No. 73 Woensdag 13 September 1922 45* Jaargang VOL Een geheimzinnig geval. FEUILLETON Stadsnieuws. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 50 cent per kwartaal, voor buiten Goes f 1,50 per hali jaar franco per post. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 UUI* te bezorgen bij N.V, Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf. Advertentiën 10 ct. per regel. Bij contracteeren van minstens 1000 regels per jaar zeer belangrijke reductie. Advertentiën, ais geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van f I, Goesche sportdagen. Zaterdag en Zondag vonden alhier de wedstrijden plaats, uitgeschreven door het Goesche Sportcomité. Zaterdagmiddag om 1 uur bad in de Prins van Oranje de ontvangst van de Besturen der deelnemende vereeni- gingen plaats. Toen alle deelnemers in de uPrins van Oranje" van hun nummer voor zien waren, sprak de voorzitter van het Goesche Sport-Comité, de heer D. A. Constandse, de deelnemers met een kort opwekkend woord toe, waarin hij speciaal de aandacht vestigde op het volgende Velen die nooit de sport velden bezoeken ergeren er zich aan, dat de clubs na den wedstrijd in de stad terugkomen als ordelooze benden. Spreker zal het ten zeerste op prijs stellen indien heden door de deelne mers een andere indruk wordt achter gelaten. Er mag een vroolijke stem ming heerschen wanneer we zingen laat het dan zijn een van onze mooie Uollandsche liederen en niet een of audeie straatdeun. Spreker hoopt dat een ieder dezen dag zal laten zien wat hij vermag. Spreker brengt hulde en dank aan het gemeentebestuur van Goes voor zijn medewerking, voorts dankte spreker de leden van het comité en in het bijzonder de heeren Boude- ling en Ruben. Ook brengt spreker een bijzonder woord van dank aan den heer dr. Smit, die zoo welwillend is dezen 26 Roman van H. W. Mevr. Wallenthin was, inwendig bevend, opgestaan, en er verliep een heele poos, voordat ze tot een besluit kwam. //Meneer Lübke", begon ze aar zelend, „ik heb u totnogtoe niet willen verontrusten...." „Mij verontrusten?" Hij opende de oogen en keek haar verwonderd aan. //Spreekt ge over mijn Zia „Ja". „Is haar dan iets overkomen, waarvan ik niets weet?" z/Ik kwam Zia hier zoeken, bij u." „Zia bij mij Hij streek weer met de hand over het voorhoofd. „Bij mij ?.-. Gisteren was 't Zon dag", overlegde hij hardop„toen was ze bij me, zoóals gewoonlijk.... Vandaag, Maandag, waarom zoekt ge nu Zia bij mij „Welomdat we haar sinds gisteravond vergeefs terug verwach ten". Ze had het eindelijk ge zegd en verbeidde nu met angst, wat hij zeggen zou. De oude ging weer overeind zit dag als medisch adviseur op te treden. Daarna werd in oplocht met de muziek van Euphonia voorop door de s^ad naar de Groote Markt, gemar cheerd. Het was een aardig gezicht de deelnemers, in hun frissche sport- costumes, met veerkrachtigen tred te zien voorbijtrekken. Op de Groote Markt hadden de athletiekwedstrijden plaats, die een vlot en geregeld verloop hadden, ongeluk ken kwamen niet voor. Het muziek gezelschap Euphonia droeg er het zijne toe bij om de voortreffelijke stemming te verhoogen. Een groot aantal toeschouwers stond langs de lijnen geschaard en sloeg met belangstelling de verschillende verrich tingen gade. Een tweetal regenbuien waren niet bij machte om ook maar een oogen- blik het goed humeur van deelnemers en publiek te verstoren. De uitslagen van Zaterdag zijn als volgt 5 kamp heeren: Vereenigingsprijs lo Olympia Kapelle (41972 punt) 2o Volharding Goes (391 p.)personeele prijzenlo Joh. Willeboer Olympia Kapelle (1017a p.) 2o Ph. J. Bom Ajax Ierseke (100 p.) 3 kamp damesVereenigingsprijs lo Volharding Ierseke (154 p.); per soneele prijzen 1 lo M. v Boven Vol harding Iefseke (58 p.) 2o N Sinke Volharding Goes (50 p.) Touwtrekken lo Volharding Goes, 2o Olympia Kapelle. Estafette le pr. Ajax Ierseke (43 sec.), 2e Volharding Ierseke (432/e sec.) ten en staarde de vrouw aan. Hij las de bezorgdheid op haar gelaat. „Zia vergeefs terugverwacht Hij spande zich in om te be grijpen. „Ge moet het toch eenmaal ver nemen Ze is ook vandaag nog niet teruggekeerd en in mijn angst besloot ik haar hier te komen zoeken. Ik dacht dat ze, om het slechte weer, in 't hotel was ge bleven." De arme vrouw voelde zich ver licht, toen ze dat alles van haar hart had maar nu was ook al haar angst op hem overgegaan. Met ge sloten oogen staarde hij voor zich heen de handen vast in de dekens geklemdzijn kin zonk langzaam op de borst, en hij prevelde on verstaanbare woorden voor zich heen. Toen keek hij eensklaps met een door angst vertrokken gelaat op. „Snel terstond heen Zia moet zijn teruggekeerd, terwijl ge hier waart. Ik verzeker u, dat ze is teruggekeerd". Zwijgend het hoofd schuddend, bleef de oude dame staan. Als