Stadsnieuws Nederland. Uit den Vreemde. Zondag a.8. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van dhr. v. d. Hoek voor het publiek zijn geopend. Volharding. Bij de op 7 en 8 Oct. j.l. gehouden Vaardigheidsproeven van den Turnkring Zuid- en Noord-Beveland slaagden Mej. M. v. Boven v. d. 3e in»al en rnej. P. Flipse le maal. Dhrn. K. Kouy le graad 4e maal, J. Weststrate en G. v. d. Kuil 2e graad 3e maal, C. M. Schipper, M. Zandee, J. Vos en J ile Boer 2e maal en A. Weststrate le maal. Allen leden der Gym. Ver. „Vol harding" alhier. Doopsgezinde Gemeente. (Legerdijk). Maandag 16 October, des avonds te 7 uren, Ds. J, Koekebikker. Lezing over „Koningen'". Buurtvereenigingen. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de bewoners der Lange Vorststraat werden tot bestuursleden der buurtvereeniging gekozen de heeren P. Oosterbaan, voorzitter, A. Frankin secretaris, W. J. van Doeselaar, pen ningmeester, A. M. Simons, A. Vermaire, J. Torbijn en M. Meijaard. Zaterdag is opgericht de buurtver eeniging ,/Vereeaiging Bouwplan II en Omgeving". Tot bestuursleden werden benoemd de heerea F. K. Rijn berg, voorzitter, J. A. Verhey, secre taris, A. Mijnsbergen, penningmeester, D. H. Jacobs, P. van Zee, L. deu Bs.k, J. A. v. Dale, M. G. Zandee en J. Sinke. In de Maandag gehouden vergade ring is opgericht een buurtvereeniging Nieuw Goes Bouwplan I met aanvan kelijk 31 leden. Bestuursleden zijn de heeren: J. I. van Baüegojeu c'eJong, P, C. van Leeuwen, H. R. J. van der Veen, L. WT. A. Sillevis, J. C, van de Weert, F. Duinhouwer en P. C. Pen- nings. Door de vergadering werd de heer J. I. van Baliegoyen de Jong tot voorzitter gekozen, terwijl de andere functies onderling verdeeld zouden worden. Het bestuur van de //Groote Markt" is als volgt samengesteld J. P. Bos hof!', voorzitter; H. J. Molhoek, vice- voorzitter J, Jongepier, secretaris P. Joos8e penningmeester en C. P. de Poorter, commissaris. Dinsdagavond vergaderde het bestuur van de buurtcommissie St. Jaeobstraat en omgeving. Daar de heer Jos, Stieger Van Koningsbruggen bericht had ge zonden niet in het bestuur zitting te kunnen nemen, was de heer J. Jcossens daartoe aangewezen. De functies werden als volgt ver deeld G. S. Kuijper, voorzitterT. E. M. J Mudde, secretarisP. Bliek, penningmeesterA. Liitooij, algemeen adjunctH. de Lange, J„ Ruster en J. Joossens, commissarissen. Goesche Sportcommtssie. De Goesche Sportcommissie hield Dinsdagavond haar eind vergadering. De voorzitter der commissie bracht deze dagen nogmaals in herinnering en wees op het groote succes daarvan. Ook het financieel verslag was bevredigend. Had men bij den opzet van deze dagen gedacht, dat de uitgaven de inkomsten zouden overtreffen, thans bleek, dat de inkomsten de uitgaven juist dekken. De penningmeester, de heer Den Boer, werd daarop gedechar geerd. Besloten werd de commissie permanent te doen zijn en volgend jaar wederom dergelijke sportdagen te organiseeren. Na een speciaal woord van dank aan den technisch leider, den heer C. T. Ruben, den secretaris, den heer Boudeling en deu penning meester, werd deu voorzitter, den heer A. Conatandse, bij monde van den heer Ruben dank gebracht voor zijn ijverige bemoeiingen en werd de ver« gadering gesloten. Goesche ver. v. Belastingbetalers. In de Maandagavond in de P. v. O. gehouden vergadering van bovenge noemde vereenigir.g werd aangenomen het bestuursvoorstel, dat het bestuur voorloopig uit 5 inplaats van 9 Lden zal bestaan Hierna werd een nieuw bestuur ge kozen op één na bedankten echter alle gekozenen. De vergadering sprsk unaniem den wensch uit dat het oude bestuur zit ting zou blijven houden, dit was hier evenwel niet toe bereid, ook niet tegen eventueele salarieering der voor naamste functionarissen. Daarna verklaarden zich vijf heeren genegen een voorloopig bestuur te vormen. In 't voorjaar zal dit een vergadering bijeenroepen en zal een definitief bestuur gekozen worden. De hoop werd uitgesproken dat alsdan eenige heeren uit het oude bestuur weer zitting zullen willen nemen. De gearresteerde N. en zijn vriendin blijven hij hun verklaring, dat de 17- jarige