Uit den Vreemde, Rechtszaken, Ingezonden Stukken. Marktbericht, Sport. Marktbericht. Burgerlijke Stand vau Goes. Weerbericht. ADVERTENTIEN. Verschoten kinderkleert/es kunt U zelf thuis met TwinK weder prachtig frlssche kleuren geven.De klei nen zullen verrukt zijn. Og LEVER'S ZEEP tt* VLAARD1MGEM .Fabrikanten van: Lux en Lifebuoy. in het Buiten]andsche verkeer en een uadeelig saldo van ruim 4 millioeu guldenbij den telefoondienst toene- ming in het iuterlocale verkeer met 6 percent en een voordeelig saldo van bijna 4*/a millioen gnldenbjj den postcheque- en girodienst een nadeelig saldo van bijna 7 ton. De minister van Arbeid schrijft in I de M. v. A. op het afdeelingsverslag over zijn begrooting o.a. Een voorontwerp van wet tot rege ling van den landbouwarbeid, is bij den Hoogen Raad van Arbeid aan hangig. Een wetsvoorstel zal bij de Staten-Generaal aanhangig worden ge maakt, wanneer de toestand van 's lands financiën bet doen der uitgaven, ver bonden aan de uitvoering dir wet, zal toelaten. Verder merkt de Minister op bij de mededeeling, dat thans plannen in bewerking zijn, om bezuiniging te krijgen in de arbeidsverzekering:' In verband daarmede schijnt het, mede gelet op de moeilijke tijdsomstan digheden voor het bedrijfsleven, welke verzwaring der lasten, voortvloeiende uit de arbeidersverzekering, onraadzaam doen voorkomeu, gewenseht vooralsnog niet tot invoering der Ziektewet over te gaan, doch de beslissing nopens de herziening der arbeidsverzekering in haar geheel af te wachten. De minister van binnenlandsche zaken heeft de volgende circulaire tot Gedeputeerde Staten in de provincies gericht ter verduidelijking van de cir culaires betreffende bezuiniging inzake de gemeente-financiëu. Het blijkt, dat omtrent de strekking van deze circulaires eenig misverstand heerscbt, in dien zin, dat zij geacht worden de beteekenis te hebben van een aansporing van de regeering aan de plaatselijke besturen om over te gaan tot verlaging van salarissen. De miuisler moet er op wijzen, dat aan de bedoelde circulaires zoodanige bedoeling ten eenenmale vreemd is. Of er termen bestaan tot verlaging van salarissen, zullen de gemeenteraden in elk voorkomend geval zelf heoben te beoordeelen. Aardbeving* In Zuid-Amerika heeft een ernstige aardbeving gewoed. Verschillende steden zijn gedeeltelijk verwoest. Er zijn 200 menschen gedood en 400 gewonden. De politieke toestand in Dultschiand. De Duiteche rijkskansslier, dr. Wirth, heeft in een vergadering met de partijleiders medegedeeld, van pre sident Ebert opdracht tot kabinels- hervorming te hebben gekregen. Er zal een kabinet van economisch herstel gevormd worden, waarin leiders van het economisch leven zitting zullen hebben, en dat uitsluitend als zaken kabinet zal optreden. De Duitsche Volkspartij zal nu ook een of meer afgevaardigden in het ministerie krij gen en de soc. democraten zullen zich tegen deze uitbreiding vau de regee- ringscoalitie niet meer verzetten. