Posterijen. Behandeling doör Kruiden Spori. Telegraf. Weerbericht Burgerlijke Stand van Goes. ADVERTENTIEN. ©aai dood bij botsingen mot de politie. Te Keulen moest de EngeSsche mili taire politie op!reden om plunderingen te voorkomen. De lersche opstandelingen De actie der rebellen beeft zich nu, 'volgens bericht uit Londen, ook uit gebreid tot het graafschap Roscommon, waar tot dusverre de Vrijstaatsche regeering vrijwel de rust had weten te bandhaven. Diefstal van vee uit de weide op groote schaal is aan de orde van den dag, De onrust in hef Rijnland KEULEN, 1.6 November. (Part.) De onlusten uit Keulen hebhen zich thans verspreid over bet omliggende bruin koolbekken. Te Frechen zijn vijf win kels geheel leeggeplunderd. Daar geen levensmiddelenwinkels zijn geplunderd, was honger uiet de oorzaak. Vrouwen en kinderen werden vooruitgezonden en de plunderaars verscholen zich achter hen, toen de politie schoot. De schade schat men op 70 millioen. Daarna zijn twee landgoederen geplun derd 50 varkens werden ter plaatse afgemaakt, hooi in brand gestoken enz. De Engelsche politieafdeeling moest te hulp komen, daar de Duitsche politie te gering in aantal was. Vijfduizend man zijn naar Kerpen en andere plaatsen gegaan, waar zes win kels 'geplunderd zijn, waaronder van winkeliers, die zich niet aan het nemen van woekerwinst schuldig maakten. De politie te Kerpen telt slechts 2 man. Engelsche troepen kwamen te hulp. Er zijn 20 lieden aangehouden. De schade bedraagt 60 miljoen. Ook hier zijn drie landgoederen geplunderd. Men dreigt de boereu met brandschat ting en heeft ook den Engelschen kreitscommissaris aangevallen. Te So- liogen vreest men ook voor onlusten. De Engelsche troepen zijn geconsig neerd. Boeren, die zich naar de groote markt te Keulen begaven, zijn onder weg beroofd. De aanvoer staat dien tengevolge stil. Inflatie. De banknotenomloop in Duitschlaud is in de eerste week van November met 47,6 tot 517 milliard toegenomen. Clemenceau naar Amerika. Clemenceau zal in de Vereenigde Staten een landgenoot vinden, die er eveneens lezingen houdtJean Longuet. Het bekende vroegere socialistische Kamerlid heeft in zijn eerste lezing over den toestand van Europa na den wereldoorlog gesproken en daarbij een heftigen aanval op het verdrag van Versailles gedaan, dat hij als verant woordelijk beschouwde voor de finau- cieele crisis, zoowel in Frankrijk als in het overige Europa. Naar aanleiding van een aanbod van Longuet om daarover in Amerika te debatteeren, seinde de père de la Vic- toire (ook wel Perd la Victoire ge noemd) dat bij naar Amerika gaat om aan te toonen dat Frankrijk noch mili taristisch, noch imperialistisch is, en verdere questies in Frankrijk moeten worden uitgevochten. De Commissie van Herstel. Volgens berichten uit Parijs is men in de Commissie van Herstel algemeen van meening, dat de Duitsche voor stellen de aandacht ten volle waard zijn, omdat het nu eenmaal uoodig is, Duitschlaud te redden van het dreigend bankroet. Nieuwe bedreigingen van Poincaré Aan de Tel. wordt uit Londen ge seind Men verwacht, dat Poincaré a.s. Vrijdag in de Kamer een belangrijke verklaring omtrent de schadeloosstel ling zal afleggen. Naar gemeld wordt, zal hij verklaren, dat het geduld van Frankrijk uitgeput is geraakt, en dat het na de vele teleurstellingen en na het negatieve resultaat van de reis der Commissie van Herstel naar Berlijn zijn toevlucht zal moeten nemen tot krach tiger maatregelen, wanneer de confe rentie. van Brussel niet het vooruitzicht op een oplossing opent. De sUbiliseering der Merken' De bedoeling van het nieuw ont worpen