No. 91 Woensdag 15 November 1922 45® Jaargang Een geheimzinnig geval. FEUILLETON Stadsnieuws. DSt blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes $0 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hali jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 IIUI* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertcntiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, als geboort®-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer acht dan regels beslaande, voor den prijs van f 1, Ongeluk.. Woensdagmiddag had het 1 O—jarig zoontje van dhr. v. Sprang, 's Heer Hendrikskinderendijk, het ongeluk, doordat hij al spelende over een prikkeldraad struikelde, met zijn buik op een ijzeren paaltje te vallen. Het jongetje is behandeld door de doktoren Looyen en Koch, welke Zon dagmiddag overbrenging naar Middel burg noodzakelijk achtten, waarheen het jongetje per Groene Kruis-auto is vervoerd. De patiënt heeft aldaar met gunstig gevolg een operatie onder gaan. Vrijw, Landstorm. Bij het te Goes gehouden examen voor de vooroefeningen slaagden nog Joannes Menheere, Cornelis Menheere, Comeiis Raas, Cornelis.Johannes Hart* hoorn, Cornelis Johannis Koole, Adri- anus Marinus Dronkers, Daniël Wisse, Hubrecht Jasperse, Pieter Cornelis Mol, Barte1 Pieter Tramper, Jan Steenbakker. Ter aardebestelling J. A. van Heel. Onder groote Lelaugstelling had hedenmorgtn de ter aardebestelling plaats van den heer J A. van Heel, Van verschillende schepen in de haven woei dezen dag de vlag halfstok. Onder de talrijke aanwezigen, die op het kerkhof verzameld waren, merk ten we op den heer D. D. v. d. Bout, loco-burgemeester en den heer van Bailegoijen de Jong, gemeente-secre taris, voorts de besturen van tal van corporaties en vereenigingen, vele parti- 41 Roman van H. W. De zaak was inderdaad hoogst belangwekkend een schoon jong meisje op geheimzinnige wijze ont voerd, geroofd onder bescherming van een dikken mist, en nog wel een meisje, welks afkomst in oen geheimzinnig duister lag. Hij kende haar natuurlijk niet, maar hij had, evenals zoovele anderen, op de tentoonstelling voor dat bekoorlijk meisjesfiguur gestaan en er zich door aangetrokken gevoeld. Hij zelf had ook, kort na de gebeurtenis de opdracht gekregen, een bericht in de bladen te doen plaatsen, dat de vei miste hetzelfde jonge meisje was, welks treffend gelijkend portret te vinden was in de schilderij op de tentoonstelling, en wel in de vrouwelijke figuur staande op het bordes der Campagna- villa welk schilderij de algemeene aandacht had getrokken, zoodat iedereen, die de expositie had be zocht, zich de gelaatstrekken van culieren eu de leden van het personeel der firma. De kift was bedolven onder de bloemen, achter de lijkkoets volgde een open landauer vol grafkransen en palmtakken. Door leden van het kantoor- en pakhuispersonee' werd de kist graf waarts gedragen. Namens het personeel werd het woord gevoerd door den heer van Harmeien, directeur van het filiaal te Ierseke. Deze huldigde den overledene om zijn werkkracht en ijver: hij wasvoor allen een voorbeeld van plichtsbe trachting. Diep ontroerd dankte spr. voor alles wat de overledene voor het personeel heeft gedaan, steeds was hij bereid ieder met raad en das d terzijde te staan. Hij heeft helaas niet kunnen profiteeren van de rust, welke hij 11a zijn gestadig arbeiden zoo ruimschoots verdiend had. De oudste zoon van den overledene dankte voor de laatste eer, zijn vader bewezen. Diep onder den indruk van deze korte maar aangrijpende plechtigheid, verlieten allen den doodenakker. Benoemd. Tot lid respectievelijk plaatsvervan gend lid van het Scheidsgerecht voor de Ambtenaren alhier zijn benoemd de heeren J. J. Lunenberg en C. A. de Looze, welke benoeming door de heeren i« aangenomen, Benoemd met iagang van Dec. 1922 tot rijksklerk ter Inspectie van de Registratie en Domeinen te Goes, mej. J. Beenhakker te Wolphaartsdijk. het meisje wel herinneren zou. Maar hoe bereidwillig alle bladen, ook de provinciale, dit bericht ook hadden overgenomen, er was niemand komen opdagen om eenige opheldering te geven. Gaarne had hij ook nu het be richt verspreid, dat hij Victor Blenke, belast was met het uit- vorschen van het geheimmaar de zaak moest stil gehouden worden, om de schuldigen niet te waar schuwen. Later, als hij in zijn op dracht was geslaagd, zou de heele wereld zijn verdiensten prijzen. Blenke ging naar zijn woning, om nog eenmaal, vóór de afreis, de geheele zaak in al hare bijzonder heden te bestudeeren en de noodige aanteekeningen uit de akten te trekken. Dagobert ging intusschen naar zijn atelier, om daar alles met het oog op een lange reis in orde te brengen. Hij gaf den eigenaar van het huis een aanwijzing op zijn kassier tot betaling der huur en ging toen mevr. Wallenthin op zoeken. De arme vrouw was nog steeds ontroostbaarze kwam hem in 't zwart gekleed tegemoet en, als had ze haar eigen kind verloren, barstte Raadsagenda. