No. 95 Woensdag 29 November 1922 45® Jaarga FE IJ ILLETON Ëen geheimzinnig geval. NEDERLAND. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per halt jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUF te bezorgen bi] N.V. Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bi] contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer acht dan regels beslaande, voor den prijs van f 1, In verband hiermede zijn tien meisjes gehoord, aan wie deze vreemdelingen voorstellen gedaan hebben. Zij gingen als volgt te werk. De dochter maakte in cafe's en op straat kennis met knappe meisjes van tusschen de 18 en 25 jaar, die zij daarna in kennis bracht met haar vader. Vader en dcchter deden aan die meisjes schitterende voorstellen. Zij zouden bijvoorbeeld f 200 per week verdienen, met auto's en motorfietsen mogen rijden, leeren schieten en paard rijden, enz., indien zij er in toestemden mee te gaan naar Buenos-Aires in Argentinië. Ook werd aan een paar meisjes voorgesteld mee te gaan naar Bordeaux en Nizza om later van daar eveaeens naar Argentinië scheep te gaan. 45 Roman van H, W. Leo scheen beleedigdhij hield de waarschuwing voor een spot ternij. „Dank uMijn dienst heeft geen haast; zorgt gij maar voor den uwen", antwoordde hij uit de hoogte en ging de allee in. Men had Leo ditmaal weer in de club, waar hij had gespeeld, heel koel behandeldook aan de tafel in zijne nabijheid, zoodat hij 't hooren moest, zoo luid over me vrouw von Rothenheim gesproken verteld van een rit, dien ze 's morgens met graaf Schönberg had gemaakt, welke heer, een uitste kend ruiter bij zijn terugkomst zijn verbazing er over had uitge sproken, dat een amazone als zij, die voor zijn oogen, uit louter j moedwil, over een gracht was ge sprongen, die den moedigsten ruiter nog wel een oogonblik zou hebben doen aarzelen, dat een dame als zij tot nog toe zich van de wereld, waartoe ze behoorde, afge- fe kunnen aannemen dat de juweelen uit het kistje zijn genomen voor de koffer gesloten werd. Ook wordt echter de mogelijkheid overwogen dat de dief valsche sleutels heeft gebruikt. De gestolen voorwerpen een gouden armband met diamanten, twee broches en twee heerenringen, eveneens met diamanten, en een gouden heeren horloge, waren laag verzekerd. Het leege juweelenkistje zat bij aankomst in Den Haag in den koffer. De politie te Davos is van den dief stal op de hoogte gesteld, Wij flikflooien ons met de gedachte spoedig een bekwaam order van u te mogen ontvangen. Het Verbond van Nederlandsche Fabrikanten-Vereenigingen heeft zich over het ontwerp-Arbeidsgeschillenwet met een adres tot de Eerste Kamer gewend, en eindigt met de volgende conclusie „Het verbond kan niet rustig toe zien, dat het bedrijfsleven geheel of gedeeltelijk door onoordeelkundige, ondeskundige en overbodige bemoei zucht, ja in vele gevallen verderfelijke vivisectie, in zijn pogen tot weder- opleveu en verdere ontplooiing wordt belemmerd. Het weet, dat de leiders der Nederlandsche industrieele bedrijven, die een zco belangrijke bron van zonderd had gehouden, Schönberg, zoo werd verder gezegd, zwoer er op, dat er geen schooner, verleidelijker en be too ve ren der vrouw op de wereld was dan mevr. Rothenheim. Daar moest een einde aan komen ze speelde met hemhij wilde weten, hoe hij met haar stond. Deze verhouding tot haar werd hem ondraaglijk. In koele vriend schap te leven met een vrouw als zij, al haarkleine prikkelende lui men te verdragen zonder ereenige vergoeding voor te ontvangen en dan nog met een vriendelijk ge zicht te moeten toezien, hoe ze de hulde van anderen aannam, als had hij niet de minste rechten op haar, dat verdroeg hij niet, dat wilde hij niet langer verdragen. Maar in de club was ook nog een andere naam genoemd, dien hij niet had verstaan het bloed was hem naar 't voorhoofd gestegen, toen een der heeren over de tafel heen had geroepen, dat, als alles hem niet bedroog, alle cavaliers, die ze aan haar voetjes zag, met elkaar niet zoo gevaarlijk voor de schoone weduwe waren als die eene, dien ze reeds sinds verschei den dagen blijkbaar de voorkeur gaf. Wie was die «ene? Hy had er volkswelvaart vormen, hevig ontsteld zijn door het feit, dat de Tweede Kamer der Staten-Generaal, na eenige tegemoetkomingen van slechts zuiver formeelen aard, niettegenstaande de zeer zakelijke en hoogst ernstige beschouwingen van verschillende Kamer leden ten slotte de bepalingen der in hare consequenties zoo hoogst bedenke lijke paragraaf, betreffende de enquête hebben aanvaard. Gerugsteund door het gevoelen dier bedrijfsleiders, doet het verbond een beroep op de Eerste Kamer, om tot behoud van een betrouw baren grondslag van onze economische samenleving te verhinderen, dat dit allerminst onbedenkelijk wetsvoorstel tot wet wordt verheven". Daar de tijdsomstandigheden daartoe aanleiding geven hebben Ged. Staten overwogeD, hoo op de uitgaven kan worden bezuinigd en zij meenen dat dit het geval is ten