Stadsnieuws. Sport, Marktbericht. Marktbericht. Uit den Vreemde. Weerbericht, Chr, Eyang. Gemeente. Bedankt voor Goes H. J. de Meijere te Homburg (D.). J ongkns vechtpartij. Eenige jongens, die te Middelburg sehoo'gaau kee.den Zaterdagmiddag met den trein van kwart voor twee huiswaarts. Bij aankomst te Goes ontstond een vechtpartijtje, waarbij een jongen W., alhier, de 14—jarige L, uit Weuaeldiuge een klap gaf. Deze maakte zich hierop zoo nijdig, dat bij een jongen P. al hier, met een me3 in den arm stak. L. werd uit den trein verwijderd, en P. moest zich onder behandeling van dr. v. d. Berg stellen. Gelukkig is de wond niet ernstig. Bij de politie is aangifte van een en ander gedaan. Zang vereeniging „O. B. K." Vrijdagavond hield de zangvereeni- gii;g //Oefening Baart Kunst" alhier haar algemeene jaarvergadering in de Melksalon van den heer Bustraan, onder leiding van den voorzitter, den heer A. Kousemaker. Onder de ingekomen stukken waso.a. een schrijven van den voorzitter van het Gasthuisbestuur, waarin de ver- eeniging dank werd gebracht voor het concert dat dezen zomer den ouden van dagen werd aangeboden. Het jaarverslag van de secretaresse werd met applaus begroet. Hierin werd het succesvolle werk van de vereeniging nog eens naar voreu gebracht onder de uitstekende leiding van den heer Tainminga. Uit het verslag bleek nog dat het aan'al leden toeneemt. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat wederom een batig saldo was verkregen. De voorzitter zegt secretaresse en penningmeester dank voor hunne werk zaamheden, De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in de vacature, ont- staan door het bedanken als bestuurslid van den heer J. M. v. d. Berge ge kozen werd de heer A. Joosse. Als afgevaardigde naar de vergade ring van den Zangersbond //Zang Ver edelt" werd benoemd de voorzitter, die de benoeming aannam De contributie werd wederom vast gesteld en bepaald op 15 cent per lid per week. Uit bet rapport vau de cotróle- cominissie bleek dat de kas en boeken vin den penningmeester accoord zijn bevonden. De controle commissie be staat thans uit mej. A. Zandee en de beeren A. J. Bleuzé en A. de Roo. 0p voorstel van het bestuur werd benoemd tot bode de heer B. de Munck, met algemeene stemmen. Na eeuige besprekingen van huis- houdelijken aard s'oot de voorzitter de vergadering. Burgerwacht. In het Schuttershof werd Maandag avond de vrij goed bezochte derde jaarvergadering der burgerwacht ondei presidium van den commandant, den heer L. Smit, gehouden. Deze heette in zijn openingswoord bijzonder wel kom den heer v. d. Bout, wethouder, eu deelde mede, dat de heer Burge meester verhinderd was. Hoewel ik, aldus vervolgde de voorzitter, gaarne zou willen, dat de burgerwacht over bodig we d, moeten wij toch helaas erkennen, dat we zoover nog niet ge- komen zijn. Het gevaar voor revolu tionaire woelingen is nog steeds niet gewekeD, zoodat we paraat moeten blijven. Spr. uitte den wenscb, dat de kameraadschappelijke geest moge blij ven, gelijk die tot heden geweest is. De secretaris-penningmeester, de heer J. I. v. Ballegoijen de Jong, bracht daarna verslag over 1921 uit, waaruit bleek, dat er een opgewekt verenigingsleven viel waar te nemen. Behalve de gewone werd nog een onderlinge wedstrijd gehouden, terwijl j gedurende den winter met marga of Üoberlbuks werd geoefend. Het ledental liep eenigszius terug en bedroeg 31 December j.l. totaal 94. Het aantal donateurs verminderde met 7 en be droeg 48. Er was ook nu weer een batig saldo. De rekening werd nage zien door de heeren Den Herder en v. Stee en accoord bevonden. De voorzitter merkte nog op, dat het batig saldo er op 31 Dec. j.l. was, maar dat de uitgaven sedert dien datum zijn vermeerderd en de ge meentelijke subsidie waarschijnlijk van f 300 op f 150 zal worden gt bracht. Ook vestigde hij er de aandacht op, dat in de Burgerwacht a'le arbeid, ook die der instructeurs, gratis ge schiedt. Verder deelde de voorzitter, mee, dat volgens