No. 99 Woensdag 13 December 1922 45® Jaargang Een geheimzinnig geval. NEDERLAND. FEUILLETON Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. AboaaementsprQs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UIIP te bezorgen bij N.V. Goesche Courant en Rleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per~regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberlchtea en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f I, Door één der eigenaars van een op deze wijze omgebracbten hond is een groote belooning uitgeloofd aan hem of haar, die inlichtingen kan verstrekken, welke tot aanhouding van den dader of daders kan leiden. 49 Roman van H. W. „Een positieLeo's oog bleef somber op de verleidelijke ver schijning rusten. „Waar zou ik de kalmte en het overleg, daartoe noodig, vandaan halen Mijn hersens zijn ziek, verzengd door den waanzinnigsten hartstocht en myn bestaan is ondraaglyk en onmogelijk gewordenIk kom nu, Afra, om het beslissend woord van u te hooren. Met mjjn familie in onmin, mijn middelen uitgeput, sinds men mij alle hulp onthoudt, blijft me, openhartig gesproken, als ik uw hand niet krijg, geen andere keus over dan een kogel. De schuldbekentenis, Afra, is ver vallen". Leo, tegenover haar op een taboe- ret gezeten, vermeed haar aan te zien. Afra had hem zonder zichtbare gemoedsbeweging aangehoord. Dik wijls had ze hem gedachteloos toegestaan, aan haar voeten neer te zitten en haar te aanbidden by zulke gelegenheden had hij haar schoone hand vaak gekust en had zij vergeten, ze terug te trekkeu huwelijk trad. Een dezer dagen keerde plotseling de eerste echtgenoot terug, die een zevental jaren in Russische krijgsgevangenschap had doorgebracht, doch eenige maanden geleden vrijge laten was. Het gevolg daarvan is, dat de vrouw thans twee echtgenooten heeft en zelf niet recht weet wie van beide het meest recht op haar heeft (Rott.) maar ze maakte zich er geen ver- wyt van. Thans zag ze hem met een onmeedoogend glimlachje aan. Zyne woorden hadden de uitwerking niet, die hy er van verwachtte. „De schuldbekentenis?" herhaalde ze luid lachend. „Maar hoe kunt ge er dan aan twijfelen, dat myn kas teu allen tyde tot uwe be schikking is Waarom hebt ge tot haar uw toevlucht niet gekomen Ge zyt niet oprecht met my ge weest". Leo klemde zijn tanden op elkaar, terwijl hij naar een antwoord op die vraag zocht. „Ge weet, dat ik me altijd als uw schuldenares beschouw waarom dus waart ge niet oprecht jegens mij?" giug ze voort, met een strik op haar boezem spelend. „Ge weet ook dat ik er altijd op bedacht ben u gelukkig en tevreden te zien", voegde ze er ernstig aan toe. „Maar uw humeur is in den laatsten tijd zoo afwisselend. Ge maakt het uw oprechtste vriendin inderdaad zeer moeilijk „Hou op met uw spotternij, Afra!" viel hij haar driftig met verbleekt voorhoofd in de rede. Maar zy beantwoordde den uitval met een kalm hoofdschudden. „Ge herinnert u de eigenaardige omstandigheden, onder welke we elkaar hebben leeren kennen", her- woaderd over deze onverwachte sur prises, merkte men op dat St. Nicolaas wel op een ietwat vreemde wijze had huisgehouden. Kasten en laden waren open en ledig, buffetten opengebroken, enz. Men maakte toen alle pakjes open, en jawel, daarin was het zilver en goud uit de kasten geborgen. Al spoedig bleek toen, dat niet de goede bisschop, maar enkele inbrekers aan 't werk waren geweest, die, toen ze a'les had den ingepakt, gestoord zijn doordat een der familieleden even was opgestaan en boven licht had aangestoken, onbewust wat er beneden gebeurde. De inbrekers zijn daardoor zóó ge schrokken, dat ze met achterlating van den buit onmiddellijk verdwenen zijn. Niettegenstaande deze ontzettende verminking was hij bij volle kennis en vroeg den onmiddellijk aanwezigen geneesheer zijn portemonnaie uit zijn achterzak te halen en aan zijn vrouw te geven. Daar zaten nog f 12 in, waarvan de kinderschoenen betaald nam ze op meer deelnemenden toon. //Vergeef me, als ik uw ge heugen wakker roepwe moeten eenmaal met elkaar op effen bodem komen. Toen reeds speelde de kogel een rol tusschen ons. Gij waart een door ongelukkige omstandigheden uit zyn cariière gerukt jong offi cier, wien de hulp naby was, toen zijn nood het hoogst was geklom men. Kon ik toen vermoeden, dat gij zoo dwaas zoudt worden Ge hebt mij, sinds we elkaar hier weerzagen, werkelijk reeds veel zorgen verschaft, mynheer Von Wiedenstein", vervolgde ze met stem-veranderiog. „Ge naamt de vryheid jaloersch mijn handelingen na te gaan en ik liet het toe, totdat nu, lieve hemeltot het een einde moest nemenZe richtte zich vastbe raden op haar ellebogen op en zag hem met haar groote donkere oogen streng aan. „Ik had me voorgenomen, u dit vandaag einde lijk te zeggen, omdat het gebeuren moest. Beschikt over alles, wat ik u kan toestaanmaar verlang ook verder niets". Ze stond met een ruk op, gleed met den sleep van kant achter haar, over het tapyt en boog over den tegen