Stadsnieuws. NEDERLAND. Instantanéetje. Door de Koningstraat, over de Groote Kade, komt met flinke vaart een zware vrachtauto aandaveren. Het is alsof een aardbeving de wereld schudt. Een der bewoners komt naar buiten gestoven. Zijn huis trilde, de ramen rinkelden, de kousjes van de gaslampen vielen in stukken naar beneden. Met niet zeer vriendelijke blikken kj(jkt hij het verdwijnend gevaarte na. Er bestaat in Goes geen maximum- snelheidsvoorschrift voor automobielen e.d. en de automobilisten weten du door voorzichtig rijden op prijs te stellen. Zouden sommige bestuurders van vrachtauto's daaraan niet een voor beeld willen nemen en met hun zware wagens niet meer rijden alsof ze op hol zijn Wijkverpleging. Met hartelijken dank ontvicg de wijkzuster een gift van f 5,en een van f 2,50 voor verleende hulp. zondagslulting apotheken. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van dhr. v. d. Hoek voor bet publiek zqn geopend. Benoemd. Bij Ministerieele Beschikking d.d, 2 dezer is Mej. A. C. de Witte, klerke der registratie en domeinen alhier, met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot Rijksklecke der registratie en domeinen alhier. 4> Bij Kon. Besluit van 1 dezer is met ingang van 16 December a.s. benoemd tot Directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Krabbendijke dbr.A. J. Valk, thans commies titul. aan het Telegraafkantoor alhier. Overgeplaatst. Bij Ministerieele Missieve d.d. 2 dezer is Mej. J. H. van Dijke, klerke der registratie en domeinen te Haar lem, overgeplaatst naar het kantoor alhier, alwaar zij vroeger reeds werk zaam was. St. wllllbrordus. Ingevolge de Woningwet is ten behoeve van den arbeiderswoningbouw aan de gemeente Goes voor de ver- eeniging St. Willebrordus ten behoeve van den bouw van 36 arbeiderswo ningen een voorschot verleend van f 120.200, tegen een rentevoet van 6 pCt., af te lossen in 50 jaar, met ean annuïteit van 6,344 pCt. en een maxi mum-bijdrage van f 1776.57. vlsscherijen op de Zeeüwscmk stroombn. Bij Kon. besluit van 1 dezer is aan den heer J. J. Ochtman, alhier, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het bestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche stroomen voor het district Noord- en Zuid-Bevelaiid, zulks met dankbetuiging voor de door hem in die functie aan deD lande be wezen diensten. St, Nicolaas. Maandag- en Dinsdagavond was het een gezellige drukte in de stad. Je kon zoo echt merken dat St. Nicolaas op komst was. In de winkels kwam men handen te kort om te helpen en we gelooven dat de winkeliers goede zaken gemaakt hebben. Telkens kwamen we menschen tegen met opgewekt gelaat, die pakjes onder den arm droegen. En we kregen deD indruk dat, over 't algemeeD, Sint Nicolaas goed gereden heeft. WAAR HET 6ELD BLUFT, Het Tijdschrift der Ned. Mjj. van Ngverheid en Handel geeft geregeld voorbeelden, waaruit blijkt, dat de regeeriug het in de kunst vau bezui nigen nog niet zoo ver gebracht heeft als men wel zou wenschen. Hieronder volgen er eenige In het Militair Hospitaal te Haarlem worden thaus bijna nooit meer man schappen verpleegd, de vrouwen en kindereu van de gehuwde militairen worden nog thuis behandeld, wanneer dit noodig is. Het Haar). Dagblad informeerde, of het Hospitaal nu niet opgeheven zou worden, maar daarom trent kon men hier niets mededeelen en ook in Den Haag schijnt in dezen nog geen besluit genomen te zijn. Het Militair Hospitaal staat oeder leiding van een chef-geneesheerhet personeel bestaat uit vier gegradueer den en een hospitaalsoldaat, die de groote hoeveelheid verplegingsmateriaal welke op de zolders is opgeslagen, onderhouden. De Overste van eene in een der provinciesteden gevestigde brigade der Koninklijke Marechaussee woont op een afstand van 3/4 uur gaans van zijn bureau. Om mijnheer naar het kantoor en weder thuis te brengen, is hem een Rijksauto ter beschikking ge steld, waarvan Z Ed. evenwel zelden gebruik maakt, daar hij meestentijds met de fiets naar het bureau gaat. Zijne familie en kennissen profiteeren evenwel zooveel te meer van dit gratis ter beschikking gestelde Rijksvervoer middel en niet zelden wordt de werkster, die den afstaud van haar woonhuis naar het huis van haren werkgever wat al te lang schijnt te vinden, met de auto gehaald en weder terug gebracht. Wordt