schrijven van den Inspecteur der Burgerwacht liet nu is verboden, dat de leden van j de Burgerwacht ook bij de Land storm zijn aangesloten. Vervolgeus is door 't Bestuur besloten, dat alleen zij tot de wedstrijden worden toege laten, die vijf maal aan een oefening hebben deelgenomen. Ten slotte brengt spr. dank aan het gemeentebestuur en den oud-commandant, den heer Joh, Pilaar, voor de geschonken prijzen, resp. een wandelstok met zilveren knop eu een sigarenkoker. Intusschen was een bestuursverkie zing gehouden. Bij acclamatie werd dhr. H. J. v. Hove herkozen en ge kozen in de vacature-de Kramer dhr. M. C. v. d. Bout met 26 van de 40 stemmeD. Hierna werd de uitslag van den schietwedstrijd bekend gemaakt. Deze is Klasse B: le prijs P. de Kok 122 p, 2e pr. L. Meijler 114 p., 3e pr. G. den Herder 108 p., 4e pr, L. Smit 107 p5e pr. M, v. Stee 106 p., 6e pr. J. M. v. Riet 105 p., 7e pr. T. Faberjj de Jonge 105 p., 8e pr. C. Sinke 94 p., 9e pr. C. Stefes 92 p., 10e pr. M. G. v. d. Wiele 86 p., He pr. J. Donner Jr. 80 p., 12e pr. M. C. v. d. Bout 69 p., 13e pr. C. Gheijsen 62 punten. Klasse C.le prijs I Gunst 108 p., 2e pr. J. Huige 97 p., 3e pr. J. Gunst 84 p., 4e pr. P.v.Anrooij 78 p., 5e pr. J. Geensen 76 p., 6e pr. Jn. van Zweeden 73 p., 7e pr. Jac. van Zwee- deu 72 p., 8e pr. B. Faberij de Jonge 70 p.; 9e pr. Hillebrand 64 p., 10e, pr. L, Korstanje 62 p., lie pr. J. Kriekaard 60 p., 12e pr. A de JoDge 60 p,, 13e pr. I. Adriaanse 54 p., 14e pr. J. v. Zetten 46 p. Nadat weth. v. d. Bout namens B. en W. had dankgezegd voor de har telijke woorden tot hem en dit college gericht en commandant en leden ge huldigd had voor hetgeen zij gepres teerd hebben, werd tot overhandiging der fraaie en doelmatige prijzen over gegaan. Een cadeautje, geschonken door den heer P- I Somer, werd onder applaus voor den secretaris bestemd. Namens de prijswinners bracht dhr. de Kok dank. Dhr. T. Fabery de Jonge huldigde commandant en vaandrig voor hun leiding. Hierna rondvraag. Dhr. J. F. v. Riet meende dat alles draait om, wat hij noemt, de schietvereeniging in de burgerwacht en dat voor de andereu niets gedaan wordt. De voorz. zegt, dat velen zich indertijd hebben aange meld als lid op conditie er niets voor te moeten doen, alleen om in geval van nood te assisteeren. Voor dezen wordt daa vanzelf weinig gedaan. Dhr. Gheijsen protesteert tegen een beschuldiging van v. Riet, alsof er kringetjes gevormd worden. Ieder is welkom. Dhr. de Kok vraagt patronen tegen betaling beschikbaar te willen stellen voor hen, die bij schietwed strijden op de vrije baan uitkomen. Dhrn. J. M. v. Riet en de Roo willen dit in sommige gevallen door de Burger wacht doen betalen. Deze kwestie zal nog door het Bestuur worden over wogen. Dhr. C. Sinke wil enkele prijsjes beschikbaar stellen voor hen, die in deu geheeleu zomer de meeste punten be haalden. Dhr. Hollestelle wil den verbartdcur8us dezen winter herhalen. Zoo mogelijk zal hieraan worden vol daan. Dhr. de Kok wil volgenden zomer een algemeenen wedstrijd organiseeren. Hiertegen wordeu echter verschillende bezwaren geopperd. Dhr. J. F. v. Riet wil oud militairen aan de wedstrijden di.en deeluemen zonder de voorafgaande verplichie vijf oefeningen. Zijn voorstel wordt echter niet ondersteund. Met een opwekkend woord wordt de vergadering daarna door den voorzitter gesloten Voetbal. Zuidelijke 3e KL A. V. B. GOES 1—DOSKO II 1—5. Deze wedstrijd is door „Goes" ge speeld zonder eenig ouderling verbaud. Ieder der //Goes"-spelers voetbalde een partijtje voor zichzelf. Het is een treurig feit dat deze spelers de elf besten moeten zijn van een vereeniging die meer dan 100 leden telt. Oefent dii elftal wel eens in ziju I geheel, legt het zich op een bepaald systeem toe by dit oefenen Ik be- 1 twijfel het Dosko maakt al dadelijk twee doel punten, welke door den keeper van z/Goes" niet te voorkomen waren, daarna heeft C. Schipper het voor recht als „Goes"-speler in dit seizoen het eerste doelpunt te