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende de aanvaring tus- 8chen het Nederlandsche stoomschip Zuiderdijk en het Engelsche stoomschip Ezardian. Om twee verzuimen, van kapiteiu P. C. van den Ent, te weten de afwezigheid op de brug en de on voldoende zorg voor de redding, ont nam de Raad dezen gezagvoerder de bevoegdheid om als schipper te varen op een schip bedoeld bij art. 2 dei- Schepenwet, voor den tijd van 3 mnd. (Buitra verantwoordelijkheid der RedactieDe opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszinsdat dc Redactie er mede instemt). Goes, 11 November 1922. liet Bcrgpad-vraagstak. Verzoeke beleefd nog eenige plaats ruimte aan mij te willen afstaan, in verband met het schrijven van de bewoners van no. 8 -20 uit den Heernisseweg, in Uw nummer van Zaterdag j.l. Toen ik de onderteekening alleen nog maar las, vreesde ik met grof geschut te zullen worden bewerkt. Tot mijn groole tevredenheid is dit niet het geval geweest. Op één punt zijn we het zelfs roerend eensde Heer- nisseweg verkeert in ellendigen staat. Waar de bewoners wel stelling tegen nemen, is het feit, dat door mij de //afrastering/' daarbij is betrokken, omdat dit hun goed recht is. Laat ik, ter voorkoming van verkeerde opvat tingen, er direct aan toevoegen, dat het geenszins mijn bedoeling is geweest, iemands goed recht te kwalificeeren. Slechts in het belang van mijn mede- modderbadslachtoffers (alle bewoners van het Bergpad zijn het) is het hek werk er bij betrokken. Het oogenbliky waarop door U gébruik is gemaakt van Uw rechtenschijnt mij niet gunstig. Het klinkerpaadje was een ware ui komst, ook voor de bewoners van 820 De eigenaren van voor eenige jaren, toen de gemeente Goes aan het verzoek van de bewoners wenschte te voldoen, hebben geen bezwaar gehad, zoodat zonder moeilijk heden te ondervinden het pad er is gekomen. Het spreekwoord zegt //nieuwe heeren, nieuwe wetten." Heel spoedig is ertoe overgegaan tot gezamen lijke afheining. Zij wilden hun recht en hebben het voorloopig, waardoor de Heernisseweg, zooals door U zelf wordt erkend, het aanzien heeft gekre gen van een soort veemarkt. Was het werkelijk niet beter geweest den toe stand te laten zoo ze was Er zijn pogingen aangewend, een oplossing te vinden, doch het offer moest van gemeentewege worden gebracht. De gemeente Goes gaat daar wijselijk niet op inwanneer deze woningen mettertijd in handen van derden overgaan, zullen zij met andere plannen voor den dag komen, alleen omdat zij hun rechten wenschen te aoen geldenten koste van de gemeente. Door U wordt aangegeven dat er slechts één afdoening mogelijk is, n.l. dat door de gemeente Goes een netten verkeersweg vau klinkers worde aange legd, over de geheele breedte. Deze oplossing zou zeker afdoende zijn geweest. Juist daarom vind ik het zoo jammer dat het pad niet meer publiek is gebleven en is het te betreuren dat door U een dergelijk verzoek nooit bij den Gemeenteraad is ingediend namens alle Bergpad-bewoners vóór dat door U is overgegaan het hekwerk te plaatsen. In een dergelijk verzoek zou dan ook niet geschermd zijn geworden met verouderd materiaal (Schuttershof, politiebureau etc.) Want ik vrees dat het in dit geval in troebel water juist geen goed visschen zal zijn. Bij mij ook blijft het de vraag z/Op welke wijze worden wij uit den modder geholpen De uitspraak in deze zaak zal het antwoord daarop geven. Tenslotte nog ditEen drietal eigenaren wenscheu geen afheining zij hebben tenminste niet aan den weg laten timmeren, stellig omdat de kosten niet opwegen tegen het geringe stukje grond. Mocht de beslissing ten gunste zijn van de bewoners van no. 820 en de drie eigenaren blijven bij hun besluit geen hekwerk, dan zal de aan blik van het Bergpad er niet fleuriger op worden, temeer nog, daar volgens kadastra e omschrijving het eigendom van den eersten en laatsten bewoner een aanmerkelijk verschil maakt. Behalve dan weer den ellendigen toestand van eenige jaren terug kan de gemeente Goes er//trotsch" op zijn, een stukje kunstige architectuur, als dit rijker te zijn gewordeD. Met dit schrijven meen ik te kuunen volstaan in deze zaak, waardoor ik het niet noodig acht, daar nader op temg te komen. Met dank voor de verleende plaats ruimte, teeken ik Hoogachtend, U* dw. dnr. A. K. Rotterdam, 13 November 1922, Vlasaanvoer 25G0 blauw f 1,55 a f i,85. 