plan voor de markstabilisatie, waaraan de Rijksbank voor de helft en b iteulandscbe geldinstituten voor de andere helft zouden deelnemen, bestaat volgens bericht uit Berlijn, voorname lijk daarin, dat een afhankelijk lichaam op de groote buitenlandsche beurzen papiermarken zou aankoc pen, waardoor aan den koers de noodige vastheid zou worden verleend. Zoodra aldus het ver trouwen in ae mark is teruggekeerd, zou de binnenlandsche leening volgen en, indien de omstandigheden daartoe gunstig zouden blijken, eveneens een buitenlandsche. D« Duitsche regeringscrisis Het Kabinet van Wirth is afgetreden. In de gistermiddag gehouden bijeen komst verzocht de rijkskanselier de socialisten met ja of neen te antwoor den op de vraag of zij in een uitbrei ding der regeeringscoalitie met de volks partij toestemden. Toen de socialistische Rijksdaggroep daarop met 150 tegen 20 stemmen ,/neen had geantwoord, besloot het rijkskabinet af te treden. De kwestie van de groote coalitie, die al zoo lang in de lucht hangt, is nu zij opnieuw te berde komt, pss voor de sociaal-democratische partij de aan leiding geworden, om aan Wirth hun meewerking op te zeggen, en die op zegging voor den rijkskanselier weer de aanleiding om er nu den brui van te geven. De crisis komt op een zeer onge legen oogenblik, met name tegenover het buitenland dat zien zal afvragen of de nieuwe regeering de plannen tot stabiliseering van de valuta zal over nemen en genegen zal zijn de toezeg gingen aan de Comm. van Herstel ge stand te doen. Vandaar dat alle bladen, hoe zij verder over de crisis ook oordeelen, aandringen op een spoedige oplossing. Er worden ook reeds namen ge noemd in verband met de kabinets formatie die van het Rijksdaglid Marx en van den eersten burgemeester van Keulen Adenauer. Beiden behooren tot het Centrum, van welke partij Marx voorzitter is. De aardbeving in Chili. Nu de verbindingen met Santiago weer gedeeltelijk zijn hersteld, komen meerdere berichten binnen over de ge weldige aardbeving, die in Zuid-Amerika heeft gewoed en waarvan wij in ons vorig nr. in 't kort melding maakten. Het blijkt dat de aardbeving aanzien lijk ernstiger gevolgen heeft gehad dan aanvankelijk was bericht. Er zijn op zijn minst 1000 menschen gedood, ter wijl duizenden anderen dakloos zijn ge maakt. Behalve de zware verliezen, die wor den gemeld uit CopRpo en Coquimbo, kwam tijding binnen uit het district Valenar dat daar vijfhonderd dooden zijn. De plaats Valenar is vrijwel ge heel verwoest. De aardbeving, welker haard le zoeken viel tusschen Serena ■ea Coquimbo, werd gevolgd door een vloedgolf, die groote verwoestingen aanrichtte ia de kuststrook. De Hawaï-eilanden hadden een zware vloedgolf te doorstaan, die weliswaar geen directe schade aanrichtte, maar toch een paniek ontketende onder de Japanners, die aan de kusten ver blijf hielden. In Coquimbo de Chi- leensche kustplaats was de paniek ontzettend, terwijl de schade door de vloedgolf aan de kustsckepeu teweeg gebracht, buitengewoon ernstig was. Ja Antefagasta en Caldera was de vernieling eveneens geweldig. Postkantoor te Goes. Lijst vau oubestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen van 24 October tot en met 9 November Brieven binnenland 1. Lena van Bloemen, Amsterdam, 2. De Zeeuw, Goes, 3. K. de Groot, Middelbu'g. 4. K. de Groot, Middel burg, 5. K. de Groot, Middelburg, 6. P. van Shaaters, Gouda, 7. Jan West- strate, Krabbendijke, 8. Scbrif.cursus „Zelfontwikkeling" Amsterdam. Briefkaarten binnenland 9. Lienlje Contant, Heinkenszand, 10. L. Everse, Hoedekenskerke, 11 Izak Markusse, Kals, 12. F. Vuikschof, Haag, N.B. