No. 97 Woensdag 6 December 1922 45* m Een geheimzinnig geval. NEDERLAND. FEU ILLET(>\ Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes $0 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hali jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUP te bezorgen bij N.V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentl&n, als geboorte-, huwelijks-, verjarlngs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f 1, Gasverstikking. Te Leiden is de wed C. Henner door een gasver stikking om het leven gekomen. Nader blijkt, dat nog vijf andere bewoners door het gas bedwelmd zijn geweest, van wie twee ernstig. Bij hen is men er in geslaagd, de levensgeesten op te wekken. De officier van justitie heeft termen gevonden, het lijk van de weduwe in beslag te laten nemen, aangezien in tegenstelling met betgeen aanvankelijk was aangenomen, er geen lek in de gasleiding is kunnen worden gevonden. Het vermoeden is nu, dat de gasfitter, die een dag voor het ongeval een gasleiding in het huis heeft aangelegd, bij den aanleg niet die voorzichtigheid heeft in acht genomen, welke van hem mocht worden gevorderd, waardoor het gas, dat ontsnapt is, langs of door een riool is gegaan en ten slotte in ver schillende kamers van de woning een uitweg heeft gevonden. Moord. Zondagavond omsireeks 8 uur kwamen V. H. en V. L. in eeD café in de Alleenhouderstraat te Tilburg, Wijl zij onder invloed van drank waren, weigerde de kastelein hun te tappen. Zij verlieten daarop het café, gevolgd door twee andere bezoekers, onder wie de 40-jarige ongehuwde werkman V., die hen vermaande, kalm hun weg te gaan. V. L, trok daarop in drift een mes en bracht V. een 47 Roman van H. W. „Als mijnheer Von Wiedenstein komt, wil ik met hem alleen zijn", zei ze halfluio tot deze dame, een ma gere figuur met een grof vel en een onvriendelijke tronie, die naar de heeren keek en zag hoe ze zich onvergenoegd verwyderden. „Breng hem in mijn woonkamerdaar kan hjj me opwachten". Zwijgend keek Jane de Ier- bche schoone met goudblond haar en de sporen van een veelbewogen verleden op het flets gelaat de zich verwijderende Juno-gestalte na, die de trap opging en in het huis verdween. „Wel", prevelde ze in zichzelf. „Hij kan 't in ieder geval er mee doen. Ze zal hem zyn afscheid geven. Daardoor zal ze zich na tuurlijk een vijand meer bezorgen by al de anderenmaar een min naar wordt lastig, als hij, zooals deze, zich het voorkomen geeft als had 'hy verkregen rechten". Het magere mensch zocht een zitplaatsje uit in een hoek van het terras tusschen de bloemen, om de steek in d^n hals toe, waardoor de hoofdslagader getroffen werd, en de dood weidia volgde. De dader is ge arresteerd. Moord bij Zevenaar. Zaterdag nacht heeft bij Zevenaar een moord plaats gehad. Twee jeugdige arbeiders uit Didam, Wessel en Steintjes geheeten, keerden tezamen uit Duitschland naar huis te rug, toen zij onderweg om een klei nigheid twist kregen. De ruzie werd heviger en op een zeker oogenblik werden de messen te voorschijn ge- haaldj Wessel bracht zijn tegenstander een steek toe. ten gevolge waarvan deze ineenzakte. Na eenige minuten was Steintjes al doodgebloed. Wessel vluchtte, zoodra hij zag tot welke gevolgen zijn daad had geleid, over de grens. De politie is hem echter op het spoor. (De Crt.) Verdronken. Te Gaarkeuken (Gr.) is in het Hoendiep verdronken de 22-jarige dochter van een tjalk- schipper. Het meisje dat blijkbaar niet wist dat de tjalk gesleept zou worden, wilde van boord op den wal springen. Ongelukkigerwijze zette op datzelfde moment, waarop zij aan wal wilde gaan, het schip zich in beweging, waardoor zij den sprong naar den wal niet meer kon doen en in het diepe water terecht kwam. Hoewel betrekkelijk spoedig op het dróge waren de levensgeesten reeds geweken. wacht te houden, en wreef zenuw achtig de dorre handen over en in elkaar. Leo, die, om de heeren, welke zich verwijderden, niet te ontmoe ten, de kleine zijdeur van den tuin had opgezocht, kwam intusschen de trap van het terras op en kreeg de houterige miss in 't oog, die hem met een ontevreden gezicht en zonder op te staan, aankeek. „Mevrouw is thuis, miss Jane zei hij vriendelijk. Jane wist eerst niet wat ze antwoorden zou. „Dat is ze", zei ze eindelijk, als sprak ze in zichzelf en zonder zich zelf en zonder zich te verroeren. „Wilt ge wel zoo vriendelijk zijn me aan te dienen?" vroeg hij, misnoegd over zulk eenontvangst. Jane wiegde het hoofd tusschen haar schouders. „Ge zyt een recht goed mensch mijnheer Yon Wiedenstein", sprak ze op medelijdenden toon. „Hoe lang is 't nu geleden, sedert ge aan haar hangt als haar schaduw»., ja, als haar schaduw!" herhaalde ze met een smadelijk lachje. „Wat beteekent die vraag, miss Jane?" zei Leo, haar angstig aan ziende. Die vraag? Och niets. Als ik u goed beoordeel, hebt