22100 Groningen f 1,35 a f2 00 5jOü geel f 1,35 af 1,75 850 wit f 1 20 a f 1.35 1300 dauwroot f 1 25 a f 1,35. Aardappelen Zeeuwsche eigenheimers f 150 a f J,70 poters f O,C0 a f ,0 bonten f 2,70 a f 3 CO blauwe f170 a f2,00 blauwe eigenheimers f 0.a f O.—. Brielsche eigenheimers f O. - a f 0-. Granen buitenlandsche, kalm, Meel f 18 25 a f Mais f 196 a f 197 Haver f 11,50 a f 12 Binnenlandsche Lijnzaad [voer] Lijnzaad [zaai] Kar wij zaad Kanariezaad Maanzaad Koolzaad Mosterdzaad Mosterdzaad Tarwe [bruin] [geel] De uitslagen van de Zondag gespeelde wedstrijden zijn als volgt Goes IMiddelburg II 30. Vlissingen II—Zee^ndia I 0 1, Walcheren IBergen op Zoom 50. Ie klasse. Walcheren IIGoes II uitgestelé üe ZeeuwenZeeland 5 4. K.D.O.T.O.V.I.D.O. 4—1, Zeelandia IIVlissingen III 21| Rood-WitVeere 5 1. 2e klasse. Vlissingen IVD.E.T.O. 04. S.O.D.A Rood-Wit II 0—7. Goes IIIM.E.D.LO. 23. Stavast IIWalcheren III 23. GOES 14 November 1922. Aanvoer zeer klein. Oude Tarwe f ai Nieuwe Tarwe f 11 50 a f 12,— Nieuwe Rogge f 10,— a f Wintergerat p. 100 K.G. f a f Zomergtrst f a f Haver f 10,50 a f 11,— Kookerwten f ,-af Kroonei wten f 22,— a f 23, Bruine Boonen f 18,— af 25,— Paardeboonen f a f Maanzaad f a f Eieren per 109 stuks f 14, - Boter per kilo f ,0 a f 2,20 Eabrieksboter per kilo f 2,40 Middenprgs eieren per 25 stuks f 3,25 Middenprgs boter per halve kilo f 1,10 Boter aan particulieren f 1,20 a f 0. Eieren winkelprijs 16 ct. per stuk Middenprgs afwgkende boter f 0,— p. p. Aanvoer 214 pond boter Eieren stuks Fabrioksboter 150 pond. kloine Eieren verkocht 4 0ct. Roomboter aan particulieren fO,— Kalkoeneieren stuks 4 ct. Poeleieren stuks 4 8 ct. Eendeieren stuks 4 10 ct. Ganseieren stuks 4 ct. Eierenverkoop ©nderaideeling Zuid-Beveland V. P. Z. Aangevoerde eieren 1250 stuks. Prgs f 10,50 per ICO stuks, is ook de prgs voor de poeleieren. overigens Rogge Gerst chevalier Wintergerst Haver Boekweit Canada Erwten kl gr. Tarwe oude goede afwgkende Kroonerwten Eieren 45 30 12.25 11,50 a 10,— a 10.75 a 0.a 11,CO a 12.00 a 19- a a a a a 108,— 19 55 00 47 - 33 12.75 12 10 25 1125 0,C0 12.00 22 00 VARKËNSMARKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 867 eerste kwaliteit f ICO a f 1 C4 tweede f 0 94 a f0 98, derde f 0 86 a f 0,90 lichte soort f 0,84 a f 0 92, prijshoudend nv Geboren 12, Johannes Francois z. v. Jan Laport en Elisabeth Bakker. Huw.-afk.11, Guiljom Arie Johan Legerstee, 33 j. j.m. te Goes en Neeltje Cornelia Timmeiman, 26 j, j.d. te 's-Gravenhage. Overleden9, Jan Abraham van Heel, 67 j. man van Cornelia Jacoba de Bruyne. 11, Jan Hendrik van Veen, 32 jaar man van Gijsbertlina Marga- retha Paarhuis, De verwachting tot den avond van heden luidt Meest zwakke veranderlijke wind, mist of nevelig, weinig of geen neer' slag, zelfde temperatuur. De. landbouwarbeidsioet en de ziektewet uitgesteld. Bezuiniging in zake de gemeente- financièn. De aanvaring op de Schelde. Mijnheer de Redacteur 20.— 25,— 106 - 18 54- Voetbal. Ned. ElftalGo Ahead 68. Tiuidelijke 3e KI. JV. V. B. Competitie Z. V. B. District Walcheren en Z.-Beveland. 21 28.—

Volksblad | 1922 | | pagina 3