de verbruikte benzine, de slijtage aan wagen en banden door genoemden Overste vergoed Deze auto wordt bestuurd door een maréchaussee, iemand die allicht een f 2000,salaris per jaar heeft, en na gedane autotochtjes wellicht niets anders te doen heeft als den wagen te reinigen, en verdere huiselijke bezig heden voor zijn Overste te verrichten. Een deskundige wijst er op, dat de Nederlandsche marine bij levering steeds keuringsvoorschriften geeft, die zoo gesteld zijn, dat marinewerk gere geld vrij belangrijk duurder wordt, dan ander werk, dat toch aan de strengste eischen voldoet. Een zeer frappant voorbeeld hiervan kreeg onze berichtgever door een hem gedaan aanbod van een partijtje ankers en kettingen. Met marinekeur zou de prijs van de ankers bedragen f 56, per 100 K.G. en van de kettingen f48per 100 K.G. Mocht hetmateiiaal geleverd worden met keur vau het Bureau Veritas, van den Germanischen Lloyd of volgens de voorschif'en der Deutsche Kriegsmarine, dan zouden de prijzen slechts f 33,per 100 K.G. bedragen. De agent Misbeek en de rijksveld wachter Talsma gingen met het noodige schietmateriaal er heen. Briescbend stond het beest in een groententuin. Op 't land er naast, gescheiden door een sloot, stonden de beide politiemannen. Misbeek schoot de koe tweemaal met zijn revolver in de borst. Hierop razend geworden, sprong de koe over de sloot, gooide eerst Talsma om en nam daarop Mis beek op de horens. Deze dacht dat zijn laatste uur was geslagen, vooral, daar Talsma thans niet kon schieten, zonder hem te rakeD. Toen Misbeek eindeljjk weer Tasten grond onder de voeten had, liep Talsma direct op de koe af en maakte het beest met een 4-tal schoten uit zijn karabijn af. De polders de Drie Zeilen en Geeren de Baaren zijn door opstuwend Eera- water ondergeloopen, Op een door mij gekochte obligatie van de 28ste Rotterdamsche prem:e- leeDing viel op 1 November de hoofii- premie„een schitterend naar keuze van den winnaar in te richten land huis" enz., geschatte waarde zestig duizend gulden. Ondanks al mijn her haalde pogingen en persoonlijke be zoeken ten kantore van de bank ('t Gouden Kalf) te Rotterdam, is mij het niet mogen gelukken, het landhuis of de geschatte waarde van zestig duizend gulden los te krijgen. De directie weigerde pertinent, iets zwart op wit te zetten omtrent de villa of de voor waarden, waarop deze geleverd wordt. Ik kon zelfs geen schriftelijke opgave krijgen, waar de villa ligt of zal komen te liggan, 'en wanneer ze mij opgeleverd zal worden. Daarenboven verklaarde de directie uitdrukkelijk (en dat in het bijzijn van twee getuigen, die ik opzettelijk had meegebracht), dat deze hoofdpremie wel in de door de bank geplaatste advertenties staat vermeld met een geschatte waarde van zestig duizend gulden, maar dat deze hoofdpremie in werkelijkheid niet meer waard is dan ten hoogste tien duizend gulden en zij dan ook niet bereid is, meer dan dat bedrag te betalen. Zelfs werd door de directie, in het bijzijn van de getuigen, uitdrukkelijk ver klaard, dat geen harer hoofdpremies, bestaande uit villa met inrichting, enz., in werkelijkheid meer waard is dan ten hcogste tiej duizend gulden. De heer Van den Brink heeft zich bovendien eenige dagen geleden per soonlijk vervoegd aan het departement van justitie te 's Gravenhage, waar hij in gehoor werd ontvangen, en waar hij uitvoerig van de zaak mededeeling heeft gedaan. Naar aanleiding van bovenstaand bericht, dat we aan de N. R, Crt ontleenen, meldt ons de Directie van Het Gouden Kalf het volgende Dit bericht, zoo gesteld, is op z'n zachtst uitgedrukt zeer bezijden de waarheid. De zaak zit zoo. Bij de vijfde klasse trekking der 23ste Rotterdamsche Premieleening, gehouden den lsten November 1922 in den Dierentuin te 's Gravenhage, viel op serie 303 No. 578 een in aanbouw zijnd landhuis met een daar aan verbonden lijfrente van f 100 per week, onder de bekende voorwaarden. Op 6 November d.a.v. meldden zich eenige personen, waaronder ook dhr. v. d. Brink uit de Meern, die ver klaarden met hun twaalven eigenaar van bovenbedoelde obligatie te zijn. Waar een landhuis niet door twaalf personen kan bewoond worden, d-j lijfrente slechts aan één persoon kan worden uitbetaa'd, en daar wij slechts één eigenaar van een obligatie kenuen hebben wij den heer