dat waar was had men 't haar wel doen weten. „Spoed u heen, ik smeek u. Breng terstond het kind hier. Pak het onmisbare bij elkaar en geef 't haar mede. Ik kan u thans nog Polsstokhoogspringen le pr. Joh. Felius Volh. Ierseke (2.90 M.) 2e pr. na loting Ph. Joh. Bom Ajax ïer>eke (2,85 M) Troostprijzen Joh. Willeboer Olympia Kapelle en J. Schipper Volh. Goes (beiden eveneens 2.85 M.) 80 M. snelloop lo K. Kooy Volh. Goes (9 sec.), 2e pr. J. Everse Ajax Ierseke (975 sec.) Troostprijs Cor Schipper Volh. Goes. Kogelstooten le J. Everse Ajax Ierseke (9.20 M.) 2e Raaymakers Olympia Kapelle (8.80 M.) Troostprijs K. Kooy Volh. Goes (8.60 M.) Rindernisbaan le pr* Jo Felius Volh. Ierseke (30 8/ö) 2e J. v. Sprundel Ajax Ierseke (304/b sec.) Duitsche Driesprong le Job. Wille boer Olympia Kapelle (1103 M) 2e pr.Ph.Joh. Bom Ajax Ierseke (10.88 M.), troostprijs C. Borger W. I. K. Wernel dinge (10.58 M.) 100if. snelloop met keerpunt [Dames) M. v. Boven Volh. Ierseke (18 sec.) Groote Bal werpen DamesM. v. Boven (20,50 M.) Ver-hoog springen [Dames) M. v. Boven. Beste Korfbalster M. v. Boven. Beste Gymnaste N. Sinke Volh. Goes (50 p 's Avonds had in de Prins de uit reiking van de dezen dag behaalde prijzen plaats. De uitreiking geschiedde door den voorzitter van het comité, den heer D. A. Constandse, die ia zijn openingsrede het welslagen van dezen dag constai teerde en dank bracht aan allen^ die daartoe «hadden medegemerkt. Spreker niets zeggen, want ik moet eerst mijn gedachten verzamelen. De tijd schijnt me gekomen, waarvan ik u reeds vroeger sprak dat Zia uw hoede kan missen en ze een andere bestemming moet krygen, maar ik wil er eerst over denken, ik heb er den tijd toe totdat ge terugkomt. Maar haast u toch mevr. Wallenthin". Hij liet zich achterover vallen, als wilde hij geen tegenspraak hooren, sloot de oogen en wenkte haar met hoog opgeheven arm heen te gaan, Aarzelend wendde ze zich af. Vóór den drempel bleef ze weer staan, ze wilde hem zeggen, dat men haar zeker wel spoedig een boodschap zou gezonden hebben, maar toen ze omkeek, zag ze het gelaat van den ouden man zoo ver trokken en aschgrauw, dat hetwoord haar op de lippen bestierf en ze wanhopig heenging. VI. Roerloos lag de oude daar, ten prooi aan zyn kwellende gedachten. Zijn borst ging gejaagd op en neer. „Yreeselijk Ontzettend wat ik beleven moetklaagde hij, de handen tegen het voorhoofd en dan weer op zijn benauwde borst druk- overhaudigde daarna met een hartelijk en aanmoedigend woord voor eiken winnaar de prijzen, welke uit medailles bestonden, waarvan vele waren uitge loofd door particulieren, vereenigingen en zaken. De troostprijzen waren doezen met sigaretten. Des avoHil» had op de Groote Markt een coucert vau Euphonia pl&ats onder leiding van den directeur, den heer Horst. Een groote menigte toehoorders was verzame'd. Het slotstuk vormde de populaire slag bij Waterloo. Jammer dat deze letterlijk een beetje in 't water viel. Figuurlijk geenszins, integendeel, het stuk werd voortreffelijk en met éian geblazen. ïn gelukkig was het droog toen het stadhuis met bengaalsch vuur verlicht werd, wat een schitterenden aanblik opleverde. De uitslagen van Zondag zijn als volgt Zeskamp heeren le pr. ver. Vol harding, Goes 445 p le pr. personeel Joh. Felius, Volh. Ierseke 11072 p., 2e pr, C. Schipper, Volh. Goes, 1057, p. Beste voetballerPh. J. Bom, Ajax Ierseke, 20 p. Beste KorfballerJoh. Felius, Vol harding Ierseke, 18 p. Beste gymnastJoh. Willeboer, Olympia, Kapelle, 203/io p. Beste A, V.M.A. D. Constandse, Goes, 23 p. Beste VolhardingC. Schipper, Goes, 108y2 p. Beste Goes: C. Korstanje, 517» Beste SSS.A. X. Karman, Kloe- kende. Hij vergat zijn lichamelijk lijden, hij moest denken en zijn plotseling gebarenspel, zijn onrust verrieden, dat hij onvoorbereid, tot handelen werd genoopt. „Papa Lübkehoorde hij, in zijn gedachten verloren, de stem van de raaf, die op de leuning van den stoel was gewipt. De oude verschrikte. Hij strekte de hand afwerend uittoen overeind zittend, tuurde hy, met beide han den op de knieën steunend, voor zich heen. „Er is geen papa Lübke meer8, sprak hij in zichzelf. „De tyd is voorbij, als 't is, zooals ik vre9S Die vreemdeling, van wien Zia sprak, die zoo eensklaps kwam opdagen, kan niets anders dan een afgezant zijn Waarom sprak ze niet vroeger van hem? En ik die hem niet heb gezien, hoewel ik dagelijks op mijn post meende te zijn... zoo lang reeds en eindelijk nog voor niets En gister-avond... Het toeval moest mij tot getuige maken Hoe was 't, hoe kwam het toch, het ongeloofelijke Hij drukte weer de handen tegen het voorhoofd, om klaarheid in zijn ontsteld biein te brengen. //Ja, zoo was 't. Die logé, die me belde, toen Zia by me was. [Wordt vervolgd).

Volksblad | 1922 | | pagina 1