ge alles om harentwil prijs gegevenhebt ge Hondsdolheid. Te Zwolle zijn vier personen en zes hooden door een hond, die bleek lijdende te zijn aan hondsdolheid, gebeten. Een der personen is reeds naar Utrecht overgebracht. In de gemeente Zwolle mogen nu de honden niet meer losloopen. Het nieuwe spoor in een oude zaak. De politie te Vlaardingen heeft aldaar aangehouden en ter beschikking van den Schevingschen commissaris van politie gesteld een man, die verdacht werdt van medeplichtigheid aan den moord op den 69-jarigen visscher G. v. a. Oever te Scheveningen. Deze moord heeft plaats gehad in December 1918. Toen is v. d. O. dood in zijn bed gevonden, waarna de politie vast stelde, dat diefstal met doodslag of moord had plaats gehad. Misdaad Te Doetinchem is de 72-jarige weduwe Wolsink verbrand. Naar aanleiding daarvan wordt gemeld dat een verder onderzoek de gedachte aan misdaad niet heeft kunnen uit sluiten. Oppervlakkig valt de doods oorzaak hieruit te verklaren, dat de rokken der vrouw vlam hebben gevat, toen zij een petroleumlampje op den grond heeft willen vullen. In dat geval mocht echter worden aangenomen, dat de vrouw, die nog vlug ter been was, naar buiten zou zijn gesneld. Ze werd echter voorover liggende gevonden in een hoek van de kamer, aan de over zijde van de deur. terwijl op de plaats waar het lampje stond een versche plas geen ander doel meer dan haar en waartoe dient het u Gelooft ge werkelijk „Ik bemin Afradat weet ge". „Ja, dat weet ik; en daarom boezemt ge mij medelijden in. 'tls niet de eerste maal, dat ik u dit zeg. Ze is geen vrouw voor udit moest ge begrijpen. Ze dweept reeds lang met een man, maar die man zijt gy niet,,. Leo werd bleek; hjj herinnerde zich de in de club gesproken woorden. ffEn wie is die man?" vroeg hij met een bevende stem. „Is 't een van hen, die in den tuin Jane schudde het hoofd. „Ze kent hem misschien op zijn best zelf maar ze denkt aan hem, geloof ik, sinds lang". Een zucht ontsnapte aan de borst van den jongen man. „Ge spreekt dwaze taal, miss Jane," zei hij en liet zich toen tegenover haar op een tuinstoel neerglyden. „Ze is, zooals ge weet, een zelf zuchtige vrouw, die alleen aan zichzelve denkt; ik heb haar ook slechts langzamerhand leeren ken nen, want vroeger wist ik nooit, waar ze heen wilde". Jane lachte voor zich heen, als schiep ze er vermaak in hem te kwellen. bloed lag en ook aan den muur een bloedstreep is ontdekt. Het beneden- lichaam van de vrouw en de beenen waren geheel verkoold. Het in te stellen onderzoek zal moeten uitwijzen of er diefstal heeft plaats gehad, Hoe wel de vrouw in een der achterstraten woonde, stond zij er toch voor bekeud een aardig spaarduitje te bezitten. Zij had echter de gewoonte haar geld ieder uur op een andere plaats te verstoppen, zoodat het uoodig is de geheele woning na te zoe'cen. De woning, die verze geld is, wordt dag en nacht door de politie bewaakt. Een huwelijksvoltrekking in het huis van bewaring In het huis van bewaring te Arnhem heeft Woens dag een niet alledaagsche gebeurtenis plaats gehad. Om half drie des middags heeft de wethouder van sociale zaken, de heer Hermans, vergezeld van een ambtenaar van den burgerlijken stand, benevens zes getuigen, in de agenten kamer het huwelijk voltrokken van den millicien-soldaat W., die kortgeleden wegens gepleegde diefstallen door den krijgsraad te Amsterdam tot 2 Va jaar militaire detentie was veroordeeld. Nadat de gebruikelijke formaliteiten waren vervuld, sprak de heer Hermans eenige woorden van troost tot bruid en bruidegom, die dadelijk na de hu welijksvoltrekking wederom van elkan der gescheiden werden. De heer Her mans hoopte, dat W., eenmaal in de maatschappij teruggekeerd, zijn leven zou beteren. Snikkend beloofde het Ze is een groote, buitengewone natuur". „Ja, maar geen goede ze zou iederen man ongelukkig maken daarom zal ze nooit hertrouwen, 't Is haar ongeluk, dat ze alles voor haar wil kan doen bukken. Ze weet niet wat ze met haar schatten en haar schoonheid doen zal. Ik geloof, dat ze alles wil, maar ze begrijpt niet, dat ze reeds alles heeftmaar dat ze niet vindt wat ze wil, dit moest gij toch weten". Leo keek treurig voor zich heen. Wat Jane zei, en zeker met een geheime bedoeling had gezegd, had hem sinds lang als een droevige waarheid voor den geest gezweefd. Om harentwil, verteerd door den hartstocht voor die vrouw, had hjj alles verwaarloosd, nieuwe schulden bij de oude gevoegdde gedachte, dat ze hem moest toebehooren, beheerschte hem in alles wat hy deed en liet, en toch had hjj ein delijk zyn twijfel niet langer kunnen bedriegen. Eén troost had hy toch, namelijk, dat ze geen van de anderen zichtbaar de voorkeur schonk en dat hy tot nu toe de eenige was geweest, dien ze zonder getuigen had ontvangen. {Wordt vervolgd

Volksblad | 1922 | | pagina 1