk aan brengen; ik heb 't in de kaarten gelezen." Jahe met haar onverschillig ge laat stond achter haar, de neer hangende handen over elkaar ge vouwen, de schuwe oogen op haar schoone meesteres gevestigd. „Hoe vraag je dat zoo, Jane?" Afra keerde verwonderd en mis noegd het hoofd naar baar om. //Heb ik iemand rekenschap te geven Ben ik niet onafhanke lijk Een zottin was ik, dat ik me tot nog toe boog onder de lastige vriendschap van dien man^ die zich eindelijk rechten over me wilde aanmatigen, welke ik hem niet kon toestaan". Wordt vervolgd).

Volksblad | 1922 | | pagina 1