Uit den Vreemde» Weerbericht. Burgerlijke Stand van Goes. Marktbericht. Marktbericht. baar gesteld met gevangenisstraf van teu hoogste 4-. jaar. De sergeant S. zal voor den krijgs raad verschijnen. Op het oogenblik is de zaak nog in voorloopig onderzoek. Wanneer de beslissing van den Krijgs raad is gevalleu, zal de heer P. J. M. G., lid van voornoemde firma, voor den burgerlijken rechter ter verant woording worden geroepen. Men schrijft ons liet Nederlandsche Roodè .Kruis is van plan op 30 September a.s. een j collectedag te houden iu alle plaatsen i van Nederland. Het Hoofdbestuur ver kreeg daartoe de medewerking van het Departement van Binnenlaudscbe Za- I ken, dat aan alle Burgemeesters in ons Vaderland het verzoek heeft gericht om medewerking, teneinde dezen col lectedag te doen slagen. Het houden van deze collecte heeft de volle instem ming der Regeering, aangezien de op brengst aangewend zal worden voor de vredestaak van het Nederlandsche Roode Kruis. Erkend moet worden, dat iu eigen land nog veel te doen valt op het gebied van hygiëne iu het algemeen daaraan wordt hier te lande nog te weinig gedaan. Het is de plicht van allen om de juiste begrippen van hygiëne aau het geheele volk bij te brengen, zoo mo gelijk overal voorlichting te verschaffen en bekwame krachten te vormen, die deze noodige maar ontzaglijk groote taak op zich zullen nemen. Dikwijls zullen deze tegelijk met het voorkomen vau ziekte ook hulp ter genezing moeten brengen. Hier zal door het Nederlandsche Roode Kruis aansluiting moeten worden gezocht bij de nationale vereenigingen op dit terrein reeds werkzaam en, waar deze door gebrek aan fondsen hun krachten niet genoeg kunnen ontplooien, zal haar di ad werkelijke steun moeten worden gegeven. Niet dus naar concur rentie, maar naar samenwerking en aal te. verschatten om door propaganda j zonk tijdens de werkzaamheden, maar op de scholen een leerling te doen verstaan wat hij op zijn jeugdigen leeftijd reeds kan verrichten tot be scherming van zijn eigen gezondheid en die van zijn kameraad. In een vergadering van het voor loopig huldiging8-comité 18981923, onder voorzitterschap van den heer Albert van der Horst, welke Zaterdag te Amsterdam is gehouden, is besloten, dat getracht zal worden, provinciaals- de iuzittenden werden gered. De over levenden deelden mede, hoe, toen groote golven over de Hammonia joegen, verschrikte vrouwen met kinderen, somm ge met babies in de armen, zich vastklemden aan de stuurboordleunin gen, die gedeeltelijk onder water kwa men. Sommige vrouwen werden over boord gespoeld. In dezen vreeselijken toestand onder scheidde zich de heer Jubb, een Engelschman, die naar Mexico reisde, door zijn moedige hulp aan vrouwen en kinderen. Hij redde een kind door gewijze bewijzen van instemming in te overboord te springen in de woedende zamelen van zooveel mogelijk geves- zee* Dank zij de heldhaftigheid van het scheepsvolk van de Kinfauns Castle en dat der stoombooten Valencia, Euclid en Tudor Prince hebben, naar men 30 personen tigde vereenigingen. Na inzameling van deze bewijzen van instemming zul len in de provincies vergaderingen worden geh: uden, waaruit provinciale afdeelingsbesturen zullen worden ge- geloo.t, sl clus ongeveer kozen. Èlk dier afdeelingsbesturen zal 'even verloren, twee afgevaardigden kiezen, welke zit ting zullen nemen in het centraal hul digingscomité, dat met deze 22 leden zal worden uitgebreid. Het centraal huldigingscomité zal een programma vaststellen voor een groote nationale huidebetooging te houden te Amsterdam, waartoe alle aangesloten vereenigingen met haar Zij deed voor het eerst van zich spreken toen zij onder den naam van banieren zullen worden uitgenocdigd. ee" Russische grootvorstin optrad. Ter- Verder zal iu opdracht van het huldigingscomité een nationaal ge denkboek 1898 1923 worden uitge geven, waartoe een 70 letterkundigen uit den lande belangeloos hun mede wei king hebben toegezegd. De operatie in deze moeilijke houding duurde drie kwartier. Het kind, dat naar een hospitaal werd overgebracht, maakt het zeer goed. wijl zij meestai in dure hotels woonde, betrok zij nu met een geliefde een prachtig huis met 14 kamers. Zij hielden veel bedienden, een