v. d. Briuk medegedeeld dat zij ouder elkander moesten uitmaken, wien de obligatie toebehoorde, en dat dan de zaak ver der met een door die twaalf personen aangewezen eigeniar zou kunnen worden geregeld. Bij die gelegenheid stelden wij den beer v. d. Brink, als toonder der obligatie, de eerste week lijfrente tegeu kwitantie ter hand. Da heer van den Brink verklaarde, mede namens de andere 11 eigenaars, liever een bedrag in geld te ontvangen, wat dan dcor hen gedeeld zou kunnen worden. Waar uitdrukkelijk in het plan, bij bovengenoemde premie, geen com pensatie in contant geld genoemd was, en wij het landhuis liever be woond zagen, hebben wij dit voorstel direct van de hand gewezen. Niet tegenstaande dit, is de heer v. d. Brink nadien meerdere malen met hetzelfde verzoek te onzen kantore geweest, en heeft daartoe zelfs schriftelijke voor stellen gedaan. Ons standpunt in deze blijft echter U heeft de villa met lijfrente gewon nen, U moet die ook gaan bewonen. De heer v. d. Brink ontvangt dus regelmatig de lijfrente, en kan dus, zoodra het landhuis gereed is, dit gaan bewonen. Hij heeft de gelegen heid desgewenscht nog enkele wijzi gingen in den afbouw te doen aan brengen, en wij wachten alleen opeen schriftelijke verklaring, waarin de andere elf oorspronkelijke mede-eige naars van vorenbedoelde obligatie, af stand doen van al hun eventueele rechten daarop. Van een landhuis te Apeldoorn, dat tot bewoning gereed was, zag de heer v. d. Brink liever af, en hij koos er eeu in het Villapark te Hillegersberg, waar wij voor hem gereserveerd heb ben het tweede landhuis vanaf den straatweg. De beweringen van den heer v. d. Brink zijn in alle opzichten onjuist. De arbeider T. de Vlf verdacht van diefstal van eenden, gepleegd onder Lutjegast, zou door de politie in ver hoor genomen worden in zijn woning. Een eindweegs die woning genaderd, zagen zij de echtgenoote naar buiten komen, die hun toeriep//Mijn man is reeds dood", waarna de vrouw in huis verdween en kort daarop een schot volgde. Het bleek, dat de man, de politie ziende aankomen, zich door een revolverschot van het leven had beroofd en zijn 7reuw kort daarop zich met de revolver van 't leven beroofde. Herziening van de sociale verzekering Van de afdeeling Arbeidsverzekering van bet departement van Arbeid ont ving de minister een nota met voor- stelleu tot vereenvoudiging der sociale verzekering en beperking der adminis tratieve beslommeringen. (In de nota wordt o.m. gezegd: Al leen de uitvoering der invaliditeitsver zekering vordert een bedrag van rond Een overbodig Hospitaal. De auto van den overste. Het dure werk bij Marine. Spannend gevecht met een dolle koe. Te Purmerend is Dinsdagochtend een dolle koe van zijn begeleider los gerukt, en in razende vaart doorgehold. Storm en hoogwaterTe Schier monnikoog zijn de lang door de zee bedreigde duinen voor het Strandhotel door de stormgetijden voor een groot Jeel weggenomen, zoodat de muren om de keuken van het hotel reels beginnen te scheuren. Polders ondergeloopen. Tenge volge van aanhoudende buien uit het Noord-Westen heeft het Zuiderzee water vanavond den Meentpolder en den Maatpolder, onder Eemnes, over stroomd. Een aanklacht tegen de Rot- terdamsche Handels- en Landbouw- bank. De heer Joh. van den Brink, rijwielhandelaar in De Meern (Utiecbl), heeft bij den officier van justitie te Utrecht, een aanklacht ingediend tegen de Rotterdamsche Handels- en Land- bouwbank. Hij deelt o.m. mee Een dreigbrief. In de buart van Sneek is de 25-jarige koperslager W. de B., van Hees, gearresteerd, die den rentenier J. de J., te Sneek, in een dreigbrief gemaand had, ergens bij een brng f 5000 te dsponeeren in een kistje, dat hij daar onder graszoden verborgen had, onder de bedreiging, dat hij anders zijn leven niet zeker was. D^ heer De J. deed daarvan aan gifte bij de politie, op wier aanraden hij eenig waardeloos papier in het kistje stopte, nadat eenige agenten zich ver dekt hadden opgesteld. Toen nu De B. naar het resultaat vau zijn dreigement kwam kijken, werd hij zonder moeite gearresteerd. Voor den commissaris van politie gaf hij aanvankelijk op, tot een complot te behooren, later erkende hij, de daad alleen bedreven te hebben. Twee dooden. Men meldt uit Grootegast aan het N. v. h. N.

Volksblad | 1922 | | pagina 2