aanzien van den Prov. Stoombootdienst op de Ooster- sciielde. Thans varen 2 bopien, een die van Middelburg naar Zierikzee en terug vaart met een tusschenreis Zie- rikzee-Katsche Veer en terug is 8 h 9 uur iu dienst, een die van Zierikzee r.aar Middelburg en terug vaart slechts 6 a 7 uur. Het komt Ged. Staten voor, dat de verbinding van Zierikzee met Noord- en Zuid-Beveland op zeer voldoende wijze kan worden onder houden met eene stoomboot, gestation- neerd te Ziezikzee, die 3 reizen per dag naar Katsche Veer, Kortgene en (of) Wolphaartsdijksche Veer en terug zou kunnen maken. Dit zou voor 1928 tenminste in de club naar kunnen vragen, want geheel het onderhoud was aan zijn adres geweest, maar hij was inwendig ziedend heenge gaan. In gedachten verzonken de allee uitkomende, werd hij plotse ling opgeschrikt door den drogen harden slag van een houten hamer. Hy stond reeds tegenover de villa der schoone en inwendig verwoed, leunde hij tegen een dikken boom stam, beschut en verborgen onder het overhangend loof. „Afra en haar vrienden prevelde hij, met een grimmig lachje naar de heide jonge mannen ziende,van welke een de uniform der Liechtensteinsche huzaren droeg, tervi ijl naast hen een wit vrouwen gewaad en twee allerliefste voet jes vlug over het grasperk schenen te zweven. Zwijgend, met een door angst en jaloezie gefolterde ziel, stond hy daar en keek over de vergulde pieken van het hek naar de spelers Hun vrooljjk gelach deed hem rillen. Hij zag over het groote gladge schoren grasperk heen, dat zich tot aan het bordes van het landhuis uitstrekte, een huis met één verdieping, overschaduwd door hoog geboomte, en aan welks voet twee het tekort op dien dienst terug bren gen van f 74000 tot f 37000. De N.V. Autobusdienst Wa'cheren is dan bereid een dienst van Middelburg op genoemd veer in te stellen met ruime geriaveiijke wagens, welke afdee'ingen voor eerste- en tweede-klassö reizigers bevatten, mits de provincie tot f 6000 garant blijft voor het tekort op den dienst. Ged. Staten dringen er met klem op aan tot een en ander te be sluiten. De provincie zal wellicht f 31000 bespare», al zullen enkele personen op wachtgeld moeten worden gesteld, maar bovendien is een voor deel dat de Walzoorden als reserveboot zal kunnen gaan dienst doen, wat met het oog op het ouder worden der booten wel gewenscht is. De inxetrcin van den Hoek en de Zeeland. De Hoefijzer-correspondent van het Hand. veraam, dat de luxe-trein, die de Nederlandsche Spoorwegen zullen laten loopen tusschen Hoek van Holland en Berlijn, geheel wordt bekostigd door de Great Eastern. Blijkelijk, zoo voegt hij er aan toe, wil die maatschappij nu op deze wijze beproeven da Zeeland route geheel weg te concurreeren nadat deze reeds is ingekrompen tot een dagdienst. Volgens de ,/Köinische Ztg." zal de luxe-trein, welke vanaf 4 Dec. gaat loopen, uitsluitend bestemd zijn voor passagiers eerste klasse, die voor het traject Hoek van Holland—Berlijn een toeslag van twintig gulden op den gewonen prijs moeten betalen. De trein zal uit drie salonrijtuigen bestaan, marmeren sfinxen de wacht sche nen te houden. Duizenden van in de zon schitterende waterdroppels zond de kleine fontein uit haar trechter en porfieren bekken in de lucht, die als een parelregen op de bronzen nimf in 't midden der kom neervielen. Afra, de veelbe won derde en begeerde weduwe, rijk en kinder loos, bewoonde met slechts weinig vrouwelijke bedienden het paleisje, dat zooals is opgemerkt, een voor werp van nieuwsgierigheid was ge worden voor alle buren, meer speciaal vrouwelijke, en voor wie de levenswijs der jonge weduwe belangwekkend genoeg was om, zoodra ze uitreed, post te vatten achter de jaloezieën en, gewapend met operakykers, haar op te nemen en in al haar bewegingen te volgen. Met al haar ingetogenheid van vroeger scheen het toch niet in den aard der wednwe te liggen een geheim te willen maken van haar doen en laten. Ze was zulk een onafhankelijke geest, dat ze alles om zich heen geen aandacht waardig scheen te keuren. Vrouwenhandel In het huis van bewaring te Rotterdam zijn opge sloten de Frauschman J. V., een koop man, die sl vier jaren daar ter stede woonachtig is, en zijn 20-j«rige doch ter. De vader wordt verdacht van poging tot vrouwenhandel en de dochter van medeplichtigheid daaraan. De zeden politie kwam beiden op het spoor en heeft hen aangehouden. Jwiveelendiefstal. Door den heer B. A. B. te Den Haag is aangifte gedaan van een diefstal van juweelen ter waarde van f 15000. Hieromtrent wo'dt nader gemeld, dat de diefstal vermoedelijk reeds te Davos, en wel in het hotel waar de heer B. logeerde, gepleegd is. De koffer vertoont geen sporen van braak, en men meent dus 't Moeilijke Nederlandsch. In een z.g. in het Nederlandsch gestelde offerte van een Duitsche firma heeft de Ned. het volgende stijlbloempje ontdekt Be Arbeidsgeschillenwei. Dienst Zierikzee-Middelburg {Wordt vervolgd

Volksblad | 1922 | | pagina 1