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Goes op Donderdag den 16 November 1922, des namiddags twee uur. Punten van behandeling Vaststelling der notulen van de vergaderiogen van 25 Augustus en 21 September 1922. I, Ingekomen stukken, 2. Verzoeken om afschrijving van belasting. 3. Ver zoek van den heer or. J. C. de Ruijter de Wildt om eervol ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur en voorstel betreffende voorziening in de hierdoor ontstaande vacature. 4.Verzoek van den heer dr. J. C. de Ruijter de Wildt om eervol ontslag als lid der Commissie van Toezicht op het middelbaar onder wijs en voorstel betreffende voorziening in de hierdoor ontstaande vacature. 5. Voorstel tot benoeming eener regen- tesse van het weeshuis in de vacature, ontstaan door het overlijden van mevr. wed. D. M. Molijn-de Touw. 6. On derzoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemd lid van den Raad, den heer A. M. van Paassen. 7. Voorstel tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van een belasting op openbare vermakelijkheden. 8. Verzoek van den Goeschen Chr. Besturenbond om bij verordening het maken van muziek in vergunniugs- eu verlofslokaliteiten op Zondag te verbieden. 9. Adres van den Algemee- nen Bond van Politiepersoneel in Ne derland betreffende subsidieering van de politievakschool, opgericht door den Bond ,/St. Michaël* en opleiding van politiepersoneel. 10. Voorstel tot vast stelling eener verordening als bedoeld ze op 't gezicht van Dagobert in tranen uit. „Ge hebt ons zoo lang veron achtzaamd*, sprak ze, hem de hand reikend. „Men heeft u onrecht aan gedaan, maar ik heb er geen schuld aan. Anders zou ik u om vergiffe nis vragen. Maar ook op den armen dominee moet ge niet verstoord zijn; hij heeft het niet kwaad be doeld. Hij was alleen maar altijd zoo bezorgd voor het meisjeen ik zelf was 't vaak niet minder, want als ik met Zia uitging, bleven de mannen staan om haar aan te kijken, zoowel jong als oud. Zelfs de vrouwen wezen ze aan elkaar, draaiden zich om en keken haar na. Zé had iets, dat iedereen aantrok en de dominee zei altijd, dat dit een ongeluk was voor zoo'n jong ding. Maar u, mynheer Dago bert, vertrouwde hij van den beginne af aan niet. „Pas op het meisje riep hij altijd en toen ge haar op het sehilderij had afgebeeld, was hij heel boos. Maar nu spijt 'them dat hij te haastig is geweest, hij zegt zelfs, dat 't hem bitter leed doet, dat hij u heeft beleedigd." Dagobert glimlachte en ant woordde hij art. 15 der Leerplichtwet. 11. Voor stel om B. en W. voor het jaar 1928 te machtigen tot openen eener reke- ningcourant bij een bankinstelling. 12. Voorstel tot aanvulling der begroo ting van den Keuringsdienst van Wares voor het dienstjaar 1922. 13. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van schoolgeld. 14. Voorstel tot het heffen van een recognitie van mej* wed. J, Huige wegens het hebben van een stoepje op gemeentegrond. 15. Mededeeling betreffende den omvang der werkloos heid hier ter plaatse. 16. Voorstel tot uitbreiding van het terrein van het gemeentegasbedrijf. 17. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe verordening op lichtbeelden vertooningen. 18. Voor stel tot het doen van betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeente-begrooting voor 1922. 19. Voorstel tot vaststelling der voor waarden van verpachting van het Schuttershof. 20Voorloopige vaststelling der pensioensgrondslagen van een aantal ambtenaren der gemeente. 21. Voorstel tot het verleenen van afschrijving van hoofdelijken omslag aan personen, die elders ten volle of als forens zijn aangeslagen. 22. Voorstel betreffende den grond, behoorende bij het aan de vakschool voor meisjes verhuurd ge bouw. 23. Vaststelling van het 2e suppletoir-kohier der hondenbelasting, dienst 1922. 24 Vaststelling van het le suppletoir-kohier van den hoofde lijken omslag, dienst 19211922, 25. Vaststelling van het 3e navorderings- kohiei van den hoofdelijken omslag, dienst 19201921. 26. Vaststelling van het le en 2e navorderingskohier „Ik ben niet verstoord op hem integendeel, hij heeft misschien, zonder het te weten, groot nut gesticht. Ik heb 't nooit verborgen dat ik Zia heel gaarne mocht lyden, maar haar jeugd was me heilig en nooit heeft een enkel woord haar verraden, wat zij niet hooren mocht. Ik kom thans om u vaarwel te zeggen, niet voor altyd, hoop ik. Misschien zal de toekomst u leeren anders over me te denken. Maar één ding heb ik u te ver zoeken. Ik laat het toezicht over myn atelier aan u over. Ge vindt er het schilderij, dat ik niet heb willen verkoopen, hoeveel me er ook voor geboden is. Bewaar het voor me. Voor uztl het een geliefd aandenken zyn beschouw het, zoo vaak de herin nering aan 't arme meisje er u toe aanmaant. De bemoeiingen der politie en justitie om Zia te vinden zijn totnogtoe, helaas, vruchteloos gebleven en ik vrees, dat ze 't zullen blijven. Mocht ik gelukkiger zjjn met de mijne, dan zult gij de eerste wezen om het te vernemen". Wordt vervolgd).

Volksblad | 1922 | | pagina 1