prachtig span paarden en eea auto, om de zaken, waarbij de //voorname dame" op crediet kocht, vooral te overtuigen van haar rijkdom. Doch eindelijk kwam alles uit en volgde straf. Toen die om was, begon het weer opnieuw. Gefingeerde telefoongesprek ken met bankdirecteuren verschaften wederom crediet. Steeds nieuwe sprook jes wist, zij te verzinnen. En altijd wist ze haar straf te verkorten. Eerst be vrijdde de revolutie haar uit het tuchthuis in Sagan. In de lente van het vorig jaar na haar periode als grootvorstin werd zij weer geai> resteerd. Toen haar zaak voorkwam, had zij de brutaliteit om te verlangen, dat bij haar binnenkomen alle aanwe zigen de rechters niet uitgezonderd zouden opstaan. Haar opzet gelukte zij werd naar een gekkenhuis gebracht, waaruit zij den volgenden dag weer ontsnapte. Thans ging zij zich uitgeven voor de eigenares van steenkolenmijnen, hetgeen haar, met hulp van valsche notarieele stukken, gelukte. Zij wist nu een aantal mannen uit te schudden Een renner otferde haar bijna zijn heele vermogen en ook een oweeër, vroeger schoenmaker, kwam er zeer gehavend af. Op zekeren dag zag hij hoorders en hoorderessen een oïntietelijk succes mee. Op den eersten April vliegt een jongetje de trap op naar Moeder met de aiarmeerende boodschap, dat er boven een man bezig was de jufrouw te zoenen. Mevrouw rent onmiddellijk de trap op, en als zij halverwege is, reept het jongetje van beneden //Sliep uitEén April, 't is Pa maar van De verwachting tot den avond heden luidt Krachtige tot stormachtige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, met regenbuien, zachter. Huw. aaug.16, Daniel Le Coq, 22 jr. jm. te Zoutelande en Pieternella Jacoba Schrijver, 22 jr. jd. te Goes. Rotterdam, 18 September 19*22. Vksaanvoer 3960 blauw f 1,50 a f 2,—. 6000 Groningen f 1,40 a f i .85 geel f O a f ,0 60CO wit f 115 a f 1 40 2250 dauwroot f 1,2 a f 1,30. Aardappelen Zeeuwsche eigenheimers f 1 50 a f 1,80. blauwpitten f O,a f O, bonten f 2 40 a f 2 90, blauwe f2,30 a f2 70, redelijken aanroer veel vraag. Granen buitenlandsche, vast, Meel f 14 50 a f-.-, Mais f 181 a f 138 Haver f 11. a f 11 25 Imperator, deelde mede, dat het schip Vigo verliet met 355 passagiers en 192 officieren en matrozen aan boord, Eeu hevige Noord-Oostelijke storm, die Vrijdag tegen middernacht opkwam, gemeenschappelijke ontwikkeling moet nam toe tot een orkaan. Zaterdagoch- door het Nederlandsche Roode Kruis tend bevoüd men, dat het schip water Duitsche stoomboot Hammonia. Span nende verhalen werden gedaan. Kapi- in een winkel in de Eehrbellinerstrasze teiu Höfer van de Hammonia, die voor een paar nieuw gezoolde dameslaarzen, den oorlog gezagvoerder was van de die hij, als vakman, herkende als die worden gestreefd. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft niet alleen gelden noodig voor de hierboven omschreven vredestaak iu het algemeen, maar het wil behalve de instandhouding der transport- colonnts, de hulpverleening bij het uitbreken van rampen en de opleiding van Roode Kruis-zusters en helpsters, zich ook nog met meer kracht wenden tot de jeugd, teneinde de groote inter nationale Roode Kruisgedachte, hulp aan de lijdende menschheid, bij de jongelingschap sterker ingang te doen vinden. Het Nederlandsche Roode Kruis zal om dit doel te bereiken de medewer king van den ouderwijzer buitengewoon op prijs stellen, en wil financieel in staat gesteld worden hem alle materi- maakte. Groote golven beukten het schip, dat langzamerhand naar stuur boord overhelde. Noodsignalen werden daarna afgezonden. Höfer dacht, dat de passagiers en de bemauiaing allen gered waren, 'behalve de inzittenden van twee ieddingbooien, die, naar men vreesde, waren verdronken. Kapitein Day, v.,n de Kinfauns Castle, verhaalde, hoe hij in antwoord op de noodsignalen van de Hammonia te hulp kwam. Toen hij ten tooneele verscheen vond hij het schip in zinkenden toe stand. Vrouwen en kinderen klemden zich vast aau omgeslagen redding- booten en vlotten en doode lichamen dreven iu de zee. Gedurende acht uren was het scheepsvolk van de Kinfauns Castle bezig met het reddingswerk in den orkaan. Een der reddingbooten van de oplichtster. Van zijn voormaligen collega hoorde