maken, ^het is alleen jammer dat hij zich in het doel vergiste, hij kopte namelijk den bal in bet „Goes"-doel. Na de rust met T. Magielse in de halflinie wordt iets beter gespeeld. Elke speler doet zijn best, maar daar elk systeem ontbreekt, is het droevig resultaat slechts één tegenpuut van den voet van M. van Hese in tusschen weet Dosko nog tweemaal het net van //Goes" te vinden. Einde 1—5. Scheidsrechter Goedhart was goed. E. H. P. Te Middelburg speelde voor ie derde klasse Middelburg II tegen Vlissingen II met 30 tot uitslag. Competitie Z. V. B. Voor de le klasse speelden Zondag te MiddelbuigZeelaudia IIGoes II met tot eindstand 41 voor Goes II Rood-Wit IIDe Zeeuweu I. Uitslag 101 voor Rood-Wit. maakte, gemakte zij óf zoo uitgeput óf zoo door schrik bevangen, dat zij weigerde weer in het vliegtuig te klimmen. De aviateur vloog daarop boven het water en schreeuwde haar toe in het water te springen, dcch ook dit wilde zij niet. Toen het donker werd bleef den vlieger niets anders over dan te dalen. Het meisje werd een eind over het veld gesleept en gedood. Rotterdam, 16 October 1922. Vlasaanvoer 3840 blauw f 1,60 a f 2,— 15000 Groningen f 1,45 a f 2 -- 4900 geel f 1 55 a f 2, - 200 wit f 1 25 a f 1 35 1000 dauwroot f 1 25 a f 1,45. Aardappelen Zeeuwsche eigenheimers f 150 a f 1,75, pooters f 0,90 a f 1,40 bonten f 2 50 a f 2 90 blauwe f2 50 a f2 80 blauwe eigenheimers f '.70 a f 2.—. Brielsche eigenheimers f >.75 a f 2.iO Granen buitenlandsche zeer vast, Meel f 16,00 a f Mais f 230 a f 232 Haver f 11,25 a f 11 75 Binnenlandsche Lijnzaad [voer] 18a 19 Lijnzaad [zaai] 21,— a 24 Karwijzaad 100 a 102 Kanariezaad 17a 18 Maanzaad 45 a 46 Koolzaad a 00 Mosterdzaad [bruin] 46 a 50 Mosterdzaad [geel] 28 a 32 Tarwe nieuwe 12 50 a 13.25 overigens 10,75 a 12, Rogge 10.a 10 50 Gerst chevalier 11.— a 11.25 Wintergerst O.a O, Haver 10,50 a 11.75 Boekweit 16.90 a Erwten nieuwe kl gr- 19 a 21 50 Tarwe oude a goede a afwijkende a Kroonerwten a Eieren 11 a 13, VARKENSMARKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 868 eerste kwaliteit f 1 f 3 a f t C 6 tweede f 0 96 a f 1 00. derde f 0 88 a f 0,92 lichte soort f 0,84 a f 0 94, redelijken handel. f a f f 12 —af 13,- f 10,50 af-, f a f f af flO,—af 10,50 f 20 50 af 21,- f21,- a f23,— 1 23,- af 27,— f at—,— f af -Veere Te Goes speelde K.D.O. I- Uitelag 30 voor K.D.O. Korfbal. Voor de eerste klasse competitie van den Zeeuwschen Korfbalbond speelde Zaterdag te lerseke Volharding tegen D.O.S. uit Middelburg, uitslag 20. Voor de tweede klasse speelde te Kloetinge E.L T.O. tegen V.D.B, uit 's Gravenpolder, uitslag 31. Een waagstuk met droevigen afloop. Een twintig-jarig jong meisje, Eva Moss geheeten en steno-typiste te Chattanooga, had zich ook op de vliegkunst toegelegd en haalde daarbij het waagstuk uit om met behulp van een ladder uit het vliegtuig te klimmen en dan aan haar tanden te gaan hangen. Toen zij 15 Oct. weer dit GOES 17 October 1922. Aanvoer zeer klein. Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Nieuwe Rogge Wintergerst p. 100 K.G. Zomergcrst Haver liookerwten Kroonei wten Bruine Boonen Paardeboonen Maanzaad Eieren per 100 stuks f 18 Boter per kilo f ,0 a f 2,60 Eabrieksboter per kilo f 2,70 Middenprjjs eieren per 25 stuks f 8,26 Middenprjjs boter per halve kilo fl,3Q Boter aan particulieren f 1,40 a f O.— Eieren winkelprijs 15 ct. per stuk Middenprjjs afwijkende boter f 0,— p.p. Aanvoer 130 pond boter Eieren stuks Fabri iksboter 159 pond. kleine Eieren verkocht k 0ct Roomboter aan particulieren fO, Kalkoeneieren stuks A ct. Poeleieren stuks A 0 ct. Ganseieren stuks k ct. Eierenverkoop Onderafdeeling Zuid-Beveland V. P- Z. Aangevoerde eieren 1900 stuks. Prjjs f 12,80 per 100 stuks. verwachting tot den avond van luidt De heden Matige, tijdelijk wellicht krachtige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind, licht tot half of zwaarbewolkt, waar- „kunstje" I schijnljjk droog weer, zelfde temperatuur,

Volksblad | 1922 | | pagina 3