zijn stok opklauterende papegaai, om hem te kussen. Sidderend van ontroering was moesten worden. Tijdens het verroer naar het Zieken huis verloor hij het bewustzijn. Kort na aankomst daar is hij overleden. (Rsb.) Een wilde stier. Een dezer dagen toen de landbouwer B. te Leur een zijner stieren aan 't afstappen was, schoot plotseling de haak los. Dade lijk ging 't beest aan den haal, en de jonge boer liep hem achterna. Plotseling draaide de stier zich om en rende op den jongen boer af. De stier bewerkte hem met de horens, met het gevolg, dat zijn been totaal werd stuk gestooten. Gelukkig wist B. zich in een boom te trekken, en wachtte totdat de stier zou kalmeeren. Niet voor deze den geheelen boom met de horens had ontveld, kwam de stier tot bedaren en zette zijn weg voort. Bij onze spoorwegen zijn dezer da gen weer eenige vrachtverlagingeu tot stand gekomen. Zoo is voor het ver- ook Leo opgestaan. Hij zag haar na; zyn hand sloot zich kramp achtig en hij trachtte een vloek tusschen zyn kleurlooze lippen te smoren. „Ge zeidet?" Afra keerde zich naar hem om met den pape gaai op haar schouder, //Laten we veistandig met elkaar praten, waarde Wiedenstein". Ze leunde, terwijl ze den vogel met de hand streelde, tegen een étagère zonder zich te storen aan de van haat en liefde gloeiende oogen van den jongen man en met een kalmte, die zijn bloed deed zieden. ffGe wildet niet naar den raad luisteren, die ik u in uw eigen belang gaf, toen ik zag hoe ontmoedigd en levenszat ge waart. Gij hieldt het voor scherts, toen ik eenmaal er van sprak, dat ge dienst zou nemen in het buitenland, bijvoorbeeld in Hollanddaar is altijd nog carrière te maken of in Egypte, of waar ook Ik ben overtuigd, dat ge een duchtig soldat zoudt zijn, als ge op een rechte plaats stondt. Welkeen dwaasheid voor een jongen man zich in zijn leven en voor zyn toe komst te laten leiden door een hart, dat zich van geen levenstaak bewust is. Een hondsvod. Uit Voorst wordt gemeld, dat vele hondenbezitters daar in de buurt de laatste dagen bitter zijn gestemd, omdat een karakterloos individu betzij uit pure moordlust, of, als belanghebbende bij een greoten wildstand, of om nog andere redenen de honden in het dorp op een laag hartige manier van kant brengt. Vele honden en ook katten, liggen waar schijnlijk door vergif omgebracht, dood achter de buizen en iü de bosschen. Reeds zijn 16 honden vermist, waarvan men er een 10-tal dood terug vond, de meeste met vreeseljjk vertrok ken bek, uitpuilende oogen en een prop schuim om den bek, een bewijs, dat bun doodsstrijd hevig geweest was. Een vrouw met twee mannen. Een vrouw uit Kampen was voor den oorlog met een Duitscher getrouwd en met dezen naar zijn//Heimat" vertrok ken. Toen de oorlog uitbrak, werd de man onder de wapenen geroepen een paar jaar later ontving de vrouw het bericht, dat haar man gesneuveld was en keerde zij met haar twee kinderen nsar Kampen terug, waar zij in den zomer van 1921 met een ander in bet Een onaangename verrassing. Toen de heer R., juwelier en goudsmid te Alkmaar, Donderdagavond aldaar een biljartwedstrijd bijwoonde, heeft zijn vrouw den geheelen winkelvoorraad in een auto-verhuiswagen laten laden en is zij er inet een ander vandoor gegaan. Waarheen is vooralsnog onbe kend. Jongen doodgedrukt. Op het terrein der Heineken's Bierbrouwerij aan de Crooswijksingel te Rotterdam, is de 14-jarige C. De Zwart, met de borst bekneld geraakt tusschen vracht auto en een ladiagperron, waardoor de borstkas werd ingedrukt. De knaap werd zoo spoedig mogelyk overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Bergweg, waar hij kort na aankomst overleed. Een St. Nicolaassurprise. Toen een familie, wonende aan den Bezui- denhoutschenweg te 's Gravenhage, Woensdagmorgen ontwaakte, kwam ze tot de verrassende ontdekking dat er beneden ia de kamer verschillende pakjes lagen met kostbaren inhoud, als goud en zilver. Nog ten hoogste ver Doodelijk ongeval. Op het em placement van het S.S.-station te Den Haag, liep de 49-jarige wissel wachter Wynaadts uit de Binckhorststraat, op de lijn nabij het lste perron papiertjes op te rapeD, toen een rangeertrein, welke geen signalen gaf, hem achterop reed en tegen den grond gooide. Hij kwam onder de wielen terecht; zijn linkerbeen werd geheel verbrijzeld, zoo dat de schoen zelfs niet meer werd terugevonden en het rechterbeen ter hoogte van de dij letterlijk afgekneld en het bekken gedeeltelijk ingedrukt. Ouderspast op uw kinderen I Toen Donderdag om 12 uur de school op den Zwartenweg te den Haag uitging, en ook weer toen de school om 2 uur aanging, zwierf daar in de buurt een troepje mannen en vrouwen, vermoe delijk Zigeuners, die met "snoeperijen en kralen kinderen trachtten mee te lokken. Ook om vier uur heeft een man geprobeerd een jongetje van 8 jaar mee te lokken. Gelukkig is geen enkel kind op de schoone beloften in gegaan. Verlaging goederentarief. [Wordt vervolgd

Volksblad | 1922 | | pagina 1