hij naam en adres der eigenares, waarop haar arrestatie volgde. Onder de grappen, die door kinderen waren bedacht, was er een, die Kimmins aan zijn gehoor van louter geleerden oververtelde. Hij had er, juist bij die deftige, knappe en ietwat zwaarwichtige Binnenlandsehe 18,- 20,- 85 - 18,- 38 - 45,- 30,- Lijnzaad [voer] Lijnzaad [zaai] Karwijzaad Kanari'ezaad Maanzaad Koolzaad Mosterdzaad [bruin] Mosterdzaad [geel] Tarwe oude Tarwe nieuwe overigens Rogge Gerst chevalier Wintergerst Haver Boekweit Erwten nieuwe kl gr. goede afwijkende Kroonerwten Eieren 8 50 a 10,50 VARKENSMARKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 627 eerste kwaliteit f 1 OO a f 1 C4 tweede f 0 98 a f 1 02. derde f 0 85 af 0,95 lichte soort f 0,90 a f 1 0-9, handel beter- a a a a a a a a a 10.40 a 9,a 8 75 a 9.75 a 0.-1- a 8 25 a 16.90 a a 8 50 a 19,- 23,- 90 20,- 40,- 48 35 10.75 1025 950 10.00 0,- 9.75 GOES 19 September 1922. Aanvoer gering- i )ude Tarwe Nieuwe Tarwe Nieuwe Rogge Haver Kookerwten Kroonei wten Maanzaad f 13, - af 18 50 f 10 af 10,50 f 9,-af 9,50 f 8,50 a f 9,50 f 18 a f2.0,50 f20,- a £24, f40,a f Eieren per ÏOO stuks f9,-. Boter per kilo f ,0 a f2,50 Eabrieksboter per kilo f 2,50 Middenprijs eieren per 25 stuks f 2.26 Middenprijs boter per halve kilo f 1,25 Boter aan particulieren f 1,35 a f 0. Eieren ^winkelprijs 11 ct. per stuk iMiddenprijs afwijkende boter f O, p. p. Aangier 100 pond boter Eieren stuks Fabriaksboter 160 pond. kleine Eieren verkocht k 0ct Roomboter aan particulieren fO,— Kalkoeneieren stuks k ct. Poele.eren stuks ct. Ganseieren stuks k ct. Eiereuverkoop Onderai deeling Zuid-Beveland V. P. Z. Aangevoerde eieren 5910 stuks. Prijs f9.2) per 100 stuks. InbraakHet schijnt mode te worden voor inbrekers om een bezoek te brengen bij uitgevers. Blijkbaar s'aan ze die even hoog aan als juweliers en renteniers. Bij schrijvers zullen ze wel niet komen. Nadat een paar jaar ge» leden de geruchtmakende inbraak by de firma Van Kampen en Zn., te Ami sterdam plaats heeft gehad, waarbij voor f 20 000 effecten is buit gemaakt, is dezer dagen ingebroke'n en met een acelyleenvlam een brandkast geforceerd bij de uitgeversfima L. J. Veen, op de Leidsche Gracht te Amsterdam. De buit was echter de wetenschappelijk le klasse inbraak niet waard, die met kousenvoeten en handschoenen is op gediend, zoodat de heèren niet het minste spoor hebben achtergelaten. Zij hadden n 1. de verkeerde brandkast te pakken, waaruit zij slechts f 40 aan bankpapier konden medenemen, geen j behoorlijk werkloon voor zooveel uien eersteklas arbeid De Roode Kruis-dag. Ret reg eer ings-jubileum van de Koningin Een oplichtster. De Berlijnsche politie heeft een oplichtster gearresteerd, de 33«jarige Anna Sannek, vroeger werkzaam in een modemagazijn, die reeds verscheidene malen met de ge vangenis heeft kennis gemaakt. ItTH I mi W\ nuQTn 1 1-»» 4 11 A il.lfnlr. «n n a n 4 n Een merkwaardige operatie. Iq Upper-Harwood te Londen heeft dezer dagen onder wel zeer zeldzame omstandigheden een operatie plaats ge had. Een knaapje van 7 jaar was door een auto aangegrepen. Daar een der beeuen in het mechanisme vastgeklemd was, kou men het jongetje niet uit zijn benarde positie bevrijden. Het ver keer werd daarop stop gezet en twee dokters werden ontboden. Zij kropen ouder de opgevijzelde auto, en nadat de een het kind ouder narcose had gebracht, zette de andere het been juist onder de knie af, De schipbreuk van de Hammonia. De stoomboot Kinfauns Castle der Union Castle kwam te Southampton aan met 385 overlevenden van de Zin voor humor Op het jaar congres van de British Association dat te Huil bijeen is heeft dr. C. W. Kimmins gesproken over den zin voor humor bij kinderen. Hij vertelde o.m. het merkwaardige feit, dat hij op 1200 door hem ondervraagde kinderen er slechts een had ontdekt, dat absoluut onvatbaar was voor den humoristischen kant van de dingen. Het wase en intelli gente jongenmaar hij lachte ncoit. Hij ging naar de bioscoop omdat de andere jongens het ook deden, maar hijzelf had er nooit iets gezien, dat hem lachwekkend voorkwam. Volgens dr. Kimmins was dit een zeer interes sant geval, dat nader moest worden bestudeerd. a

Volksblad | 1922 | | pagina 3