H. de W., bij hen op visite zijnde, Zondag onwel is geworden en nog dienzelfden avond gestorven is. Van den aard van haar ongesteldheid zeggen ze niets geweten te hebben. Beiden blijven evenals de snorder, in wiens rijtuig het lijk vervoerd is en die voor dezen dienst f 40 ontvangen heeft, voor verder onderzoek, in bewa- ring. Dat onderzoek beweegt zich thans hoofdzakeliik in deze richtingof het ongelukkige kind al of niet behandeld is geworden door derden en waar dit feit dan heeft plaats gevonden. Een andere vraag blijft vervolgens wie va» de drie gearresteerden zich hebben schuldig gemaakt aan het, bij art 151 Strafwetboek, verboden weg voeren van een lijk. Door J. F. C., huisvr. van J. C. B. te Middelburg is hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis der Recht bank van 29 Sept. j.l. waarbij zij wegens zware mishandeling van haar kind is veroordeeld tot 5 jaar gevan genisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De officier van justitie te Middel burg kwam eveneens in hooger beroep. gebracht. I)e politie heeft de resten van het eten in beslag genomen. Een andere wagenhewoner was in middels ook onwel geworden. Hij bad eten gebru kt dat met raapolie toebe reid was. Zeer waarschijnlijk heeft dus de raapolie hei onheil teweeggebracht. Bij den winkelier, waar de olie ge kocht was, zijn nog twee vaatjes mei olie iu beslag genomen. De toestand vau alle aangetasten is bevredigend. Er bestaat voor geen hunner levensgevaar. Aardappelen direct van boer naar verbruiker. Zooals bekend, hebben eenigen tijd geleden enkele Zeeuwsche boeren met succes een lading aardappelen direct aan de verbruikers in Den Haag ge leverd. Naar wij vernemen zijn de aanvragen om aardappelen welke deze 'andbouwers uit verschillende p'aatsen ontvingen zoo talrijk, dat zij daaraan niet kunnen voldoen. De gemeenschappelijke verkoop van Zeeuwsche aardappelen is daarom over genomen door de Zeeuw: che Land bouw Maatschappij te Goes, de groote prov. landbouworganisatie in Zeeland, welke binnenkort met den verkoop direct aan de verbruikers in onze voornaamste groote steden zal beginnen. Bij Kod. besluit is bepaald, met in gang van 1 November 1922, dat bii elke arrondissements-rechtbank wordt gevormd een enkelvoudige kamer voor de behandeling van burgerlijke kinder zaken, tevens belast met de behandeling van kinderstrafzaken. De regrering zet. de uitkeering aan uitgetrokken werklooze sigarenmakers stop, aangezien door de staking der sigarenmakers de werkgelegenheid in dit bedrijf is verzuimd. Men schrijft aan de N. R. Crt. dat voor den aan'eg van het baanvak der aan te leggen ceintuurspoorlijn Nieuwe Meer-Amr-terdam de levering van zand onderhands is aanbesteed voor f 1.65 per M8. Dit zelfde zand kan geleverd wor den voor f 1.25 per M8. Dus veertig cent per M8 minder; wat op het millioen Ms waarvoor reeds is gecontracteerd, een bedrsg van niet minder dan vier ton gouds uit— maakt, waarvoor de staat is bekocht. Ingediend is thans het ontwerp wijziging Huurwetten, waardoor de huurprijs van 1916 mag werden ver hoogd met 20 pet. en die van 1918 met 37 !/a pet. zonder tusschenkomst der Huurcommissle. (Men zie ons vorig Dr.) De vereeniging tot bevordering vau vermindering van den belastingdruk te Rotterdam heeft dezer dagen aan de bonden en vereeri'gingen in den lande, die hetzelfde doel beoogen als zij, een communiqué veizonden om tot samen werking te geraken. Ingediend is een wijziging op boven genoemd wetsontwerp, waardoor rr.a. in de wet wordt opgenomen het beginsel van de dekking der premie-reserve vjii buitenlandsche maatschappijeu in hier te lande aanwezige waarden. In verband met het berieht van de dir. der Germania (zie Financieel) zou men geneigd zijn te zeggen beter laat dan nooit. Het Persbureau Vaz Dias deelt mede „In aansluiting op onze mededee, lingen betreffende de moei'ijkheden- waarmede de Levensverzekering-Maat schappij Germania te Stettin met haar Nederlaudeche portefeuille te kampen heeft, schrijft- ons de Directie van het Nederlandsche Bureau der Germania „Volgen? wettelijke bepalingen was de Germania tot Januari 1922 evenals alle