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken van een volledig adres te voorzien. ook zijn gezicht op verschillende plaat sen gewond is. Met de grootste moeite kon men hem en degenen die hem te hulp kwa men aan het opdringend gepeupel onttrekken. Rijkelijk ruw spel en onvoldoende leiding worden als oorzaken van dit treurig voorval aangegeven. Hoogste barometerstand 781.0 te B:rr Castle (Ierland). Laagste barometer stand 735,8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 18 dezer In het noordoosten matige, tijdelijk wellicht krachtige, in het zuidwesten zwakke lot matige noordwestelijke tot westelijke wind, nevelig tot zwaaarbe- wolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Overleden 15, Adriana de Fouw, 71 j. wed. van J. Witte, wonende te Kruiningen. Geboren 15, Petrus Franciscus z.v. Carolus Ludovicus Vermeulen en Mela- nia Francisca de Jonghe. Huw. aang.Cornells Jan Adriaanse 29 jr. jm. en Wilhelmina Lena Valkier 22 jr jd. 16, Hendrik Weezepoel, 21 jr. jm. en Pietercella Mange 20 jr. jd. 17, Jpsephus Abraham Rottier 21 jr. jm. ep Dina Maria van Leerdam, 24 jr. jm. ZwitserlandNederland. Het Programma voor a. s. Zondag is als volgt Goes 1Bergen op Zoom. Zeelandia 1Middelburg II. Vlissingen II—D.O.S.K.O. II. Programma voor 19 November 1922. 2e klasse. Goes IIWalcheren II. De ZeeuwenZeeland. T.O.V.I.D.O.K.D.O. Vlissingen IIIZeelandia II. VeereRood-Wit. Stavast Z.M.V. le klasse. D.E.T.O.Vlissingen IV. Rood-Wit II—8.O.D.A. M.E.D.I.O.—Goes III. Walcheren IIIStavast II. Zeeland II—T.O.V.I.D.O. II. Zij zijn niet alleen bij ons waar te nemen, overal elders zien we teekenen, die voor velen wijzen op verkeerde toestanden ia de voetbalsport. Zoo ook in Zwitserland. Bij den wedstrijd Young BoysF. C, Basel gedroeg 't publiek zich meer dan treurig. Eenige malen moest gestopt worden en tenslotte ging 't publiek tot handtastelijkheden over en werd o.a. Osterwalder, die a.s. Zondag te Bern rechtsmidden spelen moet in 't Zwitserscbe elftalzoodanig toegetakeld, dat hij bewusteloos weggedragen moest worden en medische hulp onmiddellijk vereischt was. Toen hij al weerloos op den grond lag, werd hij nog getrapt, zoodat niet alleen zijn beenen, doch ^/Qrinas portorico Maryland Per Zi ons OLDENKOTT AMS1TRDA1 Suikerziekte, Onmacht, Bloedarmoede, Eiwitziekte, Nierontsteking, Asthma, Hoest, Bronchitis, Huidziekten (huid uitslag, huidvin, eczeem, jeuk, puistjes enz. onverschillig waarbaard, hoofd haar, anus, enz,), Rheumatiek, Jicht, Zenuwpijn, Verkalking der bloedvaten, Aambeien, Constipatie, Alle ziekten der urinewegen en blaas (ontsteking, pijnen, verschillende vloeiingen, geheime ziek ten, vernauwing, bedwateren op eiken leeftijd, aandrang tot dikwijls urineeren verschillende storingen der genitaliën) Ziekten der Baarmoeder en Eierstokken, (ontsteking, gevolg der bevalling, enz.) Zelfs indien gij alle vertrouwen in de geneesmiddelen verloren hebt, aarzelt dan toch niet om bij M. SNABILIE, Groote Markt 7, Rotterdam, aan te vragen één der gratis brochures No. 83 omtrent de producten van Dr. DAM MAN, Specialist voor kruidenbehande ling, benevens de bewijzen van genezing. Verzoeke duidelijk op te geven voor welke ziekte. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 November medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Voetbal Zuidelijke 3e KI. N. V. B. Competitie Z. V. B. District Walcheren en Z.-Beveland. Teekenen des tijds. Qr- CENT met verrassende resultaten voor alle onderstaande ziekten, nieuwe en oude, zelfs ongeneeslijk verklaarde. VOOR ELKE ZIEKTE VERSCHILLEND MIDDEL

Volksblad | 1922 | | pagina 3