andere Duitsche Verzekering- Maatschappijen verplicht naar reserven te leggen in Duitsche waarde, tenzij in bet land, waar zij arbeidde buiten Duitschlvnd de eisch was gesteld, die beleggingen te doen in waarde van dit land. De Nederlandsche regeering heeft geen gebruik gemaakt vau dit recht en derhalve was andere belegging dan in Duitsche waarde niet mogelijk". Er bestaai hoop en kan? dal de ouderhandelingen tusschen de Duitsche en de Nederlaidsche regeering tot een goed resultaat zullen leiden. De nieuwe Spoorwegdienstregellng. Laat iedere nieuwe dienstregeling op de spoorwegen voor de verbinding met Zeeland iets te wenschen over, ook de gisteren in werking getreden regeling geeft aanleiding tot opmerkin genen speciaal is dit het geval met de verbinding, welke de middagssneltrein, aankomende te Krabbendijke te 5 28, Vlake 5 41, Goes 5.54, Middelburg 6.15 en Vlissingen 6.23, geeft vanuit plaatsen als Utrecht Arnhem, Nijme gen en 's Hertogenbosch Volgens tabel 3 van de dienstregeling moet men om met dien sneltrein Zeeland in te rijden, reeds te 12,39 uit Utrecht, 12 uur uit Arnhem, 12,28 uit Nijmegen en 1.36 uit den Bpsc'i en haalt dan ook den boemeltrein, die reeds te 5.30 te Vlirsingen is. Volgens dezen zelfden tabel kan men komende uit Utrecht te 2.14 [eerst met den avond'oemeltrein Zeeland bereiken. Dit nu is onjuist. Deze trein en die van 1,16 uit Aru- qem en 1,49 uit Nijmegen zijn tijdig genoeg in den Bosch om met den sneltrein van 3.13 van daar door de Langstraat te 4.14 te Lage Zwaluwe aan te komen, van daar kan men te 4.20 vertrekken met Ren sneltrein Amsterdam Vlissingen. Nu rust alleen de vraag of da spoorwegen zullen toestemmen dat ook ook zij, die met een gewoon plaats bewijs rijden abonnés kunnen er natuurlijk altijd gebruik van maken zoo reizen, maar het licht o.a. op den weg van lichamen als de Kamer van Koophandelmiddenstandsvereenigingen en vereenigingen voor Vreemdelingen verkeer om daar op aan te dringen, het zou zeker voor Zeeland een groote verbetering zijn en het bezwaar kan voor de maatschappij toch niet groot zijn. Ter Rotterdamsche beurs is Maan dag de mark tot 98/4 cent per 100 ineengezakt. In het eerst werd de vrouw van den rector verdacht van deze dubbele moord, daar haar man blijkbaar in een onge oorloofde verhouding tot de koorzau- geres had gestaan en men dus een wraakneming van de wettige echtge- noote vermoedde. Het jonge paar, dat de lijkeu had gevonden was e n zekere Raymond Schneider en zijn 16-jarig vriendinnetje Pearl Bahiner en wat bleek nu later Schneider, een jaloersche jongen, ver dacht zij» meisje ervan, dat zij met een ander liep. Met een vriend was hij in het denker een paar, dat buiten de stad wandelde nageloopen. Toen hij zag, dat zij onder een boom gingen zitten, schoot Schneider zijn vermeende ZoNDAGSLUlTING APOTHEKEN. Spoorwegongeluk. Naar de //Tel.* uit 's lleerenberg verneemt, is bij het grensstation Empel door het dérail lement van een locomotief de ploeg- weiker J. Alewerter dhect gedood en de arbeider B. Obbing zwaar gewond. Beiden waren afkomstig uit Miilingen. De gruwelijke moord te Amster dam. Het sectie-onderzoek op het lijk vau het aan den Haarlemmerweg te Amsterdam gevonden meisje heeft in alle opzichten het vermoeden van abortus bevestigd, zoodat van een misdrijf te gen het leven in den ge won. n zin geen sprake is. De kindermishandeling. Voedselvergiftiging. Woensdag middag is de geheele familie H., die iu een woonwagen op de Binckhorst- laan te Den Haag huist, na het eten van gebakken visch onwel geworden. De Geneeskundige dienst heeft de zie ken, die er het slechtst aan toe waren, naar het ziekenhuis in het Slijkeind De kinderrechter. Steunregeling stopgezet. Duur zand. Huurwetten. Het bezuinigingsvraagstuk. Regeling levensver zekering sbedr ij t. De moeilijkheden van de Germania. De dalende mark. Een Dramatische Vergissing. Te Nieuw Bruuswijk in Amerika heeft men eenige weken geleden een rector, geestelijke van dj episcopale kerk, een eind buiten de stad dood onder een boom gevonden. Naast zijn lijk lag dat van een dame van het kerkkoor.

Volksblad | 1922 | | pagina 2